A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vállalkozási adó 10%-os összege költségként könyvelhető?
Kedves Imre!

Ha jól értettem a jelet, akkor a főállása heti 36 óránál több! Ennek alapján a válaszok:

1. Igen, minden negyedévet követő 12-ig adót kell fizetnie!
2. A kiszámolt adóalap után 10% szja-t kell fizetni és 2015.02.25-ig az egészet be kell vallani! Ekkor kell megfizetni és bevallani a 16% szja-t és a 14% EHO-t is!!!
A járulékoknál ha van az adott hónapban kivét, akkor azt a következő hó 12-ig be kell vallani és a járulékokat befizetni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Ennél egy kicsit bonyolultabb és összetettebb a dolog. Egy másik fórumon egyik szaktársunk ilyenkor szokta írni: " Kérdezze meg adótanácsadóját, könyvelőjét" Smile Talán a "mellékhatások" elkerülése végett tényleg ez az üdvözítő megoldás. Smile
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Másodállású, egyéni vállalkozó vagyok.
Néhány alapvető, de számora nem egyértelmű kérdésem lenne:
A főállásom (heti 36 h <) munkabére után a munkahelyem fizet utánam adó- és járulékelőleget.

1. Szükséges e évközben nekem is fizetnem a NAV felé előleget?

2. Ha igen, az nagyjából úgy történjen, hogy kiszámolom az éves (jelenleg 2014) adóalapom,
abból kiszámolom az adót és járulék összegeket, és ezt negyedévekre (?) elosztva elutalom a NAV felé?
2015 februárjában pedig az éve bevallásban bevallom?

Köszönöm válaszaitok előre is.

M. Imre
Válasz idézéssel
Csak megerősíteni tudom Kicsit és Hajnalcsillagot.
Válasz idézéssel
kedves Hajnalcsillg és Kicsi 50!
Köszönöm, hogy megerősítettétek az aggályomat, sajnos két évet kell önellenőriznem.
Viszont, most azt hallottam, hogy az osztalék után átutalt EHO-t költségként lehet könyvelni, amit én eddig egyéb, nem költségnek minősülő oszlopba könyvelem. Ha ezt megtudnátok erősíteni, akkor a két tétel kiüti egymást.
Üdvözlettel. márti
Válasz idézéssel
Bizony ez így igaz, ez az szja sem költség, érdemes lenne végig gondolni, hogy mióta könyveled költségként és ha kell akkor önellenőrzini, hogy ne legyen belőle gond.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sajnos nem tudlak megerősíteni, mert a 10%-os vállalkozói SZJA ugyanúgy nem számolható el költségként mint a vállalkozói osztalékalap 16%-os adója.
Válasz idézéssel
Egyéni vállalkozásban a nyereségből levont és Navnak átutalt 10% vállalkozási adó, könyvelhető a költségnek minősülő egyéb kiadások közé?
Én eddig oda könyveltem. Most vettem észre, hogy ez az összeg a pénzügyi eredményt növeli. Segítsetek, remélem ti is költségként könyvelitek.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég