A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanulószerződés
Nálunk az iskola küldött a képzőhelynek és a kamarának is egy értesítést, amiben van a tanuló neve, a szakma megnevezése, képzőhely megnevezése, elért eredmény, a szakmai bizonyítvány kiállításának napja -tájékoztatva, hogy ez a nap a tanulószerződés megszűnésének napja is.(Bár azért néhány telefon a kamarába és az iskolának elment, érdemes felhívni őket és a megküldött adatok alapján javítani a bevallást, ha szükséges.)
CARPE DIEM! (Élj a mának!-de csak könyvelünk, bevallunk, adózunk...)
Válasz idézéssel
Szia Monik!

Köszi, akkor az lesz, amit én is kiokoskodtam.
Bár még csak a szorgalmi időszakról szóló bizonyítványt láttam, és a szakmai vizsga dátumát tudtam meg.
Most már a szakmai bizonyítványra is kíváncsi vagyok, addig nem csinálok semmit sem, míg azt nem láttam, mert ha nem tett sikeres vizsgát, akkor viszont június 30-ig szólhat a tanulószerződés, ha jól értelmezem.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
eragka!

"Mint megtudtam, a záróvizsgája május 25-én volt, állítólag a tanulói jogviszonya is eddig tart?"

"49. § (1) A tanulószerződés megszűnik
a) ha a tanuló sikeres komplex szakmai vizsgát tett, a szakmai bizonyítvány kiállításának napján,"

"Most akkor én júniusra nem is adhattam volna neki tanuló bért?
A szakképzési hj csökkentéséről nem is beszélve, akkor erre a hónapra nem is járt volna?
Ha a május tört hónap, akkor arra hogyan kell számolni? Mert ez tanuló szerződés, a 1212 kitöltésije arra azt írja, hogy a normatíva 1/12-ed része jár havonta... "

"ha a tanulószerződés hónap közben szűnik meg, az adott hónapra vonatkozóan a
havi csökkentő tétel összegét az adott hónapból a tanulószerződés megszűnésének
napjáig eltelt napok és az adott hónap naptári napjai számának arányában kell
meghatározni"

"bár még olyat nem önellenőriztem, hogy plusz ember volt benne, akit ki kell teljesen törölni, egyáltalán ilyet hogyan kell? Adott embert kitöltöm nulla adatokkal és H-val?"

1208M lapot T-vel
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is a tanuló szerződés nyári végével küzdök.
Nálunk is 06.30 volt a tanulószerződés vége.
Utána fel is vettük a tanulót munkaviszonyba.
Még a start kártyát nem is sikerült 07.01-ével kikérnünk, mert nem volt az iskolától bizonyítványa, ami szerint pályakezdőnek minősül.

Mint megtudtam, a záróvizsgája május 25-én volt, állítólag a tanulói jogviszonya is eddig tart?

Most akkor én júniusra nem is adhattam volna neki tanuló bért?
A szakképzési hj csökkentéséről nem is beszélve, akkor erre a hónapra nem is járt volna?
Ha a május tört hónap, akkor arra hogyan kell számolni? Mert ez tanuló szerződés, a 1212 kitöltésije arra azt írja, hogy a normatíva 1/12-ed része jár havonta...

Az önellenőrzés egy dolog 1212 sima ügy.
De mi legyen ezzel a plusz hónap juttatással?
Vagy mivel a tanuló szerződése eddig szól, mi foglalkoztathattuk azért tanulóként vajon?
A bérszámfejtésre semmi info nem jutott el abból, hogy mikor volt jelen tanulóként, szépen a szerződés szerint ment a számfejtés és a szakképzési hj.
Én nyugodt voltam, mert bizonyítványt nem is kapott július eleje előtt.

Vagy azt a júniusi hónap után járó juttatást úgyis július 10-ig utaltuk neki, amikor már munkaviszonyos volt nálunk, vonjam vissza most a köv. havi bérének utalásánál?
A júniusi számfejtést meg törlöm, és lejavítom a 1208-at? (bár még olyat nem önellenőriztem, hogy plusz ember volt benne, akit ki kell teljesen törölni, egyáltalán ilyet hogyan kell? Adott embert kitöltöm nulla adatokkal és H-val?)

Találtam egy témába vágó pdf filet. Ez most iskolától függ, hogy meddig tart a tanulói jogviszony?

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
Helyesbítéssel tudod korrigálni a jogviszony végét.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok ! Nagy segítségre lenne szükségem, a tanulószerződéses tanulókat a kamarai szerződés alapján jelentettük ki ami junius 30-a volt, most derült ki számunkra , a tanulószerződés megszűnik a szakmai bizonyítvány kiállításának napján, ami azt jelenti junius hónapra nem számolhattunk volna el a tanulók után kedvezményt, a 1212, 1208-as bevallást ön-revíziózzuk , de a 12T1041-es kijelentőt nem tudom hogyan, esetleg törölni kell az egészet és újból leadni szerintetek mi lenne a megoldás. üdv. Ildikó
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Egy Kft szeretne egy tőle teljesen független szakközépiskolai tanulót támogatni. Próbálkoztunk alapítványon keresztül, de az alapítvány elzárkózott. Hogyan tudnánk egy tanulót havi rendszerességgel támogatni? Tanulószerződéssel? vagy esetleg van más javaslatotok???????????
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most olvasom az adófórumon, hogy amennyiben a tanulók pénzbeli juttatását csökkentjük igazolatlan hiányzás miatt, a járulékokat ennek ellenére a teljes, tanulószerződésben meghatározott összeg után kell fizetni. Ezt az én bérprogim nem tudja kezelni. Nálam volt csökkentés, de olyan is, hogy egész hónapban igazolatlanul hiányzott, így nem kapott semmit. Nem tudom, hogy más bérprogik ezt tudják-e kezelni, és kettősben ezt hogyan kellene könyvelni?
Válasz idézéssel
Monik, nagyon szépen köszi! Akkor én is 09.01-re jelentem, nem tudok mást tenni, ha most vakaródzik még a vállalkozó.
Válasz idézéssel
nem írhatsz mást, csak 09.01-et, ami a szerződésben van
jelentettem már késve többször is tanulót (saját hibámon kívül), még nem büntettek ezért
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyik ügyfelem ma köti meg a tanulószerződést két tanulóval.
A kezdeti dátumhoz 09.01-et írt, ezzel már nem tudok mit kezdeni, majd a Kamara eldönti, hogy elfogadja-e így.
Viszont én, amikor bejelentem az 1041-esen, mi legyen a kezdő dátum? Én is írjak 09.01-et? Vagy a mostani dátumot?
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm ezt az szja-s dolgot is!Smile
Válasz idézéssel
Mást kerestem a NAV oldalakon, de találtam a tanulók juttatásának adómentességére is egy "állásfoglalást":

<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/magyar_oldalak/nav/ugyfelszolg/regiok/del_dunantul/deldunantul/aktualis/szakkepzes2012.html">http://nav.gov.hu/magyar_oldalak/nav/ug ... s2012.html</a><!-- m -->

3.) Mekkora összeghatárig adómentes a tanulónak nyújtott ösztöndíj az Szja tv. 1. sz. melléklet 4.11. pontja figyelembe vételével?
Az Szja törvény alapján adómentes a szakképző iskolai tanulónak illetve felsőfokú szakképzésben részt vevő hallgatónak tanulószerződés (és hallgatói szerződés) alapján külön jogszabály szerint kötelezően kifizetett díjazás. A törvény összegszerűségében nem állít korlátot, hivatkozik a Szak. tv-re, melynek 63. § (1)-(3) bekezdése nyújt részletes tájékoztatást a kötelezésre vonatkozóan. Amennyiben a tanulószerződéssel foglalkoztatott tanuló a foglalkoztatás első félévére kizárólag a törvény által kötelezően diktált minimum összeg kifizetésében részesül, majd ezt követően - szintén írásban lefektetve - a kötelező emelésben, melynek mértéke hitelesen ellenőrizhető, valamennyi azonos körben foglalkoztatott tanulóra megegyező mértékű, úgy nem keletkezik Szja fizetési kötelezettség. Ettől eltérő feltételekkel megvalósított ösztöndíjemelés, például amely egyéni paraméterekre épül, illetve nem köthető félév-váltáshoz, jövedelemadó fizetést generál.
Válasz idézéssel
Nmrozika, nagyon sokat segítettél, nagyon szépen köszönöm!!!!!
Válasz idézéssel
jól használhatók az alábbi linkek:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pmkik.hu/world/PMKIKWEB.nsf/all/SZAKKEPZESMenulap">http://www.pmkik.hu/world/PMKIKWEB.nsf/ ... ZESMenulap</a><!-- m -->
<!-- m --><a class="postlink" href="https://www.nive.hu/index.php?option=com_jumi&view=application&fileid=7&tip=szvk">https://www.nive.hu/index.php?option=co ... 7&tip=szvk</a><!-- m -->

A 2012-es új törvény előtt a minimálbér 50%-ig volt adómentes a juttatás. Most ilyet nem írnak a törvények...az a jellemzőbb, hogy alig emelnek, a fenti kamarai lapon is 1%-os emeléssel számolnak (mi is ennyit adtunk, bár van akinek cak 0,5%-ot)...a kamarának el kell fogadni a tanulószerződést, amiben benne van az emelés mértéke is, ha nagyon sokat emelnétek, úgy is szólnának (szerintem)
Válasz idézéssel
Sziasztok! Segítsetek légyszi!
Azt honnan tudhatom meg, hogy mennyi az elméleti és a gyakorlati képzés aránya? Merthogy ez is kell, amikor megállapítjuk a tanulószerződéses díjazását.
Ezért a sulit kell hívogatni? Aki ott foglalkozik vele, bemondja nekem, én elhiszem, és ennyi?
A másik kérdésem: ha többet ad neki pl ezer forinttal havonta, az már szja köteles?
Bocsánat, de ez nekem annyira magas, így le van szabályozva, mi van, ha felfelé kerekít a vállalkozó egy kicsit, az már szja-zik?
Köszönöm, ha segít valaki.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítésget!

Üdv: Anett
Válasz idézéssel
A 1041-en nem kell jelölni az órát, csak jelented őket, mint tanulók, a járulékokat jól tudod.
A 1212-n jelölöd, hogy tanulószerződéssel rendezve és ki kell számolni, hogy a szakképzésiből mennyi a levonható.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.5percado.hu/egyeb-adok?cim=laszlone-szep-gyorgyi:-szakkepzesi-hozzajarulas-2012&id=196">http://www.5percado.hu/egyeb-adok?cim=l ... 012&id=196</a><!-- m -->

Ehhez nézd meg ezt az oldalt és a szakképzési tv-t, meg ezt: <!-- m --><a class="postlink" href="http://jogszabalykereso.mhk.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=143100.579228">http://jogszabalykereso.mhk.hu/cgi_bin/ ... 100.579228</a><!-- m -->

Valamint a 1212-es nyomtatvány útmutatóját: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/data/cms215484/1212.pdf">http://www.nav.gov.hu/data/cms215484/1212.pdf</a><!-- m -->
Erika
Válasz idézéssel
Sziasztok,

Tudnátok nekem segíteni? Egy Kftnél szeptember 1-től lenne két tanuló. A kamarai dolgok már rendezve vannak. Tanulószerződés is van. Viszont még nem csináltam tanuló bejelentését és bérszámfejtését, és ebben kérnék segítséget. T1041-en be kell jelentenem őket, azt tudom. Hány órában kell őket bejelenteni? Bérszámfejtésnél ha jól tudom szja-t nem kell vonni ( ha a minimális összegű ösztöndíjat kapja), viszont van Szocho, és eb járulék 7 %, nyugdíjjárulék 10%. Ezt jól tudom? Amiben még bizonytalan vagyok az a szakképzési bevallása. 1212-es nyomtatványon jelölni kell hogy teljesítette e a szakképzési hozzájárulási kötelezettségét? itt mit kell beírnom? Mert a tanulókon kívül van rendes alkalmazott is a cégben.
Igazából a bérszámfejtés majd csak októberben lesz, csak szeretném tudni, hogy mit hogy kell csinálni.
Ami most lenne fontos az a bejelentésük.
Előre is köszönöm, ha valaki segít nekem!

Üdv:Anett
Válasz idézéssel
Sziasztok! Gondolom Ti is elfáradtatok a bevallások elkészítésébe és az egyéb csemegéktől is zsong a fejetek.
Ha lesz egy kis időtök legyetek szívesek megmondani, 2012-ben a tanulószerződéssel foglalkoztatott tanulónak mennyi SZJA mentes ösztöndíj adható?
Egyesek szerint az, amit az új tan,. szerződésben rögzítettünk, afelett már adóköteles. Szerintetek?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most vettem át egy kft-t, vannak tanulói is.
A zárást is én csinálom, és most láttam, hogy NSZFI felé nem vallottak még.
Ezt most még be lehet küldeni? Vagy már elkéstünk? Úgy értem, ha lenne visszaigénylés, visszakapná még? (Mert hogy kamarával, sulival nem fogja hétfőn aláíratni úgy, hogy én még postára is tudjam adni, az biztos).
Mit lehet itt tenni? Segítsetek légyszi! (A NSZFI-hez amúgy 2011. februárjában lettek bejelentve a tanulók, tehát ez rendben van.)
Most akkor eleve késve is valljam be, játsszam végig az egészet?
Válasz idézéssel
Icuska Írta:Az NSZFI bevallással kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy én átalány szerinti elszámolást kérek és a II. 7 pontjába feltüntetem a tanuló ösztöndíját, és járulékait (attól függetlenül, hogy nem fizette be), a legvégén úgy küldi el, hogy az ellenőrzés és véglegesítést jelölöm meg? A létszámadatlapot is töltsem ki és így küldjem el? de ezen nem lesz rajta az iskola igazolása, így is jó?

Abban az esetben ha egy másik munkáltató már 2011-ben nem foglalkoztatott tanulót neki mit adok be?

Egyszerűen nem tudom őket felhívni, hogy megkérdezzem.

Az átalányban nem tudok segíteni, de a végén véglegesítened kell, és utána tudod nyomtatni. Ki kell nyomtatnod és 3 eredeti példányban kell beküldened az iskola által aláírt létszámigazolással és a kamarai tanusítvánnyal együtt.
Ha már nem foglalkoztatott 2011-ben akkor is feléjük kell bevallanod, valahol lehet jelölni rajta, hogy befejezte a gyakorlati képzést.
Válasz idézéssel
Icuska Írta:Az NSZFI bevallással kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy én átalány szerinti elszámolást kérek és a II. 7 pontjába feltüntetem a tanuló ösztöndíját, és járulékait (attól függetlenül, hogy nem fizette be), a legvégén úgy küldi el, hogy az ellenőrzés és véglegesítést jelölöm meg? A létszámadatlapot is töltsem ki és így küldjem el? de ezen nem lesz rajta az iskola igazolása, így is jó?

Abban az esetben ha egy másik munkáltató már 2011-ben nem foglalkoztatott tanulót neki mit adok be?

Tudtok nekem ebben segíteni?
Válasz idézéssel
Icuska!

Kérdéseid alapján megállapítható, hogy viszonylag "gyerekcipőben jársz" a tanulók tekintetében.
1. Évközben adtál le az NSZFI-nek BJ, BL, L-es nyomtatványokat, létszámigazolásokat???
Éves vagy negyedéves bevalló vagy?? Ha éves vagy, akkor az iskolákkal a bevallás benyújtásával egy időben kellene a létszámigazolásokat benyújtani. De úgy gondolom, hogy miután a vállalkozó nem fizetett járulékokat, fölösleges köröket futsz.
Az NSZFI feladatait átvette a Kamara, a létszámot minimálisra csökkentették, próbáld ezt a számot: 06-1-434-5759

2. Ha valaki nem foglalkoztatott tanulót, akkor mit akarsz beadni????!!!!
Válasz idézéssel
Az NSZFI bevallással kapcsolatban azt szeretném kérdezni, hogy én átalány szerinti elszámolást kérek és a II. 7 pontjába feltüntetem a tanuló ösztöndíját, és járulékait (attól függetlenül, hogy nem fizette be), a legvégén úgy küldi el, hogy az ellenőrzés és véglegesítést jelölöm meg? A létszámadatlapot is töltsem ki és így küldjem el? de ezen nem lesz rajta az iskola igazolása, így is jó?

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég