A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adózott jövedelem kontra nyugdíjjárulék
Szia Pannis !

De aranyosan köszönted meg, valóban jó örülni, de örömet okozni még jobb ( főleg mostanság ) tényleg jó, hogy ilyen derüs, kedves emberek ( sőt könyvelők ) is vannak még.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Kicsi!

Köszönöm a megerősítést. Nagyon fog örülni neki, igazán köszönöm. Örülni jó, örülj te is! Big Grin

Szép napot!

Pannis
Válasz idézéssel
Kedves Pannis !

Jól értelmezed Placebo válaszát és csak emgerősíteni tudom, hogy így van !

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Palcebo, köszi a segítséget.

Rendes öregségi nyugdíjat kap, vállalkozói kivétet nem vesz ki. Az előző évi adózott jövedelmét szeretné kivenni, ami után már fizetett szja-t, oszt.adót, eho-t és eü szolg. Jár-ot, de a 10% nyugdíjjárulékot nem. Hinni szeretném, hogy a tiszta nyeresége után nem kell nyugdíjjárulékot fizetni, de zavar az adózott „jövedelem” kifejezés, s mivel amatőr vagyok, nem vagyok biztos a dolgomban, a hitem pedig ide talán nem elég, ezért fordulok hozzátok, számviteli őrangyalokhoz és nagyon hálás vagyok a segítségért.

Úgy értelmezem soraidat, hogy a rendes öregségi nyugdíjas e.v. bármilyen összegű nyereségét kiveheti, nem ugrik a nyugdíja, mert számára nincs kereseti korlát.

Tényleg köszönöm a segítséget, szép napot!

Üdv: Pannis
Válasz idézéssel
Hello!
A nyugdíjas milyen nyugdíjat kap rendes öregségi nyugdíj vagy olyan szolgálati korhatár elötti nyugdíj?
Ha öregségit bármennyit dolgozhat korlátozás nélkül, ev-ként nem lesz biztositott ha nincs kivét nem kell a 10% nyugdjárulékot fizetni viszon eüszolg járadékot fizet a bevétele után meg adózik a 10% meg az osztalékadó 15% meg az eho 14% ha kell...
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kérlek, segítsetek!
Vajon, ha kieg. tev-et folytató e. v. felveszi az előző évi adózott jövedelemét, kell huncut 10% nyugdíjjárulékot is fizetni utána? Vállalkozói kivétnél ugye kellene.
Adózott jövedelem kivétnél is él a kereseti korlát (minimálbér 18-szorosa), vagy csak a vállalkozói kivétnél? Szolgáltatás árbevétele mellett csak a nyugdíjából éldegél.

Nagyon köszi a segítséget!
Üdv: Pannis
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég