A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Munkaügy,bérszámfejtés
Alba!
Köszönöm!
Jól értem: Te megkapod az M30-t és abból töltöd az 53-t?
Válasz idézéssel
Szia Judit!
Nekem szokott, de mindig kipuskázom az előző évi bevallásból.
Én a 08-as lapot szoktam kitölteni, onnan nem kerül át semmi a főoldalakra, most néztem meg a tavalyi bevallást.
De kb. 1 hónap múlva kell megint csinálnom az ekhóst, akkor tudunk újra beszélni róla, mert most még nem csináltam 1153-at.
Az ekhost pedig igazolás alapján szoktam kitölteni, mert olyat nem bérszámfejtek.

Melyik sorba írod a 08-01-en, megnézem neked holnap.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Szia Juditka !

Sajnos ( vagy hála Istennek ) nekem nincs .

Puszi
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Senkinek nincs ekhósa?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az előzőhöz még:
Azért gondolom, hogy nem jó így, mert a kiadott M30-ból megpróbáltam kitölteni a 1153 bevallást.
Beírom a 10. sort, ez idáig rendben. Majd töltöm a 08-01 lapot. Ide szépen a megfelelő sorba beírom a 30 ezret, hozza a 4500-t és mást nem. Nade ezt a 30 ezret beírja a 20 sorba, ahol már szerepel a 38.100 a 10. soból. Így a kettő együtt a 20. sorban 68.100,-

Hát ugye ez nem lehet, az ekhonak nem ez a lényege, hiszen a megfizetett 15%-ból 9,5 az szja. Szerintem csak a 08-01 lapot kell neki tölteni. De akkor az M30-nak is csak az igazolás részét, ugye?

Köszönöm!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem akartam új témát nyitni.
11M30-sal és ekho-sal van nyomorom. Könyörgöm legyen valakinek ekhosa, mert eret vágok magamon.

Szóval 60 ezer megbízási díjat kapott. Nyilatkozott, hogy 30 ezerre ktg-et számol el. A program így adja ki az M30-t:
10. sor Önálló tev. származó jöv: Jöv. alap: 30 ezer, Bevétel 60 ezer, Ktg. 30 ezer, Korr. adóalap: 38100
Tartalmilag jó ez a sor.

És tölti az igazolásos lapot az ekhoról. Bevétel 30 ezer, 15% 4500 és a levont adóból a 9,5 %-os szja 2850.
Szóval a kérdésem az, hogy tutira a 10. sorba is be kell írni, nem csak az igazolásos részt kellene tölteni?

Nagyon-nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Segítsetek abban, hogy fiz.ünnepre ill. szabadságra ugye távolléti díj jár. Ennek a pontos számítása órabéresnél? Mi az alapja ill. irányadó időszak? (gondolom befolyásolja, hogy valamikor délután v. éjszaka dolgozik ill. a betegszabadság)

köszönöm
Válasz idézéssel
Kata!
nagyon köszönöm!!!
Válasz idézéssel
29/A. § (1) A családi kedvezményt érvényesítő magánszemély az összevont adóalapját [29. § (1) bekezdés] a családi kedvezménnyel csökkenti.

(2) A családi kedvezmény – az eltartottak lélekszámától függően – kedvezményezett eltartottanként és jogosultsági hónaponként

a) egy és kettő eltartott esetén 62 500 forint,

b) három és minden további eltartott esetén 206 250 forint.

(3) A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult

a) az a magánszemély, aki a családok támogatásáról szóló törvény szerint gyermekre tekintettel családi pótlékra jogosult, kivéve azt a magánszemélyt, aki a családi pótlékot

aa) gyermekotthon vezetőjeként a gyermekotthonban nevelt gyermekre (személyre) tekintettel,

ab) szociális intézmény vezetőjeként a szociális intézményben elhelyezett gyermekre (személyre) tekintettel,

ac) javítóintézet igazgatójaként, illetve büntetés-végrehajtási intézet parancsnokaként a javítóintézetben nevelt vagy büntetés-végrehajtási intézetben lévő, és gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló gyermekre (személyre) tekintettel

kapja;

b) a várandós nő és a vele közös háztartásban élő házastársa;

c) a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy);

d) a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély

a c)–d) pont szerinti esetben azzal, hogy az ott említett jogosult és a vele közös háztartásban élő hozzátartozói közül egy – a döntésük szerinti – minősül jogosultnak.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.apeh.hu/magyar_oldalak/nav/hirek/adoelolegnyil_120111.html">http://www.apeh.hu/magyar_oldalak/nav/h ... 20111.html</a><!-- m -->

"Az adóelőleg-nyilatkozatokban lehet kérni a családi kedvezmény, és a súlyos fogyatékosság után járó személyi kedvezmény figyelembevételét. A családi kedvezmény kiemelkedő jelentőségű, mivel az oly módon csökkenti az adóelőleg alapját, hogy már egy eltartott gyermek esetén is 10 ezer, három gyermek esetén akár 99 000 forinttal csökkentheti a család havi adóterhelését."

A honlapjukon van fenn minta nyilatkozathoz.
Válasz idézéssel
Szia !
Igen gyerekkedvezményhez.
Milyen összeget lehet , az 1 gyermekre esőt?
Köszi
Válasz idézéssel
gyerekkedvezményhez? Kell egy orvosi igazolás, hogy 90 napot betöltött terhességről van szó.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Milyen összegű gyerekedvezményt vehetek figyelembe annak a férjnek, akinek a felesége veszélyeztetett terhes, így ő nem tudja igénybe venni.
A terhes kiskönyve rendben van, milyen dokumentáció kell még, az igénybevételhez?
Köszi
Válasz idézéssel
Kedves Judit, P.Marcsi és Catking!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Puszi:

Anita
Válasz idézéssel
könyvelés72 Írta:Sziasztok!

Segítsetek légyszí. Munkáltató kötelezheti a munkavállalót arra, hogy annál a banknál nyisson bankszámlát amire a munkabért utalnák, amelyik neki éppen szimpi? A munkavállaló rendelkezhet arról, hogy az általa megnyitott bankszámlára utalják, ami már évek óta megvan neki? Köteles elfogadni, ha a cég kötelezi őt és a munkatársakat arra, hogy pl. a BB-nál nyissanak bankszámlát?
Hú, nem tudom értitek-e a nem túl értelmesen feltett kérdésemet. :oops:

Szia Anita

Olvasd el ezt - <!-- m --><a class="postlink" href="https://segitseg.magyarorszag.hu/gyik/2009marciusKV_5_fizetesbankszamlara.html">https://segitseg.magyarorszag.hu/gyik/2 ... mlara.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Anita !

Szerintem nem, mindenki magánügye hol vezetik a folyószámláját. A munkáltató spórolni akar az utalások díjával , mert ha bankon belül csak minimális a költsége. Több alkalmazottnak, saját bankon kívüli munkabér utalása már költség számára.Jogszabályt nem találtam még eddig erre az esetre. Azt tudom , hogy valamikor szabályozták, hogy munkabért bankszámlára kell utalni költségvetési intézménynél.De tényleg mi van a vállalkozói szférával , itt mennyire kötelező , miért nem fizethet a főnök kp-ben? Ez most csak tovább gondoltam.

Anita , ez csak az én véleményem várd meg a többiek tanácsát is.

Puszi,
Pmarcsi
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Gajda nagyon érdekeseket írsz! Kíváncsi vagyok ennek szellemében fog-e változni a kitöltés.

Anita!
Szerintem nem kötelezhetik. Egy pozitívuma azért lehet: fizu utalásakor nem kell egy napot sem várni, mert bankon belüli utalásnál rögtön ott a lóvé.
Válasz idézéssel
Kedves Gajda!
Nagyon köszönöm a hasznos infót, azt hiszem kénytelen leszek felhívni a Nav-ot , mert ezt a kavart már nem tudom rendbe tenni, bármennyire is szeretném.Jó lenne ha egymás között rendeznék a dolgokat és lenne egy egyértelmű kitöltés, mert ez még nagyon sok problémát fog okozni, és a végén csak ránk hárúl ez is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítsetek légyszí. Munkáltató kötelezheti a munkavállalót arra, hogy annál a banknál nyisson bankszámlát amire a munkabért utalnák, amelyik neki éppen szimpi? A munkavállaló rendelkezhet arról, hogy az általa megnyitott bankszámlára utalják, ami már évek óta megvan neki? Köteles elfogadni, ha a cég kötelezi őt és a munkatársakat arra, hogy pl. a BB-nál nyissanak bankszámlát?
Hú, nem tudom értitek-e a nem túl értelmesen feltett kérdésemet. :oops:
Válasz idézéssel
Sok a probléma az OEP és Apeh adatbázisának egyeztetésekor (ez épp most zajlik, és értesítéseket küldenek, hogy olyan dolgozók szerepelnek az adatbázisokban még most is az adott cég neve alatt, akik már régen kiléptek).
Mostanában megpróbálják a 08-as nyomtatvány és 1041 adatkapcsolatát
ellenőrizni
Állítólag a legnagyobb problémát az okozza, hogy
Ha T1041-est törölni kell, mert a dolgozó nem jelent meg, fel sem vette a munkát már az első napon se, akkor igy
lenne helyes:
- hogy a törléskor (es helyesbitéskor is)
az eredeti T1041-es bárkódjat be kell irni, a rendszer csak akkor azonositja.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Figyelem ! bár mást mond a 1041-es kitöltési útmutató, a tb-nek csak úgy jó, ha :..
- új dolgozó bejelentése ( belépés) U betű
- Dolgozó kilépés U betű !!!
- 4 órásra csökkenés U betű !!!

A V betű csak pl névváltozáskor, vagy anyja neve megváltozáskor kell !!!
( mellesleg az apeh alfogadja, ha a kilépéskor v betűt irok, de a tb nem...)
A probléma az ,hogy a két rendszer nem egyformán müködik ( NAV,OEP)

A NAV a 1041-re a korábbi adathoz minden változásnál a tényleges
munkaviszony kezdetét kéri,akkor is, ha volt több változása a dolgozónak ( Pl. 40
órásbol 30 órás,majd ebből 20 órás, majd a munkaköre változik, vegül kilép).

Az OEP ugy dolgozza fel a fenti példában szereplő változásokat, hogy a
változás hatálydátuma előtti nappal mindig lezárja a jogviszonyt , és a
változás hatálydátumával nyit egy újat. Ezért korábbi adatnál a jogviszony
kezdete - az mindig a változás hatálydátuma lesz.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most már teljes a káosz, mert nem értem mit is kell tenni T1041 ügyben.
Első esetben jött egy felszólitás,/ mint Nektek is/, hogy november, decemberre küldjem a 08-at, vagy a T1041-et.
Akikről szólt, már ki voltak jelentve még 2010 januárban, illetve 2008-ban.
Beküldtem újra, erre jön egy levél Felszólitás hiánypótlásra egyik emberkéről, majd jön megint egy levél Felszólitás hiánypótlásra a másik emberről a hibakód FOG141
Az adatlapon bejelenteni kívánt jogviszonyra vonatkozóan a Nav nyilvántartása szerint jogviszonyzárást jelentettek be , /azaz már szerepel a jogviszony vége dátum/
Akkor most mi a fenét kell tenni, mit kell vagy nem kell beküldeni, van ki érti ezt?
Most hiányzik a kijelentő vagy sem, mivel már be volt időben küldve, vagy én nem értem mit is akarnak.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nekem is jött, de már túl vagyok rajta.

A Szombathelyiek azt kérték, hogy másoljam le a nyugtákat, + T1041 és írjak egy kísérő levelet, melyben jelezzem hogy nem igazán értjük miért nem dolgozták fel, hiszen mindenki ki lett jelentve.
A győrieknél sajnos saras volt az előző könyvelő, tényleg nem jelentették ki őket. Most én pótoltam a munkaadó tájékoztatása alapján, illetve volt olyan aki be volt jelentve, de nem is dolgozott ott abban az időszakban, őt töröltem.
Egyébként azt mondták, azért csak ez a két hónap jött, mert most célirányosan ezt két hónapot futtatták össze a T1041-el.

Úgyhogy szerintem lesz máskor is ilyen. :x
Üdv: Marika
Válasz idézéssel
Igen!
Hiába másoljuk ki az előző évet,idein kell beadni!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
NAV-tól jogviszony hiányosságot,helyesbitést a 11T1041-en kell jelenteni?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nekem is jött néhány, viszont az ügyintéző, akivel összeakadtam, nagyon rendes volt. Azt ígérte, hogy amikor felhívom, igyekszik 2-3 főt megnézni nekem, megadja a számomra hiányzó adatokat, és ki tudom jelenteni. (Igaz, így eltart egy darabig, de "már úgyis unatkoztam" Smile Smile A legfőbb az az, hogy mi a jogviszony kezdete, mert nálunk sokszor volt olyan, hogy egy dolgozónak többször volt különféle időtartamra jogviszonya. Sőt sajna, valószínűleg figyelmetlenségből időnként nem helyesbítést pötyögtek, hanem újként küldték be a 1041-est, így lett egy csomó nyitott jogviszony, ami nem zárult le, pedig le kellett volna.

Hanna

Erzsó Írta:Sziasztok!
Nem tudom ti kaptatok-e a NAV-tól jogviszony hiányosságot,
Nekem jönnek az értesitések,hogy a munkaviszonya kinek nem szünt meg.2010.november,decemberre kérik,a 08-ast.....
Van aki 2008.évben már ki lett jelentve.
Most futkoshatunk megint,mert a rendszerben nincsenek meg az adatok.Majd megint mi rakhatjuk helyre.
:mrgreen: Confusedaf:
Válasz idézéssel
Nálam is ez a helyzet! Természetesen nem ők hibáztak, 1101 kódú jogviszonyt 3110-el jelentettem ki! Csak azt nem értem a beküldött helyesbítésemet miért nem dolgozták föl!?!?!
A "soron kívül" az 8 nap? Mert most erre nincs időm, így is 22 percet beszéltem az üi-vel!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég