A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pénzmosási szabályzat
Szia Durcingo !

4.sz.melléklet
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
durcingó Írta:Sziasztok!

Ki tud arról, hogy milyen nyomtatványon és milyen adatokkal kell bejelenteni a könyvelőknek a Pénzmosási Szabályzatban foglaltak betartásáért felelős személyt?

A határidő: 2008. március 15-e ?!!!!

durcingó

szia!
az ide már korábban belinkelt vpop-s mintaszabályzat egyik mellékletét kell kitölteni (talán a 6.számú)
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ki tud arról, hogy milyen nyomtatványon és milyen adatokkal kell bejelenteni a könyvelőknek a Pénzmosási Szabályzatban foglaltak betartásáért felelős személyt?

A határidő: 2008. március 15-e ?!!!!

durcingó
Válasz idézéssel
OK, köszi a segítséget!
Válasz idézéssel
maszlait: Ha egy kicsit belekukantasz, akkor látod, / azaz én úgy látom, hogy pepita mindegyik, csak az első oldal más... / ha nem így van majd kijavítasz....

tehát, ha a fedlapot megcsinálod, s hivatkozol mind a két tev. körödre, akkor sztem jó lesz, s senki nem fog veled kukacoskodni...
Válasz idézéssel
alexiarven Írta:sztem nem
Üdv.Alexiarven

aham... és akkor most hogy? gyúrjam össze a vpop honlapján található 2 külön szabályzatot, vagy válasszak ki egyet? HELP!!! Smile
Válasz idézéssel
sztem nem
Üdv.Alexiarven
Válasz idézéssel
szerintetek ha könyvviteli szolgáltatást végzek, és adótanácsot is adok, akkor mindkettőre külön-külön be kell adni a szabályzatot? :roll:
Válasz idézéssel
Nagyon jónak taláűlom a vámosok szabályzatát. Korrekt, alapos. Vann benne kellő törvény, s fő nem köthetnek bele.
Csak a fedlalpot kell variálni
Üdv: Alexiarven

Ya, még egy: Nem árt ha megnézzük, hogy kinek is kell beadni, mert nekem meglepi volt, hogy pl: az ingatlanközvetítő, értékbecslő...etc benne van...
Válasz idézéssel
Ivettke04 Írta:
kati1012 Írta:
durcingó Írta:Sziasztok !

Én úgy láttam a <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.vam.gov-on">www.vam.gov-on</a><!-- w -->, hogy már egy kicsit más szempontok alapján készítettek számunkra egy Pénzmosási Szabályzat Mintát.
Ebből úgy gondolom, hogy már ezt kellene alkalmaznunk.

Nézzétek meg Ti is, hogy így van-e, aztán egyeztessünk újra.

Üdv: durcingó

Ez a hivatkozás sajnos sehova nem vezet. Nem lehet megnyitni. Cry
Szia Kati!
Lemaradt a hu. <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.vam.gov.hu">www.vam.gov.hu</a><!-- w -->
Üdv.

Big Grin Köszönöm, erre nem jöttem rá, vagy már nem látok.
Válasz idézéssel
kati1012 Írta:

Én úgy láttam a <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.vam.gov-on">www.vam.gov-on</a><!-- w -->, hogy már egy kicsit más szempontok alapján készítettek számunkra egy Pénzmosási Szabályzat Mintát.

Szia Kati!
Lemaradt a hu. <!-- w --><a class="postlink" href="http://www.vam.gov.hu">www.vam.gov.hu</a><!-- w -->
Üdv.
Válasz idézéssel

Válasz idézéssel
:twisted: Még jó,hogy évekkel ezelőtt megvettük 6.000.-Ft-ért a "Szabályzat"-ot és most ,mint jó gyerekeknek csak otthon kell egy megújított verziót tartani,beküldözgetni már nem kell!
Csak az ügyfeleinket kéne jelentgetni! Pfuj!
Válasz idézéssel
potyi Írta:Szia Szesze!
A dokumentumok között találsz a pénzmosásra vonatkozó szabályzatot.

Szia Szesze!

Potyi megelőzőtt Big Grin Ha olyan hosszú, akkor szerintem Neked is ez a fajta van. Lehet hogy nem jól lettem, de készítettem egy előlapot, a "Mintasz.."-ról elvarázsoltam a fejlécet és kitöröltem azt a pár sort az elejéről és kinyomtattam, lefűztem a régire.
Talán át kellene írni? Ha igen, majd nyáron.... :lol: talán lesz egy kis időnk.
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Szesze!
A dokumentumok között találsz a pénzmosásra vonatkozó szabályzatot.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Kaptam egy nagyon sok oldalas Mintaszabályzatot a Pénzmosás és terrorizmus megelőzéséről és megakadályozásáról készítendő szabályzatról! A határidő március 15-e, és mivel nagyon rövid már a határidő szeretnélek megkérdezni benneteket, hogy hátha van valakinek sokkal rövidebb vagy valami okos ötlete, hogy hogyan tudnánk elkészíteni, minél gyorsabban! Hát az nem semmi hogy mik vannak benne!
Nem is tudom, hogy ezt hogyan lehet teljesíteni, szerintem sehogy!
Várom a válaszotokat!
Mindenkinek jó hétvégét!

SZESZE
Válasz idézéssel
Szia Tünde!

Küld el nekem felpakolom.

Taglista-gugu7-privátüz. máris az outlookban vagy és jöhet.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nem tudok rájönni, hogyan tudok esetleg anyagot csatolni, de találtam egy pénzmosás elleni szabályzatot könyvelőknek 2008-as kiadásban.

Ha érdekel valakit elküldöm.
Válasz idézéssel
Tényleg nincs miért elnézést kérni egymástól, hiszen azért vagyunk itt együtt jó sokan, hogy ha valaki elveszik ebben az őrült dzsungelben, segítsünk egymásnak kikecmeregni.

Válasz idézéssel
Janka, nincs miért elnézést kérned. Ahogyan ezek a törvények meg vannak csavarva, az elbandzsítás nálunk már szakmai ártalom :lol:
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Tünde!

Igazad van! Elnézést kérek Kláritól is, elbandzsítottam és még erősködtem is. A könyvelőknek valóban a VPOP-hoz kell beküldeni.
Üdv:

Janka
Válasz idézéssel
Szia Janka!

Én Klárival értek egyet.
Az általad leírt 45.§ 4.pont visszahivatkozása szerint a szabályzatot jóváhagyásra a könyvvizsgálóknak kell a Könyvvizsgáló Kamárához beadni (5.§ d) írja: g) pontjában meghatározott...)
Mi egyszerű "pór" könyvelők az 1.§ (1) h) pontjába tartozunk, így az 5.§ g) pontja vonatkozik ránk.
Tünde
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Ne haragudj, hogy vitatkozom, de átolvastam a 2007.évi CXXXVI törvényt. Csak a bejelentéseket kell a VPOP felé megtenni, a szabályzatot jóváhagyásra a könyvelőknek is a Könyvvizsgáló Kamárához kell beadni . A törvény 45.§ 4 pontja szerint.

Üdv: Janka
Válasz idézéssel
Szia Janka!

Igen tudom. A feltett minta a könyvvizsgálóké, akik az útmutató szerint a Kamarához nyújtják be a szabálzatot. Minden más halandó régen az ORFK-hoz, idéntől a VPOP-hez. Amit felraktam csak minta, de egy-két helyen átírva tökéletesen jó a mi szakmánkra is.

Válasz idézéssel
Szia Klári!

Én úgy látom- tv 45.§ 4.pont - , hogy az újonnan alakulóknak 90 napon belül a Magyar Könyvvizsgáló Kamarához kell benyújtani jóváhagyásra a szabályzatot.
Ha van időd nézd megy!

köszönöm:

Janka
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég