A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
2021.05.15] [12:54:07.816] Hiba a(z) 'ONYFEBPENZ' szervezet nyomtatványfrissítéseinek lekérdezésekor: Érvénytelen frissítés leíró XML ezen az URL-en: http://egbiztpenzbeli.tcs.allamkincstar....update.xml

Most ez a hibaüzenet jött..

v3.3a nyomtatványt küldtem be /a legújabbként is ezt leltem a honlapukon./

Ezt a nyomtatvány mint táppénzt kérőt már beküldtem egy hónappal ezelőtt, akkor jó volt???
Válasz idézéssel
Nem vagyok számítógépes guru,de te a 3.3verzió töltötted be,a hiba azt mutatja ,hogy ezeknél meg a v2_0.verzió van érvényben.
Telefonálj be hétfőn,hátha.....
Többiek biztos többet mondanak majd.
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
No de minden működik, csak ezt a nyomtatványt löki vissza!!
Válasz idézéssel
Gondolom a Java legújabb verzióját telepítetted az új gépedre,áprilisban az Ányk sem működött az új java frissítéssel.A NAV honlapjáról újra telepítettem az általuk megadottat.

https://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/Informaciok_az_Altala20210408.html

Próbáld meg hátha megoldódik a problémád.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Beküldenék egy Foglalkoztatói igazolást /GYED/
Két napja próbálkozom...

Az ONYF honlapjáról a legfrissebb nyomtatványt töltöttem le, már azt is megpróbáltam,
hogy másik gépre költöztem és arra töltöttem a nyomtatványt mégis mindég visszalöki???

[Ljava.lang.Object;@17f6ca1f
10001
javax.swing.ImageIcon@6a32d55e
FIGYELEM: érvénytelen frissítési url 'www.kekkh.gov.hu' a(z) BFKH IX. Kerületi Hivatala erőforrás állományában!
java.net.MalformedURLException: no protocol: http://www.kekkh.gov.hu at java.net.URL.(Unknown Source) at java.net.URL.(Unknown Source) at java.net.URL.(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.orghandler.OrgInfo.getUpgradeURLAllOrganizations(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.upgrademanager_v2_0.components.reader.OnlineDownloadableComponentsReader.getComponents(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.upgrademanager_v2_0.components.DownloadableComponents.(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.upgrademanager_v2_0.lookupupgrades.LookUpUpgrades.lookUpUpgrades(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.upgrademanager_v2_0.lookupupgrades.LookUpUpgrades.run(Unknown Source) at java.lang.Thread.run(Unknown Source)

Ez mi a francot jelent?????

Harakiri
Válasz idézéssel
Nagyon köszi Nektek.
Válasz idézéssel
Potyi!

Mónikának igaza van. Ami után ki lett szabva az illeték, még ha nem is kell megfizetni, az költség! Nála is lesz határozat, ami alapján örökli az ingatlant. Abban benne lesz , mennyi az ingatlan értéke, meg hivatkoznak az illetéktörvény valamelyik paragrafusára, amiért nem kell az illetéket megfizetni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hát ha örökölte akkor a hagyatéki végzésben valamekkora összegen a tulajdonába került, akkor az költség. Ha magasabb összegért adta el, mint ami a hagyatéki végzésben szerepel, akkor a pozitív különbözet után fizeti a 15% szja-t.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Magánszemély 2020 ban örökölt egy nyaralót és még 2020 ban el is adta egyenes ágon örökölte.
Nincsen igazolt költsége jól gondolom, hogy a teljes vételár után kell 15% adót fizetnie.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Munkaerő kölcsönzőt alkalmazunk, de kikerült már 2 hónapja a köztartozásmentesből. Mi ilyenkor a teendő.
Üdv. kati
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mostanában töltött le valaki OTP SZÉP kártya kimutatást?  Ügyfelem elfogadóhely, eddig viszonylag simán le tudtam tölteni, de most pár hónapja nem használtam az oldalt, és  nem sikerül.
Válasz idézéssel
Van valakinek valamilyen összefoglalója részvények vásárlásával, eladásával, cseréjével kapcsolatban? Most úgy néz ki, könyvelnem kell egy ilyen céget, ahol több száz millió Ft értékben történik csere, eladás. Az elmondottak alapján a konstrukció is elég bonyolult. Ráadásul egy része tőzsdei részvény!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszi Tamás! Én is valami ilyesmiben gondolkodtam. Nem várnék a leírásával éveket.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Szucsi!

A levelezést elmenteném, majd a kifizetett összeggel az adóalapot év végén megemelném. Úgy könyvelném, mint az elengedett követelést!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ti hogy kezelnétek ezt?

A cég megrendelt Kínából árut. Kapott egy profomát, amire el is utalta az ellenértéket. Majd a szállító felkereste azzal, hogy a bankja levont az összegből bankköltséget, és ezt is utalja még el, mert csak ekkor tudja teljesíteni a megrendelést. A megrendelő cég jelezte, hogy erre nem hajlandó, akkor inkább lemondja a megrendelést és kéri vissza a pénzét. A kínai cég közölte, hogy erre nem hajlandó. Kis cégről és viszonylag kis összegről (100eft alatti) van szó, így a megrendelő nem fogja jogi útra terelni az ügyet, mivel költséges lenne és bizonytalan végkimenetelű. Tehát erre az összegre biztosan "keresztet vethet".
Így van egy nem teljesített megrendelés és egy számla nélküli kifizetés.
Hogy kezelnétek ezt a könyvelésben?
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Látom én, hogy magyarul írnak... el is tudom olvasni..., de hogy mit akar mondani??!!!!

E késői órában, én úgy értelmezném, hogy valami felhasználói nyilatkozat-szerű dolgot tudna elolvasni az ügyvezető, ha be tud lépni, vagy személyesen olvashatja el a kormányablaknál.

Az utóbbi napokban annyi megpróbáltatás ért, hogy csak humorosan tudom felfogni a dolgokat, különben az egészségem rovására menne. Előre is elnézést kérek - tudom, hogy ez nem idevaló -, de erről az alábbi székely vicc jut eszembe:
Nagypapa sétál az unokájával, látnak egy sünit, mire ez unoka kérdezi:
-Nagypapa, mi ez?
Erre nagypapa: 
- Háááát... ez vagy valami, vagy megyen valahová.
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Cégkaput nyitott egy most alakult cég. Az első üzenete a következő volt:

A Nemzeti Infokommunikációs Szolgáltató Zrt. értesíti Önt, hogy a Rendelkezési Nyilvántartásban Szervezeti kapcsolattartás ügyben létrehozott xxxxxxx azonosító számú rendelkezés érvénybe lépett. A rendelkezést elektronikus azonosítást követően megtekintheti a https://rendelkezes.gov.hu/rnypublic linkre kattintva a „Szervezet rendelkezései” menüpont alatt. Elektronikus azonosítás hiányában kizárólag személyesen van mód a szervezet által rögzített rendelkezés megtekintésére a gazdálkodó szervezetet képviselő természetes személy azonosítása, valamint képviseleti jogának igazolását követően, az alábbi helyszíneken: az ország bármelyik kormányablak és okmányirodai ügyfélszolgálatán (http://kormanyablak. hu/hu), valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal Kiemelt Ügyfélszolgálatain 

Be kell lépni az ügyvezetőnek és rendelkeznie kell?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget. Megnéztem, végzettséghez kötött.
Válasz idézéssel
itt tudod lekérdezni, hogy milyen engedély, végzettség kell:
https://e-tus.hu/etuspublic/results
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Ha van valakinek tapasztalata vagy biztos forrása kérem segítsen. Egy ismerős egyéni vállalkozó kérdése, hogy előre gyártott faházat akar összeszerelni és ezt leszámlázni. Kell végzettség ehhez (pl.asztalos) ? Odajutottam, hogy akkor kell végzettség ha a belső bútorokat és berendezéseket is megcsinálja, csak a faház összerakásához nem kell. Bejelentési kötelezettsége van mint építőipari tevékenység. Előre is köszönöm ha valaki útbaigazít az ügyben.
Válasz idézéssel
Az a baj, hogy nem vásárolta. Egyszerűen létrehozott egy csatornát, aminek az évek alatt elég nagy forgalma lett. Csak az éves előfizetési díjat fizeti (pár ezer forint). Most azt történik, hogy átengedi ennek a névnek a használatát másik cégnek. Tehát az elején ez a csatorna - gyakorlatilag - nulla forintot ért. Azt sem tudtuk, hogy ennek ekkora eladási értéke lehet, de szerepel benne egy olyan cégnek a neve, amely névhez ragaszkodik a cég. Ezért veszi meg.
Pl.: Lenne egy olyan oldal, aminek a címe: vodaf.hu, de ez nem a vodafone tulajdona lenne, viszont nem szeretné, ha más használná, ezért fizet az eredeti tulajdonosnak (a cím létrehozójának), hogy mondjon le róla. Az eredeti tulajdonosnál ez nem képez külön értéket (nincs aktiválva), mert számára ez csupán egy internetes oldal, ahova tartalmakat tölt fel.
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Ha vásárolta ilyen regisztrációs oldalon akkor az ő tulajdona és vagyoni értékű jog lesz,az eladás meg sima összevezeted ha le van írva teljesen az écs a kapott lové meg egyébb bevétel.
Válasz idézéssel
Csilla ,próbálj ebből kiindulni.

Kérdés-válasz: Domain név elszámolása
2012.07.16, S. Csizmazia György, Forrás: Verlag Dashöfer (http://www.dashofer.hu)
Egy cég vásárolt néhány domain nevet, különböző összegekért (pl. 200 000 Ft darabja, vagy ennél több). Hogyan számolhatók el költségként? Talán vagyoni értékű jog kategóriába esnek, de pontosan nem tudni, hogy a cég kezd-e velük valamit vagy csak egy-kettővel közülük. Lehet hogy később el is adhatják, bár ezt még nem tervezik. Számviteli törvény és társasági adó törvény tekintetében mi a helyes eljárás?
Amennyiben a vásárolt domain nevet 1 éven belül kívánja használni, hasznosítani, akkor nem lehet az immateriális javak közé elszámolni, ilyen esetben egyéb igénybe vett szolgáltatásként elszámolható költségként.
Azonban ha a vásárolt domain név 1 éven túl marad a vállalkozásnál, akkor a Sztv. 25. § (6) bekezdése szerinti javasolt a vagyoni értékű jogok közé elszámolni, mivel az immateriális javak között vagyoni értékű jogként azokat a megszerzett jogokat kell kimutatni, amelyek nem kapcsolódnak ingatlanhoz, és amely többek között lehet akár használati…
Viszont ezt is nézd meg.

https://hellokofe.ru/hu/prodlenie-domena...-i-sborah/

Pmarcsi

Válasz idézéssel
... és még azt mondják, hogy könyvelés unalmas Wink 

Ilyen esetem még nem volt és csak megérzéseim vannak. Adott egy cég, amelyik internetes szoláltatással foglalkozik. Évek óta van több domain előfizetése, ami éves szinte pár ezer forintos előfizetési költséget jelent számára. Van egy cég, aki reklámügyi okok miatt (hasonlít a cégneve, a domain névhez) szeretné megvásárolni. A kialkudott vételár több százezer forint. Hogy kellene ezt könyvelni? Ez valami használati jog átruházás lehet? Tanácstalan vagyok.
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Placebo!

Köszönöm a megerősítést!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 4 Vendég