A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cégkapu
Hidd el Harakiri, mi szívunk Ők meg csinálják a káoszt.
Azoknak az EV-nek a nyugtáját is én kapom cégkapuba, amelyikek a kollégémhoz vannak regizve. Megfejtettük. A 180-as meg az EGYKE valaha úgy készült el, hogy kiválasztottuk azt a kódot ami a számvitelre szakosodott cég alkalmazottját jelelöli. Ezek után én kapok mindent, amihez nincs is közöm.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Most beküldtem a cégkapura kötelezettek bevallásait a saját cégkapumon, 
ez reggel korán volt  /nem vagyok az ügyfél cégkapujához rendelve/
Nem szóltak rám, hogy valami nem jó !! Mint ahogy írtam az egyéni vállalkozót visszalökték  a cégkapumon keresztüli beküldésnél de jó volt az ügyfélkapumon keresztül.
A visszaigazolások a beküldésről megjöttek a cégkapumra és az ügyfélkapumra is.

Harakiri
Válasz idézéssel
Szia Harakiri!
Azt nem tudom, hogy hogy lehet előírás szerűen küldeni, de leírom, hogy újabban sikeresen hogy küldjük.

Az én ügyfélkapumon keresztül küldjük az őstermelők és az EV-k bevallását akik valaha 180-ason vagy EGYKE-n meghatlmaztak.
Mi nem vállaltunk cégkapus ügykezelést. A társaságok eseteben az ügyveletőknek van ügyfélkapujuk és hozzájuk rendeltük a cégkaput. A bevallásokat az Ő regisztrációjukon kertesztül, de az ÁNYK-bana cégkaut használva küldjük be és a válaszok is oda jönnek.
Ez a módszer - tudom - macerás, mert minden héten mindenkit meg kell nézni, de még mindig jobb, mint ha az ügykezelés felelősségét bevállaljuk.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Eddig az egyéni vállalkozók és a társaságok bevallásait is lehet, hogy nem helyesen de a saját ügyfélkapumon keresztül küldtem be.
Nem kifogásolták, a cégekkel kapcsolatos üzeneteket pl.hibátlan bevallás értesítése a cégkapumra kaptam.
Mikor egy ügyfél nevében /Kft/ az ügyfélkapuján küldtem be a bevallást szóltak, hogy már a cégkapun a következőt, mert
többet így nem dolgozzák fel.
Ma gondoltam ,hogy új életet kezdek és a cégkaput használom.
Beküldtem a cégkapumon egy egyéni vállakozót,jogosultság hibaüzenetet kaptam az ügyfélkapumon befogadták.
Beküldtem a cégkapun egy társaságét vélhetőleg befogadták. 
Egyik cég cégkapujához sem vagyok megbízott, az éves beszámolókat is  a cég megbízottai nevében küldtem.

Most akkor hogy lehet előírás szerint beküldeni a "társaságaim" bevallásait??? Már lassan semmit nem értek!

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Ha egyéni vállalkozó vagy ügyfélkapud van cégeknek csak cégkapuja lehet,lehet azt könyvelőiroda a saját cégkapuján küldi a cégek bevallássát de lehet azt hogy a cégek cégkapuján küldik mindig a cég  saját cégkapuján.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Jól értelmezem azt, ha azon  ügyfél bevallását küldöm akinek regisztráltja vagyok, akkor az én 
ügyfélkapumon keresztül küldöm, ha viszont az ügyfél nevében küldöm, akkor az ő cégkapuján keresztül??!!

most szóltak ránk, hogy nem lehet ügyfélkapun csak cégkapun keresztül, itt az ügyfél nevében küldtem a bevallást mert már kétszer
"visszalökték" az EGYKE-t

Harakiri
Válasz idézéssel
Hello!
Itt a leírás,küldenek visszaigazolásokat ha sikeres:

https://ugyintezes.magyarorszag.hu/dokum...tracio.PDF
Válasz idézéssel
https://e-beszamolo.im.gov.hu/ebekuldes/  oldalon próbáltam küldeni beszámolót . Minden kitöltve hibátlan, küldöm el, de visszaír, hogy nem jogosult elküldeni. Tavaly 2018 ban azt a  választ kaptam , hogy idéntől csak cégkapun keresztül fogadják el. De nem tudom működik e a cégkapu.  Annak idején regisztrált cégkapura de csak olyan üzenetet kapott a cég , hogy befogadtuk cégkapu nyitási kérelmét jelenleg ügyintézői ellenőrzés alatt áll.  Azóta semmi hír erről, hogy sikerült vagy sem. A tárhelynél balra fent van a név , arra kattintva be kéne jönnie a cégkapu tárhelynek, ha ott lenne az adószáma a cégnek, de nincs ott . Lehet hogy ekkor nincs meg a cégkapuja ?
Válasz idézéssel
Febr.6-án küldtem ebeven a meghatalmazások alatt képviseletre való bejelentést(5 képviseletről van szó),mert papír alapon már nem vették el a kolléganőmtől, az elektronikusat  még az nap mind vissza dobták azt hittem meg üt a guta.Febr 7-én bementem az ebev rendszerbe és már az egykét láttam a felületen nem tudtam vele mit kezdeni felhívtím az adóalanyiakat ők is csak annyit tudtak mint én semmit.Ezek után az ÁNYK-ból elküldtem az EGYKÉT csatoltam a  pótlapokat ahol le kellet tanúzni,de előtte át küldtem az ügyfeleknek, hogy ők hitelesítsék az AVDH keresztül és küldjék vissza,leírtam lépésről lépésre mit tegyenek,másnap már láttam a főnököm neve alatt a cégeket,így tudtunk 08 küldeni .

Pmarcsi

Ezek a cégek még nem voltak hozzárendelve cégkapun keresztül a főnömhöz ,mint ügykezelő nem is tudom, hogy a főkönyvelőnk hozzá rendelete már őket ,de nem is érdekel,mert márc.1 felmondok.
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én a video szerint csináltam - hogy 02.07. előtt vagy után, már nem emlékszem. A meghatalmazó a saját üf kapuján meghatalmazott, én a sajátomon elfogadtam....de jó boldogság.....majd beküldtem a járulék bevallást és visszajött jogosultsági hibaüzenettel????
De még ma sem volt időm ezzel foglalkozni.
Válasz idézéssel
Sajnos nem boldogulok vele. Mindig visszadobják. Kb. egy munkanapom ment már rá a telefonálgatásra, ide-oda dobálnak a NAV-nál, de senki nem tud segíteni. Nem tudják megmondani, hogy mi lehet a baj, mivel elméletileg minden rendben van a meghatalmazással.
Közben meg itt az áfa bevallás határideje... no comment
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Nav Egyke 2019. évben > ajánlok egy videót róla.
.
https://www.youtube.com/watch?v=Vvp2b5o2SFc
Válasz idézéssel
Csilla!

Nekem sem sikerül a meghatalmazás beküldése. Egy EV-nél elfogadták, de egy céggel szenvedek.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Próbált valaki EGYKE-t beadni a napokban, mióta megváltoztatták a nyomtatványt? Több cégre is be akartam küldeni pár napja, de "Szakrendszer által elutasítva" szöveg kíséretében, nem tették be a cégeket a nevem alá. Semmi egyéb információt nem adtak. Tudtok valamit erről, hogy mi lehet a gond?
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Na Itt van elhantolva az eb! Ezt kérdezzük mindahányan.
Eddig a NAV csak dodonai válast adott, de megyőzőésem, hogy egyszerűbb az EGYKE nyomán dolgozni mint elvővadászni a cégek cégkapuját, pláne, hogy - gondolom - az Ő progijuk automatikusan nem állt rá. Majd egyszr kifejlesztik, vagy nem. Addig minden mi látunk. Engem külön bosszant, hogy  kollégámhoz regizet közel 50 cég cuccát is én látom.

Válasz idézéssel
Jaj köszi Klári, így sikerült mindent letölteni.
1818 hülyeségeket mondott.
Egy dolog még mindig motoszkál bennem , az érintett cég ezt miért nem látja, kapja meg?
Válasz idézéssel
Szia Pötyi!
Menj fel a saját tárhelyedre! Ott látod a bejött leveleket, és látod bal oldalon a saját nevedet. Kattincs rá megnyílik a személyedhez kötött cégek sora adószám szerint. Többek között a saját cégedé is. Kattincs rá! Uj felület lesz látható ahol van beérkezett, eküldött stb. Innen már mindent látsz. Magyarul azt akarom mondani, hogy a saját céged égkapujába menjél be. Ha nem sikrül akkor tényleg a 1818 tud segíteni.

Válasz idézéssel
Hívtam a 1818-at nem tudnak segíteni kérjem meg a nav-ot küldje el újra.
Ez lesz minden hivatalos levélnél ezután, hogy se az ügyfél sem én nem látom mit írnak?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A saját tárhelyemen nincs semmi, megnézem a cégnél akinek az adószámát írják ott sincs semmi üzenet, sőt a cég nem is kap üzenetet, hogy végre akarnak hajtani.
Hol nézzem akkor nem értem már tényleg?
Válasz idézéssel
Barátaim!
Leírom, hogy nálunk mi a helyzet, valószínű Pötyi Te is íg jártál mint én.

Szóval, az ügyfeleket az irodában kollégámhoz és hozzám regisztráltuk az elmúlt években 180-as-on meg EGYKE-n 15-ös kóddam, mint szakértő cég alkalmazottai. 18-ban a cégkapu megalkotásakor, a céget hozzám és ezáltal az én ügyfélkapumhoz rendelem. 19 január 1-től az emil címemre kapok értesítést, hogy jött ez-az a Cégemnek. Rögtön tudom,hogy rohannom kell a cégkapuba mert nem az én cégemet hajtják végre, büntetik stb aktuálisan az ÁFA gyakoriság jön, hanem valmelyik ügyfelet értint az értesítés. Rohadt macerás - gondolhatjátok - napont többszor letölteni és továbbítani, minimum az ügyefelet könyvelő kolléganőmnek. Ez van. Gondolkodtam azon, és be is építettem a melót pár-100 Ft erejéig kerektés fomájában az idei könyvelési díjakba.

Válasz idézéssel
Még nem tapasztaltam ilyet.
A cégkapu tárhelyén nézted vagy a saját tárhelyeden?
(Tudod a tárhelyre belépve a neved alatt a cég adószámát választod ki.)
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy jön az imélemre üzenet.
Felszólítás végrehajtás és van egy adószám.
Az adószámra rákeresve megnézem melyik cég az, de a tárhelyen sem az enyémen sem az ügyfélén nincs semmi.
A folyószámláján láttam elfelejtett egy adónemre fizetni, de csak ebből vettem észre.

Mit kell tennem, hogy lássam és az adott ügyfél is lássa mit is küldtek.

A másik  egy bevallással kapcsolatos intézkedés szintén csak adószám van az én imél címemre és a tárhelyen sem nálam sem az ügyfélnél semmi üzenet.
Nem tudom milyen bevallás és mi az intézkedés tárgya.
Minden cégemnek van cégkapuja és minden céghez hozzá vagyok rendelve ügykezelőként.
Akkor mit rontok el , hogy tudom megnézni mit is akarnak.
Köszönöm
Válasz idézéssel
Tamás!
Köszönöm és tudom, mert én is sok dolgot innen és csak innen tanultam.
Elmegyek és megosztom Veletek mi volt.
Most még addig a végelszámolással szenvedek, de majd abban a témában írok.
Válasz idézéssel
Potyi!

Nem tudom, milyen lesz az előadás, de tavaly két előadás egyik témája volt a cégkapu. Hiába csak könyvelőknek tartották, nem kaptam választ a kérdéseimre. Magamtól, meg ettől a fórumtól kapott segítséggel jöttem rá mindenre. Az előadók általánosságban beszéltek a témáról. Remélem szerencsésebb leszel. Ha nem, itt engem és másokat megtalálsz. Segítünk. Én biztosan! Sokat köszönhetek ennek a fórumnak.
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!
Köszönöm.
Megjött a nyugta a 1908-ról.
Akkor csak lassan működik, mert a 1865-ről meg még nem jött.
Már jelentkeztem előadásra hátha...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég