A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ÁFA tv.-fordított adózás
Hello!
Jó kérdés keverve nem rázva.....
Ha azt veszem hogy törve,zuzva meg hasonló akkor lehet keverve is belefér de aztán lehet másnak számit igy már,sehol semmi gyanus hogy a vámtarifa sehol nem emliti a keverést..
Válasz idézéssel
Eragka!

Szerintem az új "keverék" már nem VTSZ.1205 és nem sorolható egyik fordított ÁFÁ-s VTSZ alá
( ld.itt <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/ado/afa080101_hatalyos/afa_tv_6a_mell_tajek.html">http://www.nav.gov.hu/nav/ado/afa080101 ... tajek.html</a><!-- m --> ),
tehát ÁFÁ-san kellene számlázni.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

De a 6/A mellékletben vannak nevesítve a fordított áfás VTSZ-ek, ott meg nem szerepel a 1207.

A 7-es mellékletben az összes mezőgazdasági termék és szolgáltatás fel van sorolva, de ezek nem fordított áfás termékek mind, és nem fordított áfás szolgáltatások.
Vagy én nézek nagyon félre valamit? :oops:

Szerintem a mustár nem fordított áfás, és maga a szolgáltatás sem, amivel előállítják.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Era!
Az Áfa 7.sz melléklete I./8pont azt mondja, hogy 1204-1207. A musztármag meg 1207 50. Én a Mg-hoz mindig ezt használom, mert még nem találtam részletesebbet.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.west-end.hu/documents/magy_mfej.pdf">http://www.west-end.hu/documents/magy_mfej.pdf</a><!-- m -->
A szolgáltatásnál a II/2 pontra gondoltam.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Klári!

A mustár nem fordított áfás a 1207 vtsz-szel, nem?
Sajnos nincs új vtsz szám :-(
A gyártó még nem soroltatta be... egyébként ezt hol lehet tarifáltatni hivatalosan?

De a keverékeknél az dönti el, hogy melyikbe megy, amelyik túlsúlyban szerepel a végső termékben. Gondolom én...
Meg a szolgáltatás mitől lenne fordított?

Azt tudom, ehhez van hivatalos NAV állásfoglalásom, hogy a szolgáltatással (vetéssel) eladott fordított áfás vetőmagot is áfásan kell áfa alany felé is értékesíteni, mert felveszi a szolgáltatás áfáját.
Itt mondjuk nem szolgáltat, hanem előállít egy keverék magot, ami fele-fele arányban fordított és egyenes adózású.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia Era!
Nincs neki új VTSZ száma? Az alapok a 1205-be meg a 07-be tartoznak. Mindegyik fordított. A szolgáltatási rész szintén fordított. Én fordított számlát fogadnék be.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mezőgazdasági fordított áfa kapcsán kérném a segítségeteket.

Akiknek van ilyen dologgal foglalkozó társasága vagy áfás egyéni vállalkozója, őstermelője, az belefuthatott hasonlóba.
Idéntől divat az agráriumban a zöldítés... ilyen-olyan keverék magokkal egy másodvetés, aminek nincsen produktuma, de előírás, hogy ezzel kell a föld minőségét javítani.

Ehhez szereztünk be repce és mustár mag keverékéből előállított keverék vetőmagot.
Szerintetek ha egy fordított áfás és egy egyenes adózás alá eső terméket összekevernek, a kialakult új termék az vajon milyen áfásan számlázandó áfa alany felé?
A repce és a mustár is 50-50%-kal szerepel a termékben... De van hozzá egy keverési szolgáltatás nyilván, ami már áfás lenne, ha 3 részre bontanám, hogy áll elő ez a termék.

Szerintetek?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
KöszönömSmile
Válasz idézéssel
Hello!
Jól gondolod a forditott áfa csak magyar adóalanyok között lehet.
Áfa tv 142§
a) mindegyike belföldön nyilvántartásba vett adóalany legyen
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.

Cégem épített egy nyaralót a Balatonon. Egy holland cég a vevő. Cégem kiállított neki fordított áfás számlát forintban. Ha magyar vállalkozás lenne a vevő, akkor helyesnek látnám, de szerintetek jól állította ki a számlázó a számlát? Nem áfásan kellett volna?

Köszönöm: Timi
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen a segítségeteket!

Mariann
Válasz idézéssel
mano1 Írta:Véleményetekre lenne szükségem!

A mai nap került a kezembe egy 04 havi teljesítésű fordított adózású (acél) számla. A cég havi bevalló.
Az áfa bevallás részletézőjében szerintetek az 5. havi áfa bevallásban jelenthetem a 4 havi teljesítésűt, vagy önellenőrizzem a 4 havi bevallást?

Köszönöm: Mariann
attól függ, hogy a 3 eset közül melyiket tudod alkalmazni.
Az Áfa tv. 60. § (1) bek. alapján a vevő adóalany a fizetendő adót
a) az ügylet teljesítését tanúsító számla kézhezvételekor, vagy
b) az ellenérték megtérítésekor, vagy
c) a teljesítést követő hónap tizenötödik napján
köteles megállapítani, attól függően, hogy melyik esemény következik be leghamarabb.
Válasz idézéssel
Szia Mariann!

A fordított adózásra úgy gondolj, hogy fizetendő adó mindenképp, de hogy visszaigénylendő-e, az opcionális! Ha vissza tudod igényelni, visszaigényled, de ha nem, nem!
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szia Ibolya!

Én is így gondolkodom , de ez mindkettő,s itt akadtam fenn, hogy ez fordított adózású, tehát befizetendő és levonható egyben.

Köszi azért a választ!

Mariann
Válasz idézéssel
Mariann!
Igaz pár éve már nem áfázok, de én úgy jegyeztem meg, ha befizetni valóm van akkor önellenőrzés, ha visszaigénylés akkor mehet a következő bevallásba.
Üdv. Ibolya
Válasz idézéssel
Véleményetekre lenne szükségem!

A mai nap került a kezembe egy 04 havi teljesítésű fordított adózású (acél) számla. A cég havi bevalló.
Az áfa bevallás részletézőjében szerintetek az 5. havi áfa bevallásban jelenthetem a 4 havi teljesítésűt, vagy önellenőrizzem a 4 havi bevallást?

Köszönöm: Mariann
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen, akkor inkább telefonálnék az egyszerűbb. :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika,
a leggyorsabb megoldás fölhívni a számla kiállítóját.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Szia Mónika! Sehol. Mondja meg az ügyfél! Ezentúl pedig írja rá!

Egyébként tudni kell, milyen anyagból van. Ki kell számolni a fajsűrűségéből: <!-- m --><a class="postlink" href="http://mek.oszk.hu/00000/00056/html/083.htm">http://mek.oszk.hu/00000/00056/html/083.htm</a><!-- m --> és tudni kell, hány cm2, dm2 vagy m2 az anyag. Szerintem így ne próbálkozz! Big Grin
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hol tudom átváltani, hogy 1 fm zártszelvény hány kilogramm? Ugyanis az egyik ügyfél számláján fm-ben van megadva és lövésem sincs ezt a bevallásba hogy tegyem be?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Ne izgasd magad! Szerintem aki lakatost könyvel az tuti belegabalyodott a rozsdamentesbe. Én is baromira kerestem, hogy miért nem fordított Big Grin . Na ezen kereségós kösben homályosultam fel a melléklet szerinti Vtsz-ek tartalmáról.

Válasz idézéssel
Azonkívül ha úgy van írva hogy Ko zártszelvény, az rozsdamentes.
Ezzel is okosabb lettem:-))
Köszönöm Klárikám!
Válasz idézéssel
Közben kiderítettem az ügyet, meg is írtam de valahogy eltűnt az éterben:-))
Azt mondták, hogy csak a sima zártszelvény fordított adózású, a rozsdamentes nem.
1.4301jelölésből látható nem a VTSZ-ből.
Válasz idézéssel
Szia Bodza!
Feltétlenül követeld meg, hogy a számlán legyen Vtsz. Ha nem a trv. mellékletében felsorokt a szám akkor egyenes az adózás. Bocs ezt Te is tudtad, de a kérdésre ey a válasz. Az eladó felel a számla tartalmáért.

Válasz idézéssel
Köszönöm Klárikám. Ezt hogy tudom bizonyítani ha a számlán nincs rajta?
.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég