A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cégkapu
Tamás!
Köszönöm és tudom, mert én is sok dolgot innen és csak innen tanultam.
Elmegyek és megosztom Veletek mi volt.
Most még addig a végelszámolással szenvedek, de majd abban a témában írok.
Válasz idézéssel
Potyi!

Nem tudom, milyen lesz az előadás, de tavaly két előadás egyik témája volt a cégkapu. Hiába csak könyvelőknek tartották, nem kaptam választ a kérdéseimre. Magamtól, meg ettől a fórumtól kapott segítséggel jöttem rá mindenre. Az előadók általánosságban beszéltek a témáról. Remélem szerencsésebb leszel. Ha nem, itt engem és másokat megtalálsz. Segítünk. Én biztosan! Sokat köszönhetek ennek a fórumnak.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!
Köszönöm.
Megjött a nyugta a 1908-ról.
Akkor csak lassan működik, mert a 1865-ről meg még nem jött.
Már jelentkeztem előadásra hátha...
Válasz idézéssel
Potyi!

Ügyfélkapun csak EV bevallását lehet beadni. NAV honlapjára is ki van írva. Nem lehet, hogy ezért nem kaptál nyugtát? Szerintem nem kell tanfolyam. Csinálj úgy mindent ahogy eddig, de az ÁNYK-ba a "kapcsolat a cég/hivatali kapu" menüpontot használd.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok! 
Próba képen beküldtem egy 0-s  1908-at az ügyfélkapun , bement, de nyugta nem jön.

Egy átvezetési kérelemről pedig kaptam az imélemre értesítést, de a saját tárhelyemen nem találtam csak ha a cég adószámára megyek akkor látom.

2019 évi dolgokat már nem lehet az ügyfélkapun küldeni?

Valami címkézést rontottam el, hogy nem látom az átvezetést a tárhelyemen?  
Minden cégnél ügykezelő vagyok a cégkapunál.
Mit kellene még tennem?
Sajnos el kell mennem egy előadásra, bár nem biztos, hogy attól "ki tisztulok" de elég homály van a fejeben.
Valaki tud segíteni megköszönöm.
Válasz idézéssel
Döcögősen kezdődik az év a könyvelőknek - az adóhatóság szerint minden rendben
Több könyvelő panaszkodott lapunknak arra, hogy a NAV által kiküldött értesítések nem a megfelelő személyhez kerülnek
.
https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/ko...76548.html
+
https://index.hu/gazdasag/2019/01/14/leg...s_atallas/
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nekem a következő üzenet jött.
Felhívjuk figyelmét személyi igazolványa lejárt , kérjük intézkedjen.
Címzett egyik egyéni vállalkozó ügyfelem lenne, de nekem jött.
Gratula aki megcsinálta, erre már nem lehet mit mondani
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ma reggelmár csak nevettünk kínukban.
Jöt egy határozat a cégem cégkapujába.
Így kezdődik:
"...Erzsébet Mária ügyvezető útján ....Korlátolt Felelősségű Társaság részére"
100 sebből vérzik. A Kft cégkapuja a címzett ügyvezető asszony ügyfélkapuja mellett működik. A határozat nincs ott hanem  mivel a kollégám az EGYKE meghatalmazott 15-ös kóddal az énügyfélkapum mellett működő cégem cégkapujába landolt.
Más ugyanebbe a cégkapuba rakták az őstermelőimnek kért csekkek kiküldéséről szóló értesítéseket is. Kí érti?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Az egész rendszer átgondolatlan felülettel működik.
Nem egységes.
Nem áttekinthető.
Olyan, mintha mindig hozzá tákolnának valamit a régi rendszerekhez.
Az ügyfékapu, a központi azonosítási ügynök, a tárhely, az e-papír, az önkormányzati felületek, az elavult magyarorszag.hu. 
Az ÁNYK-ról ne is beszéljünk.
Mi már megszoktuk, hogyan kell használni. De attól még nem jó!
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Kedves Gajda !

Átrágtam magam ezen a 40 oldalon ,úgy érzem lesznek itt gondok,nekünk kell minden címkézést elvégezni könyvelőirodában ahol dolgozom az összes rám osztott cégre megcsinálhatom,de még nem tisztult le teljesen bennem olvasás után.

Látom könnyítik a munkánkat.

Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Köszönöm Gajda!
Ezeket az ügyfeleink miatt kénytelenek voltunk alaposan átrágni. A baj nem a mi fejünkben, hanem másutt van. Ezen felül nem működik rendesen (legalább is csütörtökön még nem működött) a címkézés.

Válasz idézéssel
A jogosultságok kiosztása a gond. Elvileg címkézéssel lehetne ezt megoldani, amit az ügyvezető végez el.

Felhasználói leírás Cégkapuval rendelkezők részére > ez a 1.6-os verzió (2018.októberi) > le kell tölteni a dokumentumot

https://ugyintezes.magyarorszag.hu/dokum...p_felh.pdf

A pdf-ben a 18. oldaltól kezdődik a címkézésről szóló okítás.
-
https://ugyintezes.magyarorszag.hu/dokum...ezeles.PDF
*
továbbá még egy útmutató van

Jogosultságkezelés, automatikus címkézési szabályok -> ez 2019. január 7-i anyag > le kell tölteni a dokumentumot 

https://ugyintezes.magyarorszag.hu/dokum...ezeles.PDF
Válasz idézéssel
Sajna Tamás nem sok bizodalmam van hozzá.

Én is a hajamat tépem, de a NAV-osok megmagyarázták, hogy logikailag jól van minden. Röviden a cégemnél egy kollégám és én vagyunk az EGYKÉ--kben meg a 180-asokban a megkatalmazottak mint a cég tagja, alkalmazottja. Jelenleg minden bejövő határozat a VH-tól az illeték kiszabásig minden a cégem cégkapujába jön aminek én vagyok a "tulajdonosa". Először nem értettem, hogy a kollégám által képviselt cégek cuccai miért hozzám jönnek. Most már tudom. A NAV ü.i eldöntötte, hogy neki kényelmesebb a meghatalmazott cégkapuját használni, mint az adott és címzett cég saját cégkapuját. Indok: Mi biztos továbbítjuk a cimzettnek a levleket. Uff.

Válasz idézéssel
Az itt leírtak és az interneten olvasottak alapján az az érzésem, nem a bevallások beadásával van a gond, hanem a bejövő levelekkel. Nem a jogosultak kapják. Ezt gondolom hamar orvosolják, mert egy NAV ellenőrzés határozatát nem tudják a megfelelő személynek kézbesíteni, az elég nagy gond lesz. Nem tudják elkezdeni az ellenőrzést. A többi iratoknál, ha másnak kézbesítik, akkor az olyan, mintha meg sem történt volna! Szerintem pár hét, hónap alatt rendeződik. Remélem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ez a része lehet, hogy működik, de egy cég ügyvezetője olyan e-mail értesítést kapott, hogy a cég tárhelyére érkezett egy letiltás és az én, a cég EGYKÉ-n meghatalmazott könyvelője küldtem és nem a végrehajtó?!?!?
Most mi van?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Köszi Tamás a választ!
Üdvözlettel! A l b a

Válasz idézéssel
Én múlt hónapban és most is cégkapun adtam be a bevallásokat, két cég jogosultsági elutasításán kívül semmi problémám nem volt. Pár nappal később a jogosultsági kifogással visszadobott bevallásokat is elfogadták anélkül, hogy bármit csináltam. Az én személyes tapasztataltom alapján jó és működik!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nos, kolléganő fizetett előadáson félig hivatalosan megtudta, nem működik még a cégkapu. Az ügyfélkapus megy.
Üdvözlettel! A l b a

Válasz idézéssel
Big Grin 
Köszi Monik, hát erre nem gondoltam! Smile
Üdvözlettel! A l b a

Válasz idézéssel
"Az ÁNYK-ban a Kapcsolat cég/hivatali kapun történő küldés során milyen "azonosítót" kér?"
Az azonosító a cég adószámának első 8 számjegye.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Valakinek működik az ÁNYK-n keresztül a cégkapu?
Az ÁNYK-ban a Kapcsolat cég/hivatali kapun történő küldés során milyen "azonosítót" kér? A felhasználónévvel nem működik.
Végül ezen belül az ügyfélkaput pöttyöztem ki, de így - bár azt írta sikeres beküldés -, a bevallás nem érkezett be.

Értesítési tárhelyen az adott céget kiválasztva, új üzenetként tudtam a titkosított bevallást beküldeni. Erre nyugtám is van.

Illetve úgy tűnik a régi ügyfélkapus küldési módszerrel is beküldhetők a bevallások.

Ti mit tudtok vagy tapasztaltatok?

Ugye nem kell ezért az információért fizetni és egy fizetős oktatáson a működtetést megtudni?  Dodgy
Üdvözlettel! A l b a

Válasz idézéssel
Valaki találkozott már azzal a problémával, hogy 2019.01.01-vel jogosultság hiánya miatt visszadob bevallásokat? Több ügyfelemnél nem fogadja el, olyannál is, ahol a cégkapunál ügykezelő vagyok. Igaz, minden bevallást a saját cégem ügyfélkapuján keresztül adom be. Másoknál meg simán be tudom adni. Nem találom a logikát!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Az Erzsébet utalvány megszünik nem gyártják többet pár hete jelentette be a cég igy nem lesz adható sehogysem.
Válasz idézéssel
Az előadó mindig eltér a tematikától a jövőről beszél Pallassnál voltam a Váci úton V.H. volt az előadó mindig hozzá járok számvitelből pedig a R.A.-hoz szintén Pallas,dec.13-14. volt a képzés.
Erről sajnos nincs anyag.

Bár nem ebbe a topicba tartozik de összeklimpíroztam egy kis segítőt még nincs kész,de ami van azt felteszem mindenki tegyen hozzá valamit és tegyük közkincsé.

Pmarcsi

Csatolt fájl(ok)
.docx   2019.docx (Méret: 16.2 KB / Letöltések: 128)
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!

Természetesen ha nem titkos, meg tudnád mondani, hogy melyik előadáson volt erről szó?
December elején írtad, hogy mész továbbképzésre és az ott kapott infokat megosztod velünk, illetve, hogy
a felmerült kérdéseinket továbbítod, felteszed helyettünk. Ha online elérhető az előadás anyaga akkor
szívesen meghallgatnám.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég