A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosási szabályzat
Na most őrülök meg!!!!
Könyvvizsgálóval együtt megállapodtunk hogy a 3,6 milla egy ügyletre vonatkozik. Ha tényleg éves szinten halmozni kell... Még egy feladat amit ránk sóznak.
3,6 milla nettó vagy bruttó?
Válasz idézéssel
Polika köszi! Szóval akkor az első pontban kérdezett a "nyerő". Értem. Mégegyszer köszönöm!
Andicsek
Válasz idézéssel
jó, akkor ez kilőve
nem szándékozik 3,6 m ft értékű virágot eladni senkinek
Katla
Válasz idézéssel
Nagyon nagy bűne lehet, ha éven belül 3,6 millióért vesz tőle egy személy virágot.
Válasz idézéssel
a virágboltos EV-nek is kell ???
Katla
Válasz idézéssel
A vevőt nem kell jelenteni, csak ha egy vevőd éven belül eléri a 3,6 milliós kp-s vásárlást, pénzmosási szabályzat készítésére köteleztett az adott vállalkozás. Ezen a napon köteles vagy azt az azonosítási adatlapot kitölteni ami a szabályzatodban van. Jelenteni csak azt kell akiről azt gondolod, hogy mos.
Válasz idézéssel
kati1012 Írta:1 vevő, amig el nem éri a 3,6 m. ft-ot addig nem kell az azonositást elvégezni. Ez 5 nap elteltével, vagy 10 nap elteltével, itt nincs napi limit meghatározva.

Sziasztok!
Szánom-bánom, de muszály megkérdeznem, hogy megvilágosodjon a maradék kis agyam! :oops:

"Vevő, amíg el nem éri a 3,6 mill. ftot" ez azt jelenti,hogy egy adott vevőnél gyűjtögetetm a kis vásárlásokat és amikor "hopp" egyszercsak eléri a 3,6 mill. ft -ot akkor kell jelenteni??? Smile

Vagy egy vevő egy ugyanazon ügylet, de részteljesítés és részletekben való kifizetés esetén elérő 3,6 mill ft-ot kell jelenteni.

Köszönöm a türelmet...
Jajaj!

Hát pusszantás nektek
Andicsek
Válasz idézéssel
:lol: :lol:
Katla
Válasz idézéssel
Köszönöm a segítséget.
Így vezérigazgatóként megkértem a kontrollert, hogy kérdezze meg a témával kapcsolatban a könyvelőnket, de nem tudtam meg semmit még az osztályvezetőtől sem! Smile Smile

DE szerencsére van az aktaforum, ahol mindig számíthatok arra, hogy valaki segít.

Köszönettel, Lívia
Lívia
Válasz idézéssel
Szerintem igen, mint EV Te vagy minden. / könyvelő, irodavezető, osztályvezető, kontroller... vezérigazgató!
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok, erről lemaradtam... :-)
Azt szeretném kérdezni, hogy ha én ev-ként könyvelgetek, akkor saját magam nevében jeletenem kell önmagamat????
Hú, ez kicsit fura kérdés lett.. Smile
Köszönettel: Lívia
Lívia
Válasz idézéssel
Mónika és Katczi arról beszélgettetek, hogy valamilyen bejelentőlapot küldtetek el, és nem az egész szabályzatot.
Az milyen bejelentőlap? Honnan tudom letölteni?
Válasz idézéssel
Én is a 3,6 millióról tudtam, ezért lepett meg a VPOP válasza.
Gondoltam biztosan elnéztem valamit.
Akkor rendeben, mindenkinek köszönöm.
Válasz idézéssel
1 vevő, amig el nem éri a 3,6 m. ft-ot addig nem kell az azonositást elvégezni. Ez 5 nap elteltével, vagy 10 nap elteltével, itt nincs napi limit meghatározva.
Válasz idézéssel
Légyszíves akkor a 3,6m Ft az egy napra eső egy vevőtől, vagy egész évben egy vevőtől, vagy hogy értitek, bocs de én még mindig nem értem.
Válasz idézéssel
A 3,6 millió ft egy évre vonatkozik, egy évig figyelni kell aztán újra kezdjük a kereskedelmi szolgáltatóknál.
Válasz idézéssel
Nyugi Duringó!

Csak a 3,6 milla felett értékesítők. Maga a tv. mondja CXXXVI.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Hát szasztok ! Akkor most vajon melyik árukereskedőre vonatkozik a Pénzmosási Szabályzat készítés ? A 3,6 millió Ft-ot egy vevőre kell vizsgálni, és milyen időszakra ?
Ilyen alapon sok-sok vállalkozót érinthet ez a téma.
Én kis naiv azt gondoltam, hogy az egyösszegben, egy napon egy vevő általi készpénzfizetés tartozik ebbe a kategóriába.
Lehet, hogy nagyot tévedtem ?????

Ha az van, amit sajnos a VPOP-s válaszából sejtek, akkor még sokan nem tettek eleget a kötelezettségüknek.

Ez már egyszerűen követhetetlen !

Valaki mondja már azt, hogy ez csak egy rossz álom !!!!!

durcingó
Válasz idézéssel
Drága Polika!

Én úgy gondolom, hogy legalább szólnunk kell írásban nekik, hogy kell szabályzat. Vélem ezt azért, mert ha kitör a balhé akkor a h.... könyvelő lesz a hibás mert nem csinálta meg. Ilyenkor legalább az orra alá lehet dugni, hogy szóltunk. Hidd el tapasztalatból beszélek. Ma pl. egy ÜF taggyűlési jkv-t akart megcsináltatni a bérekkel foglalkozó munkatársnőmmel. Ki volt akadva, amikor azt a választ kapta, hogy nem.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ugyan nem nekünk kell az ügyfelek pénzmosási szabályzatáról gondoskodni, de nekem hálásak szoktak lenni, ha felhívom valamire a figyelmüket. A kereskedelmi vállalkozások pénzmosási szabályzatával kicsit bajban voltunk. A VPOP-tól most kapott választ(ugyan márc. 13-ra dátumozták) közzétenném. Hátha valaki hasznát veszi.

Tisztelt Cím!

Kézhez kaptam elektronikus üzenet formájában elküldött megkeresését, melyre az alábbiakban válaszolok.

Minden árukereskedelmi tevékenységet végző szolgáltató köteles belső szabályzatot készíteni, függetlenül az éves forgalomtól.

Az árukereskedelmi tevékenységet végző szolgáltatók felügyeleti szerve a Pmt. 5. § (1) f) pontja alapján a kereskedelmi hatóság, tehát a Magyar Kereskedelmi Engedélyezési Hivatal, aki a honlapján a mintaszabályzatot már közzétette és elérhető a <!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mkeh.gov.hu/kereskedelmi/EU/Pmt">http://www.mkeh.gov.hu/kereskedelmi/EU/Pmt</a><!-- m --> webcímről.

Az a megoldás nem elégíti ki a Pmt. rendelkezéseit, mely szerint a szolgáltató feltesz a honlapjára egy nyilatkozatot arról, hogy elfogadja a mintaszabályzatot, ugyanis neki saját ún. belső szabályzattal kell rendelkeznie. Ezért a mintaszabályzat pusztán egy ajánlás, egy minta.

Bízom benne, hogy a fentiek minden tekintetben kielégítő válaszul szolgálnak, amennyiben további kérdése lenne, úgy a későbbiekben is állok szíves rendelkezésére.

Budapest, 2008. március 13.

Tisztelettel:

Simonka Gábor főhadnagy

Osztályvezető megbízásából

Garajszki Péter

Vám- és Pénzügyőrség Központi Bűnüldözési Parancsnoksága

Pénzügyi Információs Osztály
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én most csinálgatom a 2007. évi törvénynek megfelelő szabályzatot.
Valaki már átdolgozta? megcsinálta?
Pl. nem tudom,mert olyan bugyuta vagyok :oops: , hogy mikor kell a következőt alkalmazni? Azaz milyen esetek vannak?

"A szabályzatban rendelkezni kell a szolgáltató által felsorolt azon esetekről, amikor szolgáltató a Pmt. 7. § (3) bekezdésében megjelölt maximum adatokat is rögzíti, a Pmt. 7. § (2) bekezdésében előírt minimum adatkörön túl. (2. sz. melléklet) "
Üdv Judithh
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen! El fogom küldeni.
Válasz idézéssel
Icuskám !

Az autószerelő ügyfeleddel kapcsolatban igazság szerint nem tudom, hogy mit kéne csinálni, talán én békén hagynám, de bizonytalan vagyok.

A saját magadét én mindenképpen elkészíteném és be is küldeném, az ügy feleidről nem kell beküldeni semmit, csak a 2003. évi XV. tv. 3. §-ban előírt ( formája 1.sz. melléklet ) szerinti azonosítási adatlapot kell elkészítened és őrizgetned.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Köszi Kicsi50!
Megnézte, hogy kire vonatkozik.
Van egy autójavító cégem, amely a vizsgáztatásokkal kapcsolatban kötelező fel.biztosításokat is köt, minimálisat, melyből egy hónapban olya 30.000.- jutaléka van. Neki kell? Mert van egy olyan pont, hogy biztosítási, biztosításközvetítői, ez akkor csak a nagy biztosítókra vonakozik?

És kell még a könyvviteli szolgáltatónak, jelen esetben nekem is, vagyis kellett volna. Most küldjem el azt a szabályzatot, amit a vám honlapján találtam, az jó? De itt a többiek arról beszéltek, hogy az ügyfeleiket is jelentik valamelyik mellékleten.
Ezt kell? Milyen nyomtatványon?
Válasz idézéssel
Icuska !

Miért kellett volna a vállalkozóidnak, cégeidnek küldeni a szabályzatot, ha az általad könyvelt társaságok, vállalkozások erre a szabályzatra kötelezettek akkor felhívod rá a figyelmet és ők lerendezik, mem minden vállalkozás kötelezett rá ! Ha már a VPOp honlapján böngészel akkor látod azt is hogy kinek kell olvasd el alaposan lehet, hogy nincs is olyan .

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég