A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Köszönöm!
Korábban is olvasgattam már az oldalt és nagyon jó dolognak tartom, hogy ennyire támogató és pozitív a hozzáállás minden irányba. Igazán értékes és nagyon rendes "kis csapat" vagytok!!! Smile

Üdv.: Kinga
Válasz idézéssel
Belejössz!
Addig meg kérdezz nyugodtan. Itt mindig kapsz segítséget és soha nincs egymás cikizése!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm!!!!!
Mezei kis könyvelő vagyok alkalmazásban egy mg.-i vállalkozásnál, soha nem foglalkoztam még e.v.-vel. Férjemnek indítottuk, gondoltam megpróbálkozok vele, de sejtettem, hogy nem lesz egyszerű.
Még egyszer nagyon köszi! Smile
Válasz idézéssel
Ha az EV csak 500 km-t számolt el, akkor nincs cégautó adó befizetési és bevallási kötelezettsége! Tehát nem kell 1901-t ezért beadni. A nullást meg egyáltalán ne adj be, mert nincs mire!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni:
E.V. 1 db saját szgk.-ra (nem vitte be a váll.-ba, saját tulajdona) elszámolja a havonkénti 500 km átalányt, semmi mást. Ekkor úgy tudom, nincs cégautóadó fizetési kötelezettsége. Ettől függetlenül bevallási kötelezettsége keletkezik-e?
Nem találtam sehol erre utalást, ezért biztos ami biztos be szerettem volna adni NY-esen a '01-est, azonban hiba miatt nem vette át a rendszer (mást is jelöltem rajta).
Próbáljam nullásan beadni a 1901-en? Őszintén szólva béna voltam, mert eddig úgy gondoltam, hogy nem kell cégautóadóra bevallást beadni, ezért most valószínűleg pótolhatom az előzőeket is (2019-ben indult a vállalkozás.)
Ami végképp elbizonytalanított az az, hogy a '01-esnél hibát jelez, ha nullás értékadattal próbálom kitölteni. Akkor nem jelez hibát, ha a "tulajdoni hányad alapján megosztás történt" rovathoz 0-t írok... Mit tegyek?

Előre is köszönöm a segítséget!!!
Válasz idézéssel
Sida ,próbál hívni az ügyintézőt aki elutasította a (megtagadta ) a kiadást adatok hiányában,nekem a telefonok mindig segítenek.

Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Nem tudom, Marcsi, tényleg bármi lehet...
Most megpróbáltam azt, hogy a megjegyzés rovatba beleírtam, hogy a 2019-es évről már beadtam az SZJA bevallást. Hátha elolvassák, és belenéznek...
Válasz idézéssel
Szia!
Nagyon nehéz a hivatal fejével gondolkodni,előbb küldöm az áfát,08 összes bevallást ami érin mégis a határidő napján kerül a folyószámlán előírásra???

Ezt találtam neked, nem ez akassza meg a feldolgozást?

Az adóbevallási tervezet 2020. március 15-étől megtekinthető, szükség esetén kiegészíthető, módosítható, illetve jóváhagyható a NAV honlapjának SZJA aloldalán.A NAV a beérkezett kifizetői, munkáltatói adatok alapján tehát minden adózónak, akiről adattal rendelkezik, segít az adóbevallásban. Ugyancsak újdonság, hogy a bevallás és az adó megfizetésének határideje egységesen, valamennyi adózónak május 20.

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Január 8-án beküldtem a 2019-es SZJA bevallásomat. Tegnap, január 16-án kértem egy jövedelemigazolást 2019-re. Megtagadták, mert:
"Az adózó az igazolás kiállítását 2019. adóévre kérte. Ezen adóévre a jövedelem megállapítására alkalmas bevallást nem tartunk nyilván, soron kívüli adómegállapításra nem került sor.
A 2019. évi személyi jövedelemadó bevallás benyújtásának határideje: 2020. május 20." 

Szerintetek lehetséges, hogy ennyi idő alatt még nem dolgozták fel, amit beküldtem? Vagy május 20 előtt hozzá sem nyúlnak??
Egyáltalán tudom valahol ellenőrizni, hogy milyen állapotban van a beküldött bevallásom?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget! Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Hello!
Ez változott tavaly már lehet az EV ből egyből Kft de BT nem.
Válasz idézéssel
Szia Nándi!
Tök mindegy, hogy az egyéni cégből a második lépésben mi lesz akár Bt, akár Kft. Az EV után nincs más lépés csak az egyéni cég. Abbó lehet bármilyen társaság KKT, Bt, Kft. Az egyéni céget nem lehet kihagyni az EV csak azzá alakulhat.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Tehát ha nem Kft-t csinál akkor végig kell járni ezt a kört, könyvvizsgálóval, mindennel együtt?
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Nándi!
Egyenesen nem! Elöször egyéni cég és abból mehet bármilyen társaság.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan kérdés merült fel(és időhiány miatt nem szeretnék most keresgélni a neten), hogy egyéni vállalkozó át alakulhat Bt-vé? Ő lenne a beltag, ugyan úgy korlátlan felelőssége lenne.
Előre is köszönöm a segítséget! Smile
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Köszi, értem...Csak azért gondoltam, hogy mégis, mert a NAV-os 18SZJA-t én elfogadhattam a nevében. De akkor az ezek szerint más...
Meg azért, mert az Ebev-ben a munkavállalóra vonatkozóan ez a jogosultság van odaírva nekem, amit az előző hozzászólásba bemásoltam: Valamennyi adóügy intézése.

És még olyan is van, hogy A kiválasztott adózóval (XXX ) kapcsolatos bizonylati jogok: Valamennyi bevallás, adatszolgáltatás és elektronikusan teljesíthető bejelentés/beadvány

Jaj, nem tudom...
Válasz idézéssel
Szia!
A munkavállalók saját bevallását (53-as, 17-es) nem külheted be. Jogosulatlan vagy rá. Jogosultsági hibaüzenetet fogsz kapni. A korlátlan jogosultságod a cég bevallásaira vonatkozik - ha jól értem. Ey nem terjedhet ki a munkavákllalók és tagok bevallásaira.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egy céggel kapcsolatban teljes képviseleti jogosultságom van. Azt nem tudom, hogy az egyik munkavállalóval kapcsolatban mire vagyok jogosult. Beadhatom a nevében az SZJA bevallását? Az előző két évben a Nav által elkészített SZJA bevallások lettek neki elfogadva - azt én intéztem.
Szóval hol tudom ezt lekérdezni?
Köszönöm szépen!

No, most, hogy végre rákérdeztem itt, találtam egy ilyet az EBEV-ben, a Képviseletek/Saját adatok alatt (az munkavállaló nevét kiválasztva):
"Jogosultságok
1. Valamennyi ügy intézése
2. Valamennyi adóügy intézése (kivéve végrehajtási, jövedéki és telefonos ügyek, melyeket ez a kategória nem tartalmazza) (EGYKE-2, EGYKE-3 lap)"

Akkor ezek szerint beküldhetem én a bevallását, ugye?
Válasz idézéssel
Tegnap délután óta hol megy hol nem. Én is sűrűn kívánom a budit, hogy szakadjon rájuk.

Válasz idézéssel
Igen akadozik, nekem már több hete. Egyszer kérdeztem is itt, hogy másnak is van-e ilyen problémája, de valaki válaszolt, hogy minden rendben megy.....pedig én két különböző gépen is tapasztalom már régen, és tegnap is..... van hogy 4-5 -ször is kell próbálkoznom.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Pmarcsi!

szia, akadozik, többször kell próbálni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Próbáltam az anyk-ból nyomit küldeni ,de nem engedi!!!
Próbáltatok ma már bev.küldeni?

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Tamás ,igazad van Wink 

https://mkvk.hu/hu/tudastar/konzultacio/323

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Pmarcsi!

Biztos ezt a cikket akartad megadni? Mert itt egy 10,5 éves bérleti szerződésről van szó!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!

Innen van a cikk.

https://mkvk.hu/hu/tudastar/konzultacio/439

Pmarcsi

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: Mónika, 2 Vendég