A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alapítvány, társadalmi szervezet
Igen! Tavaly is kellett minden oldalt tölteni,a nem közhasznúaknak is.
Annyi pótlapom van,amennyi szakosztály szinte a szöveges miatt. :oops:
Ami elektronikusan jónak tűnik,az nyomtatásban nem jó.Még a karaktereket is számolgatjuk!!!!A hajam az égnek áll tőle... Confusedac:
:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Én úgy tudom ( tavaly legalábbis így volt, változásról nem tudok), hogy akár közhasznú besorolású akár nem, a közhasznúsági melléklet kell, kötelező.
Válasz idézéssel
Mi jelenleg az állás: a közhasznúsági fokozat szempontjából nem közhasznú egyesületnek a PK-141-es nyomtatvány közhasznú mellékletét nem kell kitölteni, vagy mégis kell ?
Tehát a Pk-141-esnek mind a 7 oldalát töltsék ki, vagy elegendő a mérleg és eredménykimutatás önmagában?
Válasz idézéssel
Lehet,hogy olvasnak minket!!! Smile :lol:
Válasz idézéssel
Fönn van a 13KOZ!
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Á, hát nem így működik.
Még csak befogadott igazolást sem kaptam, mint a normál cégeknél , hogy befogadták. Csak a nyavalyás visszaigazolás van, hogy elküldtem valahova valamikor.
Válasz idézéssel
2015. január 1-től Az Országos Bírósági Hivatal tájékoztatása szerint a beszámolót és a közhasznúsági mellékletet papír alapon vagy elektronikus úton lehet benyújtani. A vonatkozó jogszabály (a civil szervezetek bírósági nyilvántartásáról és az ezzel összefüggő eljárási szabályokról szóló 2011. évi CLXXXI. törvény 39. § (1) bekezdése és 105. § (1) bekezdése) a papír alapú vagy elektronikus benyújtást írja elő. Az elektronikus úton küldött beszámoló közzétételére (az OBH gondoskodik a beszámoló közzétételéről az országos névjegyzékben, a szervezet további adataihoz kapcsolódóan) napi feltöltéssel kerül sor. A papír alapon küldött (az alábbi címre: OBH, 1363 Budapest, Pf. 24.) beszámoló legfeljebb 20 nap múlva jelenik meg.

Közhasznú szervezet a beadványait csak elektronikusan terjesztheti elő.

Ha elektronikusan küldi be a szervezet a beszámolót, a beküldésről elektronikus igazolást kap. Akkor tekinthető a beszámoló határidőben beküldöttnek, ha informatikailag szabályszerű volt, a megfelelő mellékleteket csatolták és a tartalom, formátum informatikailag értelmezhető volt.

A beadáskor rögtön kap a szervezet egy elektronikus tértivevényt, amely tartalmazza, hogy a beadvány informatikai vizsgálata megtörtént és a kérelmet befogadták. Itt azt vizsgálják, hogy a megfelelő informatikailag is hatályos nyomtatvány (formátum), megfelelő kiterjesztésű dokumentumok kerültek beadásra. Az elutasítás is azonnali visszajelzéssel (hibaüzenet) történik. Ez a vizsgálat nem tartalmi, csak informatikai jellegű, de azt vizsgálhatják, hogy a kérelem kötelezően kitöltendő rovata ki van-e töltve, és hiányosság esetén nem megy át az informatikai szűrőn.

A letétbe helyezés mellett, amennyiben a szervezet saját honlappal rendelkezik, a honlapon is el kell helyezni, és legalább két évig elérhetővé tenni a beszámolót és a közhasznúsági mellékletet.

Civil szervezetek beszámolóival kapcsolatos további tudnivalók az OBH honlapján találhatóak.

Kérdéseivel az OBH Országos Nyilvántartások Irodájához is fordulhat.

frissítve: 2015.04.08.
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Nem tudjátok, hogy hány nap múlva jelenik meg az elektronikusan elküldött beszámoló a Bíróság honlapján? Eltelt egy hét, még nyoma sincs.
Válasz idézéssel
Persze!
Valaki megkapta érte az újítási díj pénzt!!!Minket miért nem kérdeznek,szerintem ingyen megmondanánk,hogy lehetne ésszerűen,, egyszerűbben! Tongue
Válasz idézéssel
Nem tudták megmondani a NAV nál, hogy lesz e KOZ, és azt sem, hogy mi lesz.
Egyébként biztos, volt valami értelme, külön nyomtatványt gyártani, hogy a 01-es már nem felelt meg.
Tündi
Válasz idézéssel
Tündi!

Legalább megnevettettél! Én is a KOZ-t várom ,remélem nem ítéletnapig!!! :oops: :lol:
Válasz idézéssel
És itt most nem X-elni kell, hanem "I" igent kell választani, ha nem volt vállalkozási tevékenységből bevétele.
Válasz idézéssel
Nem tudom, mi lenne, ha aktaforum nem lenne?
Szóval a TAONY-t május 31-ig lehet benyújtani, annak a civilnek, akinek nem volt vállalkozásból származó jövedelme. ( remélem, hogy jól értelmeztem )
Várhattam volna ítéletnapig a 01-esen az X-nek a kockáját !
Tündi
Válasz idézéssel
Az MKOZ tényleg nem jó,ahogy Anita írta,jogutód nélküli megszűnés esetén..
Igazad van,nem kéne mérgelődni,de amikor annyi minden mást is csinálni kell,akkor még kutakodjunk,vajon mit,mikor???? :!:
Válasz idézéssel
Hát drága Barátnőm ebbe a sok nyomtatványba és bevallásba bele lehet hülyülni, zavarodni, egyre nehezebben követhető nyomon, egyre nagyobb a káosz. Amikor bevezették az elektronikus bevallási felületet azt ígérték, hogy könnyebb lesz. De ehelyett nagyon de nagyon sok lett a bevallás. Bevallás bevallás hátán. Ez miatt ne te legyél mérges és ne te érezd magad kellemetlenül.
Válasz idézéssel
Anita!
Én biztosan nem küldtem,nem is hallottam róla. :oops:
Na majd a határidő előtt levelet küldenek,április 30.-án küldték az előzőt is. /most néztem meg,12KOZ-re/
Válasz idézéssel
Hát lehet, hogy tényleg nem ez, de a 26. sz. infós füzet,- amit ma raktak fel- is írja, hogy adott évi KOZ nyomtatványon kell közleményt tenni a felhasználásról...

Jó lenne már a végére járni ennek!
Válasz idézéssel
Lányok, bocsánat a megszólításért. :-)
A 15MKOZ biztosan nem nyerő. Olyan már tavaly is volt, a 14MKOZ: A személyi jövedelemadó meghatározott részében az adózó rendelkezése szerint részesített, jogutód nélkül megszűnő kedvezményezettnek átutalt összeg felhasználásáról szóló közlemény a nyomtatvány neve. Ilyet szerintem Erzsó te sem küldtél, mert nem jogelőd nélkül szűntek meg.
Eddig ami tutira elment a 12KOZ 2014. 05.31-ig, plusz a 37A.
A nonprofit szervezet oldalán az szerepel , hogy idénre is kell a 13KOZ május 31.ig, de sehol nem található. Hm, érdekes. Ezért véltem azt, hogy lehet, hogy idénre még sem lesz. Már nem tudom. :-(
Válasz idézéssel
Monik! Köszi Tongue

Milyen figyelmes vagy,most akartam éppen megnézni a 37A-t ,ami a nyilatkozat.Amit Anita írt EGYREG,... ahelyett lesz talán.

Közlemény az adózó rendelkezése szerint a kedvezményezett részére átutalt összeg felhasználásáról
15MKOZ... május 31. volt a határideje,akkor most is az lesz.06.01. Csak még nincs nyomtatvány.De,hogy miért 15 a száma? Az utolsó elszámolás 12-es...2014-ben számoltunk el vele.Mert csak így tudunk.
Válasz idézéssel
könyvelés72 Írta:Erzsó, a 13KÖZ nyomtatványt ne várd. A KÖZ nyomtatványok megszűntek.
Már csak a 37A-k vannak, a 1437A pedig majd szeptemberben várható.
Meg van még majd a 15EGYREG.

A NAV határidőnaptárában 06.01-re szerepel egy 15MKOZ nevű nyomtatvány, nem ez lesz a 13KOZ helyett?
Valahol csak el kellene számolni az 1 % felhasználásával?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
5 nap után jött a levél valóban csak a képviselő küldheti be vagy kell a meghatalmazás a beszámoló beküldéséhez. Örülök, hogy még ezzel is újra kell foglalkozni a több oldalas statisztikákon kívül, még szerencse, hogy időben elkezdtem.
Nem értem ezek a beszámolók mitől másabbak, mint a gazdálkodó szervezeteké,hogy nem lehet macera nélkül beküldeni.
Válasz idézéssel
Az EGYREG volt már máskor is?
Nem emlékszem rá. Jó lenne ha elfogadnák,de előző évben valakitől hallottam,felszólították hiánypótlásra,a 142 miatt!
Ne legyen igazam,!
Válasz idézéssel
Az EGYREG az a nyomtatvány amin regisztrálni kell az 1% jogosultsághoz. :-)
Jó lenne, ha elfogadnák, mert biztos nem én vagyok az egyedüli aki beszámoló programot használ amiben benne a normál szervezetek és a civil szervezetek beszámoló készítése.
Válasz idézéssel
Köszi Anita!
Nem várom,mert mindig szoktak előtte levelet küldeni az Elnöknek. De azt nem tudtam,hogy már nincs!
Valami rémlett a szeptemberrel is,de nem fog már az agyam...
Véleményem szerint nem fogadják el,amit csatolmányként adtál be.De várom a fejleményt! Én papír alapon fogom idén is beadni./142-est/ :oops:
mi az a 15 EGYREG ? na majd megnézem...
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Én is benyújtottam elektronikusan egy alapítvány részére a 2014-s beszámolót. Nyugta még nem jött.
Én nem töltöttem ki a PK-142-s minden lapját, csak az első oldalt, mert mellékletben csatoltam a beszámoló program által elkészített pdf-s beszámolót. ( úgy ahogy a normál vállalkozások esetében is tesszük). Bízom benne, hogy észreveszik a csatolmányokat, mert nem szívesen pötyögném be a PK-142-s nyomtatványba újra azt amit egyszer már megtettem a beszámoló programba. Nem is értem, hogy miért nem lehet úgy megcsinálni, mint a CEGINFO 15EB-t?

Erzsó, a 13KÖZ nyomtatványt ne várd. A KÖZ nyomtatványok megszűntek.
Már csak a 37A-k vannak, a 1437A pedig majd szeptemberben várható.
Meg van még majd a 15EGYREG.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 3 Vendég