A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Szcho kedvezmény
könyvelés72 Írta:Szia,
amennyiben a társas vállalkozás tagja munkaviszonyban látja el az ügyvezetést és személyes közreműködést, úgy figyelembe lehet venni a szochó kedvezményt.
Köszönöm a választ. További szép napot.
Válasz idézéssel
Szia,
amennyiben a társas vállalkozás tagja munkaviszonyban látja el az ügyvezetést és személyes közreműködést, úgy figyelembe lehet venni a szochó kedvezményt.
Válasz idézéssel
Üdvözlet mindenkinek ! Segítséget szeretnék kérni : társas vállalkozás tagja , munkaviszonyban érvényesítheti a GYES, GYED folyósítást követően megillető szociális hozzájárulás után járó kedvezmény ?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy a betegszabadság alapja ezeknek a kedvezményeknek?

Köszönettel
Vivi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A gyes mellett dolgozó kismamánál csak akkortól tudok szocho kedvezményt érvényesíteni, ha van erről igazolása? Visszamenőlegesen is jó az igazolás? 01.01-től jött vissza újra dolgozni, és múlt év novembere óta van gyesen. Január hóra érvényesítettem a szocho kedvezményt, igazolás nélkül. Most gyorsan megkérjük. De emiatt önrevízióznom kell a januári bevallást?

Enikő
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen! Sokat segítettél, mert már olvasni sem tudok... :lol:
Válasz idézéssel
Szia Csöre,

természetesen akkor is jár az 55 év feletti kedvezmény, ha már nyugdíjas is.
Lásd nav tájékoztató is ezt írja. :-)
"Az ötvenöt év feletti munkavállaló estén a részkedvezmény egyenlő a foglalkoztatott természetes személyt (munkavállalót) az adómegállapítási időszakra megillető, az adó alapjának megállapításánál figyelembe vett, a munkavállalót terhelő közterhekkel és más levonásokkal nem csökkentett (bruttó) munkabér, de legfeljebb 100 ezer forint 14,5 százalékával.
Az a körülmény, hogy a munkavállaló nyugdíj folyósítása mellett végez munkát, illetve a foglalkoztatása 2012. december 31-én már fennállt a kedvezmény érvényesítését nem befolyásolja."
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Segítsen már valaki legyen szíves, hogy nyugdíjas munkavállalóra jár e az
55 év felettiek kedvezménye ha munkaviszonyos. Illetve ha megbízási
szerződése van.
Egyszerűen nem tudom a törvényből kihámozni akárhogy olvasom, vagy csak
fáradt vagyok már..... :roll:

Úgy értelmezem, hogy ha betöltötte az öregségi korhatárt és nyugdíjas, akkor
nem jár. (pedig 55 év feletti! :lol: )
De akkor tuti nem jár a megbízásnál sem.

Jól gondolom vagy valamit félrenézek....?

Üdv.
Csöre
Válasz idézéssel
Helber,

Én is hasonló kérdéssel küzdök épp, és arra jutottam, hogy elsődlegesen a biztosítási kötelezettséget kell vizsgálni. Véleményem szerint, amennyiben a megbízási jogviszony keretében kifizetett összeg nem haladja meg a minimálbér 30%-át, akkor nem válik biztosítottá. Ebben az esetben tehát nem ketyeg a 180 nap. Amennyiben a megbízott pl. a 10%-os költség elszámolást választja, ez az összeg ugye nem számít bele az adó alapjának számításába.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Elnézést,de én mint magán ember fordulok hozzátok.
tavaly tartós munka nélküli voltam, és novemberben ki kértem az igazolást a munka ügytől,a szociális kedvezményhez- mert a régi munka adóm fel vett 4 órába / de csak 4 be/.
Most úgy néz ki, hogy márciustól egy másik munkaadó lehet fel venne 8 órába, de csak ha 28,5 % -os járulék támogatott vagyok.
Kérdésem az lenne, hogy a tavalyi igazolással másik munkáltatóhoz el mehetek e?
/nincs ráírva az igazolásra a munkáltató neve/
vagy csak ez az tartós munka nélküliség után az első munka helyen lehet érvényesíteni?
Hívtam a 40/ 424242-es NAV számot, ahol nem adtak egyértelmű választ és a munka ügyön sem.
Köszönöm ha tudtok segíteni.
Üdv: Erzsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Az ötlött fel bennem, hogy ugye a pályakezdős kedvezmény jár a 25 év alattinak, akinek nincs több munkaviszonyos napja 180-nál, de olyankor mi van, ha megbízásival volt előtte? Akkor rögtön ugrik a pályakezdőség, vagy az korlátlanul mehet?
Válasz idézéssel
Szia Csilla! Igazolás mindenképpen kell, de egy előadáson elhangzott, ha olyan határozatot kapsz, hogy nem jogosult, mert több mint 180 nap a jogviszonya, DE Te vissza tudod számolni a határozat napjaiból visszafelé, hogy amikor alkalmaztad, még nem volt meg a 180 napja, akkor igénybe vehető a kedvezmény. Nem volt erre példám, jogszabály helyet nem tudok, de lehet ennek még utána lehetne érdeklődni, és akkor nem kellene önellenőrizni. Üdv: Hanna
Válasz idézéssel
Ebben az esetben megértelek, ilyen mindannyiunknak van, akkor a Monik válasza a megoldás, a múltra pedig önellenőrzés ????
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Úgy általában, minden bizonnyal ezt tenném, mert már nagyon tele a kontyom mások múltjának a kitisztázásával, de ez a helyzet más. A párom gyerekkori cimborájáé a cég, így most vakarhatom a fejem, hogy mi a csudát csináljak. :roll:
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Szia Szucsi !

Azt hiszem, hogy én most bekeményítenék ( rögtön az elején ) , ok. figyelembe vették igazolás nélkül, ez legyen az elődöd felelőssége ( nyomatékosan felhívnám rá a megbízó figyelmét ! ), én enélkül számfejtenék. Gondold végig, hogy mennyi energiádba kerül, hogy legalizáld a múltat ! Ha beszerzik akkor ok már Te is figyelembe veszed.

Természetesen Te döntesz, de ha most ebbe belemész akkor természetesnek veszik, hogy mindent Te kotorj ki.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Itt a kérelem
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav.gov.hu/data/cms296441/kerelem_25.pdf">http://nav.gov.hu/data/cms296441/kerelem_25.pdf</a><!-- m -->

viszont arról adnak ki igazolást, hogy a kérelem benyújtásáig nem volt 180 napja,
tehát utólag ez már nem megy
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Újabb problémás cégem érkezett. Tongue
A bérszámfejtésnél nézegettem, hogy milyen kedvezmények vannak, voltak és van egy alkalmazott aki első munkahelyes és nem volt 180 napnál több munkaviszonya. Legalább is így lett számfejtve az 2013-ban, ahogy látom. Kérdeztem, hogy van-e igazolás a NAV-tól, de állítólag nincs.
Ilyen esetem még nem volt. Az a kérdésem, hogy mit lehet ilyenkor tenni? Visszamenőlegesen is kérhetek igazolást a helyi kirendeltségen? Van erre valami nyomtatvány, vagy csak egy levelet kell írni? Bizonytalan vagyok, de nem merem így tovább számfejteni, ha nincs igazolás.

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen!

Azt hiszem, hogy ki fogom nyomtatni neki a dolgokat és elviszem, mert még mindig nem hiszi el az ember, hogy neki nem jár. Állítja, hogy az a másik könyvelő tudja jól. :| Lassan ott tartok -mivel ez már nem első alkalommal fordul elő-, hogy összepakolom a cuccait és megmondom, hogy akkor vigye ahhoz a másik könyvelőhöz. Azért elkeserítő, hogy közel 10 éve könyvelek neki és még mindig nem bízik bennem.
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Csak munkaviszonyban foglalkoztatottnál lehet érvényesíteni a NAV tájékoztató is kiemeli, éppen tegnap olvastam át.
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Kedves Monik!

Köszönöm szépen a gyors segítséget! Akkor mégis csak jól csináltam, de az ügyfél erősködött, hogy az egyik ismerősének a könyvelője határozottan állítja.... (ettől szoktam a falnak menni). Big Grin
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Szerintem az a kedvezmény csak munkaviszony esetén vehető figyelembe.

2011. évi CLVI. törvény 462/B. §
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Teljesen kezdek belekavarodni a bérszámfejtésbe. Sad

Tulajdonos, tagi jövedelme esetén, figyelembe vehetem az 55 év felettieknek járó szocho kedvezményt?
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Bocsi, a félrevezetését, pedig ado-s oldalon olvastam végig egy leírást. Na még jó hogy oda írtam hogy újságcikk.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.felpengo.hu/content/szoci%C3%A1lis-hozz%C3%A1j%C3%A1rul%C3%A1si-ad%C3%B3-kedvezm%C3%A9ny-2014-re">http://www.felpengo.hu/content/szoci%C3 ... ny-2014-re</a><!-- m -->
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen! Az én bérprogramom is tiltja egyébként. Csak a leírást kerestem. Smile
Gyigyi
Válasz idézéssel
Én azt olvastam, hogy megszűnt a munkabérek nettó érték megőrzési kedvezménye.
Mégpedig itt: <!-- m --><a class="postlink" href="http://adozona.hu/altalanos/Szocho_es_szakkepzesi_hozzajarulasi_kedvezm_SKHYUX">http://adozona.hu/altalanos/Szocho_es_s ... ezm_SKHYUX</a><!-- m -->
Móni
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég