A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosás,feljelentés
A NAV oldalán rendszeresen közzétesznek ezzel kapcsolatban statisztikákat. Íme a legutóbbi:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/data/cms343886/Feleves_tajekoztato_2014_2014.10.02.pdf">http://www.nav.gov.hu/data/cms343886/Fe ... .10.02.pdf</a><!-- m -->

Idézet:
A fenti diagram alapján megállapítható, hogy 2014. évben havonta
átlagosan 1032 db bejelentés és adatszolgáltatás érkezett a Pénzmosás Elleni Információs Irodához.
A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása tárgyában érkezett bejelentések szolgáltatói kör szerinti megoszlását a következő diagram
szemlélteti.
Forrás: a Pénzmosás Elleni Információs Iroda által vezetett adatbázis
*Az egyéb pénzügyi szolgáltatók adatai között a Magyar Államkincstár által tett bejelentések is szerepelnek.
A pénzmosás és a terrorizmus finanszírozása tárgyában érkezett bejelentések túlnyomó részét – az előző évek statisztikájához hasonlóan
– a banki bejelentések (83 %) képezik.
A bejelentésekből mindösszesen 9 db érkezett nem-pénzügyi szolgáltatoktól.

Ez mindent elmond.

Vica
Válasz idézéssel
Szia!

Az a véleményem,ha ilyet tennék ott ahol dolgozom,vagy akinek,nem biztos, hogy lenne tovább munkám. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az elmúlt években sajnos én is dolgoztam olyan cégeknél- volt köztük külföldi érdekeltségű is! -. ahol egyértelmű pénzmosási tevékenység zajlott. Én akkor figyelmeztettem a vezetőséget, de ezzel nem is foglalkoztak. Egyszerűen nem vettek komolyan....meg is tettem a feljelentést xxxxxxxxxx a NAV felé, ugyanis én szeretnék ebből kimaradni! xxxxxxxxxxxxxxxxxxx Nem tudom, erről mi a véleményetek, ill.találkoztatok-e ilyennel?!
Törölve

va1975
Az általad megírt cégneveket töröltem, mivel nem kívánunk semmilyen per alanyaivá válni. Azt viszont nem akarom meggátolni, hogy a publikus gondolatokat kicserélhessük az általad kezdeményezett témában.
Moderátor
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég