A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
családi kedvezmény
Sziasztok,

családi kedvezmény milyen összegben adható, ha az egyik gyermek még középiskolás, a második már betöltötte a 20-at és nem vették fel főiskolára, a harmadik főiskolára jár és idén tölti be a 22-őt?

Köszi,
Anita
Válasz idézéssel
2016-ra, hogy kérhetem a családi adókedvezményt a Gyedre? tavaly is a lányom kapta, küld az OEP nyomtatványt, vagy neki kell kitölteni v.mit, vagy nekem beküldeni ,mint munkáltató?
Köszi Zsóka
Válasz idézéssel
A családi kedvezmény nyilatkozat kitöltésijét olvasd el:

A családi kedvezmény érvényesítésére jogosult
 ..........
 a családi pótlékra jogosult szülővel együtt élő élettárs is akkor, ha az érintett gyermekkel közös lakó vagy tartózkodási hellyel rendelkezik és a szülővel élettársként legalább 1 éve szerepel az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartásában, vagy a szülővel fennálló élettársi kapcsolatát az ellátás megállapítására irányuló kérelmet legalább egy évvel megelőzően kiállított közokirattal igazolja (ilyen jogcímen az élettársat legkorábban 2016. január 1-jétől lehet a Cst. alapján családi pótlékra jogosultnak tekinti);
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Én tavaly kértem állásfoglalást ha nem azonos a cim.... igaz házastársakat kérdeztem, de tudomásom szerint élettársak is igényelhetik. Szóval nem a lakcim a lényeges, hanem hogy életvitelszerüen egy háztartásban élnek, egy élet közösséget alkotnak napi szinten.
Válasz idézéssel
Igénybe veheti az apa a családi kedvezményt, ha élettársak, de a lakcímük nem azonos? Anyának nincs munkahelye.
köszönöm
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég