A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Külföldi számla
Húú, lövésem nincs mit csináljak a két előttem lévő számlával:
Áfá-s cég, a világ minden részén szolgáltatást végez, összeszereléseket, egy német cégnek. Az utazást szállást minden esetben a megrendelő fizeti, most viszont nem így volt és van előttem 2 db török líráról kiállított szállodai számla? Mit tegyek vele, soha nem láttam még ilyet szerencsére, azt sem tudom milyen árfolyamon, hogyan kell bevallani, hogyan kell lekönyvelni, szóval kétségbe vagyok esve. :oops: Valaki segítene, ha van ideje?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egyéni vállalkozó esetén (alanyi adómentes adózással), milyen feltétellel tud EU-n kívül számlát biztosítani, ha szellemi szolgáltatást ad, például szoftverfejlesztést?
Válasz idézéssel
És ez esetben hogy szolgáltatás ugyanúgy 14. valamint 66 sor az áfa bevallásban? /Eddig csak termék beszerzésem volt/ :oops:
Válasz idézéssel
Placebo! Szuper vagy! Köszönöm!
/Tegnap mérgemben tettem már fel ezt a kérdést, aztán összecsaptam mindent kimentem a kertbe :twisted: , és ott magányomban nyugodtan gondolkodtam és ezekre jutottam én is, de így törvényi hivatkozással megerősítettél Tongue /
Válasz idézéssel
Hello!
Ha van a számlán szlovák és magyar közösségi adószám akkor közösségi beszerzés fizetendő áfa és ha van levonási joga a magyarnal levonható is egyből mert van számla.
Ez vagyonértékű jog a licenc és szolgáltatás:
Számv Tv:
Az immateriális javak között vagyoni értékű jogként azokat a megszerzett jogokat kell kimutatni, amelyek nem kapcsolódnak ingatlanhoz. Ilyenek különösen: a bérleti jog, a használati jog, a vagyonkezelői jog, a szellemi termékek felhasználási joga, a licencek, továbbá a koncessziós jog, a játékjog, valamint az ingatlanhoz nem kapcsolódó egyéb jogok

Áfa TV:
Szolgáltatás nyújtása: bármely olyan ügylet, amely e törvény értelmében nem termék értékesítése.

(2) Az (1) bekezdésben említett ügylet magában foglalja az alábbiakat is:

a) vagyoni értékű jogok időleges vagy végleges átengedését
Válasz idézéssel
Az a helyzet, hogy itt van előttem egy számla és úgy érzem hogy semmit nem tudok már:
Szlovák cég, mentes számlát állított ki FORINTBAN. Mivel nincs áfa, és mindketten közösségi számosok ez közösségi beszerezés ugye?

Egy licenc vásárlás számlázott ki a szlovák a magyar cégnek forintban pár ezer forint értékben, ami egy olyan software díja ami műanyag nyílászárókat szerkezt, vagy ezzel lehet szerkeszteni vagy nem tudom mit csinálni................

Namost ez most szeretintetek termék vagy szolgáltatás, a közösségi nyilatkozatba?
Azonkívül ez hirdetés vagy egyéb szolgáltatás vagy mi a túró, milyen számlára könyveljem...........????? :oops:
Válasz idézéssel
Sziasztok.

Hasonló problémám van nekem is. Adva van egy vállalkozó. Indiából vásárolt ruhaneműt. Számla Paypal, indiai névvel, címmel, viszont az árú Angliából érkezett, futárszolgálaton keresztül, minden fuvarlevél és számla nélkül. Ilyenkor mit lehet tenni? Van esetleg ötlete valakinek?

Üdv,
Szilvi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni:
Unión belüli országból vásárolt egy kft. Közösségi adószáma nincs. A számlát így áfásan kapta.
Ezt hogyan könyveljük? A nettót az 511 - 45 , viszont ilyen esetben az áfát hova könyveljük?
(ELEKAFA nyomtatványon szeretné visszaigényelni)
Köszönöm, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Tehát akkor a Ra........ Bank Osztrák címére, adószámára kiállíthat forintban áfá-san 40 e ft-ról számlát és nincs közösségis értékesítési jelentés, áfa bevalláson külön sor....? Úgy működik mintha magyar magánszemélnek/cégnek számlázna? Hát érdekes, de hiszek neked.
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Ez nem úniós értékesítés, ingatlanhoz kapcsolódó szolgáltatás esetén a teljesítés helye az ingatlan fekvése szerinti hely, vagyis a számlát a szerelő ÁFA-san kell kiállítania. Hogy kinek, az más kérdés.
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Segítséget kérnék.
Villanyszerelő egy magyar magánszemélynek Magyarországon elektromos felülvizsgálatot végzett. Namost a vevő magánszemély azt kéri hogy az egyik osztrák bank nevére és a címére állítsa ki a számlát a vállalkozó, ugyanis ez az osztrák bank hitelezi az ingatlan vásárlást és így tudja neki megtéríteni ezt a költséget. És itt most fogalmam sincs hogy egyáltalán jól van-e ez így. Ez uniós értékesítés? Magyarország a teljesítés helye. A villanyszerelő vállalozásnak nincs uniós adószáma? Lövésem sincs mit válaszoljak a vállalkozónak? Tudnátok tanácsot adni? :oops:
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy magyarországi hirdetési szolgáltatásról kapott ügyfelem áfás számlát.
Ezt a szolgáltatást EU-s országba tovább szeretné számlázni.
A reklámozás Magyarországon történt.
Nekem ezt az EU-s partner felé áfásan kell továbbszámláznom?

Mindkét cégnek van EU-s adószáma... ez a magyarországi reklám szolgáltatás bizonytalanít el, és térít el a mentes számlázástól Sad
De lehet, hogy rossz irányban gondolkodom.

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok !

A NAV 17-es informácios füzetének értelmezésében segitsetek.

-nem alanya az ÁFÁ-nak
-Az eu.s adószámot most kapta meg az ügyfél
-most hoz először be árut EU-ból /10e. alatt /

A törzsadatatban van. hogy havi összesitő nyilatkozatot kell adni.

Nem értem a füzetben leirtakat --- ahogyan értelmezem különleges jogállásu ???/

Ebben az esetben kell-e ÁFA BEVALLÁST adni ??? Összesitő nyilatkozat az kell.
Hogyan müködik ebben az esetben /MIVEL NEM ÁFA alany / áfa fizetése, bevallása???/

/ EUS.-s beszerzéseim voltak már, csak nagyban és havi áfa bevallonál/
Ica
Válasz idézéssel
Kedves Kicsi50 és Erzsó! Nagyon szépen köszönöm a segítséget, akkor azt fogom tenni.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is így tennék! csak megerősítem.... Big Grin
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia Novill !

Ilyen esetben én az általad is említett megoldást választanám, vagyis lekönyvelném bruttó módon.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Gondban vagyok:
Egyéni vállalkozó, áfa körös, Németországból rendelt egy vírusirtó programot. Ha áfa nélkül jött volna a számla, az rendben lett volna, azzal tudom, mi a teendő, de ez áfás.
Nem tudom, hogy miért, de áfás számlát kapott, rajta van a 19% áfa.
Gondolom, azért lehetett így, mert nem adta meg az egyéni vállalkozó ügyfelem az uniós adószámát a vásárláskor, mert másra nem tudok gondolni, hogy miért áfás ez a számla.
Most már mindegy, csak azt nem tudom, hogy így mit kezdjek vele?
Lekönyvelem bruttó módon, és rendben vagyok?
(Kis összeg amúgy, nem hiszem, hogy gond lenne neki maga az áfás fizetés, csak szeretném a lehetőségekhez képest szabályosan bekönyvelni.)
Köszönöm, ha segít valaki.
Válasz idézéssel
Kedves Alba!
Köszi a segítséget, és a linket is!!
Válasz idézéssel
Szia! Ha jól értelmezem, akkor számla kiállítója pakisztáni. Tyűha, ezt nem tudom kapásból! Szerintem a meg kellene kérdezni a vámosokat.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.vaminfo.hu/Forum">http://www.vaminfo.hu/Forum</a><!-- m -->
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Szia!
Köszi, hogy segítesz.
Érdekes a dolog, mert pakisztáni cégnél rendelte, oda is utalta a pénzt előre. Az áru pedig Angliából jött csomagban.
Vagy akkor úgy vegyem, hogy Anglia, és akkor uniósként kezeljem?
Válasz idézéssel
Szia!
Akkor én is kérdeznék. Smile
Melyik országból jött, mi módon, hogy nem akadt el a vámhivatalnál? Nála van már az áru?
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Kedves Alba!
Nagyon szépen köszönöm!
Áru beszerzés volt a dolog.
Bocs, akkor még kérdeznék:
Most akkor az ügyfelemnek kell felvennie a kapcsolatot a vámhivatallal? Menjen oda a számlával, mi ennek a módja?
Köszönöm, ha megírod.
Válasz idézéssel
Szia!

Termék beszerzés vagy szolgáltatásnyújtásról van szó a számlában?
Ha termékről van szó, akkor a vámhival állapítja meg a vámot, áfát, stb. A vámhivatalnak megfizetitek majd az áfa bevallásban visszaigényled (ha visszaigényelhető).

Ha szolgáltatásnyújtásról van szó, akkor neked kell befizetendőbe és visszaigényelhetőbe tenni (ha vissza lehet igényelni) az áfa bevallásban.

Könyvelésileg: T 466 - K 468, ill. közbe iktathatsz egy technikai számlát, ahogy nálad a program működik.
Így egyezik a bevallási összeg a főkönyvvel.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Eddig még bejövő számlám csak olyan volt, ami unión belülről jött.
Mi a helyzet az unión kívülről jött számlával, áfa szempontjából? Jól gondolom, hogy áfa körön kívül esik, tehát semmi dolgom vele, áfa bevalláson sem kell jelenteni? (Már úgy értem, hogy költségként könyvelem, de azon kívül áfa szempontjából mi a helyzet?)
Köszönöm előre is, ha ír valaki.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Mit csinálnátok a következő esetben?

Volt egy bejövő közösségi számlám áprilisban.
Ezt szépen bevallottam az áfában mint fizetetndő és levonható, valamint a 12A60-on.

Most, mikor folyószámlát egyeztetek a beszállítóval, jön egy 10.01-én kelt levél, hogy ez a számla tévesen lett kiállítva a rendszerükben, ezt ők törölték.
Nem credit note! Hanem egyszerűen törölték... amit ugye nálunk nem lehet csak úgy a számlázó programban megtenni.
Ebben a levélben kérik tekintsük tárgytalannak, mert ők helyette még szintén áprilisban küldtek is egy jó számlát, az a helyes.
Természetesen a jó számla is szépen be lett vallva a fentiek szerint még áprilisban. Most csak kibukott, hogy azt mi még nem fizettük ki, vajon ki kell-e?

Most a rossz számlával mit csináljak?
Ápilisi önellenőrzés keretében vegyem ki mind az áfából, mind a 12A60-ból?
Vagy most a 10. havi bevallásban írjam mínusz tételként mindkettőbe, noha credit note-om nincsen? Mert ha lenne jóváíróm 10. hóra, simán betenném ide.

Alighanem az első verzió a helyes, de úúúúgy nincsen kedvem önellenőrizni Sad

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég