A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanulószerződés
Alapvető dolog, hogy a tanulószerződés vagy együttműködési megállapodás alapján foglalkoztatott tanuló NEM UGYANAZ!!

Kapásból többet én se tudok, de ha keresgetsz, erre nagyon érdemes odafigyelni.
Válasz idézéssel
Az egyik cég együttműködési megállapodás kötne tanuló gykorlati képzésére. Semmit nem tudok a témába segítenétek?
- Be kell jelenteni
- Mennyi br. bérrel ami az együttműködési megállapodásban van 19.793 Ft/hó bruttó, létezik?
- Hány órával kell bejelenteni, ha be kell?
- milyen jogviszony kóddal?

Egyáltalán mit kell tenni ezzel?/ :twisted: olyan mérges vagyok érte,/
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Éva, Tündi köszönöm!!
Válasz idézéssel
Annak aki ilyen szívmelengető munkával foglalkozik mint én: az alapnormatíva 2014-ben: 453000Ft/fő/év
Tündi
Válasz idézéssel
Ivettke,a minimálbér miatt 01.01.-től,a félévi eredmények után 02.01.-től.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.pbkik.hu/hu/szakkepzes-mesterkepzes/cikkek/emelkedtek-a-normativak-2014-ben-a-gyakorlati-kepzesben-67121">http://www.pbkik.hu/hu/szakkepzes-meste ... sben-67121</a><!-- m -->
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A szakmunkástanulóknál meddig tart az első félév, azaz mikortól kell emelni?
Válasz idézéssel
Köszönöm. Kiszámoltam, csak azt hittem, hogy a 41 ezer Ft, ami kijött, az sok.
440000 X 1.1178 = 491832 / 12 = 40.986.- Ft /hó igényelhető vissza havonta.
Válasz idézéssel
Nem tudom, mert nincs fodrászom, de ebből a rendeletből számítottam ki én is:
280/2011. (XII. 20.) Korm. rendelet

a gyakorlati képzés költségeinek a szakképzési hozzájárulás terhére történő elszámolásánál figyelembe vehető gyakorlati képzési normatívák mértékéről és a csökkentő tétel számításáról
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Bocsánat, de még mindig "szenvedek " . Tudnátok segíteni: egyéni vállalkozó fodrász. Munkavállalója nincs. Egy tanulója van tanulószerződéssel. Bruttó: 17640.- Mennyi szakképzési hozzájárulást igényelhet vissza utána? Általában igyekszem a törvényekben eligazodni, de ezzel padlót fogtam. A kamarának van egy kézikönyve ott 10 ezer forintot ír. Annyi?
Köszönöm
Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok !
Én most szeretném életemben először kiszámolni a következőt: KATAs ev. Nincs alkalmazottja, csak egy szem tanulója, tanulószerződéssel. Tehát szakképzési hozzájárulási kötelezettsége nincs. Viszont, ha jól olvastam, ( meg a kamara is felbuzdította) mégis igényelhet vissza szakképzési hozzájárulást. NA DE MENNYIT ???,
ÖSZTÖNDÍJ HAVI 17.640.- FT. TANULÓSZERZŐDÉS VAN, MUNKAVÁLLALÓ NINCS.
Köszönöm.
Tündi
Válasz idézéssel
Kriszti!
Elvileg a tanulószerződésben kellett rögzíteni,milyen szempontok szerint történik az emelés.Nálam a tanulmányi eredmények alapján van meghatározva az emelés százaléka. Pl.: kettes átlag = 1%,hármas= 2% stb...Ha új tanulód van,szintén szerepelnie kell a szerződésben,hogy a min.bér hány százaléka a juttatás.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy most emelnék meg a tanulói béreket és elakadtam. Első félév min.bér 20 %-a, második 25 %. Úgy számolom a második félévet, hogy osztom a meglévőt 20-al és szorzom 25-el vagy csak kiszámolom a 98.000 Ft 25 %-t. A szakképzési törvényben és mondjuk valami olyasmit olvastam, hogy ha mondjuk 80 %-át teszi ki a gyakorlat a tanulmányainak akkor a min.bér 15 %-nak a másfél szeresét kell venni meg ilyenek. Most az első verzió a jó vagy amit utóbb írtam, hogy számoljak?
Köszi előre is!
Válasz idézéssel
Ivettke, és jól tudtad! Ezt találtam ugyanis, egy szakképző iskola honlapján:

" 2. A tanuló gyakorlati foglalkoztatásának-munkavégzésének szabályai

a tanulót a gyakorlati képzés szervezője a gyakorlati képzési feladattal összefüggő munkavédelmi oktatásban részesíti,
a gyakorlati képzés vezetője a tanuló részére folyamatos orvosi vizsgálatról gondoskodik,
fiatalkorú esetében (18 év alatt) a képzési időnapi hét óra, nagykorú esetében pedig nyolc óra. A fiatalkorú képzését hat óra és huszonkét óra között kell megoldani,
a tanuló részére a gyakorlati képzés befejezése és a következő napi gyakorlati képzés megkezdése között legalább tizenhat óra pihenőidőt kell biztosítani."

Köszönöm még egyszer!
Válasz idézéssel
A 18 év felettiek dolgozhatnak napi 8 órát.
Válasz idézéssel
Köszönöm, Ivettke.
Van, aki azt mondja, hogy simán napi 8 órát is dolgozhat, a gyerek pedig 5 órát mond, és leírva nem találok róla semmi anyagot, az a bajSad
Válasz idézéssel
Anka68 Írta:Sziasztok!
18 év alatti tanulószerződéses tanuló napi hány órát dolgozhat a gyakorlati helyen? A gyerek váltig állítja, hogy nem 8 órát, csak napi 5 órát.
Tud erről valaki valamit? Köszönöm előre is.
Úgy tudom, hogy 7 órát.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
18 év alatti tanulószerződéses tanuló napi hány órát dolgozhat a gyakorlati helyen? A gyerek váltig állítja, hogy nem 8 órát, csak napi 5 órát.
Tud erről valaki valamit? Köszönöm előre is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ez a tanuló téma nekem mindig mumus lesz már. Kérlek, segítsetek légyszi!

OKJ-s boltvezetői tanfolyamra jár egyik ügyfelem alkalmazottjának a gyereke. A cégnél szeretné tölteni a gyakorlatát.
Melyik lenne jobb, a tanulószerződés, vagy az együttműködési megállapodás?
Az ügyvezető belemenne, (megteszi ezt a szívességet az alkalmazottjának, hogy a gyereke ott lehet gyakorlaton), de azt mondja, sok macera meg adminisztráció ne legyen vele.

Mit válasszunk, tanulószerződést, vagy együttműködési megállapodást?
És ez utóbbi mivel jár, erről hol olvashatok? (Tanulószerződésesem van már másik cégnél, az már "működik" nálam nagyjából). Az együttműködési megállapodás mivel jár? Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Segítségeteket szeretném kérni, mert itt olyan profik vannak tanulókkal kapcsolatba, hogy csak ámulok és bámulok.

Az egyik egyesületünk hozott egy megállapodást, miszerint megállapodnak az iskolával abban, hogy a tanulójukat napi 7 órába, heti 35 órába foglalkoztatja.
/ már ez is magas akkor mikor jár iskolába? mert a szövegbe igy van. De lehet , hogy nem igy gondolják ,hanem egy hét iskola-egy hét gyakorlat ./
Ebbe a megállapodásba az van hogy kihelyezésre kerül a tanuló. Semmilyen juttatásról nincs szó. Semmilyen kamaráról...

Kérdésem: szerintetek ezt a tanulót nekem be kell jelentenem ? Vagy ez csak az iskola és az egyesület közötti megállapodás és az öszöntidjat az iskolától kapja. Van ilyen ? Ti már hallottatok esetleg ilyenről ?

Köszönöm ha hozzászóltok. Sajnos az ügyvezetővel most nem tudok beszélni.
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Köszi Erika!

Úgy látom, az első tanulójával mindenki megküzd Sad
Most, hogy lement az első tanulószerződéses évem, 1 szem emberrel, sokat tudok, de alighanem távolról sem eleget Sad

Ha lesz még 1 tanuló, már talán résen leszek, és hívogatom a kamarát és az iskolát is!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Én felhívtam az iskolát kb. június közepén, s akkor azt mondták, hogy a tanulónk sikeres vizsgát tett 06. 01-én és ezen a napon meg is szüntették a tanulói jogviszonyát, ehhez kellett igazítanom a tanulószerződés záró időszakát is.
Egyébként utána a tanuló is behozta a bizonyítványát, amelyen a keltezés szintén 06. 01., tehát logikusan ezen a napon szűnt meg a jogviszony.
Emlékszem, hogy pár évvel ezelőtt volt egy tanulónk, aki egy versenyen nagyon jó helyezést ért el (lakatos tanuló volt) és ezzel már nem tudom pontosan, hogy hogyan működött, de megadták a szakvizsgáját is, ami áprilisban volt. Neki ezzel az áprilisi nappal ért véget a tanulói jogviszonya. Akkor még én is azt hittem, hogy 06. 30-ig tart, de felvilágosítottak, hogy addig, amíg a sikeres vizsgáját le nem teszi.

Eragka!
Szerintem a Te tanulódnak is 06.01 a jogv. vége, ha az iskola így jelentette ki.
Én kijelenteném a helyedben 06. 01-el, a járandóságát meg hagynám.
Erika
Válasz idézéssel
Na, erre varrjatok gombot.

05.03. szorgalmi időszak vége. Állítólag ezután nem is volt kötelező szakmai gyakorlat.
Sikeres 12. évfolyam, de nincsen meg valamilyen jogsi, így szakmai vizsgára nem bocsátható.
Többiek szakmai vizsgája 05.25. Többiek tanulói jogviszonyának vége 06.01. Ezzel a nappal az övét is megszüntették.

Ebben az esetben vajon meddig tart a tanulószerződés?

Ezek után a májusom is kérdéses vajon?

Bár:
66 §
"(2) A gyakorlati képzésben részt vevő tanuló a tanulmányokat befejező komplex szakmai vizsga előtt a vizsgára való felkészülés céljából, a gyakorlati képzést szervező vagy folytató szervezettel történt megállapodás alapján gyakorlati képzésen vehet részt."
Igen, de ő tudta, hogy nem mehet vizsgára már május elején, akkor mire "gyakorolt" májusban?

Mi a véleményetek?

Szakképzési kedvezmény törlése 5-6. hóra, de a bérét hagyjam meg erre az időszakra? 1041 meg maradjon 06.30-ra?
(kamarai szerződés alapján, más papírunk úgy sincsen senkitől sem)
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Ildikó!

Nekem egy aggályom van az utolsó hónappal, hogyha a tanuló nem a feltétel szerint kapta a pénzt, akkor szja-t kellene utána fizetnie.
Mert járulékokat vontunk (kivéve a 1,5% munkaerő-piacit), kedvezmény nélküli szoc.ho-t fizettünk, ezen a vonalon nagy gond nem lehet.

De Monik és Rozika tapasztaltabb ezen a téren, kérlek osszátok meg velünk, mit gondoltok erről az utolsó 6. havi juttatásról, ami olyan felemás, tanulószerződés él is meg nem is, hallgatói jogviszony szerintem 06.30-ig biztos él.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sajnos mi is így jártunk a tanulószerződés 06.30-ig szólt addig is voltak bejelentve és a szakképz.hj.is el lett számolva, a vizsga május 25-én volt. A 1212 bevallást ön ellenőriztük , de a 1208, 12T1041-es bevallások maradtak a régiek szerint, úgy sem fogják az ösztöndíjat visszafizetni, valamint az igazolások junius 30-al lett kiadva. Tovább lettek foglalkoztatva csak nem lehet belőle gond, a kedvezményt erre az időszakra nem vettük igénybe.
Válasz idézéssel
Rozika, nálatok akkor minta iskola működik. Ide nem küldtek semmit, vagy csak nekem nem adták oda Sad
Mondjuk már semmin sem csodálkozom, eleve tavaly decemberben tudtam meg, hogy szeptembertől tanulója van a cégnek Sad
Januárban már én hívtam a kamarát, hogy szerződést kellene módosítani az új tv. alapján.
Márciusra talán meg is történt a dolog.

Ma már beszéltem az iskolával, holnap többet tudok a diákról, hogyan is zárult nyáron ez a történet.
Ha sikeres volt a vizsga, lejavítom a júniust, ha sikertelen, akkor marad.
Nem is tudom, minek drukkoljak Big Grin

Az biztos, hogy július 3-ig nem volt még a szorgalmi időszakról sem bizonyítványa, július 1-gyel akarták felvenni (lévén úgy gondoltam 06.30-ig szól a tanuló szerződése), de nem tudta a bizonyítvány nélkül kiváltani a start kártyát. 3-án megkapta a bizit, 4-én váltotta ki. De hozzám csak ezt a bizonyítványt hozták be, ezért gyanús, hogy a szakmai bizonyítvánnyal mi lehet? Na, majd holnap többet tudok.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég