A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1453
Hello!
Az hát egy adóelőleg fizetéskor mennyit tud érvényesiteni annyival több marad neki abban a negyedévben.

Igen ha fizette a minbér után a járulékokat akkor nem az lesz hanem kivét a tényleges jövedelem ha nem vett ki semmit akkor nem tud érvényesiteni abban az adóelőleg bevalláskor hiba fizetett a minbér után járulékot.
Válasz idézéssel
placebo Írta:Hello!
Persze a 21.sorba az egész évi megy negyedévesek meg a 12 havi adóelőlegnél érvényesitett.
Oké, csak amit írtál először az csak a negyedéves szerintem, az a 20 ezervalamennyi, szerintem.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Hello!
Persze a 21.sorba az egész évi megy negyedévesek meg a 12 havi adóelőlegnél érvényesitett.
Válasz idézéssel
oké, ezt értem, de akkor is az éves alapot kell szerintem beírni, ev-nél nem tudom hogy van, abban az egyben vagyok biztos, hogy a járulékokat a garantált minimálbér után fizette, viszont a cs.kedvezményt csak a kivétje után tudja igénybe venni. Kezdek belezavarodni, nem tudom mi lesz tavasszal, amikor már élesben kell csinálnunk a dolgokat, elvileg ev-vel csak a vizsgán fogok találkozni. Wink
Szóval, hogy a témánál maradjunk, Tünde tudja, hogy mennyi járulékot vont le az egész év folyamán, annak a 16%át kell beírni a 21. sorba, azt a program felszorozza 6,26-tel, és levonja az éves kedvezmény keretből. A keretet is úgy kell megállapítani, hogy például ha a gyerek befejezte a sulit közben, akkor ugye kevesebb a kedvezmény kerete is.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Hello!
Hát neked az adatokat a M30-ról meg Ev a saját nyilvántartásaidból kell az adóelőleg nél a havi vagy negyedéves megállapitott járulékokrók hozni mert lehet gyerek befejezi sulit nem jár cs potlék egyik hónapról a másikra mindjárt más lesz kedvezmény alap.
Válasz idézéssel
Látom haladunk. Már több féle megoldàs is van. Ez az egész egy rémàlom.
Válasz idézéssel
De miért negyedévre számítod, amikor évesben kell gondolkozni? Tényleg nem kötöszködés, csak keresem a megoldást én is. Wink
Szerintem az éves szinten a 2 gyerek után jár az 1.500.000 ft kedvezmény, hogy ezt hogy osztja meg, az a későbbiekben derül ki, szóval a 19. sorban tuti a keretet kell beírni, azaz a másfél milliót, az a kiinduló pont.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Hello!
Hát jó meg csinálták ezek a navosok a bevallást... :oops:
Nézzük sorba.
19.sor a családi kedvezmény összege amit a gyerekek után el lehet számolni ez eddig világos
21-21.sor itt azt írja az dóelőleg megállapitásánál érvényesitett családi járulékkedvezmény
Na itt az EV főállású ő vesz igénybe minden kedvezmény
Ha negyed éves szja előleg bevalló mondjuk 472/4=118 000ft legyen a 3 havi jövedelme ebből fizetne 16% szja-át meg járulékokat de neki a min bér után fizet járulékot de itt csak a tényleges kivét utáni járulékokból adható a csal.járulék kedvezmény,két gyerek 62500x2x3honap=375 000 családi kedvezmény jár neki.
Előleg alap:118 000
Családi kedvezmény:375 000
Szja 16%:nem fizet 0 lesz az alapja
Családi járulék alap:375000-118000=257 000ft
Családi járlék kedvezmény:257000x16%=41 120ft
TB 4%=118 000x4%=4720ft
TB 3%=3540ft
TB NY 10%=11800ft
=20060ft ez megy a 21.sorba az érvénysitett járulék kedvezmény nem?
Válasz idézéssel
atunde Írta:Szia.főállású és nem osztja meg. Tündi
oké, akkor keresem a jegyzetemben, hogyan is van az ev-s dolog, mert amit most levezettem, az tisztán egy magánszemély, nem vállalkozó.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Szia.főállású és nem osztja meg. Tündi
Válasz idézéssel
No levezettem, mintha magánszemélyről beszélnénk, megvitatásra bocsátom, nem szentírás ez, és utána próbáljuk átrakni ev-re, muszáj rájönnöm, hogyan kell, mert február 11-én már vizsgázok belőle. Wink
Szóval:
472.000 Ft-ot elpasszolt az adókedvezményre, tehát szja-t nem fizet, ez tuti.
A maradék után, tehát 1.500.000.-Ft-472.000.-Ft=1.028.000.-Ft aminek a 16%-a 164.480.- Ft ennyivel számolhat a járulékkedvezményre, de persze nem lesz neki ennyi.
4% természetbeni eü járulék: 472.000*0,04= 18.800.-
3% pénzbeli eü járulék: 472.00*0,03= 14.160.-
10% nyugdíjjárulék: 472.000*0,1= 47.200.-
összesen: 80.160.- járulékot vehet igénybe

És mellékelem ahogy én levezettem a dolgot, egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ez így jó, vitassuk meg, köszi!
Zsuzsa
Válasz idézéssel
És még egy kérdésem van:
Az ev-d főfoglalkozású volt? Mert akkor szerintem havonta kellett ugye fizetnie a minimálbér után a járulékokat, és akkor itt vagyok meglőve, hogy hogyan is lehetne ezt elszámolni, mert ténylegesen csak a kivét után tudjátok figyelembe venni a járulék kedvezményt, ha jól gondolom. Most mint magánszemély vezetem majd le, ha tudom a menetét, az ev-nél meg gondolkozzunk közösen tovább.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Szerintem nem jó. Sad
Ugyanis a törvény kimondja, hogy elsődlegesen az ADÓKEDVEZMÉNYT kell figyelembe venni, azaz a 21. sorba nem írhatod be a vállalkozói kivét összegét, mert azt elpasszolja ugye az adókedvezményre, és csak az afölötti részre veheti igénybe a járulékkedvezményt, a 21. sorban pedig a jogszerűen igénybevett járulékkedvezményről ír. Úgy néz ki jár neki a kedvezmény, bár az ev-k kicsit másként mozognak.
És erről beszéltem tegnap, hogy a járulékoknál elakadunk. Sad Az igénybe vehető járulékkedvezményt papíron le tudom neked vezetni, de a programban még nem, mindjárt leveztem, úgyis gyakorolnom kell a vizsgára. Wink
És nem jól vezetted le, hogy hogyan veheti igénybe a járulékkedvezményt, mert először a természetbeni eü 4%-át kell figyelembe venni, utána a pénzbeli 3%, ezután jön a 10% NYJ, és a 1,5% munkavállalóit ugye itt sem lehet figyelembevenni, azt meg kell fizetni mindenképpen, akár a magánszemélynél.

És még 1 kérdésem van, nem osztja meg párjával a kedvezményt?
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Köszönöm Zsuzsa !

Én megpróbáltam egyet kitölteni, csatoltam, szerinted jó?
Ez egy egyéni vállalkozóé.
Lenne egy kérdésem: amennyiben az egyéni vállalkozó vett igénybe járulékkedvezményt, és az igénybevett kedvezménnyel kevesebbet utalt, azt tudom, mert én csináltam meg, és én írtam le, hogy mennyit fizessen. Ha jól értelmezem, ezt kell beírnom a 28. sorba.
Ha egy munkavállaló tette ugyanezt, akkor ez az adat rá lesz írva a járulékigazolására? Még nem láttam egyet sem, ehhez még biztos túl korán van.

Köszi.

Tündi
Válasz idézéssel
Tündi!

Nyugi! Ha nekünk gondot okoz, akkor valószínűleg a bevallásokkal foglalkozók is ki fognak akadni Kitartás, majd segítünk itt egymásnak, mert ez a családi járulék kedvezményes rész nagyon rázós lesz.... Papíron le tudom vezetni, de a programot MÉG nem ismerem, pont ettől féltünk már tavaly óta, hogy a program nem tudjuk hogyan működik.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Komolyan: már nagyon régen nem akadtam fent egy szja bevallás kitöltésén. Na de ez a családi kedvezmény? Csak szerintem rémálom? Most kinyomtattam, talán ha elolvasom úgy tízszer, akkor meg fogok világosodni?
Jó éjt ! Szombat van, fejezzétek be, irány az ágy !
Tündi
Válasz idézéssel
3-as lap.... hát izé, annál én is néztem egy rohadt nagyot, de no probléma, rájöttem!
Szóval én azon akadtam ki, hogy az adatok beírása után minden egyes gyermeknél fel kell sorolni havi bontásban, hogy 1. kedvezményezett eltartott, 2. eltartott, 3. közösen veszik igénybe 50-50%-ban, de ez az elváltaknál lényeges, és 4., amit azt hiszem 0-as kóddal kell írni, nem számít bele a gyerekszámba
Első gyerkőc végig kedvezményezett eltartott, tehát minden kis kockába 1-est kell írni.
2. gyerkőc 1-11 hóig szerintem 0, és a 12. hónapra kedvezményezett eltartott azaz 1-es kód. Az én logikám szerint azért kell előtte 0-t írni, mert alul meg nyilatkozol, hogy várandóság miatt vette igénybe a kedvezményt, amíg nem születik meg, addig a várandóság jogcímén kapja a kedvezményt, legalábbis az én meglátásom szerint. Mint írtam, nincs előttem a nyomtatvány, de a logikám azt diktálja, hogy ha a várandóságnál nyilatkozni kéne, hogy mettől meddig volt várandós.
Zsuzsa
Válasz idézéssel
A teljes éves keretet kell beírni a 19. sorba, és utána azt hogy mennyit vett igénybe ténylegesen azt lejjebb, most nem tudom hanyas sor, mert még nincs a gépemre telepítve a program, de ami késik nem múlik.
A januári bére x bruttó volt, azt mind igénybe veheti, mivel egész évre elvileg jogosult az egyik gyerek után tutira a 750 ezer forintra, a maradékot meg a párja veszi igénybe.
Szóval apukának a bruttója volt 150 ezer, nyugodtan igénybe veheti, remélhetőleg járulékkedvezményt nem vett igénybe, mert az azért bonyolítja kicsit a dolgot.
A járulékosokkal sok bajom van, nem értem a kitöltési logikát, tudom, hogyan kell papíron számolni, de hogy a programban hogyan kell feltüntetni azt sajnos még nem tudom, de már kértem okosoktól segítséget, 2-3 hét múlvára ígértek gyakorlati okosodást, remélem rájövök magamtól addig, ha nem, akkor majd akkor. Wink
Zsuzsa
Válasz idézéssel
Kérdésem lenne: Apuka januárban munkaviszonnyal rendelkezett, és mellette tételes elszáolású egyéni vállalkozó volt. Februártól megszünt a munkaviszonya főállású kata-s lett.
Januárban ő vette igénybe a gyermek kedvezményt, februártól a feleség DE időközben decemberben megszületett a második gyermekük.
Nos a kérdésem a következő:
Januári hónap miatt kell szja bevallást is csinálni az Apukának.
Itt a gyermekkedvezménynél a kedvezményezett keret összeghez 19. sor csak a 12x62.500-at írjam, mivel ekkor még csak egy gyermek volt, vagy ehhez még adjam hozzá a magzati kedvezményt kb.júniustól, novemberig után decemberre a második kedvezményét tehát 12x62.500.- + 6x62.500.- ugyanis februártól minden kedvezményt az Anyuka szja bevallásában érvényesítenének. És a 3-as lappal is vannak problémáim, és a kitöltési nem teljesen egyértelmű számomra.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég