A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Munkaügy,bérszámfejtés
Alba!
Szinte biztos,hogy nem,mert én megnéztem a 2009-et az van már csak itt,mindenki ki lett jelentve,akit írnak név szerint!!!
Megüt a guta,most mehetek az ügyfélhez a pincébe.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó, nekem is jöttek. Most át kell ellenőrizni, bár úgy emlékszem, rendesen le lettek jelentve! Szerintem nem mi nálunk lesz a hiba - megint!
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem tudom ti kaptatok-e a NAV-tól jogviszony hiányosságot,
Nekem jönnek az értesitések,hogy a munkaviszonya kinek nem szünt meg.2010.november,decemberre kérik,a 08-ast.....
Van aki 2008.évben már ki lett jelentve.
Most futkoshatunk megint,mert a rendszerben nincsenek meg az adatok.Majd megint mi rakhatjuk helyre.
:mrgreen: Confusedaf:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Teljes mértékben igaza van Norivkánénak, mivel programtól függetlenül a te esetben a kieges paraméter nem jó. Úgy kellene beállítani, ahogy az előttem tanácsoló Norvikáné javasolta.

Anita
Válasz idézéssel
Szia Emese!
Én nem Kulcs-Softossal számfejtek, de azt írod, hogy az EV főállás melletti, vagyis gondolom megvan a heti 36 órás munkaviszonya. Akkor nem kell tőle vonni a 2 % eü.biztosítást, és a 1,5 % munkaerő-piaci járulékot. Minden mást viszont igen. Ebben az esetben nem kieg.tevékenységű, mint ahogy be akarod állítani a számfejtésedet.
Ha kieg.tevékenységű, akkor csak 10 % ny.biztosítást, és SZJA-t vonsz tőle, és 5.100 Ft eü.szolg.jár. fizet még.
Üdvözlettel: Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok Mindenki!

Egy kis segítség kellene a Kulcs -Softos kollégáktól.

Egyéni vállalkozó fő állás mellett szeretne vállalkozói kivétet 100000 Ft ot
A beállításoknál viszont valamit nem találok meg.
Már mindent beállítottam, csak nem találok olyat, hogy vállalkozói kivét kiegészitő tevékenységű.
Vagy mást paraméterezzek be?

Tud nekem valaki segíteni?

Köszike

Emese
Válasz idézéssel
Szia Hanna!

Nagyon szépen köszönöm Smile A hétvégén már én is felfejlesztettem a tudásomat a témában Smile

Üdv.
lizike Smile
Válasz idézéssel
lizike Írta:Szia Hanna Smile

Óóó, ez így érdekesen hangzik Smile Akkor ide nem is kell jelenléti ív? És a T1141esen ezt hogyan jelentem le? És milyen munkaszerződést töltök ki hozzá? mert a programunkban nincs ilyen lehetőség, sajna.

Köszönöm Smile

Szia LIZIKE,
bocs, hogy csak most reagálok. Mi ezt a mondatot oda illesztettük be, ahová egyébként azt írnánk, hogy a munkavállaló foglalkoztatása részmunkaidőben történik, a munkaidő heti x órának felel meg.

Jelenléti ívet vezetünk, csak nincs beírva tól-ig időszak, csak az aláírása szerepel ott minden napon.
A 11T1041-en annyi órában jelentem le, ahány órát veszek alapul , ha heti négy óra figyelembevételéről írom a szerződést, akkor 20 órát írok be.

Hanna
Válasz idézéssel
HR23 Írta:Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Az egyik munkavállaló gyes mellett szeretne dolgozni. Korábban 8 órás volt, most viszont csak 6 órában fog dolgozni. A felgyűlt szabadságokat milyen bérrel kell számolnom 8 órás vagy 6 órás bérrel?

Köszönöm Erika

A távolléti díj szabályai szerint: a távolléti díj összegének megállapításakor - a távollét időszakában érvényes személyi alapbért kell figyelembe venni. Ebből következik, hogy ha most van ennek a távollétnek az időszaka, azaz most lesz szabadságon, a 6 órás bér a kiinduló alap. Szerintem.

Üdv. catking
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. Az egyik munkavállaló gyes mellett szeretne dolgozni. Korábban 8 órás volt, most viszont csak 6 órában fog dolgozni. A felgyűlt szabadságokat milyen bérrel kell számolnom 8 órás vagy 6 órás bérrel?

Köszönöm Erika
Válasz idézéssel
Szia Hanna Smile

Óóó, ez így érdekesen hangzik Smile Akkor ide nem is kell jelenléti ív? És a T1141esen ezt hogyan jelentem le? És milyen munkaszerződést töltök ki hozzá? mert a programunkban nincs ilyen lehetőség, sajna.

Köszönöm Smile
Válasz idézéssel
Szia LIZIKE!

Bár ez a kérdésedre valószínűleg csak fél válasz:
Mit szólsz ahhoz, hogy:
"a munkáltató a munkavállalót kötetlen munkaidőben foglalkoztatja, a munkavállaló foglalkoztatása részmunkaidőben történik, a heti 20 óra alapulvételével."
?

Hanna
Válasz idézéssel
Sziasztok Smile

Segítséget szeretnék kérni. Van elképzelésem, de valahogy nem tudom úgy átvariálni, hogy jó legyen.

Adott egy masszőr-fittnes oktató, aki 4órában be van jelentve az egyik munkahelyére, ahol nem vezetnek jelenlétit, ott aerobik edző.
Most felvenné az én egyik cégem masszőrnek 4órába. A fitnesz terem és masszőr szalon között két emelet van, tehát szuper.
Én arra gondoltam, hogy munkaidő keretes foglalkoztatást ajánlok napi 4órában. Confusedab:
A probléma az, hogy ugye itt előre egy héttel meg kell adni az alkalmazottnak , hogy mikor dolgozik. Csakhogy a masszőr akkor dolgozik, amikor nem oktat aerobikot, és mivel telefonon kell bejelentkezni, így egyértelmű, hogy akkorra ad időpontot, amikor nem oktat fittnest.
Minden héten másként van a munkabeosztása az aerobikosoknál és van amikor helyettesít is. Lényegében még a napi 4órát le sem dolgozza, de ez nem gond, gondolom, mert a járulékokat kifizetik utána.
Én viszont ragaszkodom a jelenlétihez.

Tudna esetleg valaki segíteni?
Köszönöm szépen.
lizike
Válasz idézéssel
Szia Marika!
Akkor érvényesíthető kevesebb adójóváírás, ha a programok gyártója vagy a cég, akinél bérszámfejtesz, az apeh-nál engedélyt kért az "arányos adójóváírás", a szabályoktól eltérő szja elszámolására. Egyéb esetben 12.100 vagy nulla az érvényesíthető adójóváírás. Amíg dolgozó kéri az adójóváírást, addig figyelembe kell venni. Te figyelmeztetheted, ha túl lépte a határt, hogy ne kérje onnantól, mert év végén befizetős lesz szja-ban.
Nyilván év végén derül ki, hogy mennyi adójóváírást kaphat a dolgozó az összesített jövedelme alapján.

A bérkalkulátorok a várható éves jövedelem és igénybe vehető adójóváírás alapján számolnak. Év végére jó eredményt kapnak. De év közben az adóelőleg számítása egy másik történet.

Sajnos nincs jó tanács, de szerintem most egy életre megtanultad, hogy a bonyolult bérszámfejtési számítások miatt meg kell győzni az ügyvezető(ke)t, hogy bruttóban állapodjanak meg, ahogy a törvény is előírja. És ne idegeskedj, szerintem ezen mindannyian keresztül estünk egyszer... én is, és túl leszel rajta. :wink:
Jövőre megint változik minden, és kiszámolni, hogy jövőre mennyi legyen a bruttó, hja, ez lesz csak szép feladat!
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Akkor most csökkentsem le kézzel az adójóváírást?
erre nem gondoltam, de az RLB program sem?
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Szia Marika!

Az interneten található kalkulációs bértáblázat jó, ugyanis a 193000*1,27*12=2 941 320 és ez felette van a 2 750 000-nek, tehát csökkentett adójóváírás jár neki éves szinten. A 2750 ezret a szuperbruttóval kell érteni.
Válasz idézéssel
Szia!
Azért mert igy állapodtak meg, hogy nettó 130000 Ft-ot kap, és ehhez kellett a bruttót kikalkulálni.
De ezek szerint nem megbízható ez a bérkalkulátor ami fent van.

Hiszen nem éri el a plafont a 12*193 000 Ft

Kösz a megerősítést.
Válasz idézéssel
Szia Marika!

Önmagában számomra már az is érdekes, hogy miért nettóban van meghatározva a munkabére, na de sebaj. Nálam is a 193.000 nettója: 132.107 Ft.

Hanna
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Meg tudná valaki nézni a saját bérprogramján hogy bruttó 193.000 Ft-nak nálatok mennyi a nettója?
Amikor megcsináltam aug . hóban az interneten található bérkalkulációs táblázatba adójóváírás figyelembe vételével nettó: 130.194 Ft-ot irt ki. (nexon, kulcssoft)

Most számfejtem a bért az RlB-ben és nettó 132107, -Ft a nettója.

Ez azért kínos, mert nettó volt a megegyezés a munkáltatóval, ami 130 000,-Ft
Most meg 132.107 ,-Ft jön ki.

Azt megnéztem hogy az adójóváírás miatt van az egész, mert a kalkulátorok csak 10187 ft adójóváírással számolnak, az RLB meg 12100,-Ft-al.

2.750.000 Ft-ig ha jól olvastam jár az adójóváírás teljes összege. 193000x12 hó= 2316000 Ft

Kissé kínos az egész, nagyon jó lenne ha válaszolnátok.
Válasz idézéssel
Köszi, ma nekem is odaadták, csak pecsétet kértek.
Válasz idézéssel
Én 1 hete vettem 10 tömböt egy cégemnek, simán kiadták meghatalmazás nélkül, de a megrendelő az tényleg kell hozzá.
Én nem a Tevébe vettem, hanem a Fejér Lipótban.
Válasz idézéssel
Szia!

Jövedelemigazolás tömböt csak úgy nem adnak ki, legalábbis én így tudom ( pest megye).
Személyesen kell bemenni érte, és ha nem saját felhasználásra kéred, hanem ügyfélnek, akkor meghatalmazást kell írni, hogy X ügyfél hozzájárul ahhoz, hogy XY könyvelő/iroda a részére megkérje a szigorú számadású tömböt.

Üdv:
Anita
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Lehet nem jó helyen kérdezem, de szeretnék jövedelemigazolási tömböt venni.
Mi kell hozzá?
Elég, ha írok pár sort, hogy az xy könyvelőiroda megrendeli X cégnek a tömböt és aláírom?
Régen ha jól tudom kellett meghatalmazás is. Ma már nem kell, elég ez a pár sor?
Üdv.: Csaba
Válasz idézéssel
A rendes nyitvatartási időn túl azt értem, hogy mondjuk nyitva van a bolt normálisan 10-19-ig, akkor 19-24-ig dolgozóknak adnék csak +50%-ot.
Válasz idézéssel
ISziasztok!

lyennel még nem találkoztam, szívesen venném az építő hozzászólásokat.

Adott egy cég, van 10 kereskedelmi üzlet 10 megyében mindegyik más nyitvatartási idővel.
Szombaton ált nyitva van mindegyik, de most extra nyitvatartással voltak nyitva 9-24-ig. A dolgozók egyik fele délelőtt, a másik fele délutánra jött dolgozni. 2 havi munkaidőkeretben dolgoznak, tehát ez az extra nyitvatartás a "rendes " munkaidejükben volt, nem plusszként jelentkezik a munkaidőkeretben.
Normál nyitvatartáskor a dolgozók nem váltják egymást, nem többműszakosak.
Ti mit adnátok nekik?
Véleményem szerint a du pótlék nem játszik ez esetben, én a rendes nyitvatartási időn felül adnék +50% műszakpótlékot.

köszönöm
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég