A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosási szabályzat
No pedig régi kollégámat idézve azt gondoltam" több szem - több csipa" Big Grin de akkor rátok hallgatok és úgy csinálom ahogy akarom. Smile
Válasz idézéssel
Hahóó!

A kérdésed alatt van a válasz... :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
hajnalcsillag Írta:Mivel én anno elmulasztottam a beküldést és most szankció nélkül pótolhatom, hát fogom és elküldöm az egész pakkot, s átutalom a 3 ezret. A szabályzaton kell lenni -főlapján, vagy a lapokon - aláírásnak, béleygzőnek, vagy elég a Kérelem nyomtatványt cégszerűen aláírni?
Hahóóóóó !!!
Senki nem tud nekem válaszolni?
Válasz idézéssel
Mivel én anno elmulasztottam a beküldést és most szankció nélkül pótolhatom, hát fogom és elküldöm az egész pakkot, s átutalom a 3 ezret. A szabályzaton kell lenni -főlapján, vagy a lapokon - aláírásnak, béleygzőnek, vagy elég a Kérelem nyomtatványt cégszerűen aláírni?
Válasz idézéssel
Nem kell beküldeni a szabályzatot, csak elkészíteni, s pihentetni a trezorban, ha szükséges, ellenőrzéskor bemutatni.

Amit be kell küldeni az alábbi linken van (csatolmányként):
Főlap / Pénzmosás / Felügyeleti tevékenység
Betűméret növeléseBetűméret csökkentése
2013.07.24.
Kijelölt személy bejelentése nyomtatvány

A nyomtatvány letölthető DOC formátumban.
Share
Kapcsolódó anyagok
Letölthető dokumentumok

kijelolt_szemely_bej_nyomtatvany.doc (44KB)

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/kijelolt.html">http://www.nav.gov.hu/nav/penzmosas/fel ... elolt.html</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Értem én a lényegét, hogy mi a cél: a terrorizmus elleni küzdés.
De azért nagyon durva ez a pénzmosási szabályzat! Még nem olvastam végig a MINTÁT, de azért kiborultam, hogy milyen esetekben kell besúgni az üzleti partnert. És ha ezt a szabályzatot aláírjuk, elfogadjuk, és a partnert még sem súgjuk be - ha az egy teljes oldalon felsorolt esetek valamelyik eseménye kerül elő - akkor még el is kaphatnak, hogy a saját szabályzat nincs betartva.
Eddig a pénzmosási szabályzatot mindenki megírhatta, de most már "ajánlás" is van, szuper...
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Hát én beírtam a könyvelési vállalkozás nevét több helyre, aztán vannak olyan részek amelyeket ki kell emelni, mert magyarázó szöveg, aztán beírtam hogy ki és mióta megbízott a cégnél aki a felelőse a pénzmosás betartásának, mikor lett és hová lejelentve......... Szóval kicsit kicsinosítottam, volt olyan rész amit kivettem belőle. Én nem fogok új adatlapot a régieknek kiállítani, csak azoknak fogok újat akikkel a pénzmosási szabályzat kidolgozása után kötök szerződést.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika!

Nem olvastam a mintaszabályzatot, de azon mit kell módosítani? Magam dolgozom, alkalmazott nincs. Amit leírnak az "csinálom"! Egyébként újra fel kell venni az adatokat azokkal az ügyfelekkel, akikkel 2013.07.01-t megelőzően is szerződésem volt?
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Én minden esetben lefénymásoltam a személyit, lakcímkártyát, útlevelet, adókártyát, taj kártyát. Az adatlapot eddig én sem írattam alá csak kitöltöttem, de mostmár alá fogom íratni, az új nyomi szerint ami amintaszabályzat melléklete. Egyébként én is a NAV mintaszabályzatát dolgoztam át.
Válasz idézéssel
Szerintetek a NAV által közzétett mintaszabályzat jó lesz? Persze a NAV-os szöveget kiveszem, csak a többi nyomtatom ki!
Itt a link, ha valakinek kell:
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugyeleti_tevekenyseg/minta_pio.html">http://nav.gov.hu/nav/penzmosas/felugye ... a_pio.html</a><!-- m -->
A természetes személy igazolását hogyan csináljátok? Én elkérem a személyit, kitöltöm a nyomtatványt, de nem minden esetben íratom alá az ügyféllel. Régebben még a személyi igazolványt is lefénymásoltam! Kötelező volt az ügyfél aláírása a nyilatkozaton? A régi nyomtatványon nem volt aláírásnak hely!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
No végre testreszabtam a megrendelt mintaszabályzatot, s úgy döntöttem, beküldöm ha már egyszer "amnesztia" van. Csak még annyit kérdeznék: kell-e a szabályzat előlapját -vagy az összes többi lapot- aláírással, bélyegzővel ellátni, vagy elég ha a KÉRELEM nyomtatványon van cégszerű aláírás?
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

A könyvvizsgálói kamara elég jól összefoglalta szerintem itt:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.mkvk.hu/kamarai/kozlemenyek/pmt_valtozas">http://www.mkvk.hu/kamarai/kozlemenyek/pmt_valtozas</a><!-- m -->

Üdv.

Csöre
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Zsóka Smile
Válasz idézéssel
Üdvözlet!

Meg tudná nekem mondani hol találok vagy találok e egyáltalán az interneten pénzmosási szabályzat változásokról (2013) szóló összefoglalót kifejezetten könyvelőknek?

Móni
Válasz idézéssel
Szia, <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.szabalyzat.com">www.szabalyzat.com</a><!-- w --> ez az Egzatik KFT honlapja én is tőlük rendelem a szabályzatokat, bármit a cég arculatára is elkészítenek. Vagy <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.egzatik.hu">www.egzatik.hu</a><!-- w -->
Zsóka
Válasz idézéssel
hajnalcsillag Írta:Mostmár csak egy használható mintaszabályzat kellene, mert a NAV-é ahogyan az Önadózó cikke is írja, csak a szabályozási feladatokat határozza meg, de nem adja meg a konkrét belső szabályozás ajánlott szövegszerű tartalmát. Ha tud valaki valahol ilyet, az biztosan sokunkon segítene ha közkinccsé tenné.

Még mindíg -és egyre sürgetőbben aktuális a téma. Nem lehetne valahonnan megrendelni használható mintaszabályzatot? Ha valaki tud ilyen lehetőségről, nagyon jól jönne.
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Mónika. Mostmár csak egy használható mintaszabályzat kellene, mert a NAV-é ahogyan az Önadózó cikke is írja, csak a szabályozási feladatokat határozza meg, de nem adja meg a konkrét belső szabályozás ajánlott szövegszerű tartalmát. Ha tud valaki valahol ilyet, az biztosan sokunkon segítene ha közkinccsé tenné.
Válasz idézéssel
Mónika, nekem sem küldtek vissza semmit, sem 2003-ban, sem 2008-ban, hozzátűztem az én példányomhoz a postai feladóvevényt. Szerintem csak elrakták valahová, nem tudom elképzelni,hogy elolvasta volna bárki is, vagy nyilvántartásba vették volna.
Zsóka
Válasz idézéssel
hajnalcsillag Írta:Csatlakozom az előttem szólókhoz Smile Fogalmam sincs, beküldtem-e annak idején, nem találok róla semmit. Azt hol olvastátok hogy szankció nélkül be lehet küldeni a magunkfajta renitenseknek is? Big Grin
A minta szabályzat 1 oldalán írja hogy "Pmt 35§-ában meghatározott szankicók alkalmazása nélkül pótolhatja a mulasztását"......
Válasz idézéssel
Azt írja a NAV tájékoztató: "a Pénztmosás Elleni Információs Iroda - illetve jogelődje - által jóváhagyott szabályzattal rendelkeznek"....... azok ne küldjék be.
Én előkerestem: először 2007-ben beküldtem az ORFK Bűnügyi Főigazgatóságának, aztán 2008-ban VPOP központi bűnüldözési parancsnokságának de nekem erre semmiféle jóváhagyás nem érkezett. Ha nem szóltak akkor jóvá van hagyva? Smile
Válasz idézéssel
hajnalcsillag Írta:Csatlakozom az előttem szólókhoz Smile Fogalmam sincs, beküldtem-e annak idején, nem találok róla semmit. Azt hol olvastátok hogy szankció nélkül be lehet küldeni a magunkfajta renitenseknek is? Big Grin
További dilemmáim: Ha valaki adótanácsadást és könyvelést is végez, akkor ugye elég 1 szabályzatot elkészítenie? Csak mert a NAV honlapján külön van a "mintaszabályzat " mindkét tevékenységre. Honnan lehetne egy egészen egyszerű kis mintát szerezni annak aki EV-ként egyedül dolgozik és csak EV-ket könyvel? Mert a NAV-os "mintaszabályzatok" igazából nem tartalmaznak átvehető mintát szerintem, ember legyen a talpán aki abból megoldja a feladatot.
Válasz idézéssel
Szia Zsóka!

Szerintem jól értelmezed.....,ha nem,akkor én sem..... :oops: akkor valaki talán megcáfol.... :!:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Az elsőt 2003-ban készítettem, azt az ORFK-nak kellett beküldeni, utána 2008-ban a VPOP-nek, akkor most kinek? Én ugy értelmezem, hogy aki 2007 előtt kezdte meg a tevékenységet annak csak aktualizálni kell és nem kell beküldeni. Persze lehet,hogy rosszul értelmezem.
Zsóka
Válasz idézéssel
Csatlakozom az előttem szólókhoz Smile Fogalmam sincs, beküldtem-e annak idején, nem találok róla semmit. Azt hol olvastátok hogy szankció nélkül be lehet küldeni a magunkfajta renitenseknek is? Big Grin
Válasz idézéssel
Az enyém 2007-ben alakult, de őszintén: nem találok semmit arról, hogy beküldtem e
annak idején,pedig emlékszem rá. Talán a 2007-es anyagban kéne belenéznem hátha
legalább egy ajánlott feladóvényt találnék... Cry
Normál esetben nem kéne, de
ha nem találok semmit beküldöm. Az a biztos.Ha meg nincs szankció...
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég