A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
letiltás
Steven !
Olvass vissza, zsemle csatolt táblázatát nézd meg, kalkulációra jó, zsemle megírta, hogy a levont összeget 110%-nak tekinti, ezért oszt 1,1-del.
Re: Letiltás munkabérből

Olvasatlan hozzászólásSzerző: zsemle » pén. aug. 05, 2011

A csatolt letiltási táblázatot használom a könnyítésre. A bérprogi megcsinálja a levonást, még a különböző bankszámlákra is elutalná, de a bontást állandóan módosítani kellene, ezért inkább ezt használom.
Igen, jól írod a jutaléklevonást, én a legegyszerűbben úgy csinálom, hogy a levont összeget osztom 1,1-del, ebből 1/11-ed a végrehajtóé, 10/11-ed a végrehajtást kérőé.

A munkadíj és ktg.átalány, a készkiadás és az általános ktg.átalány után nincs jutalék

. . .. .
1./ ami az allamnak jar /perktg/..birosagi gazd. hivatal reszere

2./ altalanos koltsegatalanyt + munkadij a vegrehajto szamlajara leteti szlara

3./ s fizetendo a a vegrehajtast kero ktge, kiszamolando a fokovetelesre a kamat, ami a vegrehajtast kero Ceget illeti , s minden utalasnal aranyosan kell a Ceget illeto, meg a vegrehajtot illeto jutalekot utalni (ami befolyt a ceg javara, annak aranyaban tarthat igenyt a vegrehajto a jutalekra). Tehat nem jar elore a vegrehajtonak a jutalek, csak ahogy csepegtetve folyik be a Cegnek is a szlara a penz, annak aranyaban.

amit a Cegnek utalsz, arra jar a behajtasi jutalek, tehat a fokoveteles+kamat egyuttes osszegere.
Evente 1-szer , a merlegfordulonap utan egyeztesd a Ceggel, hogy mennyi a toke es a kamat az o nyilvantartasuk szerint.
Válasz idézéssel
MÉva Írta:Szia Hanna!
Már a hajam is égnek áll,ha meglátok egy végrehajtói letiltást. A munkáltatók már igazán léphetnének,hogy ennyifele utalás mekkora plussz költség a számukra,nem beszélve rólunk.Szerintem nincs az a bérprogram,ami kezelni tudná a végrehajtók extra kívánságait.
A 10%-ot nem kell a munkáltatónak lenyelni,ennyivel több lesz a letíltás végösszege automatikusan.Egyszer Erzsó írta meg,hogy a levont 33%-ot osztja 11-el,1 tized a végrahajtóé,a többi a végrehajtást kérőé.Persze ez már csak akkor ilyen tiszta,ha az egyéb cullangokat elutaltad.
A végrehajtók sasszemmel nézik,érkezik-e 10%,ha nem, azonnal fenyegetőznek,sőt akkor is, ha véletlenül nem kértek jutalékot.
Alább Iboly bejegyzésével teljesen egyetértek. :mrgreen:

Kedves Éva!

Nagyon szépen köszönöm!
És külön köszönet a számításért (ezzel nem találkoztam), mert nagyon kell figyelnem a 28.500 Ft-os "korlátot" is. Mondjuk most 5223 Ft lehet a letiltás, így akkor tudom, hogy 475 Ft a behajtási jutalék és 4748 Ft-ot utalhatnék, DE most még nem kell épp számolnom a behajtási jutalékkal, mert még az ő pénzét vonom és utalom.

Nagyon-nagyon köszönöm!
Hanna

U.i. A kamatszámítással kapcsolatban ha tudna még valaki segíteni, az is igazán jó volna!
Válasz idézéssel
Szia Hanna!
Már a hajam is égnek áll,ha meglátok egy végrehajtói letiltást. A munkáltatók már igazán léphetnének,hogy ennyifele utalás mekkora plussz költség a számukra,nem beszélve rólunk.Szerintem nincs az a bérprogram,ami kezelni tudná a végrehajtók extra kívánságait.
A 10%-ot nem kell a munkáltatónak lenyelni,ennyivel több lesz a letíltás végösszege automatikusan.Egyszer Erzsó írta meg,hogy a levont 33%-ot osztja 11-el,1 tized a végrahajtóé,a többi a végrehajtást kérőé.Persze ez már csak akkor ilyen tiszta,ha az egyéb cullangokat elutaltad.
A végrehajtók sasszemmel nézik,érkezik-e 10%,ha nem, azonnal fenyegetőznek,sőt akkor is, ha véletlenül nem kértek jutalékot.
Alább Iboly bejegyzésével teljesen egyetértek. :mrgreen:
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ma kaptunk egy letiltást elrendelő végzést, és a levonandó összegek felsorolása után szerepel a következő mondat: Felhívom a munkáltatót, hogy minden egyes levonás alkalmával a levont teljes összeg 10%-át behajtási jutalék címén utalja át az eljáró végrehajtó alábbi számlájára (nem számítható fel behajtási jutalék ... után!).
Ez a behajtási jutalék a munkáltató költsége, amit be kell nyelnie? Vagy ezt is le kell vonni a munkavállalótól? Vagy kell jelezni valamilyen hivatalos levélben a későbbiekben, hogy a nyilvántartásunk szerint ennyi és ennyi összeg halmozódott fel és kérjük ezt is behajtani a munkavállalótól?
Egyébként a jelen számítások alapján legalább 3,5 év lenne az, az idő, ami alatt a letiltás összege kinullázódna, nem számolva a főkövetelés után számítandó kamatokkal. Egyébként ez utóbbival sem volt még sosem dolgunk. Ezt milyen rendszerességgel kell számítanunk, hogyan kell ezt nyilvántartani, ki felé kell ezt jelezni, stb...? Az itt megadott kamat változik?

Hálás köszönettel:
Hanna

U.i.: Korábbi hozzászólásokat böngészve azt talán már értem, hogy a behajtási jutalék összegét le kell nyelnie a munkáltatónak. Bár, javítsatok ki légyszi, ha tévednék.
Régebbi letiltásunkat vettem kézbe, és ott érdekes módon külön sorban egy összegben hozta a behajtási jutalékot, és nem utalgattuk havonta, hanem utolsó követelésként került kiegyenlítésre, és persze levonásra a munkavállaló béréből.
Válasz idézéssel
Kedves Iboly,

amit én tennék, mert véleményem szerint a kérdéseidre pontos és szakszerű válaszokat ott adhatnak, mert könyvelő nem tudhatja, hogy melyik banknál milyen lehetőség van illetve jogászt keresnék fel: tehát bemennék a bankba és megkérdezném, van-e lehetőség arra, hogy EUR-ban átváltva utaljam át a levonás összegét.
Ha igen, akkor olyan átváltási árfolyamot alkalmazhatsz és azon kell számolnod amit a Nav-nak bejelentettél az erre való nyomtatványon.
Jogásztól, ügyvédtől kérdezném meg, mert ez szintén olyan kérdés amit könyvelőként nem tanultunk: Milyen jogi lehetőség van jelezni az illetékes törvényhozók számára, hogy a jelenlegi végrehajtási törvény mekkora anyagi, felelősségi terhet jelent a munkáltatók számára.
Bízom benne, hogy a bank és az ügyvéd mindenre kiterjedő választ fog tudni adni neked. :wink:
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni az alábbi problémával kapcsolatosan:
Van egy végrehajtói letiltás, melyben a végrehajtást kérő külföldi IBAN bankszámlát adott meg. Ft-ban történt letiltás levonás a munkavállalónak és Ft-ban átutalásra került az összeg az EUR-os bankszámlára, melynek a díja 5800 Ft volt. Mely felháborító. Kérdésem az lenne, hogy van-e lehetőség arra, hogy EUR-ban átváltva utaljam át a levonás összegét. Így a bankköltségem csökkenne. Ha van rá lehetőség, akkor milyen árfolyamon kellene átszámolni pl. utalás napján érvényes MNB árfolyamon?
Hogyan lehetne ezen összeget a munkáltatónak megtéríteni? Sajnos a jelenleg érvényes végrehajtási törvény a munkáltatók számára csak kötelezettséget ír elő, melyre megtérítési lehetőséget sajnos nem. Nem elég a készfizető kezesség, bankköltség, postaköltség, egy szakképzett munkavállaló akinek jelentős munkaidejét leköti stb.
Milyen jogi lehetőség van jelezni az illetékes törvényhozók számára, hogy a jelenlegi végrehajtási törvény mekkora anyagi, felelősségi terhet jelent a munkáltatók számára. Miközben mind a végrehajtást kérő, mind pedig a végrehajtó jól jön ki, amennyiben be tudja hajtani a követelést.
Köszönöm a segítségeteket!

Üdv.

Iboly
Válasz idézéssel
Most már ezt is tudjuk! :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Beszéltem az illetékes ügyintézővel.Egyéb rovat:egyszerűsített munkavállaló beírva.
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!
Akkor azért küldték ki mert volt olyan hónap,hogy meghaladta az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegét.Hát majd kevesebb órában dolgozik ,vagy nem dolgozik.Köszönöm a segítséget.
Válasz idézéssel
Szia Ildi!

az egyszerűsített foglalkoztatással összefüggésben kifizetett juttatás munkaviszony alapján kapott munkabérnek minősül, így lehetőség van az abból történő levonásra. A bírósági végrehajtásról szóló törvény 62.§ szerint a levonás során mentes a végrehajtás alól a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének (kivéve gyermektartásdíj és a szüléssel járó költség végrehajtása), így míg ezt az összeget nem haladja meg a kifizetés az adott hónapban, addig a levonást nem lehet alkalmazni.
Válasz idézéssel
Apeh végrehajtási osztály,letiltás.A munkavállaló egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozik heti 3x4 órát.Ebben az esetben is van letiltás?Vagy ilyenkor mi van?
Válasz idézéssel
Én is hasonló gondokkal küzdök. A NAV jelezte, hogy az ő letiltása előrébb való, mint a kölcsön vagy számlatartozás, nem vár évekig.
Azt tudom, hogy a letiltás több tétel esetén max. 50%, de ilyenkor valóban az lehet, hogy fel kell függeszteni a meglévőket? Vagy csak előreveszem a nav-ost 33%-kal, a többinél meg leosztom a 17%-ot ahány letiltás annyi felé? Vagy csak a következőnek utalom a 17%-ot, a többi vár? Vagy az összesre leosztom az 50%-ot egyformán? :roll:
Nem találtam rá sehol egyértelmű magyarázatot.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Köszönöm mindkettőtöknek! Smile
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Szia!

Nem kell már tőle levonni.
28.500 Ft -ig a kötelező, de alatta nem lehet a kifizetett összeg a levonás miatt.
Nincs arányosítás, meg kell kapnia.A kilépő papírok mellé én a határozatból is egy másolatot oda szoktam tenni.
Idézet:Mentes a végrehajtás alól az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének megfelelő rész, vagyis a levonásmentes munkabérrész, ami jelenleg 28 500 forint. Ez alól kivétel a gyermektartásdíj és szüléssel járó költség érvényesítése.

Egyébként a levonásmentes munkabér vonatkozásában a munkavállaló sem kérheti a munkáltatótól olyan mértékű levonás teljesítését, aminek következtében nem kapja meg a levonásmentes munkabért, vagyis a 28 500 forintot, mivel ez a munkavállaló megélhetését szolgálja, így azt minden hónapban meg kell kapnia.
Idézet:Milyen jogszabály alapján kell kiállítani a tartozásigazolást?

Az új Munka Törvénykönyve már nem tartalmazza 2013. január elsejétől a „Munkáltatói igazolás” kiállításának kötelezettségét, amiben a munkáltatónak munkaviszony megszűnésekor többek közt a munkavállaló tartozásait és a követelés jogosultját is fel kellett tüntetni.

Azonban a bírósági végrehajtásról szóló törvény (1994. évi LIII. tv. 78. §) előírja, hogy köteles a munkáltató ún. tartozásigazolást kiállítani a munkaviszony megszűnésekor, a munkavállaló köteles azt átadni azt új munkáltatójának, a tartozásigazolást az új munkáltató köteles az adós munkavállalótól bekérni, és ez alapján a munkabérből való levonást folytatni. A tartozásigazolásban fel kell tüntetni, hogy milyen tartozások terhelik a munkavállaló bérét, és azokat milyen jogszabály, határozat alapján, kinek a részére kell levonni. A tartozásigazolást akkor is ki kell adnia a munkáltatónak, ha a munkavállalónak nincsen tartozása.

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Szia Eragka!
Ne vonj tőle,mert az a kevéske összeg azért van meghatározva,mert a megélhetéséhez kell valamit biztosítani.
Írj levelet a letiltást kérőnek,hogy munkaviszonya ekkor ....megszűnt.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Valakinek esetleg az alábbiakkal kapcsolatban lenne ötlete?
Ma kellene számfejtenem Sad

Köszönöm!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha a munkavállaló hónap közben elmegy - letiltás van nála folyamatban 33% - az utolsó tört havi nettó bére 25.800,-Ft alatt marad, akkor ebben a hónapban nem kell tőle letiltást vonnom?
Vagy ez napra arányosan is számít? Azaz a 25.800,-Ft-ot 30 napra vetítve kell érteni?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
OKÉ!

Számomra meglepő!Eddig a gyakorlatban ezt nem alkalmaztuk.
Változnak az idők,minden szentnek maga felé hajlik.... :oops:

Ráadásul ha banki hitel,/jelzálog/ az is előrébb van...
Válasz idézéssel
Felhívtam a NAV végrehajtási ügyintézőjét, aki azt mondta, hogy a banki hitel letiltásokat szüneteltetni kell, amíg az ő letiltásuk le nem fogy.
A 165§ kielégítési sorrendjét kell szem előtt tartani.
Erika
Válasz idézéssel
Erika!
A gyermektartásdíj az mindenekelőtt van,de a többi nem.... Nyugodtan írd le,milyen letiltások vannak folyamatban,és sorba lett állítva.
Válasz idézéssel
Hát most még kutakodtam egy kicsit és a NAV-nak amit vissza kell küldeni a letiltás foganatosításáról, abban is az szerepel, hogy a Vht 165§-a szerinti sorrendben kell a letiltást teljesíteni, és le kell írni azt is, hogy mi az, ami leelőzi az ő letiltásukat. Ha erre a jogszabályhelyre hivatkozik, akkor nem írhatom azt, hogy majd a hitelek után kapnak pénzt szerintem, vagy nem jól értelmezem? Hát nagy dilemmában vagyok!
Erika
Válasz idézéssel
Köszönöm lányok!
Erika
Válasz idézéssel
Nem kell előrevenni. Nyugodtan írd meg nekik, hogy várjanak a sorukra. Smile
Évek óta sosem vettem előre és még nem volt belőle baj...
Nincs ilyen szabály, hogy a megkezdett letiltást "le kellene cserélni".

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Valaki, akinek van ilyen tapasztalata a lenti témában, tudna még egy kicsit segíteni? Előre kell vennem a NAV-ot, vagy írjuk meg nekik,hogy kb. 4 év múlva tudjuk elkezdeni a letiltást?
Erika
Válasz idézéssel
Igen, csak a letiltások sorrendje is meg van a törvényben és a NAV-ost előre veszi a sorrendben. Csak azt nem tudom, hogy ha már folyamatban van valami azt meg kell-e szakítani, vagy előbb azt kell teljesíteni és utána jöhet a NAV.

"A követelések kielégítési sorrendje
Ha a befolyt összeg nem fedezi a végrehajtás során behajtani kívánt valamennyi követelést, a kielégítési sorrend - a követelések jogcímét alapul véve - a következő:

- gyermektartásdíj,
- egyéb tartásdíj,
- munkavállalói munkabér és a vele egy tekintet alá eső járandóság,
- a büntető- és a büntetés-végrehajtási, valamint a szabálysértési eljárásban az adóssal szemben megállapított, az állam javára fizetendő összeg, a vagyonelkobzásból eredő követelés (a polgári jogi igény kivételével),
-adó-, társadalombiztosítási követelés és más köztartozás,
-egyéb követelés,
- a végrehajtási eljárásban kiszabott rendbírság."
Erika
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég