A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tanulószerződés
sziasztok!

tanulószerződéses kisember negyedik hete lelépett - telefonon elérhetetlen, az iskolában sem jelentkezett
kósza hírekből tudunk annyit, hogy "majd igazolom" - na erre azért sehol nem adnak semmit, hisz ugye az orvosi igazolást is még aznap le kellett volna adja...
akkor most: küldünk a címére felmondó levelet plusz szintén írásban értesítjük a Kamarát, hogy felmondjuk a tan.szerződést
ezen kívül mit és hova kell még jelenteni?
volt már ilyen valamelyikőtöknek? sbn:
Válasz idézéssel
Sziasztok.Január hóra én is a 13.800,-Ft után számfejtettem, de a bizi miatt kellene emelni.(ha jó volt)

Jusztina
Válasz idézéssel
Szia Jutka ,köszönöm.

Üdv:Jusztina
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nekem van egy szerződésem, ahol a II.félévre 21%-ot írtak be, azaz 14.490 Ft-ot számfejtettem.
Jutka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
én úgy tudom,hogy valami olyasmi van leírva,hogy csak akkor kell kötelezően emelni, ha a tanuló sikeresen teljesítette az előző félévet!
ha nem, akkor marad az előző félévi ösztöndíj!

ja, és azt is nézni kell, hogy aki hiányszakmában folytat gyakorlati képzést, az fizethet még a kötelezőn kívül (a min.bér 20%-a), további 20%-ot (minimálbér)!!! ez a kiegészítő juttatás
ha pedig akkreditálva van, és a tanulók miatt felmerült költségek meghaladják a szakképzési hozzájár.kötelezettségét, akkor visszaigényelhet!
üdv,
tomi
Válasz idézéssel
Szia Johanna.Nem biztos,én hallottam hogy a bizonyitvány is függővé teszi azért aggódom.De jó lenne tudni hol lehet ezt megtalálni.A kamara honlapján esetleg?

Üdv.Jusztina
Válasz idézéssel
Szia Jusztina!
2007. szeptemberétől a szakmunkástanuló díjazása legalább a minimálbér 20 %-a (ha tanulószerződéses). A juttatást tanulmáyi félévenként emelni kell, de az emelés mértéke nincs meghatározva. 2007-ben én havi 13.100 forintot számfejtettem, 2008. januárban pedig 13.800 forintot.
Most kellene emelni nekik, és azon töröm a fejem, hogy jó lesz-e a 14.000 Ft, amit az ügyvezető kikötött.
Johanna
Válasz idézéssel
Sziasztok.Most a II félévben mennyi tanulói pénzt kell kifizetni a tanulmánya alapján? Hol találom meg??? állitólag februárban már a változást kell fizetni utánuk.Ha valaki tudja irja már meg,hol találom.?
Köszi: Jusztina
Válasz idézéssel
Szia Eszter!

Igaz az ÜF-d felvetése. Keress rá a "szakmunkástanuló díjazása" topic-ra, ott megtalálsz minden szükséges választ.
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Sziasztok, kérem aki tud segítsen!
Van egy szeptemberi tanulószerződésesem, akit bejelentettem az APEH-nél és rendre küldtem utána a 08-as bevallásokat. Most jön az ügyfél, hogy ő visszaigényelheti a tanulóval kapcsolatos költségeket. Mondom mi?! Felhívom az általa -tegnap- megadott telefonszámot és ott közlik velem őrületesen cinikus magatartással, hogy minden le van írva a szakképzési törvényben. A szakképzési hj.-t eleve nem az APEH-hoz kellett volna bevallanom... Hát bocsánat! Van vkinek hasonló esete? Mi a teendőm?
Eszter
Válasz idézéssel
Kami27!
Csak megnyugtatásul mondom, hogy szerintem minden megyében folyik a pénzgyűjtés.
Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nagyon fontos, hogy bejelentsétek a tanulót T1041-esen ha tanulószerződéses, mert engem (ügyfelemet) most bűntettek meg ezért 100.000,- forintra!!!!!!

Az ellenőröknek bevallottam, hogy: igen, elfelejtettem..... van ilyen, én is emberből vagyok, DE minden hónapban leadtam a 0708-as bevallásokat és befizettem a tanuló után a járulékokat is. Valamint az is klassz, hogy az ügyfél csak június elején adta oda a kamarai szerződést amit a kamara május 23-án írt május 1-i bejelentéssel. ......
(Elsőre én sem értem amit írtam Big Grin )
Azt még ne is említsem, hogy a szeretett APEH véletlenül sem írt egy levélkét, hogy elnézést tisztel ügyfelünk, ön olyan emberről adott be bevallást, aki nincs is önhöz bejelentve...... (persze nem álmodom, de azért a 21.században lassan elvárható lenne, hogy az adónkért valamit szolgáltassanak is, és ne jöjjön nekem senki azzal, hogy van úthálózat meg minden....)
Éshát ugye a könyvelő ( MI ) hó elején a havi bevallások elkészítésekor nem teljesen tud figyelni minden apró csicsedli részletre, a lényeg, hogy a bevallások időben és pontosan elmenjenek....... hááát, istenem..... kihagytam szegény gyereket.....
Lemásoltam nekik a bevallásokat bizonyítás képpen, hogy hátha hat rájuk......
Hatott!
Ennek a szerintük SÚLYOS hibának a bűntetési tétele 30e -1500e forintig terjed.
Milyen jó, hogy "csak" 100e -re bűntettek.

Most írom a kérvényt, hogy csak a minimunra bűntessenek azért, mert jóhiszemű voltam és anyagi kárt nem okoztam az államnak, de szívem szerint egy nagy papíron megkérdezném, hogy:
PÉNZGYŰJTÉS FOLYIK ??????

Mindenféle politikai felhang nélkül......

Azt nem tudom, hogy minden megyében (régióban ) ennyire brutálisak, de amióta régiók lettünk....... minden megye utálja a másikat és jól megszívatja az ügyfelet, ha másik megyét ellenőriz.........Bámulat!! Smile

No, nem panaszkodom, mert TI is átélitek ezt minden nap......
szóval:
07T1041!!!!!!!!!!! beadni!!!!!!!!

(megnézhettem volna a visszaigazoló nyugtát, igaz! , de nem tettem )
Válasz idézéssel
Üdv Mindenkinek! Sad

A tanuló szerződéssel foglalkoztatottnak kifizetett összeg bérnek minősül-e, és mint olyan a fizetendő szakképzési hozzájárulás alapjánál figyelembe kell-e venni?

Ha Valaki tud erről valamit kérem válaszoljon.

Köszönettel: nagyeva
Válasz idézéssel
Lilla, Neked is köszi! Itt mondjuk nem a nyári gyakorlatra szól, ahogy nézem, az együttműködési, hanem a tanévben a szakmunkás suliból gondolom heti egy-két nap gyakorlatot tölt a tanuló a vállalkozónál.
Pedig jó lenne, ha nem kellene sokat adminisztrálniSad
Válasz idézéssel
Suresz, ez az együttműködési megállapodás valójában a vállalkozó és az iskola között jött létre. Tanuló adatai nem is szerepelnek benne.
Akkor felhívom a kamarát, köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
Az együttműk. megáll. nyári szakmai gyakorlatra szól, legalábbis nálunk eddig így volt. Nem kell jelenteni a 1041-en, nem kell beléptetni magánnyp-ba. Igaz ezt én 2006-ban kérdeztem, amikor nekem aktuális volt.
Erika
Válasz idézéssel
Hol rendelkezik, és mi arról, hogy a tanulóknak kötelező belépni a magánnyugdíjpénztárba?
Válasz idézéssel
Szia Novill!

Előre jelzem, hogy az én gyakorlatomban az Általad említett "Együttműködési megállapodás" még nem volt. Feltételezem, hogy a Te vállalkozód egy hosszabb távra kötötte ezt a megállapodást és csak általános megfogalmazások vannak benne - nem vonatkozik konkrét tanulókra. Ehhez nem kellene kapcsolódni tanulószerződéseknek???
Szerintem érdeklődj a helyi Kamaránál, mert ott is kell, hogy legyen belőle egy példány. Nálunk nagyon segítőkészek és rengeteg útmutatást kapok Tőlük.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Végigolvastam a témát. Nekem a következő a helyzet: ügyfelem egyéni vállalkozó, és ő nem tanulószerződéssel, hanem "Együttműködési megállapodással" rendelkezik. "Együttműködési megállapodás, munkahelyi gyakorlat, befogadó nyilatkozat", egy ilyen nyomtatványt adott nekem.
Állítólag ez esetben semmit nem kell fizetni a tanuló részére? S ha így van, akkor nem is kell a T1041-en bejelenteni sem?
Légyszi, aki tud erről, segítsen, előre is nagyon szépen köszönöm.
Válasz idézéssel
Szia Ági!

Igen, jól látod, hogy az általad idézett jogszabályhely tartalmából következik, hogy nem kell MAJ és MVJ-ot fizetni.
Válasz idézéssel
Kedves Suresz!

Segítséged szeretném kérni.

Korábban részletesen kifejtetted, miként kell számfejteni a szakmunkás tanuló díjazását.
Ezzel kapcsolatban szeretnék kérdezni Tőled.

A Társadalombiztosítási Levelek 2007. 05. 08.-ai számában részletezik a szakképző iskolai tanuló számfejtését -mely egyezik a te hozzászólásoddal-, de ott nem térnek ki a munkaadói és munkavállalói járulékra.

Te úgy írtad a hozzászólásodban, hogy nem kell vonnunk és megfizetnünk sem ezt a két járulékot.

Megtennéd, hogy megírod a vonatkozó törvényhelyet, ahol megtaláljuk az erre való utalást.

Esetleg a következőből kell kiolvasnunk, hogy nem kell megfizetni a járulékot:
(1991. évi IV. törvény a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról 40.-41. par.)

Köszönettel:

Széles Ági
Válasz idézéssel
Szia Suresz!

Ez profi válasz, nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Mónika!

Most vittem fel én is egy gyakorlati képzésben résztvevő, tanulószerződéses emberkét a bérprogimba. A következő képpen csináltam:
- SZJA: nincs, mert adóterhet nem viselő járandóság (a minimálbér 20%-kát kapja, mint I.fé-s tanuló)
- Eg.bizt. (4+3%) és Ny.bizt. (8+0,5%) van, mert biztosítási jogviszonynak minősül (kötelező a mnyptárba beléptetni)
- MVJ, MAJ, és EHO nincs!
- Eg.bizt. és Ny.bizt. a foglalkoztató részéről (29%) megfizetendő

- A foglalkoztatónak kötelező rá biztosítást kötni.
- Biztosítani kell a foglalkoztatónak:
= napi egyszeri étkezést,
= tisztálkodási eszközöket, munkaruhát, védőruhát, védőitalt, munkábajárás költségtérítést, ha szükséges.

- 07T1041-n be kell jelenteni (van rá kód: 1130)
- a tanulószerződés Kereskedelmi és Iparkamara közreműködésével kell kötni (ott tudják, hogy a vállalkozónak milyen feltételek mellett lehet tanulószerződést kötni).
- Bejelentési lapon a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Intézet felé is jelenteni kell a tanulószerződéses létszámot (van erre bejelentő nyomtatványuk).

Remélem a többiek kiegészítenek, ha valamit kihagytam - ezzel engem is segítenétek, hogy jól csináltam-e.
Válasz idézéssel
Ez már volt téma, nem olyan régen. Lehet, hogy a szakképzési hozzájárulás címszó alatt megtalálod
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szakképző iskolai tanulót tanulószerződéssel foglalkoztatna az EV.
Milyen járulékokat kell levonni?
Be kell -e jelenteni az APEH feléa 07T1041-esen?
Van-e megkötés hogy ki foglalkoztathat tanulószerződéssel /pl. csak mester vizsgával rendelkező ..../????
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég