A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Számlázó programok bejelentése
Szia Éva!
Kizárólag a használatban lévő programot kell jelenteni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Kedves Betasoft!
Az elmúlt 25 évben - amióta egy bizonyos szoftvergyártó céggel kapcsolatban vagyok - azt tapasztaltam, hogy mindig egy oldalon állunk a fejlsztőkkel. Sajnos úgy gondolom Te nem vagy a mi oldalunkon. Kár, mivel a gyártók termékeit jobbára mi használjuk.
Tudod a könyvelő "társadalom" fölöslegesen nem szeret dolgozni pláne, hogy a hatóságok dolgoztatják fölöslegesen elégszer. A számlázási szabályokat sem mi lihegtük túl, hanem egyes szolgáltatók lsd az általad beemelt egyesületi közleményt.
Szeretnélek tájékoztatni azonban arról, hogy a könyvelő soha nem írhat a bizonylat tartalmát érintően a bizonylatra semmit. A Számviteli törvény szigoruan szabályozza a 167.§-ban a könyvviteli elszámolást közvetlenül alátámasztó bizonylat alaki, tartalmi tellékeit. Ezek közül csupán a h és i pont ad nekünk lehetőséget a bizonylaton való bármilyen feljegyzésre. Feljegyezhetjük a könyvelés módját és az érintett számlák számát, esetleg nevét, valamint nyilvántartásokba történt rögzítés időpontját. No meg le is szignálhatjuk, hogy a rögzítés tényét igazoljuk. A bizonylatokat a kibocsátott számlákat meg főleg megbízóink gyártják. Ismétlem a könyvelő nem írhat rá semmit ami a bizonylat tartalmi körébe tartozik.
A revizorok hóbortjával, főnökeik bírság elvárásával meg közvetlenül mi találkozunk. Az hogy a jogszabály nem ad lehetózéset valamilyen túlbuzgóságukra azzal csak a jegyzőkönyvekre adott észrevétel során tudunk kezdeni valamit. Ott tudjuk leírni, hogy túl terjeszkedett. Nem tudom mikor vettél részt egy adóhatósági ellenörzésben utoljára. A mai világban az a módi, hogy elveszik a meghatalmazásunkat, elmondatják, hogy hol mivel foglalkozik az általunk képviselt cég és átveszik a bizonylatokat. Aztán 30-40-50-90 nap múlva kapsz egy jegyzőkönyvet tele megállapítással amire teheted az előbb említett észrevételt. A fortélyos félelemről meg csak annyit, hogy amikor egy tőled 20-30-40 évvel fiatalabb revizor - miután még a meghatalmazásoddal is elrohant a jogászokhoz, mert képtelen megítélni annak szabályosságát - oktat ki a bizonylatok hibáiról, kialakul egy egészséges védekező reflex. Egyébként az MKOK tagja vagyok - amire újabban egyre kevésbé vagyok büszke - így figyelemmel kísérem a honlapjukon megjelenő cikket.
Ide idézem a helyet ahol az adószám számlán való feltüntetésével kapcsolatos pontos állásfoglalás található.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/search/searchresults?query=ad%C3%B3sz%C3%A1m%20a%20sz%C3%A1ml%C3%A1n&spage=2&psize=10">http://www.nav.gov.hu/search/searchresu ... 2&psize=10</a><!-- m -->

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Azokat a számlázó programokat amiknek lejárt a licence és nem lett meghosszabbítva ugye nem kell jelenteni?
És mi van az olyan ügyviteli rendszerrel aminek van számlázási modulja de sosem használták? Azt jelenteni kell?
Köszi
Válasz idézéssel
Köszi Klárika!

Még mindig úgy érzem,a jogos felhasználó elmaradhatatlan, :oops: de,lehet én látom rosszul. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Kedves Gugu7!

Valóban fejlesztő vagyok. Ha bővíteni akarják a számlák tartalmát, már a plafonon vagyok.
Pontosítsunk, én példánysorszámozásról írtam, nem sorszámozásról. Tévedés, hogy a revizor, kérheti, nem kérheti, nincs benne a törvényben és a rendeletben sem. Magunknak okozunk felesleges problémát a számlázási szabályok túllihegésével. Pont abba fog belekötni a revizor, amit a kötelezőn kívül ráírunk. Például, ha a könyvelő ráíratja a vevő adószámát a számlára és közben megváltozott az utolsó két jegye ( megyekód), akkor bizony beleköt a revizor.
Sokszor tapasztalom ezt a "fortélyos félelmet". Ajánlom figyelmedbe a a könyvelők egyesületének cikkét: <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mkoe.hu/CMNewsViewNews.php?cmnewscmd=view&cmnewsid=MKOE1f8a7c83135080ed75953b4005e62e0c">http://www.mkoe.hu/CMNewsViewNews.php?c ... 4005e62e0c</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Kedves Betasoft!
Gondolom fejlesztő vagy, mert csak így tudom értelmezni és átérezni vehemenciádat.
Úgy gondolom, picit el vagy tájolódva. Itt nem a jogalkotók, hanem a jogalkalmazók fordulnak meg. Mi ugyanúgy szemvedő alanyai vagyunk a kapkodó át nem gondolt jogalkotásnak, mint Te.
Attól, hogy a rendelet sem a sorszámozást, sem a Ti nyilatkozatotokat nem említi, attól még a revizorok kérhetik, más jogszabályra hivatkozva. Ott meg mi leszünk sarokba állítva első körben. A tietek csupán a második kör.
Egyébként pedig hidd el mi a gyakorlatban sokkal jobban használható épkézlábabb jogszabályokat tudnánk kitalálni mint az elefántcsont toronyban csücsülő jogászok!

Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Tamás!

Így értettem én is,azért írtam miből állna ha ráírnák...Jogos felhasználója XY cég.A számlát befogadó esetleg be köthet.
Hiába kutakodom,előírást nem találok,de sántít a dolog./nekem/
amit találtam:

Számlázóprogramhoz semmiféle engedély nem szükséges!
A készítőnek kell egy felelősségvállalási nyilatkozatot kiállítania, mely szerint az előállított számla megfelel a törvényi előírásoknak, illetve a sorszámozás folyamatos, kihagyás nélküli. Valamint felhasználói kézikönyvet kell a programhoz biztosítani.
Ha saját magadnak írod, akkor ezt neked kell megtenned. :oops:

Az új számítógépes számla rendelet (23/2014. (VI. 30.) NGM rendelet) már nem tartalmazza a nyilatkozattételi kötelezettséget! 2014.07.01 után ez már nem kell. <!-- m --><a class="postlink" href="http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=170220.266025">http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=170220.266025</a><!-- m -->
Kérem ne találjanak ki új dolgokat, amit a számlára kell írni, mert arra már semmi új nem fér. Bőven elég az ami már kötelező. A példánysorszám például nem kötelező, az új rendelet már meg sem említi, a régiből meg korábban kikerült.
Válasz idézéssel
Valaki hallott arról, hogy 2015.01.01-től már csak online számlázó programokat lehet használni? Egyik ügyfelem mondta nekem! Abban nem volt biztos, hogy a NAV biztosítja a programot, vagy bármilyen online program használható, de a most bejelentett nem online számlázó programokat nem lehet majd használni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Nem. Az nem nyomtatvány, hanem program. Szerintem épp ezért találta ki a NAV ezt az újfajta bejelentési és kijelentési kötelezettséget.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
A vásárolt számlázó programot fel kell venni a szigorú számadású nyomtatványok nyilvántartásába? Ugye igen?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Én kiküldtem mindenkinek egy tájékoztatót és útmutatót a bejelentéshez. Ezzel a magam részéről le is tudtam a dolgot. Nem az én feladatom, a plusz munkára jelenleg nincs kapacitásom. Ha elszúrják, akkor plusz pénzért megcsinálom a javítást, ha megkérnek.

Vica
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Andi !
Tökéletesen igazad van, és nem sértettél meg senkit!
De
Ha nem veszed a nyakadba eyeket a + adatszolgáltatásokat nem, vagy rosszul csinálja meg. A végeredmény Te írod a kérelmeket és végül Te intézed el.
Mivel nem tud kitölteni egy nyomit, elmegy oda ahol kitöltik.
Ha tudatosítottam, hogy nem a mi dolgunk hajlandóak kifizetni a + munkát.

Oh, hát akkor te valamit nagyon jól csinálsz, ha kifizetik a plusz munkát! Smile Mint mondtam, tőlem elvárják, pedig nem hiszem, hogy ebből a szempontból bármit rosszabbul csinálok, mint más könyvelő. Főleg azért van ez, mert (idézem) "a szomszéd üzlet könyvelője ingyen megcsinálta..." "és egyébként is a szomszéd üzlet tulajdonosa miért fizet kevesebb adót?" És sorolhatnám kedvenc mondataimat. Smile
Azért, a szakma képviselőinek valamennyire ki kellene állniuk egymásért. Nem az itt lévőkre gondolok, de valami oka van, hogy ha jön hozzám/hozzánk egy ügyfél, akkor úgy kezdi, hogy mert az előző könyvelője milyen hülye és minden az ő hibája és semmit nem mond el. Aztán, pár hét múlva megtapasztalod, hogy ha elmondod, akkor is figyelmen kívül hagyja, vagyis valószínűleg az előző könyvelője sem hülye. Ez a szakma kicsit elveszítette a "fényét", a megbecsülést.
Elkanyarodtam a témától... Smile
Válasz idézéssel
Sajnos tapasztalatból tudom, ( ha csak a pénztárgépes eseményeket nézem vissza utólag), hiába tudatosítottam mindenkiben hogy nem a könyvelő feladata ez és ez azzal kapcsolatban, senki de senki nem volt hajlandó a plusz munkáért plusz díjat fizetni.
Szerencsés vagy Klári, ha te olyan munkákért amik nem könyvelői feladatok plusz díjat tudsz kérni és természetesen azt ki is fizetik. Smile
Én úgy gondolom továbbra is, ha adott az, hogy papír alapún is be lehet küldeni, akkor próbálják meg az ügyfelek, már csak azért is, mert az sem mindegy, hogy egy irodának pl. 10 vagy 50 vagy 100 ügyfelére kellene soron kívül "megcsinálnia" a bejelentőt. Időben és munkában is sok lenne néhány fórumozó tagnak ( vagy azért mert biztos van közöttünk olyan akinek nagyobb könyvelő irodája van, vagy azért mert egyedül dolgozik és próbál boldogulni könyvelőként) és ha nem muszáj a sok adminisztráció munka mellett ne terheljük magunkat.
Válasz idézéssel
Szia Andi !
Tökéletesen igazad van, és nem sértettél meg senkit!
De
Ha nem veszed a nyakadba eyeket a + adatszolgáltatásokat nem, vagy rosszul csinálja meg. A végeredmény Te írod a kérelmeket és végül Te intézed el.
Mivel nem tud kitölteni egy nyomit, elmegy oda ahol kitöltik.
Ha tudatosítottam, hogy nem a mi dolgunk hajlandóak kifizetni a + munkát.

Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem kötözködni akarok, csak kicsit megint úgy érzem, hogy ki vagyunk használva. Miért is lenne a könyvelő feladata a nyomtatvány beküldése? Ha az ügyfelek kellőképpen tájékoztatva vannak a kötelességeikről (a tájékoztatást megtettem), akkor mulasztás esetén vessenek magukra!
Egyre több az olyan ügyfél, aki még a saját adatait sem tudja kitölteni egy-egy nyomtatványon. Minden könyveléshez nem köthető papírt elém raknak, hogy töltsem ki. A legtöbb ügyfél már nem kér, hanem elvár a könyvelőtől olyan dolgokat, ami az ő feladata lenne. Szerintem, ez részben annak is köszönhető, hogy mindenféle adatszolgáltatást a könyvelő nyakába varrnak. Az ügyfélben fel sem merül, hogy megpróbálja maga megoldani.
Én azzal próbálom kis önállóságra nevelni az ügyfeleimet, hogy most rájuk bízom a feladatot, természetesen a kellő tájékoztatást megadva hozzá. Mert ugyebár, egy cég vezetéséhez szükségeltetik egy minimális önállóság.
Remélem, nem sértettem meg senkit az írásommal! Smile
Andi
Válasz idézéssel
Tamás!

Így értettem én is,azért írtam miből állna ha ráírnák...Jogos felhasználója XY cég.A számlát befogadó esetleg be köthet.
Hiába kutakodom,előírást nem találok,de sántít a dolog./nekem/
amit találtam:

Számlázóprogramhoz semmiféle engedély nem szükséges!
A készítőnek kell egy felelősségvállalási nyilatkozatot kiállítania, mely szerint az előállított számla megfelel a törvényi előírásoknak, illetve a sorszámozás folyamatos, kihagyás nélküli. Valamint felhasználói kézikönyvet kell a programhoz biztosítani.
Ha saját magadnak írod, akkor ezt neked kell megtenned. :oops:
Válasz idézéssel
Erzsó!

Lehet, hogy valamit rosszul írtam. Egy új céget könyvelek most, ahol saját készítésű számlázó programot használnak, de a kimenő számlákon nincs feltüntetve a számlázó program neve! A törvényi előírásoknak megfelel, tehát sorszámozás kihagyás nélküli, csak egy eredeti példányt nyomtat, stb. A november 15-ig esedékes adatszolgáltatás nem gond, hiszen a saját programjuk adatait tudják. Azt nem tudom, kötelező feltüntetni a kimenő számlákon a számlázó programjuk nevét?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!

A nyomtatvány nem kéri?/ a program nevét? /Még nem láttam,...de igyekszem megnézni! Mert akkor lehetne rá hivatkozni. Big Grin
Válasz idézéssel
Erzsó!

Egyetértek veled, de ha nincs kezemben semmi bizonyíték, akkor hogy mondjam azt, a számlára rá kell írni a számlakészítő program nevét? A nyomtatvány kitöltéséhez minden adatot megkapok, azzal nincs gondom! Az a kérdés, kötelező feltüntetni a kimenő számlákon a számlakészítő program nevét, vagy nem? Egyébként nemrég szembesültem egy olyan adóalannyal, aki KATÁ-s egyéni vállalkozó volt, szállásadással foglalkozott, és azt mondta, hogy neki nem kötelező számlát számlázó programmal készítenie vagy kézi számlatömbben kiállítania. Ecxellel készített egy számlát!!! Szóltam az ügyfelemnek, ezt az EV-t gyorsan felejtsék el!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Tamás!

Úgy gondolom,akkor is le kell jelenteni,de szerintem szólni kéne nekik,írják rá.Másképp hogy töltöd ki a nyomtatványt.
Ugyan nem láttam még,mert én kaptam mailt a számla készítő programozóktól,mit hol találok a kitöltéshez.
Most elővettem azt a céget akik csináltattak maguknak programot,nem hinném,hogy túl sokan használnák,rajta van a név.
Mint a múltkor jeleztem,itt abból a programból mennek ki a számlák elektronikusan..,azt is le kell jelentenünk.
Válasz idézéssel
Szia Tamás!
Köszi.
Válasz idézéssel
Potyi!

A 23/2014 sz. ngm rendelet 2. §. 2. bekezdése leírja, mi a számlázó program. Ezt az "egyszerű" pénztárgép nem tudja, már amilyen típusokat az én ügyfeleim használnak. Ha számlázni kell, akkor kézi számlatömböt használnak, mert nincs benne számlakészítő modul! Na, az ilyen pénztárgépnél nem kell jelenteni! Ellenben a "bonyolultabb" pénztárgépnél már nem tudom a választ!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Erzsó!

Én is így gondolom, de nincs leírva sehol, hogy kötelező feltüntetni. Egyébként ez egy speciális program egyik modulja, saját készítés, nem kívánják másnak eladni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nekem még mindig nem világos, hogy a pénztár gépeseknél kell valamit jelenteni vagy nem, azét vagyok bizonytalan, mert az ügyfélnek akinek pénztár gépe van azt mondta aki beüzemelte. hogy igen.
Szerintem azok nav-os programok, ott mit jelentenék vagy lehet már én tévedek.
Köszi
Válasz idézéssel
Tamás!

A számlákon alapból fel van tüntetve melyik számlázó program készítette.Anélkül nem is használhatnánk,frissítés is így jön...
A könyvelő programoknál is rajta vannak a kartonon,főkönyvin,stb... :oops:
Szerintem amin nincs, az kalóz....program..
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég