A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nyugdíjas foglalkoztatása
Minél többet olvasom a nyugdíj melletti munkavégzés szabályait annál jobban belekeverem magam.
1. Ha van egy nyugdíjas rendőr, aki 2008 előtt ment nyugdíjba, most 47 éves, akkor nála kell figyelnem 2010-ben, hogy ne érje el a munkaviszonyból származó jövedelme az 1.323.000 Ft-ot?
2. És ha van egy nyugdíjas katona, aki 2009-ben ment nyugdíjba 46 éves, nála meg egyértelműen vizsgálni kell.

Akkor nekem csak az első eset a problémás. Tehát mind addig figyelnem kell, amíg az öregségi nyugdíjkorhatárt, esetében az 57 évet be nem tölti ugye?

Azaz, aki nem töltötte be az öregségi nyugdíjkorhatárt, annak gyakorlatilag mindegy, hogy 2008 előtt, vagy után ment nyugdíjba?

És itt még egy kérdés, ha kapnak napidíjat és üzemanyag megtakarítást, azt nem kell belevennem ugye?
Erika
Válasz idézéssel
Szia! Egyszerűen csak a férj vagy. Évek óta az idényjellegű egyik üzletünkben szinte mindig egyedül én vagyok, soha nem szólt érte senki, a férjem a vállalkozó. Nekünk nincsen semmi megállapodásunk, de lehet egy pár sort írni, hogy Te ingyen, szívességből besegítesz. Nyilván az egyéb papírok pl. eü. könyv ha szükséges rendben legyen.
Nálunk ez működik, de nem akarok senkit rábeszélni semmire. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ.

Ingyenes segitségként szükséges valami megbízás vagy szerződés, hogy az üzletben tartozkodom illetve szükséges-e a vállalkozónak is ott tartozkodni?

A feleségemet müteni fogják és akkor önállóan lehetek-e az üzletben?
Válasz idézéssel
Nyilván hogy nyugdijas nem lehet, nem is segítő családtagi jogviszonyról írtam, hanem közeli hozzátartozó ingyenes segítéséről.Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Bodza Írta:Szia! Kapsz bért a feleségedtől? Ha egyéni vállalkozó a feleséged, ingyen is segíthetsz neki. Annyi mindent hallottam erről, ezért a napokban megkérdeztem a Munkaügyi Felügyelőséget, mivel érintett vagyok a témában. Megerősítettek, lehet, csak a társaságnál tilos. Üdv. Bodza

A kérdésem úgy modosul akkor, hogy mint segítő családtag, vagy milyen jogcímen segithetek neki, mert a törvény szövegben teljes jogú nyugdijas segitő családtag nem lehet. A kérdés az akkor mi lehet.

Természetesen szerintem fizetést nem kapok.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy nyugdíjas nem lehet segítő családtag. Szerintem a részmunkaidős valamilyen formában, vagy az alkalmi munkavállalói lehet megoldás.
Jutka
Válasz idézéssel
Szia! Kapsz bért a feleségedtől? Ha egyéni vállalkozó a feleséged, ingyen is segíthetsz neki. Annyi mindent hallottam erről, ezért a napokban megkérdeztem a Munkaügyi Felügyelőséget, mivel érintett vagyok a témában. Megerősítettek, lehet, csak a társaságnál tilos. Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Abban kérném a segitségeteket, hogy hogy lehet teljes jogú nyugdijast foglakoztatni.
Konkrétan a feleségem válalkozó és annak kellene besegítenem az üzletben, lehető legkevesebb járulékot szeretnénk befizetni az államnak.
Válasz idézéssel
A nyugdijas bérét, ha munkaviszonyban van, bruttositani kell. A társas vállakozóra a tevékennységre jellemző kereset kiszámítása vonatkozik. Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
A nyugdíjas mvállaló bérét is szuperbruttósitani kell ? És a kiegészítő tev.nyugdíjas társasvállalkozó díját?
ELőre is köszi
Üdv Marcsi
“Ne halaszd holnapra, amit megtehetsz ma! Közben megjelenhet egy törvény, amely tiltja.” (Ronald Gadde)
Üdv: Marcsi
Válasz idézéssel
Kedves Éva, nagyon köszönöm, megnyugtattálSmile
Válasz idézéssel
Szia Novill!
Ha a januári bérrel,februárban kapta meg,az már 2010 évi jövedelem,nem számít 2009.évre.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok, gondban vagyok.
Van egy nyugdíjas tanárnő ismerősöm. Igencsak figyeljük, hogy ne menjen a keresete (mert dolgozik nyugdíj mellett), ne érje el a megengedettet. 2009-ben van gond, mert a decemberi túlóráját is, meg a szabadság megváltását is a januári bérrel számolták el neki, február elején kapta meg.
Lehet, hogy naiv kérdés, de ez most a decemberi, vagy már a 2010-es keretbe számít neki?
(Fontos, mert elérné vele sajnos a keretet 2009-ben.)
Köszönöm, ha valaki segíteni tud.
Válasz idézéssel
köszönöm
Válasz idézéssel
Szia Mikro!
Lentebb már belinkeltem a korengedményes nyugdij szabályait,tanulmányozd át légyszives,ez is abból van:
"IV. A korengedményes nyugdíjban részesülő személy köteles a Nyugdíjfolyósító Igazgatóságnak a biztosítással járó jogviszony létesítését, az annak létrejöttét követő 10 munkanapon belül bejelenteni. A Nyugdíjfolyósító Igazgatóság a bejelentés megtételéről és annak tartalmáról értesíti az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal regionális igazgatóságát, valamint a regionális munkaügyi központot."
Formanyomtatványt nem találtam még,gondolom pár sor elég,talán a munkaszerződés is jó?
Válasz idézéssel
Tudja vki h előrehozott korengedményes nyugdíjas foglalkoztatását kell-e jelenteni az onyf-nek és ha kell min?
Válasz idézéssel
Tudna valaki feltenni egy olyan NYENYI lapot, ami ev-ra vonatkozik?
Nagyon megköszönném.
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Mikró!
Ajánlom a figyelmedbe az alábbi linket,ha egyszerű alkalmazott a nyugdijasod,akkor a sima nyugdíjas keresetkorlát van csak nála.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.onyf.hu/?module=news&action=show&nid=6226&root=ONYF&rand=4dadb795c650ee09ca3a6a96e6edcfbf">http://www.onyf.hu/?module=news&action= ... 96e6edcfbf</a><!-- m -->
még ez is:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.onyf.hu/?module=news&action=show&nid=6145&root=ONYF&rand=d57c157e7b736ba1cc3866c95342c5aa">http://www.onyf.hu/?module=news&action= ... c95342c5aa</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Abban kérnék segítséget, hogy mi a korkedvezményes nyugdíjas foglalkoztatásának feltételei? Max bér? stb.

köszönöm
Válasz idézéssel
Ivettke! Csúcs vagy puszi Neked érte, köszönöm!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mellékelem a nyomtatványt (ha sikerül)
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én a nyenyi programból nyomtatom az igényléshez. Sosem volt problémám vele, mindig elfogadták.

Üdv.

Kati
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete">http://www.feketemonika.hupont.hu/1/monika-tortenete</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Úgy emlékszem netről nem letölthető.
Faxon tudok küldeni - feltéve, hogy a Matáv utóda végre hajlandó a múlt szerda óta nem működő vezetékes telefonvonalamat megjavítani.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Hát én inkább a Nyenyi laphoz ragaszkodnék mert a nyugdíjbiztosítóban is szerintem ügyintézője válogatja hogy mit fogad el, és semmi kedvem kétszer dolgozni, még ha csak pár perc is az egész, szóval akkor nyenyi lapot valószínűleg csak ügyfélszolgálaton tudunk beszerezni, ugye? Net-ről nem tudok ilyet letölteni?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Nem kötelező a Nyenyi lap,elég egy igazolás hasonló adattartalommal mint a Nyenyi./név,szül. adatok,TAJ,biztosításban töltött idő,bér,ny.jár.tb.nyugjár.esetleg ha volt szünetelés,arányos szolg.idő nem kell./
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég