A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EKAER
Szia Gajda !

Megírnád, hogy ezt a lenti szöveget hol találtad, vagy kaptatok ilyen levelet ?

"Tisztelt Ügyfelünk!
A 2013. évi CCL. törvény 113.§, illetve a 222.§ alapján módosított 2008. évi XLVI. törvény (az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről) előírja, hogy 2015. január 1-jétől a „törvény hatálya alá tartozó terméket nyilvántartásba nem vett élelmiszerlánc szereplőtől tilos vásárolni, illetve átvenni értékesítésre, szállításra és tárolásra”.
A nyilvántartásba vételt a FELIR azonosító igazolja.
A NÉBIH azon ügyfelei, akik teljesítették élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallási kötelezettségüket – és amennyiben szükséges, rendelkeznek aktív meghatalmazással is – automatikusan regisztráltak a FELIR rendszerbe, így az azonosító igénylése kapcsán további teendőjük nincs.
Azon őstermelők, akik nem kötelesek élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallást készíteni, szintén automatikusan fognak FELIR-azonosítót kapni.
A Hivatal 2014. év végén mindenkit ellát FELIR-azonosítóval (elektronikus vagy postai úton), addig szíves türelmüket kérjük."

Köszi
Móni
Válasz idézéssel
Én már nem bírom követni, totál kész vagyok. Cry
Minden elismerésem Gajda és mások felé akik még képben vannak, akik tudják tartani a tempót és hálás köszönet érte, hogy felhívják a figyelmet,tájékoztatnak.
Válasz idézéssel
Nem mondod Gajda!
Ez meg nekem újdonság. Akkor kedvenc ősi asszonyomnak lesz még egy száma. Az általad írt FELIR azonosító arra jó, hogy bizonyítsa, jó honleány, az EKAER szám meg arra jó. hogy a FELIR keretében értékesített karfiolt elvihesse a megrendelőhöz a saját teherautójával.

Igen Alba láttam, olvastam, kérdeztem!
A baj, hogy az NGM van jól lemaradva két rendelettel. A végrehajtásival, na meg a veszélyes termékek lajstromával.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://ekaer.hu/">http://ekaer.hu/</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Esetleg FELIR?
élelmiszert előállító vállalkozó kötelessége: vevője felé adnia kell 2015-ben
egy nyilatkozatot, hogy a FELIR rendszerben szerepel.
. . .
Tisztelt Ügyfelünk!
A 2013. évi CCL. törvény 113.§, illetve a 222.§ alapján módosított 2008. évi XLVI. törvény (az élelmiszerláncról és hatósági felügyeletéről) előírja, hogy 2015. január 1-jétől a „törvény hatálya alá tartozó terméket nyilvántartásba nem vett élelmiszerlánc szereplőtől tilos vásárolni, illetve átvenni értékesítésre, szállításra és tárolásra”.
A nyilvántartásba vételt a FELIR azonosító igazolja.
A NÉBIH azon ügyfelei, akik teljesítették élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallási kötelezettségüket – és amennyiben szükséges, rendelkeznek aktív meghatalmazással is – automatikusan regisztráltak a FELIR rendszerbe, így az azonosító igénylése kapcsán további teendőjük nincs.
Azon őstermelők, akik nem kötelesek élelmiszerlánc-felügyeleti díj bevallást készíteni, szintén automatikusan fognak FELIR-azonosítót kapni.
A Hivatal 2014. év végén mindenkit ellát FELIR-azonosítóval (elektronikus vagy postai úton), addig szíves türelmüket kérjük.

,,,,,,,,,,,,,,,
a NÉBIH-től év végéig fog kapni egy levelet,amiben benne lesz az azonosító száma. Ezt kell majd minden számláján feltüntetni. És nem fogadhat el a felvásárló (zöldségbolt) olyan szállítói számlát,amin nem szerepel majd a szállító FELIR száma.

Az is igaz, hogy az EKAER majd a fuvarozásban komoly változást hoz, de abban a témában két Ngm rendelet fog megjelenni, egyik a bejelentésről, a másik a kockázatos termékekről szól (étolaj, cukor stb. áfacsalás miatt ilyen kontrollt akarnak)
Válasz idézéssel
Barátaim!
(Nem tudtam eldönteni, hogy a dühöngőbe, vagy ide tegyem-e a témát :twisted: .) Gondolom Ti is valamilyen fejtágításon hallottatok a témáról, elhatároztátok, hogy na ezt azért mégsem vállaljuk be. Foglalkozzanak a szállítmányozással (nem fuvarozással) meg EU-s exporttal importtal dolgozó cégek vele.
Ma azonban kétségbe esve felhívott kedvenc "ősi" asszonyom, hogy a Nagybani piacon valami papírt osztogatnak, hogy Neki kell valami szám. Nehezen, de rájöttem, hogy az EKAER számról beszél. Vettem egy nagy levegőt és belemélyedtem amennyire tudtam.
1., Ügyfélkapun keresztül EKAER felhasználónevet és jelszavat igényel.
2., Be kell jelenteni, és EKAER számot igényelni, ha útdíj köteles járművel EU-ból jön vagy oda megy árú. Előbbit a címzett, utóbbit a feladó teszi.
3., Belföldi útdíj köteles szállításnál EKAER szám és bejelentés honnan hova, kinek, mi.
4., Nem útdíj köteles járművel kockázatos élelmiszerek esetén egy címzettnek 200 kg, vagy nettó 250e Ft érték.
5., Nem útdíjköteles járművel, egyéb kockázatos termék egy címzettnek 500 kg, vagy nettó 1 milla érték.

Láttatok, már valahol listát a kockázatos termékekről, meg a kockázatos élelmiszerekről. Jó volna látni mert szeretném "ősi" asszonyomat és számos társát kihozni ebből a bizonytalanságból. Jó lenne már tudni, hogy a jövő hónapban a zeller, káposzta, meg a karfiol az kockázatos, vagy sem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég