A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Segítségkérés
Sziasztok

Az 1008-on az egyik dolgozonál a 9-es lapon egy dátumot elrtam 3-a helyett 9 ét.
Jött az értesités, hogy hibás a a fenti dátum miatt.

Helyesbitettem a főlapon beirtam a vonalkodot, a H betüt, és a dolgozónál a főlapon szintén a H betüt-
Megint viszajött hogy nem jó, csak most, F014 hibakoddal , HOGY "" alapbevallás javitó bizonylatán nem lehet kitöltött a helyesbitést vagy önell-ét jeleő mező. Javitó bizonylat funkció kódja H """/de hát én ezt irtab be H BETÜT /
Régebben csináltam helyesbitést, csak azt én vettem észre --akkor csak ehy H BETÜT IRTAM , JAVITÓ KODOT NEM.

Most az eredeti bevallás vonalkodját irtam be.

Segitsetek, hogy akkor hogyan csináljam.???? /ne irjak be vonalkodot ??

Ica
Válasz idézéssel
Erzsó és Klári!

Köszi a választ!
Igen faramuci az APEH-os 3 mondat, de végül én is erre jutottam.
4950 / hó
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Ezentúl szerelemből, vagy évi 10000 forintos megbízási díjért ügyvezet. Ez nem biztosított jogviszony, de a 4950-et fizetni kell.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!

Engem ez a mondat zavar:

Idézet:a munkáltatónak kötelezettséget kell vállalnia arra, hogy a munkavállalóval a korengedményes nyugdíj megállapítását követően - a korengedményes nyugdíj folyósításának időtartamára - nem létesít biztosítással járó jogviszonyt.

A 4950 Ft-os eü. szolg járulékkal nem biztosított, és ezt mindenképpen fizetnie kell?

Nyugdíjassal még nem volt dolgom Sad

Egy ilyet olvastam az APEH honlapján:
Idézet:Ha a társaságnak nyugdíjas tulajdonosa van, mikor köteles egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni a társaság a tulajdonos után?
2010.02.09.

A társaság 4950 Ft összegű egészségügyi szolgáltatási járulékot a kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozó után köteles fizetni.
A társaság tagja akkor minősül társas vállalkozónak, ha a társaság tevékenységében ténylegesen és személyesen közreműködik, és ezt nem munkaviszonyban vagy megbízásos jogviszonyban látja el. Az a társas vállalkozó, aki a vállalkozói tevékenységet saját jogú nyugdíjasként végzi, továbbá az özvegyi nyugdíjban részesülő személy, aki a reá irányadó öregségi nyugdíj-korhatárt betöltötte, kiegészítő tevékenységet folytató társas vállalkozónak minősül.
A fentiekből következően a kizárólag tőkével társuló (csendestárs) tag után egészségügyi szolgáltatási járulékot nem kell fizetni.

Amit kiemeltem, az érdekes lehet. Mert lássa el megbízási jogviszonyban, ingyen vagy min. bér 30%-a alatti összegért... Akkor a 4950 Ft-ot sem kell fizetni, és teljesül az is, hogy nem létesített adott cégnél biztosítással járó jogviszonyt? Vagy ez mégsem így van, mert az utána lévő mondatban mindjárt cáfol?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Eragka!

Megválaszoltad magadnak!!!....
A kérdésedre: ha nyugdijas lesz,automatikusan átmegy kieg.vállalkozónak.! Tehát onnantól a 4950.-et vallod és fizeti.
Aláírhat,mindent rendezhet,még dolgozhat is.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Jajj, elírtam :oops:
Most 57 éves, tehát 53-ban született!!!
Bocsi!

De ez nem öregségi vagy előrehozott öregségi lenne, hanem mikor a munkáltató befizeti az éveket, a korengedményes nyugdíj.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.onyf.hu/?module=news&action=show&nid=6430">http://www.onyf.hu/?module=news&action=show&nid=6430</a><!-- m -->
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia! Én már nem látom ezt a korhatárt....

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.konyvelozona.hu/.../oregsegi-nyugdijkorhatar-alakulasa-2010-januar-01-tol/">http://www.konyvelozona.hu/.../oregsegi ... ar-01-tol/</a><!-- m --> -

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.konfoderaciok.hu/index/html/egyeb/valtozasok/elorehez.pdf">http://www.konfoderaciok.hu/index/html/ ... orehez.pdf</a><!-- m --> -
Válasz idézéssel
Kedves Erzsó és Többiek akik beleásták már magukat a nyugdíjba menetel lehetőségeibe!

Van egy Kft 3 tulajdonossal (anya és gyerekek). Anya az ügyvezető, aki munkaviszonyban látja el feladatát.
1957-ben született, tehát korengedményes nyugdíjra jogosult idén a születésnapja betöltésétől.
A Kft nyilván ezt befizetné, mert akkor apránként visszakapná a tulaj ezt a befizetett összeget.
Ha nem megy nyugdíjba kb. ugyanannyit fizet be havonta az államnak mint kft és magányszemély, amit ugye nem kap vissza... sokat meg nem emelkedik tőle a nyugdíja a következő 2 évben.

Ilyen esetben a kft-nek meg kell szüntetni a munkaviszonyt az alkalmazottal. Eddig OK.
Elrendezik a nyugdíjat, innentől nyugdíjas.

A rendeletben van a következő:
Idézet:Amennyiben a munkáltató és a munkavállaló a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény (a továbbiakban: Ptk.) 685. §-ának b) pontja szerinti hozzátartozói viszonyban áll (házastárs, bejegyzett élettárs, egyeneságbeli rokon, örökbefogadott, mostoha-, neveltgyermek, örökbefogadó-, mostoha-, nevelőszülő, valamint testvér, élettárs, egyeneságbeli rokon házastársa, bejegyzett élettársa, jegyes, a házastárs, a bejegyzett élettárs egyeneságbeli rokona és testvére, valamint a testvér házastársa, bejegyzett élettársa), és a munkáltató, a munkavállaló, valamint a hozzátartozóik egymás közötti gazdasági viszonyában többségi befolyás (Ptk. 685/B. §) áll fenn, akkor a Ptk. 203. §-ának (2) bekezdésében foglaltakra tekintettel a munkáltatónak kötelezettséget kell vállalnia arra, hogy a munkavállalóval a korengedményes nyugdíj megállapítását követően - a korengedményes nyugdíj folyósításának időtartamára - nem létesít biztosítással járó jogviszonyt.

Viszont szeretne ugyanúgy ügyvezető lenni az illető. Mi a teendő? Legyen megbízási szerződéssel kvázi ingyen, akkor nem biztosítással járó jogviszony?
A lényeg, hogy ugyanúgy aláírhasson, szerződést köthessen, banki ügyekben eljárhasson, mint előtte.
Biztos kell társasági szerződést módosítani, mert a többi tulaj nem ügyvezető, és a munkáltatói jogokat is a mostani gyakorolja.
Akkor kell egy másik ügyvezetőt választani mellé, őt pedig megbízási szerződésessé minősíteni?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!
Küldtem egy privát üzenetet! benne egy összefoglalót....
Válasz idézéssel
Szeretném kérdezni, hogy 36 éves szolgálati idővel rendelkezve /1955.04.04.-én születtem, gyermekkedvezményem nincs/, mikor mehetek leghamarabb nyugdíjba és milyen feltételekkel /csökkentés, munkáltatóval való előzetes egyezség stb./?
Nagyon köszönöm a választ!
Válasz idézéssel
Köszönöm segítségteket, megfogadom tanácsotok.Az egyszeres kapcsán biztosan élek majd a segitő felajánlásotokkal. Eu-ban fog szolgáltatást végezni Jelenleg alanyi mentes. Gondolom kell eus adószámot kérnem bár az idén nem éri al a 10000Eurot de jövőre biztos . Bár ha szolgáltat akkor mindenképp kell az eus szám? És akkor negyedévente kell bevallást küldenem .Csak az A60-at ugye? Sok kérdés felmerül még bennem, bár röstellem hogy mindig csak kérdésekkel járulok a közösséghez de mivel egyedül dolgozom sokszor nincs kivel megbeszélnem ami bizonytalanság bennem. Jól esik ilyen önzetelen közösségi életet megtapasztalni. Ez a mai világban nagy kincs
Úgyhogy köszi nektek,és jó munkát
Válasz idézéssel
Egyetértek! Szerintem is maradjon EV, így az elején mindenképp (bár bevallom, én is jobban szeretem a kettőst Wink). Nekünk is van egy ügyfelünk hasonló sztorival, de végül nem lett semmi a nagy kinti álomból, itthon van és azóta is EV. Ha a tied szerencsésebb lesz és bejön az üzlet, akkor ráértek elgondolkodni. Smile
Üdv!
Válasz idézéssel
Csatlakozom,hogy ne csalatkozzon!

Maradjon EV és nézze meg,hogy ott kolbászból van-e a kerítés! Ha igen,megvitatjuk az egyéni cégét ,jó Katikám? :wink:

Addig meg Te is barátkozz az egyszeressel,nem olyan rossz az!Ha meg akadozol,itt vagyunk,tudod jól!Holtig tanul az ember!
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Szia!
Én azt mondanám maradjon egyéni vállalkozó addig amíg külföldön bele szokik a munkába ( hallottam már olyat aki 2 hónap után haza jött) .
Katla
Válasz idézéssel
Tud valaki nekem vmit mondani az egyéni cégről mit kell tudni?
Van egy egyéni vállakozóm aki idáig főállásban volt ,de nmost kilép és maga vállal munkát ausztriában. Mit tanácsoljak neki ., legyen kft ami ugye 500e ft de korlátozott felelősség ,vagy nem tudok semmit az egyéni cégről vagy marad vállakozó, de nekem ez az egyszeres könyvelés nem jön be. Ha valaki tud segíteni mit tanácsoljak megköszönném.
Válasz idézéssel
Köszönöm !
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Szia!
Ha bejövő számla, akkor az IFÁ-val együtt az 52-be.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Segítséget szeretnék kérni.Hová könyveljem a szállodai szolgáltatást és a benne lévő IFA-t .

Köszi ,
Marcsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Sürgősen segitségre lenne szükségem. Cégünk egy raklámkampány keretében saját termékekből ajándékcsomagokat sorsoltunk ki . A reklámcég szerint, aki mindezt bonyolította, ez természetbeni juttatás és meg kell fizetnünk a az 54%-os szja-t és a 27 %-os ehot. Más vélemény szerint az szja törvény 76.§ az irányadó, mely azt mondja, hogy az áfa nélküli piaci érték után kell 33%-os szja-t fizetni. Mivel azonban ez térités nélküli átadás fizessük meg az áfát is.
Van valaki aki könyvelt már ilyet? Kinek van igaza?

Köszönöm előre is! Icus
Válasz idézéssel
Szia Verocs,

majd megvizuálom a társasági szerződésüket. Megírom, hogy mi van benne.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Zsemle!

Amíg olvastam a felvetésedet, az jutott eszembe, hogy a társasági szerződésben megállapított 1 MFt-ot miért nem módosítják felfele? Úgy tudom a pótbefizetésről a tagok szabadon döntenek, ez bekerül a tsz-be, ami ezután kötelező eljárás lesz részükre (visszafizetés módja mértéke stb. Erről a módosításról cégbejegyzés nem is lesz, mert nincs hely a nyomtatványon ilyenre.
A tőkeemelést azért tartom szerencsésebbnek a pótbefizetéssel szemben, mert ott nem keletkezik lekötött tartalék.
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Akkor ezt jól megbeszéltük..... Smile
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Szia Marcsi!
A bérfeladást nyugodtan könyveld le, hiszen a bevallott kötelezettséget elő kell írni. Aztán majd szépen ott fityeg - mint kötelezettség - a 46-on.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Marcsi!

A bért ki is írtad neki,vagy csak előírtad? Vagy semmit,mert látom ott van a bérfeladás még.

A befizetési oldalt sehogy,mert nem történt meg!!!Az szépen ott marad a 4-es követel oldalán mint kötelezettség.
A mérlegben is ez kell mutatkozzék,mert a folyószámlával csak úgy egyezel.
Ha rendesen lekönyveled a bérfeladást,minden a helyén lesz.Az 5-ösben is meg kell jelenjen amit kötelezettségként vallottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Bt -nek nincs alkalmazottja, de a beltag után rendszeresen küldöm a járulék bevallást.Járulékot ebben az évben sem fizettek be , ilyenkor hogyan könyveljem a befizetési oldalt.A vegyesben várakozik a bérfeladás rendezése sajnos lövése nincs róla hogyan csináljam.

Marcsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég