A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
letiltás
Sziasztok! Hol találom a letiltás táblázatot, amit zsemle tett fel?
Válasz idézéssel
záró dátum: amikor átutaltad a letiltást
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Letiltás kamatszámításával kapcsolatban szeretnék tőletek segítséget kérni:

2016.07. és 08.h. bérből levontam a letiltást, most jönne a kamat, melyet nekem kellene kiszámolni.
2016.03.20-tól kell kamatot számolnom, de nem tudom, hogy mi a kamatszámítás záró dátuma.
Záró dátum a bérfizetési hónap utolsó napja pl. 07.31 amikor figyelembe vettem a levonást vagy 08.10-e amikor ténylegesen átutaltam a végrehajtást kérőnek az összeget?

Pl. ha a főkövetelés 80 e Ft volt és 07. hóban 45 e Ft-ot, 08.hóban 35 e Ft-ot vontam le akkor 2016.03.20-2016.07.31.(08.10?) 80 e Ft-ra számolok kamatot, majd 08.01 (08.11?)-08.31(09.10) a 80 e - 45 e = 35 e Ft után?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Letiltás kamatszámításával kapcsolatban szeretnék tőletek segítséget kérni:

2016.07. és 08.h. bérből levontam a letiltást, most jönne a kamat, melyet nekem kellene kiszámolni.
2016.03.20-tól kell kamatot számolnom, de nem tudom, hogy mi a kamatszámítás záró dátuma.
Záró dátum a bérfizetési hónap utolsó napja pl. 07.31 amikor figyelembe vettem a levonást vagy 08.10-e amikor ténylegesen átutaltam a végrehajtást kérőnek az összeget?

Pl. ha a főkövetelés 80 e Ft volt és 07. hóban 45 e Ft-ot, 08.hóban 35 e Ft-ot vontam le akkor 2016.03.20-2016.07.31.(08.10?) 80 e Ft-ra számolok kamatot, majd 08.01 (08.11?)-08.31(09.10) a 80 e - 45 e = 35 e Ft után?

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Határozott idejű munkaviszonya lejárt a dolgozónak mai nappal.
Nem éri el a kifizetés a nyugdíjminimumot, így nem vontam tőle letiltást.

Mivel munkaügyi központos a támogatás (ők ragaszkodtak a kijelentéséhez), de ez a támogatás egy új bejelentés után folytatódik, lesz neki júniusban még bére.
Ha 33% levonás után az sem éri el a nyugdíjminimumot, akkor csak annyit vonhatok tőle, hogy a 28500 Ft megmaradjon a második béréből is, vagy itt már bátran vonhatok, mert a hónap elején leszámoláskor kifizetett bérével már meglenne neki júniusra a 28.500,-Ft?

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Egy 2012-ben indult letiltásnál eljutottam addig a sorig, hogy elfogyott a főkövetelés kamata (2012.03.08-ig).
Ezután azt írja, hogy 2012.03.09 kezdettel a 500.000,-Ft (főkövetelés összege) után a kifizetés napjáig 26%.
Majd ezután jön a főkövetelés sor a levélben.

Most nekem a főköveteléssel kellene folytatnom, és utána kiszámolni csak a további kamatot?

Az 500e Ft főkövetelés kb. 1,5 év alatt menne le. 1,5 év múlva kellene a 2012.03.09 és 2015.12.31 (tőke teljes kifizetése kb. ekkor) közötti időszakra kiszámolni a 26%-os kamatot? És ezután vonni ezt?
Nekem így logikus... csak a sorrend nem egyértelmű a letiltáson.

Bár lehet, hogy épp kilépne a dolgozó, mivel 2,5 éve csak vonom, ugye nem ártana a végrehajtóval egyeztetni, vajon ők hol járnak a könyvelésben?

Köszi a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
zsemle1 Írta:Sziasztok!
Laposkúszásban jövök, mert olyan régen voltam már itt, hogy ég a képem! :oops:
A munkáltató csak hatósági letiltást és végrehajtói letiltást vonhat a bérből, ill. a munkabérelőleget vonhatja teljes egészében vissza, ha megszűnik a munkaviszony. Minden egyéb követelést (munkaruha, telefonszámla) polgári peres eljárás útján lehet érvényesíteni (de közjegyzői közreműködéssel is), még a munkavállaló beleegyezésével sem lehet levonni.
Üdv.zsemle
Szia Zsemle!
Ha jól értem, az előző munkahelyéről tartozással távozott emberke (200 ezer Ft kártérítés és oktatási költség miatt) van a munkáltatói igazolói lapján letiltásként feltüntetve. Jogosult az előző munkahelye.
Akkor én ezt nem tilthatom még a dolgozó hozzájárulásával sem ???
Válasz idézéssel
Kutakodtam! Na ez nekem kimaradt....
Zsemle örülök,hogy látlak!

A Munka Törvénykönyve (2012. évi I. törvény, Mt.) rendelkezései szerint letiltásnak, végrehajtásnak csak jogszabály vagy végrehajtható határozat alapján van helye. A jövedelem letiltás azt jelenti, hogy a végrehajtó hivatalos úton utasítja a jövedelmet biztosító szervet (munkáltató, nyugdíjfolyósító, stb.), hogy az adós jövedelméből rendszeresen vonjon le bizonyos összeget és azt utalja át a végrehajtónak, illetve a hitelezőnek. Ezt az összeget az adós már nem is kapja meg. Jogszabály alapján történő levonás például az adóelőleg, vagy a különböző járulékfajták. Ha az adós a végrehajtható okirat postai kézbesítésétől számított 15 napon belül nem fizeti meg a tartozását, a végrehajtó az adós munkabérét letiltja. Azaz kisebb összeget kap meg, mint amekkora a munkabére.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szia, Zsemle!
Örülök, hogy jelentkeztél!
És annak is, hogy a tudásodat is megosztottad velünk!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Laposkúszásban jövök, mert olyan régen voltam már itt, hogy ég a képem! :oops:
A munkáltató csak hatósági letiltást és végrehajtói letiltást vonhat a bérből, ill. a munkabérelőleget vonhatja teljes egészében vissza, ha megszűnik a munkaviszony. Minden egyéb követelést (munkaruha, telefonszámla) polgári peres eljárás útján lehet érvényesíteni (de közjegyzői közreműködéssel is), még a munkavállaló beleegyezésével sem lehet levonni.
Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Lányok!
Bocsi akkor én lemaradtam!Azért írtam,ha nem régi,mert tudom volt változás,de ilyen nagy?
Munkaruha tartozást,végrehajtónak kiadni? :oops:
De igen érdekes Alba hozzászólása.Talán ez a kiváltási mód.Majd utána járok. :oops:
Monik!
Nem akartalak félre vezetni,bennem még élt a sima letiltás.
Válasz idézéssel
Nem a letiltásra reagálnék, hanem a munkaruhára. Ha a dolgozónál marad a munkaruha, akkor a cégnek le kell adóznia, illetve a dolgozónál "munkabér"-szerűen kell leadózni. Ha jól tudom. :oops:
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Köszönöm Éva!
Akkor majd lerendezik egymásközt!
Válasz idézéssel
Erzsókám, bocs,de nem lehet már levonni az ilyen MIL-lapon hozott munkáltatói tartozásokat. Nincs időm megkeresni a jogszabályt,de tuti. Sőt a saját munkavállalótól is necces levonni.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Az a bajom ezzel, hogy nem bírósági végzés, nem végrehajtói okirat alapján szerepel a MIL lapon.
Csak valami miatt nem tudott elszámolni a munkáltatóval.
Nem értem, nem kellett volna ezzel még egy pár kört futni a munkáltatónak(felszólítás, végrehajtás), mielőtt letiltatja a munkabéréből?
Az olvastam, hogy "A munkabérből való levonás jogszabály vagy végrehajtható határozat alapján történhet."
Érdekelne, hogy melyik jogszabály alapján kellene ezt levonnom.
Válasz idézéssel
Szia Monik!

Levonhatod,sőt le kell vonni.Gondolom nem elévült /5 évnél régebbi/ :oops:
Válasz idézéssel
Segítsetek, mert ilyen esetem még nem volt!
A dolgozó MIL lapon hozott, az előző munkáltatóval szembeni munkaruha tatozását levonhatom a munkabéréből?
Válasz idézéssel
nycsili Írta:Itt a táblázat, csak a "letiltás munkabérből" című hozzászólások között találod.

Köszönöm szépen!
Megnéztem, és biztosan jó. Én a kamatszámításban kerestem segédletet, de a segítőkészségedet nagyra értékelem!

Hanna
Válasz idézéssel
Kedves GAJDA!

Nagyon szépen köszönöm!
A táblázatot is letöltöttem, hirtelen kicsit magas volt nekem, de igyekszem áttanulmányozni!

Próbálom megkeresni a másik topikot is! Köszi!

Hanna
Válasz idézéssel
igy van, egy másik topikból idéztem, olvasható is , ott sok-sok okos tanácsot találtok -> Re: Letiltás munkabérből

Zsemle profi ebben a témában. Most még egy kalkulátort ide teszek, persze meg kell nézni figyelmesen, hol változtassunk a paramétereken, pl. a kamat mértéke már nem ennyi.
Válasz idézéssel
Itt a táblázat, csak a "letiltás munkabérből" című hozzászólások között találod.
Csilla
Válasz idézéssel
én is keresgéltem már, de sajnos nem találtam.
légyszives segítsél hol találom meg Zsemle táblázatát???
köszönöm
Válasz idézéssel
[quote=
Olvass vissza, zsemle csatolt táblázatát nézd meg, kalkulációra jó, zsemle megírta, hogy a levont összeget 110%-nak tekinti, ezért oszt 1,1-del.
Re: Letiltás munkabérből
[/quote]

Szia GAJDA!
Igyekszem mindig kutakodni a korábbi hsz-ekben, de ezzel még nem találkoztam. Nagyon szépen köszönöm, utánanézek a táblázatnak!

Bocsi, de nem találok az előző hsz-ekben zsemlének bármilyét. Hol keressem?

Köszönöm!
Hanna
Válasz idézéssel
Szia Éva!

Köszi szépen! Smile
Természetesen azt is előírom, csak annyira bosszant, hogy még ezt is én számoljam!
Sziasztok,Nándi
Válasz idézéssel
Szia Nándi !

Igen,annyi lesz,persze az összes tartozásba beleszámit a 15000.-,meg a 2000.- is,szóval 55.233.-a vége.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég