A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ügyfélkapus regisztráció
Köszönöm a válaszaidat.
Válassz olyan munkát, amit szeretsz, és sosem kell többet dolgoznod.

Válasz idézéssel
Meg az a baj hogy meghatalmazással nem lehet csak személyesen ha be kell menni.
Válasz idézéssel
Köszönöm!

Igen é is így gondoltam,hogy kell valami kód amit a boríték tartalmazott,azt mondta nem kapott vidéken él.
Sajnos nem tudom elvinni,nem akarja.

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Ha nem személyesen akkor valami regisztrációs kód kell enélkül nem lehet marad személyesen,alul van egy link azon megtalálod hogy néz ki.
https://eszemelyi.hu/uj_eszemelyi/a_szem..._es_jelszo
Válasz idézéssel
Placebo!

Édes anyámnak szeretnék üf nyitni 2016 utáni a személyazonosító igazolványa,mi kell még hozzá,elég csak a plasztikkártyája vagy kell valami azonosító is amit már ő nem is tud ,hogy kapott e .Fontos lenne,hogy az EESZT tudjam nézni a gyógyszerei miatt.

Köszönöm ha írsz bővebben.

Pmarcsi

Válasz idézéssel
Bárhol

A személyes ügyfélkapus azonosító létrehozása egy regisztrációs eljárás, amelyet az ügyfél kezdeményezhet személyesen bármelyik regisztrációs szervnél (okmányirodában, kormányablakban, a NAV központi ügyfélszolgálatain, külképviseleteken) vagy elektronikusan, 2016. január 1-jét követően kiállított érvényes személyazonosító igazolvány birtokában az ugyfelkapu.gov.hu/regisztracio/regEszemelyi felületen.
Válasz idézéssel
Sziasztok! 

Ügyélkapu regisztrációt csak a lakhely szerinti területileg illetékes kormányablakban lehet elvégezni?
Válasz idézéssel
Reni!
Én január 21-én adtam be egy 09VAMO-t, hozzá a 09T180-at postán. Utána, egy hét múlva jött egy levél az APEH-tól, hogy a VAMO "csak" belentésre szolgál, 3 napon belül küldjük meg az "eredeti állandó meghatalmazást". Az Art. 7.§ (5)-re hivatkozással.
Írtam egy sima lapra meghatalmazást, beleírtam azokat, aminek a küldését jelöltük a VAMO-n, és ezt ismét elpostáztam. Remélem ez már elég lesz Smile
Válasz idézéssel
Köszi Móni!

Most nézem, hogy van 09UAM0 nyomtatvány az is meghatalmazás 8O
Azt is be kell adjam?

Köszi!
Reni
Válasz idézéssel
Add be a bejelentőt és ne izgulj, indítsdd útnak a 08-ast is! Simán jön az elutasító nyugta, az jó neked. Megőrzöd, és amikor a neved alá kerül a cég adata akkor újra küldöd a 08-ast! Büntizni nem tud, mert te határidőben erőlködtél a beadással, az hogy a 180-ast 12-ig nem dolgozták fel arról te nem tehetsz!
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

SOS.
Jött egy új cég és nem meghatalmazás kellene az elektrónikus ügyintézéshez. Még soha nem csináltam ilyen :oops: Hogyan kell?
09T180 as nyomit kell kitölteni?
Hogyan kell feladni? Gondolom papír alapon, hiszen rajta kell legyen a meghatalmazó aláírása?

Sötétség az egész.
Mennyi idő alatt csinálják meg, 12 én 08 as kelle adnom, ráadásul TEÁOR módosítást is Sad

Köszönöm a segítséget!
Reni
Válasz idézéssel
harakiri Írta:Sziasztok! Elküldtem egy újoncom 0958-át visszajött, hogy nem vagyok
jogosult. A lekérdezéseknél már ott a neve a jogosultságoknál. Ha ott rákeresek, mire vagyok jogosul, kiadja, hogy semmire. Ez egy talány, akkor miért van ott a neve????Vagy az ügyntéző félbe hagyta az adatbevitelt mert lejárt a munkaideje? harakiri
Sziasztok! Csak érdekességként! Telefon -Apeh- küldjek egy másik 09T180 -at elektronikusan.Érdekes hogyan lehet, hiszen nincs jogosultságom.De elmegy, a jogosulatlan 0958 is befogadódik, megjön a feldolgozási az új 09T180-ra. A hab a tortán, -információ-jogosultságok-semmire nem vagyok jogosult! Jó ugye? harakiri
Válasz idézéssel
Szia Polika!
Mert nincs is. Tegnap este azért már kisilabizáltam a 201-t, és ma az sok 42-es telefonszámon ráerősítettek (bár ez semmit nem jelent).
Szóval 09T201-n a bejelentés típusához nem a 2-es: változásbejelentés kódot kell választani, hanem az 1-t: cégbírósági bejelentést követő adatbejelentés. Akkor tölthető az A1 és A2 lap. Az A1 5-os rovatában lehet beírni az alakulás módját: társasági formaváltás, meg a jogelőd és a tulajdonos rublikát kell tölteni. A teáor meg úgyis tudod Big Grin
Na, most elküldöm, lesz, ami lesz.
Puszi!
Válasz idézéssel
Judit!
Ne parázz, szerintem nyugodtan lehet az egyablakos rendszerre hivatkozni.Nincs előttem a 201-es, de nem emlékszem, hogy azon névvéltozás rublika lenne.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
edith Írta:Telefonáltam egy kört és áfás önálló tevékenységet végző magánszemély papíralapon is beadhatja az áfa bevallást. (forrás: Dél-alföldi Reg.Apeh Kecskemét és Bcsabai ig.)
Nagyon kerülget a baj, egyszer beüt a ménkű....

Szia Edit

Hát akkor én most dühös vagyok magamra .

Nekem két évvel ezelőtt azt mondták, hogy az ÁFÁ-s magánszemélynek reg. kell.

KORÁBBAN OLVASTAM ITT, HOGY AZ ALAPITVÁNYOKNAK X-NEK. A 801-RE. DE AZOKAT SEM REGISZTRÁTÁK,
NEKEM IS CSAK X-I KELL , ANNÓ MÉGIS REGISZTRÁLNI KELLETT.
jÓ LENNE ELŐVENNI A 2-3 ÉV ELÖTTI TÁJÉKOZTATÁST mert feleslegesen
biztos nem regisztráltattam.
Tud valaki valamilyen okosat ???
Válasz idézéssel
Hát nem tudom, sírjak vagy nevessek. Mert ezután tutira kinéz egy izmos bírság. Mire a fizumból levonják, még nyugdíj előtt 10 évvel itt leszek. Vagy rögvest kiröptetnek. Akkor meg megyek az adósok börtönébe, mert a zaciba adott karikagyűrűmből aligha futja. Áááá, mégiscsak abba kellett volna hagynom.
Válasz idézéssel
Jaj Polika!
Nagyon köszönöm, már a víz levert. Azt tudtam, hogy nem kell külön beszámolót, meg bevallásokat küldeni. Na ez volt az egyetlenegy, amit tudtam.
Csak a törzsadatok között nem változott semmi. Én komolyan azt vártam, hogy majd változik :oops: . Ezek szerint a CB nem jelentett semmit, úgyhogy holnap felhívom az apehet, mert valamit szerintem tutkóra le kellett adni. Nézegettem a 08T201T, de nem lettem okosabb. Most megolvasom a kitöltésit hátha.
Csak azt nem értem, hogy mi a nyüves jó nyavalyának van ez a frankó egyablakos rendszer, ha mindent nekem kell csinálni?
Válasz idézéssel
Judit, holnap majd utánaolvasok, de a múlt heti dilemma után én belemélyedtem a mienkében. A CB-n még van a régi is, és már van az új is, hogy bejegyzés alatt. Az adószámok azonosak, de eltér a cégjegyzék szám. Nonprofit Kft-ből kettő is van, egy nem bejegyzett (itt nincs semmi adat)és egy bejegyzés alatt. Jogelőd cégnek be van írva a kht.

Megtaláltam. HVG Adó 28. oldal. szürke rész( az nem minősül átalakulásnak, ami azt is jelenti, hogy a közhasznú társaságként működés időszaka nem számít önálló üzleti évnek,s befejezésével nem kell sem beszámolót, sem pedig adóbevallást leadni.

Az APEH-tól azért lehet, hogy megérdeklődném, a névváltozást, hogyan jelents, ha már a CB nem tette.
Ez majd nekünk is fog kelleni.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Jaj, bocsánat, olyan sokkot kaptam, hogy nem is ide akartam írni! Klárika elnézést!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Most lehet, hogy nagy hülyeséget kérdezek, de az is lehet, hogy nagy hülyeséget csináltam: 2008. jan 1-én alakultunk át kht-ból közhaszn. nonprofit kft-vé. Mivel semmi fikszni-fakszni nem volt (nem tudom, hogy megy egy átalakulás :oops: , de semmilyen mérleget, eredménykimutatást nem kellett csinálnom) az adószámunk maradt (lehet, hogy mindig marad) gondoltam egyablakos rendszeren belül a CB-től átkerül minden az apeh-hoz. Csak most a teáor kapcsán (szinte semmi nincs átnyitva) gyötör a szörnyű kétely, hogy lehet, hogy be kellett volna adnom egy változás bejelentőt? Vagy újként bejelentkeznem?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Közben megtaláltam, ebev/információk/jogosultságok Smile
Csak eddig ezt nem használtam, csupán a lekérdezés menüt :oops:
Sajnos nem kerültek így sem a nevem alá :?
Várok :evil:
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én is várok jogosultságot. Nekem eddig csak saját tulajdonhoz volt regisztrációm, idegen céghez még nem. Lehetséges, hogy akkor nálam az ebeven nincs még olyan jogosultság menüm, mint amiről Harakiri beszél?
Vagy hol van ez?
Nekem a lekérdezésnél 6 menüm van:
beküldött dokumentum
üzenetek
letölthető dokumentum
folyószámla kivonat
járulékadat kivonat
törzsadat

Szia Harakiri! ( Ne tedd, szükség van Rád!)

Holnap javaslom hívd fel a Petneházy u-t. Még az is lehet, hogy a sejtésed igaz, de előtte ellenőrizd a 180-as nálad lévő példányát.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Elküldtem egy újoncom 0958-át visszajött, hogy nem vagyok
jogosult. A lekérdezéseknél már ott a neve a jogosultságoknál. Ha ott rákeresek, mire vagyok jogosul, kiadja, hogy semmire. Ez egy talány, akkor miért van ott a neve????Vagy az ügyntéző félbe hagyta az adatbevitelt mert lejárt a munkaideje? harakiri
Válasz idézéssel
Szia Rita. Az ügyvezető nélkül nem tudod elintézni, mert valószinű, csak neki van aláirási joga. De próbáld meg az okmányirodát felhivni, hogy nyithat-e ügyfélkaput a könyvelő a cég nevében.
Üdv: Ilona
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég