A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanulószerződés
Igen, de azt írja az útmutatója, hogy ellenőrzés esetén be kell mutatni a járulék befizetéseket, melyek a munkáltatónak nincsenek, én azért kérdeztem, hogy megigényelhetem akkor is ha nincs befizetve?
Válasz idézéssel
Icuska!
A bevallást be kell adnod az NSZFI-nek, viszont a pótlapon (nyilatkozat a köztartozásról) jelezned kell, hogy lejárt idejű köztartozása van.
Válasz idézéssel
Icuska!

Tudomásom szerint beadható a bevallás, de a nyomtatványon van egy olyan nyilatkozatrész, hogy van-e köztartozása a vállalkozásnak. Nyilván ha van, akkor a támogatást nem tudja igénybe venni.
Válasz idézéssel
A munkáltató sajnos nem tudta befizetni az alkalmazottak és a tanuló után a járulékokat, ebben az esetben az NSZFI felé be kell adni az éves szakkéz.hozz.bevallást? Vagy ebben az esetben mit kell csinálni?
Válasz idézéssel
Tanulószerződés módosítás,egyéb nyomtatványok letölthetők innen is:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.zmkik.hu/index.php?id=2935">http://www.zmkik.hu/index.php?id=2935</a><!-- m -->
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Tanulószerződésnél az első évesek ösztöndíját én rosszul írtam be, mivel az iparcikk kereskedő tanulók 1 hét iskola,1 hét gyakorlaton vannak, így az 50%-os gyakorlati időt vettem figyelembe. A szakképzési törvényhez kapcsolódóan van 280-/2011-es kormányrendelet, mely a szakmák szerinti ösztöndíjat tartalmazza a korrekciós szorzókkal.
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Igen,mindenképpen kell a szerződésmódosítás,mert változott a tartalma az új törvény miatt és kellenek olyan adatok,ami a régieken nem szerepel. A helyi kamarával vedd fel a kapcsolatot,nekik kell ellenjegyezni,meg segítenek is.
Válasz idézéssel
2011. évi CLXXXVII. törvény a szakképzésről

91. § (1) Ez a törvény - a (2)-(4) bekezdésben foglalt kivételekkel - 2012. január 1-jén lép hatályba. Rendelkezéseit - a 92. §-ban foglaltak figyelembevételével - első ízben az ezt követően megkezdett szakképzésekre kell felmenő rendszerben alkalmazni.

(22) Az e törvény hatálybalépésekor hatályos tanulószerződéseket a 48. § és a 63. § (6) bekezdése szerinti tartalommal, a 2011. december 31-ig megkötött hatályos együttműködési megállapodásokat az 57. §-ban meghatározott tartalommal 2012. március 31-ig kötelesek a szerződő felek módosítani. A módosítás lebonyolításában a gazdasági kamara működik közre.
(23) Új tanulószerződés és új együttműködési megállapodás e törvény hatálybalépését követően csak az e törvényben foglalt szabályok szerint köthető. Az e törvény hatálybalépésekor hatályos együttműködési megállapodás alapján legkésőbb 2012. szeptember 1-jéig folyhat gyakorlati képzés. A gyakorlati képzést szervező 2012. január 31-ig felülvizsgálja a tanulószerződés tartalmát abból a szempontból, hogy az megfelel-e a jelen törvényben előírt tartalmi feltételeknek, és amennyiben a jelen törvény szabályainak való megfelelés érdekében szükséges, 2012. február 29-ig kezdeményezi a tanulószerződés módosítását.
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Köszönöm Éva!

Nálunk marad a tavalyi díjuk, nem változtatunk. Nekem azért még az nem világos, hogy a Tanulószerződés módosítását mindenképpen meg kell tenni?
Erika
Válasz idézéssel
Erika!
Az új törvény megszüntette a hiányszakma fogalmát,nem kell vele foglalkozni.Így ha az új szorzók szerint kevesebb a díjazása,azt lehet adni,persze szerződésmódosítással.Nálunk is hiányszakmásak vannak,valószínű csökkentjük őket,mivel jóval kevesebb lett így az összeg még az emelésekkel is.

Icuska!
A tanulók díjazása adómentes,nem kell az elvárt béremelésnél foglalkozni velük,nem kaphatnak kompenzációt.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha a munkáltatónak az alkalmazottak mellett van egy tanulója és az alkalmazottak bérét az elvárt szerint megemeli, ez a tanulóra is vonatkozik. Vagy a tanulóra ez nem vonatkozik és akkor ő a szoc.ho.kedvezményt sem kapja meg, vagy ő nála amúgy sem számolunk kedvezményt?
Válasz idézéssel
marcsika Írta:Ildikó!!

Legalább két napja a téma körül forgok én is. Eddig mi is a minimálbér 20°°-ával kezdtünk, majd minden sikeres félév után emeltünk az ösztöndíjon. Most azonban én is a 16.740 Ft-ot adnám a tanulóknak, függetlenül attól hogy hanyadik osztályos. De hogy adok béremelést?? Vagy csak az elsősöknek ez az alap, utána kell emelni? Ha egy harmadik osztályost veszek alapul, és erre az összegre pakolom az egy százalékos emelést, még az is kevesebb, mint ami decemberben volt. Egész egyszerűen nem értem....

Nálunk is ugyaz ez a helyzet, abból indultunk ki, hogy az első év első félévében a kötelező a 18% a mi szakmánkban, akkor félévente 1%-al emeljük, így egy 6. féléves 23%-ot kap. Van aki már kapott 30-35%-ot is az 5. félévben....

Egy tájékoztatón rákérdeztek, hogy csökkenhet-e az ösztöndíj?

A válasz igen volt, mert a tanulószerződéseket módosítani kell 03.31-ig az új szabályoknak megfelelően, azt a tanulónak és a vállalkozónak elá kell írnia, ez a két fél megállapodása, ha mind a ketten elfpgadták (aláírták) akkor rendben van a dolog. (A régi szerződések "nem érvényesek" és az új jogszabály új szerződést igényel, más feltételekkel)
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Azt megtudja mondani valaki, hogy a hiány-szakképesítéseknél a gyakorlati oktatóhely, vagy az iskola régiója szerintit kell nézni. Ebbe teljesen belebonyolódtunk a kolléganőmmel.
Most nem tudjuk eldönteni, hogy a tanulónk hiányszakmás vagy sem. Nálunk nem lenne, viszont az iskola másik régióban van, ott pedig hiányszakmaként tüntetik fel.
Erika
Válasz idézéssel
Ildikó!!

Legalább két napja a téma körül forgok én is. Eddig mi is a minimálbér 20°°-ával kezdtünk, majd minden sikeres félév után emeltünk az ösztöndíjon. Most azonban én is a 16.740 Ft-ot adnám a tanulóknak, függetlenül attól hogy hanyadik osztályos. De hogy adok béremelést?? Vagy csak az elsősöknek ez az alap, utána kell emelni? Ha egy harmadik osztályost veszek alapul, és erre az összegre pakolom az egy százalékos emelést, még az is kevesebb, mint ami decemberben volt. Egész egyszerűen nem értem....
Válasz idézéssel
Sziasztok ! A tanulóknak 2011 évben a minimálbér 24, %-át adtuk ami nettó 15.725.- Ft-ot jelentett, de most a táblázat alapján szakács tanulóknak a minimálbér 18 %-át adhatjuk ami bruttó 16.740.- Ft/hó, nettó 13.894.- Ft, így kevesebbet fog kapni , szerintetek is így van ?
Válasz idézéssel
Monik ! Köszönöm szépen, már el küldtem , ki is nyomtattam remélem jó lesz.
Válasz idézéssel
Szabó Ildikó Írta:Ivettke ! Kitöltöttem elektronikusan az űrlapot a 2011 évi bevallást, létszám igazolást , hogyan tudom kinyomtatni, vagy csak beküldés után lehet nyomtatni, mert papíralapon is küldeni kell, vagy a papíralapúra más nyomtatvány van ? köszömöm Ildikó
Csak beküldés után tudod nyomtatni.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
M.Éva, Ivettke, köszönöm a megerősítést M30 ügyben.
Válasz idézéssel
Ivettke ! Kitöltöttem elektronikusan az űrlapot a 2011 évi bevallást, létszám igazolást , hogyan tudom kinyomtatni, vagy csak beküldés után lehet nyomtatni, mert papíralapon is küldeni kell, vagy a papíralapúra más nyomtatvány van ? köszömöm Ildikó
Válasz idézéssel
Idézet:Először kerülök szembe ilyen feladattal, mert bár 2010 szeptembere óta vannak a cégnél a tanulók, de a kedves ügyfelem elcseszte a kamaránál a dolgokat (a tértisen háromszor is kiküldött kamarai határozatot nem vette át trehányságból). Így én csak 2011. januárjában tudtam NSZFI-nek jelenteni a tanulókat, és így 2010-re semmi ilyen elszámolási feladatom nem volt velük, 01-esen vallottam apeh felé, mint másokat is.

Sziasztok!
Mint olvashattátok, 2011. decemberében hasonló helyzetben voltam.
Úgy döntöttünk, hogy 2011-re vallunk mi is rendesen a NAV felé, nem bonyolítjuk az életünket az NSZFI-vel.
A bérszámfejtéseket módosítottam, egyedül ez az NSZFI-s dolog maradt ki tavalyra.

DE, mi a helyzet a 2012-es évvel, kell még valahova az új szerződéseket bejelenteni?
Mi az eljárás tanulószerződés ügyében 2012-ben?

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Csak pontosítok,adómentes juttatás a tanulószerződésben meghatározott összeg.Én nem adok ki erről igazolást.
Válasz idézéssel
Anka!
Én sem adom az M30-ast a tanulónak, mert a pénzbeli juttatás adóterhet nem viselő járandóság, csak a járulékigazolást adom ki.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti a tanulóknak adtok ki M30-ast? (Én úgy gondolom, nem kell, de biztos, ami biztos, megkérdezem.)
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kft-énk tanulószerződéssel ösztöndíjat ad felsőfokú főkiskolán, egyetemen tanulóknak. Munkavégzési, gyakorlati kötelezettség nics a szerződésben. Az ösztöndíj fejében a tanuló kötelezettséget vállal jó tanulmányi eredményre
és arra, hogy a diploma átvétele után a cégnél helyezkedik el.

A fenti esetben milyen bejelentési kötelezettségek vannak? Az ösztöndíj ilyen esetben szja és járulékköteles?
Hó végén már számfejteni ( utalni ) kellene, de nem találtam erre vonatkozó szabályozást az Szja, Tbj. ill. a
Szolidaritási adó törvényben.

Tud valaki segíteni?

Köszönettel: B.Magdi
Válasz idézéssel
Iboly!
Nincs meghatározva az emelés mértéke, csak az, hogy emelni akár, akár 1 Ft-tal is lehet félévenként. Nálam eddig +1 % volt az emelés félévenként, most azt beszéltük meg a vállalkozóval, hogy + 100 Ft lesz.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég