A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanulószerződés
Van valami infótok a tanulószerződéssel foglalkoztatott tanulók pénzbeli juttatásának a minimumáról.
Valahol hallottam, hogy a 30%-ot eltörölték és marad a 20%+ a félévenkénti emelés.
Na ezt a módosítást sehol sem találom. Állítólag 07.08-án hirdették ki.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszönöm Lányok!
Erika
Válasz idézéssel
Szerintem is a 46 lesz a jó ideiglenesen a bérben,csak vigyázz nehogy úgy kezelje ahogy a tanulószerződéseseket,a 0908-ban meg kitörlöd a járulékos lapokat.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Én átnéztem az összes kódot, és én még mindig azt mondom a 46 van hozzá leközelebb!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Hát akkor folytatom, ahol abbahagytam. És akkor milyen kóddal kell felvinni, vagy hagyjam a csudába, mert nekem a bérszámfejtő progi bekéri a kódot, max . átimportálom így, aztán majd kitörlöm. De az is lehet, hogy nem is fogja így elfogadni az importot.
Erika
Válasz idézéssel
Móni,végül is akkora bajt nem csinálsz,csak felesleges. Tongue
Válasz idézéssel
Én még a 1041-esen is jelentettem! :o
Válasz idézéssel
Erika!
Jelenteni kell,mert adóterhet nem viselő járandóság,de a 9-es lapokat,a biztosítással összefüggésben nem kell kitölteni.
Szóval csak az adórészét.Ne haragudj,hogy az előbb nem egészen világosan fogalmaztam. :oops:
Válasz idézéssel
Köszi Éva!

Most egy nagy kő esett le a szívemről, mert az elmúlt években én sem jelentettem sehova, csak itt visszaolvasva mindegyik e témával foglalkozó topicban azt olvastam, hogy Ti jelentitek a 0908-on. De ha nem kell, akkor eddig is jól csináltam.
Erika
Válasz idézéssel
Lányok,szerintem az együttmüködéses nyári gyakorlatosokról,mivel nem biztosítottak,nem kell a 0908-09-eseket kiállítani,ezért is nincsen kódjuk.
Válasz idézéssel
Hát, az én vállalkozómnak sincs tanulószerződése csak együttműkdési megállapodása és csak a 3 hét kötelező nyári gyakorlatot tölti a szakmunkástanuló. Nekem meg sem fordult a fejembe, hogy ösztöndíjas, a tanulószerződéshez szerintem sokkal közelebb áll. Szóval én kitartok a 46-os kódnál! Az ösztöndíj az más szerintem!
Válasz idézéssel
Az a tanulószerződéses szakmunkástanulóé. Én a nyári gyakorlatosra gondoltam, akinek csak együttműködésije van. Pl. nálunk van egy mérnök gyakorlaton, na most ő biztos, hogy nem 46-os kódú, de ugyanakkor van egy egy forgácsoló tanulónk is, de csak nyári gyakorlatra, tanulószerződése nincs. Ezért gondoltam a 44-es kódot.
Erika
Válasz idézéssel
Én 46-os kóddal csináltam úgy emlékszem, tanulószerződés.... ha nem csal az emlékezetem!
Válasz idézéssel
Milyen kóddal kell felvinni a csak együttműk. megáll.-al foglalkoztatott nyári gyakorlatos tanulót? 44 ösztöndíjas?
Erika
Válasz idézéssel
Szia Iboly!
A nyári szünetre is jár a dijazás a tanulónak,és nem lehet csak úgy megszüntetni a szerződést,meg nem is kell.
Ha dolgozni akar,felveszed rendes munkaviszonyba párhuzamosan,mindenféle járulékkal adóval.
A jutalom a min bér 50% ig/a tanulói juttatással együtt természetesen/adómentes tudtommal.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy tanulónak adhat a cég jutalmat(adó és járulékkötelesen)?

Van olyan esetem mely szerint szeretne nyáron munkát végezni a tanuló de ebben az esetben a tanulószerződését meg kell szüntetnem és ha már nem dolgozik akkor újra megkötnöm vele. Ha újra kötöm majd a szerződés akkor már vonatkozik rá az új minimum ösztöndíj szabály?

Köszönöm a segítségeteket!
Iboly
Válasz idézéssel
Köszi az infókat, megnézem!!
Kezdőként nagy segítség ez a fórum!!

Köszi-köszi!!
Válasz idézéssel
Szia Erika, küldtem egy privát üzenetet, majd vizuáld meg.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Ezen a linken úgy gondolom mindent megtalálsz:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zmkik.hu/index.php">http://www.zmkik.hu/index.php</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tanulószerződéssel foglalkoztatott tanuló esetében milyen teendők vannak?
Milyen járulékokat kell fizetni utánuk?
Egy vendéglátóhelyről van szó.

Előre is köszönöm, ha válaszol valaki.

Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok!

képzeljétek el hogy jártam, megkérdeztem a kamarát hogy ők mit tudnak mi várható majd, azt mondták ők sincsenek képben, hogy 30%- kikre vonatkozik az újakra vagy a régiekre is na mindegy. Kiderült, hogy a nálunk foglalkoztatott tanulók hiányszakmások ezért rájuk vonatkozik még +20%- juttatás. Amikor meghallottam majd leültem, nem elég neki 20%, hanem még 20+20% (1 évtől) és mondom hát a minimálbér 50%-ig adhatom adómentesen azt mondja hogy még a +20%-is adhatom!

Ez után szeretnék érdeklődni, tud valaki ilyen esetről? Mit tegyek most, a kamara elfogadta a tanulószerződés módosításunkat, nekik sem tűnt fel hogy kevés az az összeg amit ösztöndíjként kap a tanuló!
Iboly
Válasz idézéssel
Szia Jutka!
Úgy van ahogy írod,most csak együttműködési kell az iskolától.
Ősztől kötelező a magánnyugdíj,ha még nem lenne neki,persze csak akkor,ha tanulőszerződést köttök vele a kamarán keresztül.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az egyik vállalkozóhoz jön egy gyerek egyelőre a 3 hetes gyakorlatra. Magánnyugdíjba nem kell most ezért belépnie, ugye? De ha ősztől folyamatosan lesz, akkor úgy tudom, igen. Mi ezzel a helyzet?
Akkor jól értem, hogy a gyakorlat végén kifizetjük a járandóságát, jelentem a 0908-on és kész. Járulék sem a tanuló, sem a foglalkoztató részén nem keletkezik, ha a minimálbér 20%-nál nem kap többet. Ez így oké?
Köszi
Jutka
Válasz idézéssel
Mónika,köszönöm aranyos vagy Tongue
Válasz idézéssel
Éva! Ne kérj bocsit, Te olyan profi vagy munkaügyben, hogy csak köszönetet tudunk Neked mondani, hogy itt vagy és segítesz!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég