A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mérlegképes regisztráció
Nem tudom a tutit, olyan szakértői véleményt már olvastam, hogy nem számít, hogy teljes munkaidős, vagy részmunkaidős.
Az adatlap vonatkozó része:
a számviteli törvényben meghatározott idejű számviteli, pénzügyi vagy ellenőrzési szakmai gyakorlat ismertetése fordított időrendi sorrendben [gyakorlat megszerzésének helye, végzett tevékenység(ek), gyakorlat időtartama: év, hónap, naptól – év, hónap, napig],

(Azt viszont érdekesnek találnám, hogy ezen az adatlapon 5 naponként szerepelne a gyakorlat időtartama és a végzett tevékenység. )
Válasz idézéssel
Hello!
Egy másik helyen olyan kérdés merült fel hogy , a regisztrációnál a 3év gyakorlatot ha az EFO-s jogviszonyban elfogadják-e,nem találokrá semmit hogy nem,nem akarom félrevezetni hátha valaki tudja.
Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adokamara.hu/hirek/olvas/megis-lesz-penzugyi-agazati-kozfelugyelet-hiaba-tiltakozunk.html">http://www.adokamara.hu/hirek/olvas/meg ... ozunk.html</a><!-- m -->
Vitaanyag a Pénzügyi Ágazati Közfelügyeletről
A PÁK alá tartozó szakemberekkel kapcsolatban rövid távon minimálisan elérendő célok:
1)Legyen írásos szerződésük az ügyféllel, amelyben rögzítik, hogy miért felelős a szolgáltató és miért felelős az ügyfél.
2)A szakmai etika szabályai szerint járjanak el munkájuk során.
3)Rendszeresen és rendezett, szakszerű módon archiválják a munkájuk során a dokumentumokat.
4)Tudatosan tartsák fenn a szakmai kompetenciájukat, tudásukat tartsák naprakészen.
5)Rendelkezzenek a munkájuk elvégzéséhez szükséges informatikai háttérrel (mérlegképes könyvelők esetében például legalább egy jogtiszta könyvelő programmal).
6)Rendelkezzenek megfelelő felelősségbiztosítással, vagy más módon kezeljék a tevékenységükkel járó anyagi kockázatokat.
7)Az elvállalt megbízások esetén a megbízási díj legyen arányban az ügyfelük komplexitásával.
Minőségellenőrzés és szankcionálás
Javaslat: A PÁK a megalkotott szakmai standardoknak való megfelelés ellenőrzésére egységes minőségellenőrzési eljárásokat vezet be.A minőségellenőrzésre történő kiválasztás szabályai jogszabályban kerülnek rögzítésre.A minőségellenőrzésre történő kiválasztás kockázati alapon történik majd. A minőségellenőrzés a hatósági eljárások szabályai alapján, előre meghatározott szempontrendszer szerint, szakképzett ellenőrök vezetésével történik majd. A minőségellenőrzések során feltárt hiányosságok közvetlenül kerülnek szankcionálásra. Jogszabályban kerül meghatározásra az alkalmazható szankciók fajtája, valamint azok a tényezők, amelyeket a szankciók megállapításánál figyelembe kell venni.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.adokamara.hu/uploads/NGM_PAK_vitaanyag_0513.pdf">http://www.adokamara.hu/uploads/NGM_PAK ... g_0513.pdf</a><!-- m -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Ez már a csúcs!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://magyaridok.hu/gazdasag/jon-a-kozpenzugyi-hatosag-2-330658/">http://magyaridok.hu/gazdasag/jon-a-koz ... -2-330658/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szakmai kiadvány vásárlásról a nyilatkozat beküldésének is január 31-e a határideje?
Vagy 2015-ben kellett volna beküldenem?
Nem találom a választ sehol. :oops:
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Megkaptam a regisztrációs számot.
A kísérőlevél szerint majd 2016. évben kell először a továbbképzésen részt vennem.
Móni
Válasz idézéssel
Tehát az eddigi fejlemények:
2014. december 9-én adtam le személyesen a megyei MÁK-nál a regisztrációs kérelmet, őt továbbították
az NGM felé.

Nem kaptam semmi visszajelzést, hogy befogadták, feldolgozás alatt van, vagy bármi történt volna azóta !

A 3 héttel ez előtti e-mail érdeklődésemre semmi válasz, és a telefont nem veszik fel ! :evil:

Nincs közületetek valakinek folyamatban a regisztrációja ?
Csak, hogy valakitől kapjak infót, mert már nagyon idegesít !

Móni
Válasz idézéssel
Egy visszaigazolás jött az érdeklődő üzenetemre, amiben közlik, hogy 21 napjuk van válaszolni :lol:
Móni
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Móni!
Kicsi bohó leány! Há nem tnaultad még meg, hogy a határidő csak Rád kötelező, rájuk nem. Borítékolom, hogy a napkban fogsz kapni igazolást igaz, fegruár 2-7-8 lesz a kelet rajta.

:lol: :lol: :lol:
Majd megírom a fejleményeket....
Móni
Válasz idézéssel
Móni!
Kicsi bohó leány! Há nem tnaultad még meg, hogy a határidő csak Rád kötelező, rájuk nem. Borítékolom, hogy a napkban fogsz kapni igazolást igaz, fegruár 2-7-8 lesz a kelet rajta.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

2014.dec.9-én adtam le személyesen a regisztrációs kérelmet, és azóta semmi...
Felhívtam a helyieket, akik továbbították a kérelmet, és elméletileg 60 nap az ügyintézési határidő.
Most egy érdeklődő e-mailt írtam a ngm-nek....
Sad

Móni
Válasz idézéssel
móniszil Írta:Sziasztok !
A benyújtott regisztrációs kérelemre mennyi idő múlva kaptatok választ ?
Nem találtam erre vonatkozó felhomályosítást Smile
Móni
elvileg 30, de nekem is most késnek az igazolványommal...
Válasz idézéssel
Szia!
Általában 30 nap!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

A benyújtott regisztrációs kérelemre mennyi idő múlva kaptatok választ ?
Nem találtam erre vonatkozó felhomályosítást Smile

Móni
Válasz idézéssel
Hát akkor nem tudom, a hivatkozásod valóban ezt írja, de mint mondtam csak gondolkodtam, hogy utána pedig nehogy az legyen a baj, hogy decemberben megkapod a számot és számonkérik a kredit pontokat.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Pedig a rendeletből (93/2002. (V. 5.) Korm. rendelet) is ez derül ki, habár elég kacifántosan van megfogalmazva.
A kérelemhez mellékelni kell....
itt a felsorolásban benne van 5. § (2) b. pontban" szakmai továbbképzési kötelezettség teljesítését igazoló dokumentumok másolatát "

És a rendelet végén az átmeneti rendelkezések között
"Azoknak a tevékenység-engedélyezési eljárása során, akik korábban a számviteli törvény 151. § (1) bekezdése szerinti tevékenységi engedéllyel nem rendelkeztek, az 5. § (2) bekezdés b) pontja szerinti rendelkezéseket a 2014. december 31-ét követően benyújtott kérelmek vonatkozásában kell alkalmazni."

Tehát 2015-ben már csak továbbképzés után lehet elindítani a regisztrációt, idén még anélkül is...

Móni
Válasz idézéssel
Az én regim már nagyon régi, úgyhogy érdemben nem tudok neked segíteni, az biztos hogyha megvan a regisztrációs számod akkor kötelező a továbbképzés, és csak hangosan gondokodom, ha az idén beadod és még az idén meg van a számod, és az NGM-hez nem megy jelentés, hogy 2014-ben meg van a kötelező kreditpontod, akkor törölhetnek a nyilvántartásból. Viszont ha jövőre adod be így is úgy is menned kell továbbképzésre, mert december 31-ig meg kell lenni a pontoknak. Szóval szerintem nem jó gondolat az idén beadni, de Te tudod.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Aki most szeretné intézni a mérlegképes regisztrációt, annak 2014.decemberben érdemes,
vagy inkább 2015. januárban beadni a kérelmet ?
Továbbképzési kötelezettség a regisztráció után mikortól érvényes ?
Köszi
Móni

Sikerült a regisztrációval kapcsolatban a MÁK-nál érdeklődnöm.
Ha még idén benyújtom a kérelmet, akkor nem kell igazolni a továbbképzésen részvételt,
de ha 2015-ben nyújtom be, akkor már igazolni kell.
Tehát idén érdemes Smile
Móni
Válasz idézéssel
Jó régi hsz., de én úgy tudom igen, kell!

Tudna vki abban segíteni, hogy úgy jártam, hogy 2013.évi továbbképzés elmulasztása miatt töröltek a nyt-ból. ne nem mulasztottam el, csak a regisztrációm pénzügyön van, én évek óta vállalkozáson végzem el, úgy tudtam ez is megfelel, de ezek szerint nem. ezt igazoltam is, de töröltek.
hogyan kérhetem vissza magam? akkor 2014-ben el kell végeznem pü.szakterületen duplán a továbbképzést? vagyis 4kreditpont 2013-ra, hogy igazoljam és 4kreditpont a 2014-es évre? vagy hogy van ez?
és a kérelem újbóli beadása esetén látom mindent be kell adni megint, diploma (pszf, nekem az van), gyakorlatok (az van, már 16éve vagyok a szakmában), stb. gyakorlatoknál elég felsorolni hogy milyen cégeknél dolgoztam?
Köszi a válaszokat, ha vki esetleg szintén járt így és már intézte!
Judit
Válasz idézéssel
A regisztrációs csomagban nem szerepel, hogy a 3 éves gyakorlatot igazolnom kell valamilyen papírral. De az interneten meg azt olvasom, hogy kell.

Hogy is van ez?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég