A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
letiltás
Bocsi.látom közben már megkaptad a választ!
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szeganta!
Ugyanilyen cipőben járok! Január hóban már levontam a letiltást,el is utaltattam az első részletet.Ez még a végrehajtói munkadij és egyéb ktg volt.
Nekem is ki van számolva az előzmények kamata,csak majd a későbbit kell
nekünk számolni.Ha megnézed a kezdetét a tartozásnak,és ránézel az eddig kiszámoltra,nem tünik az olyan kevésnek.De ezzel még ne foglalkozz.
Ird elő az eddigi tőke tartozást+kamatot no meg a munkadijakat.,járulékostól.Ha majd letelik ezen összeg,ráérsz számolgatni.Úgyis attól a naptól kezded amikortól irták/február 1-től/az utolsó napig.ahogy" nyárimonika "is irta.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen!

Így már érthető. Elvileg kiszámoltam így is és úgy is, de reménykedtem, hogy az egyszerűbb jön be. Hát mégsem.....
Válasz idézéssel
szeganta Írta:Sziasztok!

Akinek már volt letiltási ügye, esetleg meg tudná mondani, hogy ha kaptam egy levelet a bírósági végrehajtótól, és közölte, hogy a főkövetelés ennyi, és 7,5% kamat terheli, és köteles vagyok kiszámítani a kifizetésig járó kamatot, akkor az éves, havi vagy napi kamat????
A dolgozó főkövetelése 89250Ft, jan.31-ig kiszámolták, hogy 11140.-Ft a kamat, és utána nekem ki kell számolnom, hogy mennyi a kifizetésig a kamat.
Elvileg 6 hónap alatt tudom levonni az össz. tartozását, szerintem akkor 89250*0,075/366*189=3457.-Ft? De ez meg olyan kevésnek tűnik...

Ha valaki tud, segítsen! Cry
Nem ilyen egyszerű!
Először a tőkét kell törlesztened.
Minden egyes törlesztéssel csökken a kamat alapod.
Tehát első kamat időszakod: 02.01-től az első levonás utalásáig terjedő időszak!
A kamat természetesen évi 7,5%. (ha nem utalnak rá, h más)
Nem tudom,h érthetően írtam-e le?!? :?
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Akinek már volt letiltási ügye, esetleg meg tudná mondani, hogy ha kaptam egy levelet a bírósági végrehajtótól, és közölte, hogy a főkövetelés ennyi, és 7,5% kamat terheli, és köteles vagyok kiszámítani a kifizetésig járó kamatot, akkor az éves, havi vagy napi kamat????
A dolgozó főkövetelése 89250Ft, jan.31-ig kiszámolták, hogy 11140.-Ft a kamat, és utána nekem ki kell számolnom, hogy mennyi a kifizetésig a kamat.
Elvileg 6 hónap alatt tudom levonni az össz. tartozását, szerintem akkor 89250*0,075/366*189=3457.-Ft? De ez meg olyan kevésnek tűnik...

Ha valaki tud, segítsen! Cry
Válasz idézéssel
Köszönöm a megerősítést, Kati.
Johanna
Válasz idézéssel
Szerintem jó, mivel 50% lehet több letiltás esetén.
Válasz idézéssel
Szia Kati!
Légy szíves segíts még nekem.
Annak a jó embernek, akiről írtam, a nettó 67.434 Ft-os nettó fizetéséből levontam 18.000 Ft gyerektartást és 15.717 Ft járuléktartozást (össz. 50 %).
Marad neki 33.717 Ft-ja. Jó lesz ez így?
Johanna
Válasz idézéssel
Kati, köszönöm szépen.
Johanna
Válasz idézéssel
A levonás alapja a nettó munkabér, mértéke általában legfeljebb 33 % lehet. A nettó munkabér 50 %-áig terjedhet a levonás a tartásdíj, az adóssal szembeni munkavállalói bérkövetelés, a jogalap nélkül felvett munkabér és társadalombiztosítási ellátás esetében, valamint több letiltás esetén. A levonás során mentes a végrehajtás alól a munkabérnek az a része, amely megfelel az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének. A nettó munkabérből korlátozás nélkül végrehajtás alá vonható a havonta kifizetett munkabérnek az a része, amely az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összegének ötszörösét meghaladja . A törvény tételesen felsorolja a mentes juttatások körét (pl. rendszeres szociális segély, anyasági segély, ösztöndíj). link: type="webcompass" target="1994. évi LIII. tv. 74. §"].
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyik cégem alkalmazottjának a nettó 65 ezer forintos fizetéséből 18 ezer ft letiltása van gyerektartásra (1 gyermek).
A munkáltató most kapott az APEH-tól levelet, hogy járuléktartozásra 240 ezer ft-t kellene tőle letiltani.
Ebben az esetben is 33 % lehet a max., vagy el lehet menni 50 %-ig?
Johanna
Válasz idézéssel
Szia Kati!

Köszönöm a gyors válaszodat!
Egyébként a kamatlábat az imént elfelejtettem megadni: 36 %
Tehát a kamat a következők szerint alakul egyszerű kamatszámítással:

2003. 8.005.- Ft
2004. 24.147.- Ft
2005. 24.147.- Ft
2006. 24.147.- Ft

Majd még megpróbálok egyeztetni a végrehajtó irodával is, és megosztom az általuk mondottakat!

További kellemes estét kívánok!
Üdv. Vicca
Válasz idézéssel
Szia!

Igen a nettó bér 33%-át kell figyelembe venni, mivel azt kapja kézhez. Nem kell kamatos kamattal számolni. Forintban kell számolni. Figyelnikell nagyon, mert ez esetben készfizető kezesség lép fel ha a munkáltató nem vonja le.

Üdv: Kati
Válasz idézéssel
Üdvözlök minden tagot és fórumozót!

Segítséget szeretnék kérni munkabérből történő letiltással kapcsolatosan.
Letiltásban közlik a fő követelést, időszakot, kamatlábat, költségeket.
Először a költségeket kell megfelelő, "fontossági" sorrendben levonni
a munkabérnek legfeljebb 33%-ig. Ugyanígy később a fő követelést és a kamatokat.

Kérdéseim:
- ez nettó munkabért jelent?! (tehát 2007.évben a minimálbér nettó 53.914.-Ftx33%= 17.792.-Ft)

- a letiltás összegét forintra kell megadni a végrehajtónak? (lásd fent
17.792.- Ft, nincs kerekítés:pl. 17.800.-Ft)

- kamatos kamattal kell számolni?
pl. fő követelés: 67.075.- Ft 2003.09.02.-től 2006.12.31-ig
kamatok így alakulnak:
2003. - 8005.-Ft, 2004. - 27.029.-Ft, 2005. - 36.759.- Ft, 2006. -49.992.-Ft
Tehát a fő követeléssel együtt 2006. 12.31-ig összes levonás:188.860.- Ft a letiltás összege.

Előre is köszönöm a válaszotokat, segítségeteket!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég