A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosási szabályzat
Tényleg nincs miért elnézést kérni egymástól, hiszen azért vagyunk itt együtt jó sokan, hogy ha valaki elveszik ebben az őrült dzsungelben, segítsünk egymásnak kikecmeregni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Janka, nincs miért elnézést kérned. Ahogyan ezek a törvények meg vannak csavarva, az elbandzsítás nálunk már szakmai ártalom :lol:
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Tünde!

Igazad van! Elnézést kérek Kláritól is, elbandzsítottam és még erősködtem is. A könyvelőknek valóban a VPOP-hoz kell beküldeni.
Üdv:

Janka
Válasz idézéssel
Szia Janka!

Én Klárival értek egyet.
Az általad leírt 45.§ 4.pont visszahivatkozása szerint a szabályzatot jóváhagyásra a könyvvizsgálóknak kell a Könyvvizsgáló Kamárához beadni (5.§ d) írja: g) pontjában meghatározott...)
Mi egyszerű "pór" könyvelők az 1.§ (1) h) pontjába tartozunk, így az 5.§ g) pontja vonatkozik ránk.
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Ne haragudj, hogy vitatkozom, de átolvastam a 2007.évi CXXXVI törvényt. Csak a bejelentéseket kell a VPOP felé megtenni, a szabályzatot jóváhagyásra a könyvelőknek is a Könyvvizsgáló Kamárához kell beadni . A törvény 45.§ 4 pontja szerint.

Üdv: Janka
Válasz idézéssel
Szia Janka!

Igen tudom. A feltett minta a könyvvizsgálóké, akik az útmutató szerint a Kamarához nyújtják be a szabálzatot. Minden más halandó régen az ORFK-hoz, idéntől a VPOP-hez. Amit felraktam csak minta, de egy-két helyen átírva tökéletesen jó a mi szakmánkra is.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Én úgy látom- tv 45.§ 4.pont - , hogy az újonnan alakulóknak 90 napon belül a Magyar Könyvvizsgáló Kamarához kell benyújtani jóváhagyásra a szabályzatot.
Ha van időd nézd megy!

köszönöm:

Janka
Válasz idézéssel
Szia Bibi!

Nem értettél félre semmit.

Aki még anno beküldte, annak van és nem kell semmit csináljon az azonosítgatáson kívül.

Aki új könyvelő(cég) annak el kell készíteni és most már a VPOP-hez megküldeni. Minket ennyiben érint.

Válasz idézéssel
mano Írta:Szerintem az előtársasági ellenörzőben, csak a könyvelő cégre vonatkozik, hogy a pénzmosási szabályzatot be kell küldeni, más cégekre nem.

Vagyis, ha egy könyvelő cég alakul, csak annak van ez a kötelezettsége?

Ha én mint könyvelő valakivel szerződést kötök, rám már vonatkozik a korábban egyszer megküldött szabályzat betartása, akár új a cég, akár régi.
Ha félreértettem kérlek szóljatok.

Klári köszönöm/jük a pm irányelvet, este átolvasgatom. Confusedab:
Válasz idézéssel
Felraktam a dokumentumokba a PM irányelvet e témában, mert gondolom ma már nem lehet simán hozzájutni Big Grin

Válasz idézéssel
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.fntudosito.hu/riport/724">http://www.fntudosito.hu/riport/724</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Szerintem az előtársasági ellenörzőben, csak a könyvelő cégre vonatkozik, hogy a pénzmosási szabályzatot be kell küldeni, más cégekre nem.

Mano-Klári
Válasz idézéssel
Én eddig abban voltam, hogy beküldöm a szabályzatot és betartom az azonosítást stb. halad az élet szépen.

Most az előtársasági teendők dokumentumban (nagyon köszi, isteni!) látom, hogy minden cégnél be kell küldeni.

Most tehát: rám vonatkozik a szabály (saját kötelezettségemet szabályozom) vagy minden egyes cégemet jelentem, akikkel szemben kötelezettségem van?

--------------------------

z előző hozzászólásokból azt olvasom ki, hogy új szabályzatot kell beküldeni a ... hova is? VPOP-hoz?
Válasz idézéssel
Na, uccsó kérdés és remélhetőleg kivégeztem a témát.
Amikor társaságot kell azonosítani, akkor csak az azonosítási adatlap "jogi személy esetén" rovatait kell kitölteni, vagy a szerződést kötő magánszemély adatait is rögzíteni kell a "természetes személy esetén" részén? Ti mindkettőt kitöltitek ilyenkor?
Van egy olyan rész hogy "az üf saját nevében jár el". Itt nyilatkozzon írásban és írja alá vagy elég ha én beírom hogy IGEN, a saját nevében jár el és aláírom?
Cry
Válasz idézéssel
Szia Ildikó !

Csak a szabályzatot küld be
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én is lemaradtam a szabályzat beküldéséről, most szertném pótolni, viszont az a kérdésem, hogy a szabályzathoz csatolni kell a mellékleteket is amin az ügyfelek adatai vannak vagy csak magát a szabályzatot kell beküldeni?
köszönöm
Ildikó
Válasz idézéssel
sziasztok!

Nos nagyon jó ez a fórum, de minél többet olvasgatok, annál jobban kezdek pánikba esni....
Hát most nézetek hülyének, de fogalmam nem volt erről a pénzmosási szabályzat beküldési dolgoról. Jó, hallottam róla meg stb. de sem nem csináltam, sem nem küldtem be. Most akkor mi a szösz lesz?
Miért kellett nekem az elmúlt 4 évben szülni????? inkább maradtam volna fitten a szakmában.... Sajnos van egy könyvelő Bt.-m amolyan épphogy megélünk bt.....De nemigen ezzel foglalkoztam mostanság. Most kezdek feléledni, mint Csipkerózsika... :oops:
Hát akkor uccu neki, megcsinálom valahogy és beküldöm, aztán gondolom majd rámszállnak.... sok sok bírsággal.

Judith
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Akkor elő kell keresem valamelyik fiók aljából biztos ott porosodik valahol.
Válasz idézéssel
A 2007.12.15-én kihirdetett szabályozás a újonan készítendő szabályzatokra irányadó. (VPOP honlapon lévő minta)

A régi meglévőket nem kell módosítani, mivel nincs új előírás ami a régieket megváltoztatná.

Válasz idézéssel
Állj!

A pénzmosási szabályzatunknak meg kell lennie. A szabályzatot annak idején be kellett küldeni az ORFK-nak és karbantartásként az új ügyfeleket azonosítani kell és őrizni az adatlapot.

Azoknak az új szolgáltatóknak kell a VPOP-hez küldeni akik 2008. jan.1-től alakultak.

A régiek dec 31-ig az ORFK-hoz küldték.

Ez azt jelenti, hogy nekünk most semmi dolgunk nincs vele, csak őrizni és karban tartani.

Halk megjegyzés: mindenkinek legyen a fiókjában aki volt 2007.dec 31-én. Hogy elveszítette a feladóvényt az az Ő trehánysága.

Válasz idézéssel
Hatálya a tevékenység kezdete. Legalábbis így logikus. Te most küldenéd be?

Eddig nem hiányolták a második pld-t, nekem meg bőven elég hogy igazoltan átvették a beküldött szabályzatomat.
Tünde
Válasz idézéssel
Elvileg egyet visszaküldenének lebélyegezve, nem? :oops:
És a szabályzat hatálya mikori dátumnak kell lennie?
Válasz idézéssel
Verocs, az üres mellékleteket nem kell elküldeni. Én anno csak egy pld-t postáztam térvivel. Kettőt kellett volna?
Tünde
Válasz idézéssel
csak a szabályzatot kell küldeni 2 pld-ban, üresen mellékletekkel?
Válasz idézéssel
Szia Andicsek!
Küld az ORFK-hoz, aztán rendezzék le maguk között.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég