A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adószám Ellenőr
Szia Zsuzsu!
Ennél a vállalkozónál azt tudtam meg az APEH-tól,, hogy még 2008. márciusban törölték az adószámát. /A számla, ami tőle jött, 2008. novemberi volt./
Mondtam az én drága jó ügyfelemnek, szóljon a vállakozónak, hogy - első sorban - saját jól felfogott érdekében vonuljon be az APEH-hoz tisztázni a helyzetét. Másodsorban pedig ne szúrjon ki más jóhiszemű megbízókkal.
Lehet, hogy ez esetben is volt hivatalnál elkövetett hiba, de erről már nincs tudomásom.
Üdv.: Zsuzsa
Válasz idézéssel
Kedves Berzsu!

Már én is kértem el bélyegzőn szereplő adószám érdekessége miatt vállalkozói igazolványt - persze nem kaptam. Ki tudja miért???
Még az árajánlatnál tartottunk, munkát és számlát ezek után köszöntem nem kértem.

De magánszemély adószámmal lehet ám probléma.
Megbízási díj számfejtés, program jelzi hibás az adószám.
Többször megnéztem a szerződést, újra beütöm, üzenet, hibás adószám.
Felhívom a T.ügyfelet, hogy ugyan diktálja már be az adószámát, mert elírták a szerződésen.
Diktál, na mit? A rosszat. Én csak mondom a magamét, hibás adószámként jelzi a program.
Még Ő sértődött meg, hogy h...nek nézem. Biztos a program rossz, miért ilyennel dolgozom.
Valami azért Neki sem stimmelhetett, mert bement APEH-ba.
Kiderült, hogy rossz az adószáma. Szó nélkül rendezték.
És erre a rossz adószámra nyújtottak be anno a munkahélyéről K30, K32 bevallásokat.

D.Zsuzsu
Válasz idézéssel
Szia Kicsi!
Nem könyvelem le addig, amíg nem tuti a dolog. Különös tekintettel arra, hogy ennek az ügyfelemnek már volt egy esete.
Adószám elírás kizárva, mert bélyegzővel rögzített és teljesen jól látható.
És már úton a segítség ... Smile
Köszi és puszillak.
Válasz idézéssel
Szia Berzsu !

Az sincs kizárva, hogy már törölték, a a hirdetmények csak bizonyos ideig vannak a portálon.

Én tisztáznám az ev-vel, hogy véletlenül nincs-e mégis elírva az adószám, aztán megbeszélném az ügyfelemmel, hogy hozzájárul-e hogy írásban megkérdezzem az APEH-tól, vagy a körülmények tisztázása után egyszerűen nem könyvelem le. Ez most lehet, hogy nem érthető, de én már jártam úgy, hogy az ügyfélnek elmondtam, hogy nincs a befogadni kívánt számla az ÁFA alanyok között és egy sokat mondó mosoly után abban maradtunk, hogy majd ő tisztázza és azóta sem került lekönyvelésre a bizonyos számla. Ugye érted, persze nem mindegyik ügyfél ilyen, de akkor megkérdezheted az APEH-tól.

Lényeg, hogy én nem könyvelném le addig amíg én meg nem győződöm a szabályosságáról.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
A véleményeteket szeretném kérni.
Üf hozott egy számlát, amit egy ev-től kapott. Szemet szúrt, hogy a -243 adószámvégű ev. címe Gyálon van. Megnéztem az APEH honlapon és nem leltem a jó embert az áfa alanyok között, sem a felfüggesztettek között. Mi a csuda van ilyenkor?
/Pedig még ev igazolvány szám is szerepel a számlán./
Válasz idézéssel
de a saját adószámomra nem műlködik, Lunda írta korábban, hogy javítja.
Válasz idézéssel
jobboldalt felül, a pőihenő emberre kattintva.
Válasz idézéssel
Hol találom ezt az adószám ellenőrt?
Válasz idézéssel
Blondi!

Köszi, hogy válaszoltál Big Grin Nem azért írtam, hogy sürgős, csak a frász jött rám, hogy már megint miről maradtam le. Aztán láttam, hogy egy olyan cég is közöttük van, akinek tuti nem függeszthették fel a számát, úgyhogy onnantól már nem izgatott a dolog annyira.
Tudom, rengeteg dolgotok van ezek nélkül is..... 8)
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Megváltozott az APEH oldalának szerkezete, így a lekérdezésekre adott válasz is. Igyekszem gyorsan aktualizálni ennek megfelelően az adószám ellenőrt. Jelzem ahogy használható eredményt ad, addig kis türelmet.
“software is like sex : it's better when it's free..”
Válasz idézéssel
Blondi!

Ma, ahogy beléptem a fóromra, az adószám ellenőr program kiírta az összes általam felvitt céget felkiáltójellel, miszerint fel is függesztették az adószámukat, illteve a felfüggesztést törölték.
Próbáltam az APEH honlapon ennek utánanézni, de nem lehet a felfüggesztett adószámosok oldalra belépni. Hallottál erről valamit? Lehet, hogy karbantartják?
Ha véghezviszed a lehetetlent, a főnököd felveszi a napi teendőid közé... ..
Válasz idézéssel
Köszi! Az első lekérdezés után már jó a dátum is. OK.

Üdv.: János
Válasz idézéssel
joekobak Írta:Hello Lunda!

Miért van, hogy az adószámellenőr mindíg 1970 januárt ír ellenőrzésnek, hiszen akkor még internet sem volt?

CSak a 11111111111 adószámra írja ezt (nálam, és remélem mindenki másnál is) 1970-01-01 01:1 pedig az idő kezdete ebben a php verzióban.
Valóban valahol ebben az időben kezdődött
Internet a WikiPedia.hu-ból
Válasz idézéssel
Hello Lunda!

Miért van, hogy az adószámellenőr mindíg 1970 januárt ír ellenőrzésnek, hiszen akkor még internet sem volt?

Válasz idézéssel
Gugu küld el pm azt az adószámot, meglátom tudok-e vele valamit kezdeni.
Az azért érdekes, hogy a cégkeresőben nem vol a törlésre utalás.
Azóta sem jelent meg mint törölt? Utána kell érdeklődnöm milyen gyakran frissítik.
Válasz idézéssel
Szia Lunda!

Ma beleakadtam egy problémába. Nincs ötletem. Cry

Adott egy cég amit felraktam ellenőrzésre. Az ellenőr azt mondja, nincs felfüggesztve nincs törölve. A cégkereső azt mondja van ilyen cég és az adószámát is kilöki.

Csak hogy, júniusban az adószámát felfüggesztették, és otóber végén jogerősen törölték is. Ezt az infót nagy utánnajárással szerztem meg.
Az APEH honlapon bárhova írom semit nem mond, mert felfüggesző már nincs, nem jogerős törlés már nincs. a törölteket meg sehol nem mutatja. :twisted:

Nem lehetne a mi kis ellenőrzőnket kiegészíteni egy-két dologgal? Nem nyúlhatna bele a töröltekbe? A nem létező adószámokat meg külön nem jelezhetné?
Tudom sokat szeretnék, de ha már van.....
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
1-2 apróság javítva az Adószám ellenőrben.
Remélem így már mindenkinek jól fog működni.
(Azért akinek hibát jelzett Mónin kívül igazán szólhatott volna, Confusedak: )

Kérném aki rögzített adószámot az a '11111111111'-et is rögzítse, hogy az üzenet küldés részt is tudjam tesztelni!

Valamint, jöhetnének építő javaslatok, kritikák is az ellenőrrel kapcsolatban. (is)

>>Lunda<<
Válasz idézéssel
Működik! Big Grin
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
A kinézetnél a ReDesign-et választottam.
Válasz idézéssel
Moni ezt neked hogy sikerült ?
Ilyen nem is fordulhatna elő, az aktaforum téma aktív jelenleg mindenkinél.
Vagy neked sikerült valamikor átváltanod?
Neked milyen színekben jelenik meg az oldal? Tudnál egy képernyő képet küldeni a nyitóoldalról azaz ahogy nálad megjelenik?

A "hibát" átmenetileg javítottam.
Válasz idézéssel
"A error occured while processing this page.
Please report the following error to the owner of this website.

template->_tpl_load(): File themes/default/template/ellenor/mng_adoszam.html does not exist or is empty"
Válasz idézéssel
Ezt elnéztem Confusedan:
Javítottam ha minden igaz, jelezd kérlek ha jól.
Válasz idézéssel
lunda Írta:
nyarimonika Írta:Nem tudom elindítani! Sad
Pontossan mit is?
Kapsz esetleg valami hibaüzenetet?

The URL that you requested, /index.php?name=Adoellenor&file=mng_adoszam, requires preauthorization to access.

Tíltott területre akartál belépni.

AktaTanács hozzáférés a csoporthoz megtagadva
Válasz idézéssel
nyarimonika Írta:Nem tudom elindítani! Sad
Pontossan mit is?
Kapsz esetleg valami hibaüzenetet?
Válasz idézéssel
Nem tudom elindítani! Sad
Válasz idézéssel