A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Külföldi számla
Kedves Maresz !

Igen kell ÁFA-t számolnod
0865 fizetendő 16.sor ( 20 % ) esetén
levonandó 74.sor.

És majd negyedéves összesítő jelentés 04.20-ig 08A60-on
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Maresz !

levonandó 74.sor.

Kicsi
Válasz idézéssel
Kedves Maresz !

levonandó 74.sor.

Kicsi
Válasz idézéssel
Közösségi adószámmal rendelkező cégem, vásárolt terméket közösségi adószámmal rendelkező külföldi cégtől. A külföldi cég áfa nélkül számlázott.
Kérdésem, hogy az áfa bevallásban hol kell szerepeltetnem, kell e fizetendő és levonhatő áfát felszámítanom?
Maresz
Válasz idézéssel
A Szt 60§ (2) szerint csak akkor kell átszámítani mérlegfordulónapi árfolyamra ha az eredményre gyakorolt hatás jelentős.
Balu
Válasz idézéssel
Köszi ez így érthető, de... most esett le a tantusz! A kérdés az lett volna, hogy közösségi beszerzésnél a fizetendő áfára hogyan kerül a teljesítés időpontjának megfelelő MNB ár. Egyszerű: 466-467 MNB áron.
Továbbra is kérdés: Ha a számviteli politika szerint a devizában lévő kötelezettségeket évvégén MNB árfolyamon értékelem, akkor 2007-ben át kell értékeljek vagy nem?
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Számvitelből úgy tanultuk, hogy könyv.sz.értéken kell csökkenteni a dev.bankot:

500 dev x 250 125000
vás 400 dev x 250 100000
500 dev x 252 126000
vás 400 dev x (151.000/600) 251,67 100667
Év végén marad 200 dev x 251,67 50.333

És ezt az árfolyamot kell átértékelni. Minimum egy olyan megjegyzés azért szükséges a számviteli polit-ban hogy a társaság minden esetben jelentősnek ítéli meg az év végi árfolyamkülönbözetet. Remélem tudtam segíteni
Verocs
Válasz idézéssel
Ezen tipródok, hogyan kell ezt könyvelni? (csak példa)
01.10. KH banktól 500 chf lett vásárolva x 250 ft= 125000
01.12. árubeszerzés 400 chf (KH árf. 255 MNB árf. 252)
02.20 KH banktól 500 chf vásárlás x 252 = 126000
02.25. árubeszerzés 400 chf (KH árf 247 ft MNB árf. 244)
Záró 200 chf (KH 251, MNB 248 árf)
Évvégén, ha összességében, minden devizás tételt is beszámítva jelentős az árfolyamkülönbözet, akkor kell átértékelni dec. 31-i MNB áron (ha ezt válaszottam..) Ha a számviteli politika erről nem szól, mondhatom hogy mindent jelentősnek tekintek? Megint volt valami változás 2007-től amit a ktgvetési tv. módosításánál hoztak - amiről én lemaradtam.
Megvilágosítanátok az elmémet ezügyben? Már 5 számviteli könyvet néztem át, egyik se írja le egyértelműen.
Üdv. Edit
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Az egyik ismerősömre majdnem ráverték az ÁFÁ-t (nem ügyfelem). A lényeg, hogy nem elegendő a számla, az átadás átvételnek is külföldön kell történnie, bizonyítható módon (átadás-átvételi jk. kulcsátadás).

Üdv: Lajos
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Tevékenység: fuvarozás
Szállító: belföldi
Vevő: osztrák

A számlát ez esetben ÁFA nélkül kell kiállítáni ugye?
MNB árfolyamon számolunk, mivel azt választottuk.

Üdv.
Adri
Válasz idézéssel
Szia, küldtem egy privát üzenetet, a bal oldalon nézd meg.
Üdv.Zsemle
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Németországba történő termékértékesítés számlázásával kapcsolatban. Cég belföldre tömbböl számláz, nincs program. Jó-e a nyomtatványboltból szálló számlalap, ami idegen nyelven is meg van írva (ha még lehet kapni), vagy most már van valami speciális?
A számla euroban lesz kiállítva, kell -e mellé forintban is? Az árut itthonról szállító cég viszi el, a vevőnek van közösségi adószáma; így csak a netto árat kell feltüntetni a számlán, és rá kell írni, hogy Közösségen belüli értékesítés, az áfát a vevő fizeti? Kell valami különleges okmánnyal bizonyítani az ország elhagyását, vagy a szállító cég számlája bőven elég?
Előre is köszönöm a segítséget!!
Válasz idézéssel
Tünde Írta:Lehet hogy ez az én nagy hibám, de nekem mindig a rosszabb eset lebeg a szemem előtt.

Nem a Te hibád! Ez szakmai ártalom.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Klári, köszike!
A humorod mindig jólesik és nagyon feldob!
Lehet hogy ez az én nagy hibám, de nekem mindig a rosszabb eset lebeg a szemem előtt.
Sajnos jól érted, még nincs hb.szla.
Viszont most tudtam meg, hogy van rep.jegy számla, cégnévre Cry
Tünde
Válasz idézéssel
Bocs a hülyélkedésért! Smile

A körülmények ismeretében lehet csak más alternaívákban gondolkodni!

1., Egy esetleges - válalkozásra irányuló - revízió minősítheti ha nagyon akarja term. juttatásnak.
2., Mindig gyanút keltő az év közepén elkövetett drága utazással járó konferencia, még ha csak 1 fős volt akkor is, ha több fő utzása derül ki valamilyen mögöttesből helyből bukta.
3., Az én megrendelésem amit a cég nevében küldtem mit idazol? Nem sokat. Ha cégre jött a visszaigazolás az már valami, annak alapján kérhető a számla hb., de az meg nincs, ha jól értem.

Válasz idézéssel
Tündikém! Csillagom!

Tudsz más rossz esetet? :lol:

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Köszönöm a mindenre kiterjedő válaszodat!

A számla cseréjét én is szorgalmaztam, de ahogy az ÜF-et ismerem, nem lesz belőle semmi. Mindenáron a megrendelést mutogatja nekem. Hiába mondom neki, nem elég hogy mellé rakjuk és a számlán Ő átjavítja a nevet azzal, hogy kéri az ennek megfelelő könyvelést.

Akkor nem váll.célú kiadás és adóalap növelő lesz.
A rossz eset egy esetleges ellenőrzés során lehet? :oops:
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Tüne!

Ez a dolog attól a pillanattól kezdve, hogy a számla nem a vállalkozás nevére szól eldölt. Sem költségként sem más formában nem számolható el. Jó esetben nem vállalkozási célú kiadás miatti adóalapnövelő tétel, rossz esetben természetbeni juttatás.

Ha a szla kibocsátó kicseréli a címzettet, akkor, de csak akkor, önre és ahogy gondolod oda-vissza Áfa.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

A segítségetetek szeretném kérni, nem akar tisztulni a kép, egyre jobban belekavarodtam. (nem EU, azzal már úgy-ahogyboldogulok)

Most kaptam meg a "rendes" ÜF-emtől egy 8.havi konferencia számlát:
-amerikai cég interneten küldött számlát, végösszege 2000 USD
-az ÜF még a 9.hónapban átutalta az összeget (számla hiányában ezt akkor egyéb követelésre könyveltem, talán nem is ide kellett volna?)

Havi áfás a cég, gondolom önell-t kell beadnom, a bevallásban szerepeltetnem kell a külföldi szolgáltatás igénybevételét fel/le (33/62 sor)? Vagy csak a fiz.alap/áfát a 33.sorban? :oops:

Az csak hab a tortán, hogy az e-mail-on küldött megrendelésen a cégnevet feltüntette ugyan, de a számlán már csak az ügyvezető neve szerepel. :lol:

Számomra egy világos csak: összesítő nyilatkozat nincs, mert nem termékbeszerzés.
Tünde
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nagyon mazsola vagyok ez ügyben. Még nem volt ilyenem.
Ha egy fuvarozással foglalkozó cég külföldre számláz, akkor erre vonatkozóan export számlát kell kiállítani?
Tud ilyet vásárolni nyomtatványboltban?

Kérlek benneteket segítsetek!

Köszönöm
Adri
Válasz idézéssel
Ez belföldi devizás számla volt. A helyzet az, hogy a felek megállapodnak egy előre rögzített (adott napra vonatkozó) árfolyamban és azzal az értékkel kerül kiszámlázásra az összeg devizában /forintos összeg is szerepel a számlán és a könyvelésben is ezen az árfolyamon kerül be/.
Na mármost, a teljesítéskori MNB árfolyam eltér a könyvelésben nyilvántartottól és erre gondoltam amikor kérdezetm az árf különbözetet. Hátha így már kézzelfoghatóbb a dolog.
Verocs
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mivel az Áfa értékét MNB árfolyamon kell megállapítani és az adólevonási jog keletkezésése egybe eseik az adófizetés időpontjával az Áfa miatt árfolyamkülönbözet nem keletkezhet.

Erre vonatkozóan felteszek egy levelet.

Válasz idézéssel
kössszzzönöm Smile
Válasz idézéssel
Szia Verocs!

Egy határozott megerősités, a könyvelésben a választott pénzintézet által közétett árfolyamot alkalmazod, az áfánál minden esetben az áfa értéket MNB árfolyam figyelembevételével kell megállapitanod.

Üdv: Kati
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy határozott megerősítést kérek arra, hogy a devizás kimenő számla esetén attól függetlenül hogy MNB, saját bankom vételi eladási stb árfolyamán teszem be a könyvelésbe, ÁFÁba csak MNB árfolyamon lehet, ugye? Különbözet 86 ill 96-osba?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég