A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Munkaügy,bérszámfejtés
Köszi a választ.
Tanulmányozom még.
Válasz idézéssel
Hello!
Annyira nem vágom a tanulokat de ha számfejed is lesz neki szabija meg betegszabija is esetleg mehet táppénzre, ha a cég Tao alatt van adóalap csökkentés is lesz.
Válasz idézéssel
Szia Placebo! Köszönöm.
Válasz idézéssel
Hello!
A kitöltési azt írja nem kötelező feor szám 1130-nál.
Válasz idézéssel
Sziasztok! 
Nekem ebben nincsen gyakorlatom, de másnak biztos nem új dolog ezért kérem a segítségeteket.
Első év után víz-gáz szerelő szakmunkás tanuló a nyári szakmai gyakorlatát és majd utána a többi gyakorlatot is egyik cégemnél tölti.
Kamarával a szerződés rendben.
Amit olvastam róla be kell jelenteni a T1041 es nyomtatványon, napi 7 óránál nem lehet több a munkaideje a bére 2019-ben havi 29.055 ft a cég igénybe veheti a szakképzési kedvezményt utána. Szja nincs van a 7% eb 10% nyb és cég fizet 19.5 ill 17.5 % szochot.
A kérdésem milyen munkakörre kell bejelentenem víz gáz szerelő még nem lehet hiszen tanulja  egyéb építőipari képesítés nélküli munka?
Köszönöm van még valami amire figyelnem kell?
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Mikor kifizetik júniusban.
Válasz idézéssel
Egyik ügyfelem felmondott dolgozójának. Felmondási idő miatt júliusban lesz a munkaviszony vége, de június közepétől már nem kell dolgoznia. Június közepén megkapja az összes fizetését, a júliusi bért is. A bevallásban a júliusi bért mikorra kell bevallani? Júniusban, mert akkor kapta kézhez, vagy júliusban, mert annak az időszaknak a bére?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!

Nincs nagyon jogi hely a Gt megszünt a Ptk-ba került:

https://adozona.hu/munkajog/Kfttagja_es_...leh_URV1G7
Válasz idézéssel
Placebo!

Értem, hogy a társasági szerződésben az ügyvezetést munkaviszonyban láthatja el, de ki írja alá a munkaszerződését? A másik tag nem teheti meg, mert nem rendelkezik munkáltatói joggal. Tudom, hogy egyszemélyes Kft-ben is lehet munkaviszonyban az egyedüli tag, de hol van ez törvényben egyértelműen leírva? Én csak azt olvastam, hogy az ügyvezetést megbízási vagy munkaviszonyban lehet ellátni. De ha csak egy ügyvezető van a két tagból? Mire hivatkozhatok  egy ellenőrzésnél? Lehet, régimódi vagyok, de nekem valahogy nem stimmel, ha az alkalmazott és a munkáltató is ugyanaz a személy! Milyen az a munkaszerződés? Jogilag érvényes? És elég sok adókülönbözet van a kettő között. Ráadásul az ügyvezetőnek nem kell garantált bérminimumoz fizetni, elég a minimálbér!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Teljesen szabályos a munkaviszony adhat magának cafetériát stb.
A Ptk-ban van pár sor róla

3:112. § [A vezető tisztségviselő önállósága]

(1) A társaság ügyvezetését a vezető tisztségviselő - a társasággal kötött megállapodása szerint - megbízási jogviszonyban vagy munkaviszonyban láthatja el.
Válasz idézéssel
Idén mér kétszer találkoztam olyan céggél, ahol összesen két tag van és mindkettő munkaviszonyban dolgozik. Csak az egyik ügyvezető,  a társasági szerződésben az ügyvezetést munkaviszonyban látja el. Az ügyvezető rendelkezik a a munkáltatói jogokkal, de a saját munkaszerződésénél a taggyűlés a munkáltató. Mindkét esetben beszéltem az ügyvéddel,  szerintük jó ez a felállás. A  gondom csak az, hogy nincs semmilyen írott anyagom (törvény , állásfoglalás, stb. ), amivel meg tudom védeni magam egy ellenőrzésnél. Ha valakinek van ezzel kapcsolatban bármilyen információja, azt nagyon megköszönném!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Gajda, könyvelés2 köszönöm a válaszokat!

Arra jutottam én is, hogy  a  2018-ban befizetett biztosítási  díj adóköteles lesz  (15% szja, 19,5% eho ), csak azt nem tudom, hogy a biztosítási díj maga, és a megfizetett szja és eho elszámolható-e költségként az egyéni vállalkozónál?
Válasz idézéssel
Adókötelessé válik a 2018 előtt kötött céges WL-biztosítások (határozatlan idejű, teljes életre szóló életbiztosítás) 2017.12.31-ét követően fizetett rendszeres, vagy eseti díja. A teljes életre szóló Whole Life  biztosítás > adómentes volt a kockázati biztosításnak minősülő, határozatlan idejű, kizárólag halál esetére szóló
életbiztosítás díja, ez most 2018-tól megszűnik Szja 70 § (1) c./ pont -Ld. Hvg különszám 11. oldalát

Adókötelessé válik a 2018 előtt kötött céges WL-biztosítások (határozatlan idejű, teljes életre szóló életbiztosítás) 2017.12.31-ét követően fizetett rendszeres, vagy eseti díja. A teljes életre szóló Whole Life  biztosítás > adómentes volt a kockázati biztosításnak minősülő, határozatlan idejű, kizárólag halál esetére szóló
életbiztosítás díja, ez most 2018-tól megszűnik Szja 70 § (1) c./ pont -Ld. Hvg különszám 11. oldalát
Válasz idézéssel
Szia.
Amit én hallottam egy előadáson erről.
A baleseti, haláli ( életbiztosítás) a munkáltatói biztosítás adómentesek maradnak.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Egyéni vállalkozó évek óta fizet életbiztosítási díjat egyik alkalmazottjára. Néhány éve ezt jelenteni is kellett s 08-as bevallásban, 2017-ben az M lap 408, 409, 410. soraiban. Az egyéni vállalkozó ezt a rendszeres éves díjat januárban szokta kifizetni és a január havi 08-as bevallásban az egyéb adatoknál szerepeltetni.
Mint évek óta, 2018. január közepén is átutalta az esedékes összeget.
A gondom az, hogy 2018-tól ezen a jogcímen, ha jól tudom, nem adható adómentes juttatás. ( A 1808 M lapon nincs is sora )
Tudnátok abban segíteni, hogy ez esetben milyen adó- , járulék fizetési és bevallási kötelezettségei keletkeznek a foglalkoztató egyéni vállalkozónak és a munkavállaló magánszemélynek?
Az egyéni vállalkozó az szja hatálya alá tartozik.
Előre is köszönök minden hozzászólást!
Válasz idézéssel
Hello!

Mivel nem írtad, hogy munkaidőkeretben lenne foglalkoztatva az illető, ezért szerintem az adott esetleges túlórákat mindig a havi elszámoláskor kell elszámolni és kifizetni neki.
Ha lesz műszakpótlékja akkor azt is havi szinten számolod el.
Ha szabadságot nem adsz ki neki, akkor a végén a három hónapra járó szabit meg kell váltani.
Válasz idézéssel
Tisztelt Fórumtagok!

Az alábbi esetben kérnék tanácsot.

2016. augusztus 1-vel létrejött munkaviszonyt három hónap múlva azaz 2016 október 31-vel megszűntetésre kerül, a szerződés határozatlan idejű. A munkaviszony heti 40 órás (napi 8,5 óra) a szerződés szerint, a munkabér havi szinten kerül kifizetésre.
Mivel a három hónap alatt a munkavállaló több, mint havi 168 órát dolgozott/fog ledolgozni havonta ezért a végelszámolásnál ezek a plusz órák kifizetésre kerülnek-e? Szabadság ez idő alatt nem került felhasználásra.
Aug: 23*8
Szept: 22*8
Okt: 21*8

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv
Naki Lehet
Válasz idézéssel
A dolgozó heti 40 órában, napi 8 órában van bejelentve. Bolti eladó. A főnöke azt a megoldást javasolta neki, hogy egy héten mondjuk szerdán szabadnap, és szombaton fél napot dolgozik.
Ebben az esetben kell neki 50 %-os pótlékot adni, vagy a másik szemléletmód marad, hogy a szombati nap helyett kapott hétköznap egy szabadnapot egész napra? Ez utóbbinál kell valami módositás?
Válasz idézéssel
Tisztelt Fórumtagok!
Az alábbiakban kérném a megoldást:
A megbízott ügyvezető bérének elszámolásával, illetve bevallásával lenne problémám. A cég 2016.05.31-én alakult Az ügyvezető megbízási díjas havi 35 e Ft/hó megbízási díjért (36 órát meghaladó munkaviszony mellett). Nem tulajdonos.Az adószámot 2016.06.02. érvényes. A bért hogyan kell bevallani az 1608M- 08-as nyomtatványon ha ott 41-es az alkalmazás minősége, akkor az 520-as sorban nem fogadja el a 1210-es kódot. A dátumok hogyan működnek? Az első bevallás 06.02-06.30-ig, de a 1667 (a 05.31. napi) +35.000 (06. havi) összeggel?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha a munkaidőben nincs benne a reggeli és ebédidő, ez mondjuk egy nap 45 perc, akkor a jelenlétijén helyesen van úgy, hogy 7-16 és munkaidő 8 óra?
Válasz idézéssel
Köszönöm Mónika!
Sikerült a te tanácsoddal!!
Üdv.: Emese
Válasz idézéssel
Minden frissítésed le van töltve? Bérszámfejtés beállításainál próbálkozz.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

RLB-vel számfejtők segítségét szeretném kérni!
Július 1.-től felvett dolgozót kell majd számfejteni, próbáltam beállítani a programot
de az szja.-nál elakadtam, a programban a 16% szja fixen van nem tudom változtatni.
Ebben kérném a segítségeteket, hogy vajon hogyan tudom áttenni a 2016-os 15 % számítására?
Köszönöm a segítséget!
Üdv.: emese51
Válasz idézéssel
Köszönöm Erzsó! Szabija már sajnos nincs, de akkor így fogok tenni, alapbérrel számfejtem.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég