A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítség!
Szia!

Előfordulhat, hogy valamelyik tételnél nem jó áfagyűjtőt használtál? Én elsőként a 911 listát egyeztetném az áfa listával, ha ez rendben, akkor végig mennék a számlák kontírozásán.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem egyezik az áfa lista szerinti fizetési alapom a netto árbevételemmel....
Végig böngésztem az egész listát, minden tétel a 911-re könyvelve, a fordított
áfásakat kivettem belőle....
Nem kicsi az eltérés, 10%???
Volna valami ötlet mit nézzek még meg, ilyen csak úgy fordulhatna elő, ha nem a 9-re könyvelek???

Harakiri
Válasz idézéssel
Elméletileg a NAV online számla felületen lesz.
Válasz idézéssel
Hol lehet majd lekérni? Nem is hallottam erről.....ha lesz bővebb info  akkor megosztjátok majd itt? Köszönöm
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Igen, én is erre gondoltam  Confused , köszönöm  Smile
Válasz idézéssel
Mert még nem lehet ezt sem, mint az ÁFA tervezetet.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Igen, ezt tudom: köszönöm  Smile

Elméletileg december végétől le lehetne kérni az online számlán, de erről nem találok semmit.
Válasz idézéssel
PTGADAT nyomtatványon lehet lekérni, bár elég későn küldik ki, ha erre gondolsz!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Van valakinek információja, hogy a NAV-nál van már lehetőség a pénztárgép bevételnek  online adatlekérdezésére?
Én eddig sehol nem találom.
Válasz idézéssel
Milyen egyszerű volt az ok!

Rosszul emlékeztem az ügyfél felhasználó nevére....

Persze kaphattam volna a programtól értelmes üzenetet,
hogy hé te hülye rossz a név...nem azt hogy" helytelen url"

Harakiri
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Majd jelzem, ha valami történik, de azt találtam ki,az jelezzen, aki péntek óta
todott táppénzes nyomtatványt beküldeni, vagy netalán GYED kérőt...
Nem is friss a nyomtatvány, mint táppénzest már küldtem be  áprilisban...
v3.3a
Válasz idézéssel
Én ezzel a hibával még nem találkoztam,
http://www.kekkh.gov.hu' a(z) BFKH IX. Kerületi Hivatala erőforrás állományában!
Most letöltöttem a foglalkoztatóit a IX kerület honlapjáról elirányított a kincstárhoz,telepítésnél azt látom.

C:\Users\Public\abevjava\eroforrasok\ONYFEBPENZResources_v1.0.jar

C:\Users\Public\abevjava\nyomtatvanyok\ONYFEBPENZ_mak_fogl_ig_3_3.tem.enyk

Most néztem az ÁNYK nincs benne ,de ami benne volt 3.2 az is elszállt.
Most megpróbálom közvetlen a kincstárból telepíteni.

Ezt írja telepítéskor
Az alábbi nyomtványt telepíti a program: ONYFEBPENZ_MAK_fogl_ig verzió: 3.3
C:\Users\Public\abevjava\eroforrasok\ONYFEBPENZResources_v1.0.jar
C:\Users\Public\abevjava\nyomtatvanyok\ONYFEBPENZ_mak_fogl_ig_3_3.tem.enyk

Megnyitottam rajta a mák logo balra jobbra 3.3.a
Bocs ,hogy ilyen kukacosan írtam,de izgat a dolog,hogy mi a fészkes lehet.
Írd már meg ha megoldódott a probléma.
Köszi,
Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
2021.05.15] [12:54:07.816] Hiba a(z) 'ONYFEBPENZ' szervezet nyomtatványfrissítéseinek lekérdezésekor: Érvénytelen frissítés leíró XML ezen az URL-en: http://egbiztpenzbeli.tcs.allamkincstar....update.xml

Most ez a hibaüzenet jött..

v3.3a nyomtatványt küldtem be /a legújabbként is ezt leltem a honlapukon./

Ezt a nyomtatvány mint táppénzt kérőt már beküldtem egy hónappal ezelőtt, akkor jó volt???
Válasz idézéssel
Nem vagyok számítógépes guru,de te a 3.3verzió töltötted be,a hiba azt mutatja ,hogy ezeknél meg a v2_0.verzió van érvényben.
Telefonálj be hétfőn,hátha.....
Többiek biztos többet mondanak majd.

Válasz idézéssel
No de minden működik, csak ezt a nyomtatványt löki vissza!!
Válasz idézéssel
Gondolom a Java legújabb verzióját telepítetted az új gépedre,áprilisban az Ányk sem működött az új java frissítéssel.A NAV honlapjáról újra telepítettem az általuk megadottat.

https://www.nav.gov.hu/nav/letoltesek/Informaciok_az_Altala20210408.html

Próbáld meg hátha megoldódik a problémád.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Beküldenék egy Foglalkoztatói igazolást /GYED/
Két napja próbálkozom...

Az ONYF honlapjáról a legfrissebb nyomtatványt töltöttem le, már azt is megpróbáltam,
hogy másik gépre költöztem és arra töltöttem a nyomtatványt mégis mindég visszalöki???

[Ljava.lang.Object;@17f6ca1f
10001
javax.swing.ImageIcon@6a32d55e
FIGYELEM: érvénytelen frissítési url 'www.kekkh.gov.hu' a(z) BFKH IX. Kerületi Hivatala erőforrás állományában!
java.net.MalformedURLException: no protocol: http://www.kekkh.gov.hu at java.net.URL.(Unknown Source) at java.net.URL.(Unknown Source) at java.net.URL.(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.orghandler.OrgInfo.getUpgradeURLAllOrganizations(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.upgrademanager_v2_0.components.reader.OnlineDownloadableComponentsReader.getComponents(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.upgrademanager_v2_0.components.DownloadableComponents.(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.upgrademanager_v2_0.lookupupgrades.LookUpUpgrades.lookUpUpgrades(Unknown Source) at hu.piller.enykp.alogic.upgrademanager_v2_0.lookupupgrades.LookUpUpgrades.run(Unknown Source) at java.lang.Thread.run(Unknown Source)

Ez mi a francot jelent?????

Harakiri
Válasz idézéssel
Nagyon köszi Nektek.
Válasz idézéssel
Potyi!

Mónikának igaza van. Ami után ki lett szabva az illeték, még ha nem is kell megfizetni, az költség! Nála is lesz határozat, ami alapján örökli az ingatlant. Abban benne lesz , mennyi az ingatlan értéke, meg hivatkoznak az illetéktörvény valamelyik paragrafusára, amiért nem kell az illetéket megfizetni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hát ha örökölte akkor a hagyatéki végzésben valamekkora összegen a tulajdonába került, akkor az költség. Ha magasabb összegért adta el, mint ami a hagyatéki végzésben szerepel, akkor a pozitív különbözet után fizeti a 15% szja-t.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Magánszemély 2020 ban örökölt egy nyaralót és még 2020 ban el is adta egyenes ágon örökölte.
Nincsen igazolt költsége jól gondolom, hogy a teljes vételár után kell 15% adót fizetnie.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Munkaerő kölcsönzőt alkalmazunk, de kikerült már 2 hónapja a köztartozásmentesből. Mi ilyenkor a teendő.
Üdv. kati
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Mostanában töltött le valaki OTP SZÉP kártya kimutatást?  Ügyfelem elfogadóhely, eddig viszonylag simán le tudtam tölteni, de most pár hónapja nem használtam az oldalt, és  nem sikerül.
Válasz idézéssel
Van valakinek valamilyen összefoglalója részvények vásárlásával, eladásával, cseréjével kapcsolatban? Most úgy néz ki, könyvelnem kell egy ilyen céget, ahol több száz millió Ft értékben történik csere, eladás. Az elmondottak alapján a konstrukció is elég bonyolult. Ráadásul egy része tőzsdei részvény!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszi Tamás! Én is valami ilyesmiben gondolkodtam. Nem várnék a leírásával éveket.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég