A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Online pénztárgép!
<!-- m --><a class="postlink" href="http://magyarkozlony.hu/dokumentumok/969e5df87ae5e69081b8a50a70d1c5ff3c5c28f8/megtekintes">http://magyarkozlony.hu/dokumentumok/96 ... egtekintes</a><!-- m -->

Itt a rendelet
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Vendéglátós főtevékenységgel egy Kft. pénztárgép használatra kötelezett.

Új cég, beruházás folyik, a tevékenységre sem engedélye nincs, sem egyelőre lehetősége sincs még.
Mikortól kell rendelkeznie pénztárgéppel?

Induló vállalkozásként ellenőrzést kapott, ezért lenne szükségem a válaszra.
Első pt. gépes vállalkozás, amit könyvelnék.

Ha nincsen neki, kell-e valamilyen nyomtatványt beküldeni ehhez?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Hello!
Még nincs rendelet majd nézd a közlönyöket mikor jelenik meg.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.magyarkozlony.hu/">http://www.magyarkozlony.hu/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Olvastatok hiteles forrást a pénztárgép használat 01.01.-i határidejével kapcsolatban? Tegnap a NAV még nem tudott róla.
Üdvözlettel: KIldikó
Válasz idézéssel
Akitet érint!!! Most olvastam a Piac és Profiton, hogy január 1-re tolják ki a szept.30-ai határidőt. Hamarosan a rendeletet is olvashatjuk.
Üdv: Mariann
Válasz idézéssel
Köszönöm a választ.
Válasz idézéssel
Hello!
A tevékenység dönt ha ahhoz kell online pénztárgép akkor csak azzal adhat nyugtát, a fodrász nem az a tevékenység neki nem kell online pénztárgép ha akarja adhat kézi nyugtát vagy beütheti a pénztárgépbe.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyéni vállalkozó - fodrász és szoláriumot is működtet - szept-től pénztárgép használatra kötelezett a szoli miatt.
Ezután a fodrász árbevételét is be kell ütni a gépbe, vagy az maradhat kézi nyugtás?
Köszönöm
Válasz idézéssel
Igen, közben megkérdeztem egy NAV os ismerősömet. Nincs támogatás.
Hogy később mi lesz, azt meg ki tudja.
Tündi
Válasz idézéssel
Hello!
Ugy tudom most már nincs támogatás ahogy írtad a nyomin nincs a tam vagy valami hasonló oldal de nem biztos hogy nem lesz támogatás de még nincs róla szó.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Szerintetek, akik most lépnek be a kötelező pénztárgép használók közé, nekem kettő van: egy autószerelő-gumijavító, és egy kozmetikus, aki masszíroz is - ők kapnak támogatást a beszerzésre, vagy az csak akkor járt, és azoknak, amikor először bevezették az on-line pénztárgépet?
A PTGREG-en nem találok ilyen sort.
Tündi
Válasz idézéssel
Sziasztok

Az lenne a kérdésem,hogy ha valakinek van pénztárgépe de elromlik, és nem számlát ad hanem nyugtát azt elvileg nem kell lejelenteni de ha megjavitják akkor be kell ütni az összeget a pénztárgépbe amikor kész a gép.ilyenkor hogy fogom tudni hogy egyezik amit beütött?

és ha számlát és nyugtát is állit ki amig rossz volt akkor viszont ezt kell jelenteni a ptszla nyomtatványon?

ha hosszabb időre romlik el, és kap csere péztárgépet, ezeket ugyanúgy az ő bevételének könyvelem a hónapban? vagy ezzel van valmi teendőm,

NEm egyertélműek ezek a pénztárgépes dolgok, és az apehnál is mindigmást mondanak

Tudtok ebben segiteni?
Köszönöm
Válasz idézéssel
2016.06.20. Módosult az adóügyi bizonylatok köre!
.
<!-- m --><a class="postlink" href="http://nav-onlinepenztargep.hu/ecr-trade-penztargep-hirek/1150/">http://nav-onlinepenztargep.hu/ecr-trad ... irek/1150/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók! Az helyi Önkormányzat Kft. alapít Konyha működtetésére (közétkeztetés, szociális étkeztetés, diákétkeztetésre) a cég tevékenysége 5610-es Éttermi, mozgó vendéglátás. Ezen kívül még további tevékenységei, amelyet egyenlőre még nem végez: Gabonaféle (kivéve: rizs), hüvelyes növény, olajos mag termesztése, Zöldségféle, dinnye, gyökér-, gumósnövény termesztése, Rostnövénytermesztés, Egyéb, nem évelő növény termesztése, Almatermésű, csonthéjas termesztése, Egyéb gyümölcs, héjastermésű termesztése, Élelmiszer jellegű bolti vegyes kiskereskedelem, Iparcikk jellegű bolti vegyes kiskereskedelem, Zöldség-, gyümölcs kiskereskedelme, Hús-, húsáru kiskereskedelme, Kenyér-, pékáru-, édesség-kiskereskedelem, Ital – kiskereskedelem, Egyéb élelmiszer – kiskereskedelem, Szállodai szolgáltatás, Üdülési, egyéb átmeneti szálláshely szolgáltatás, Kempingszolgáltatás, Egyéb szálláshely – szolgáltatás, Rendezvényi étkeztetés, Egyéb vendéglátás, Italszolgáltatás, Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése, Ingatlankezelés, Általános épülettakarítás, Egyéb épület-, ipari takarítás, Zöldterület – kezelés, Idősek, fogyatékosok szociális ellátása bentlakás nélkül, Gyermekek napközbeni ellátása, M.n.s. egyéb szociális ellátás bentlakás nélkül:
Ebben az esetben kötelező-e pénztárgép használata? Ha nem kötelező, akkor a hónap végén kifizetett havi szociális étkeztetés bevételénél milyen bevételi dokumentumot kell adni? Illetve vendégétkeztetés alkalmával elégséges-e a számla?
Válasz idézéssel
Köszönöm a megerősitést ! Én még tegnap a NAV-ot is megkérdeztem és azt mondták Ők is , hogy ehhez nem kell igy a pénztárgép. Szerencsére. Cry
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Szia Tündi!
Én is ezt találtam!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Lehet hogy megtalátam a megoldást ?
A 478 Piaci kiskereskedelem én nem látom , hogy pénztárgép köteles lenne . Ezt kellene főtevékenységnek jelentenem ?
4781 Élelmiszer ital dohány piaci kiskereskedelem. Ebbe szerintem belefér a zödlség gyümölcs.4789.4799 teáor is jó.
Itt a tövény szövege. Megerősit valaki majd ?

Nyugtaadási kötelezettségüknek kizárólag pénztárgéppel eleget tenni kötelezettek köre

1. Az Áfa tv. 166. § (2) bekezdésében foglalt feltétel teljesülése hiányában nyugtaadási kötelezettségüknek kizárólag pénztárgéppel tehetnek eleget az alábbi adóalanyok, illetve üzletek:

a) a gyógyszertárak,

b) a 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ’08 47.1-47.7 és 47.91 szerinti kiskereskedelmi, az 56.1 és 56.3 szerinti vendéglátási (kivéve a mozgó szolgáltatásnyújtást), az 55.1-55.3 szerinti szálláshely-szolgáltatási, a 77.1-77.2 és 77.33 szerinti kölcsönzési és a 95.1-95.2 szerinti javítási tevékenységet folytató valamennyi adóalany, üzlet, mozgóbolt, kivéve:

ba) a betétdíjas göngyöleget visszaváltó üzlet,

bb) a csomagküldő kereskedelem, kivéve annak nyílt árusítást végző üzlete, bemutatóterme,

bc) az ipari - kivéve élelmiszeripari - tevékenységet folytató egyéni vállalkozó, ha termelő és értékesítő tevékenységét ugyanabban a helyiségben folytatja,

bd) a termelői borkimérés,

be) az utazási iroda, utazási ügynökség, turisztikai szolgáltató iroda utazási szolgáltatásai tekintetében,

c) a 2009. október 15. napján hatályos TEÁOR ’08 46.2-46.7 szerinti nagykereskedelmi tevékenységet folytató adóalanyok, üzletek a kiskereskedelmi értékesítésük tekintetében.
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Van egy pénztárgépes problémám ha esetleg van valalinek hasolnó és talált megoldást irjon !

Egy kisnyugdijas bácsi a piacon szeretne áruláni zöldséget kb heti 3 alkalommal különböző piacokon Pesten.
Ki is váltotta az egyéni vállalkozóit, bejelentettük zöldség gyümölcs kiskereskedelem. A NAV és a NGM -i törvény melléklete szerint kötelező neki a pg. Szerencsétlennek nincs rá pénze, meg a piacon nem is könnyű üzemeltetni. Csak azt a megoldást láttam, hogy adjon mindenkinek számlát és majd havonta jelentjük, de hát igy ez is elég körülményes ....
Azt mondta a NAV- os hogy az hogy nyugtát adhat csak arra vonatkozik, ha egy évbe párszor de nem rendszeresen árul piacon . Erre nem..... Valami ötlet? Cry
Válasz idézéssel
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter 2016. március 22-én tartott sajtótájékoztatóján bejelentette az online pénztárgép használatára kötelezettek körének módosítását, megjelölve azokat a szektorokat, ahol a kötelezettség bevezetésre kerül 2016. szeptember 30-tól, majd ezt követően 2017. január 1-jétől.
A sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a gépjármű-javítási, karbantartási tevékenységet, a gépjárműalkatrész-kiskereskedelmet, a motorkerékpár-alkatrész kereskedelmet és javítást végzők, a plasztikai sebészeti tevékenységet folytatók, a diszkót, illetve táncteremet működtetők, a ruházati tisztító szolgáltatást végzők és a különböző fizikai közérzetet javító és testedzési szolgáltatásokat nyújtó vállalkozások lesznek kötelezettek az online pénztárgép használatára szeptember 30-ától, 2017. január 1-jétől pedig a pénzváltók csatlakoznak az online rendszerhez. A tárcavezető megjegyezte, hogy 2017. január 1-jétől a személyszállító tevékenységet végző taxisok és uberesek bevételéről is online adatokat kell szolgáltatni a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak.
A módosítások kihirdetésére 2016. március 25-én került sor a Magyar Közlönyben, ezen a napon jelent meg ugyanis a pénztárgépek műszaki követelményeiről, a nyugtakibocsátásra szolgáló pénztárgépek forgalmazásáról, használatáról és szervizeléséről, valamint a pénztárgéppel rögzített adatok adóhatóság felé történő szolgáltatásáról szóló 48/2013. (XI. 15.) NGM rendelet módosításáról szóló 9/2016. (III. 25.) NGM rendelet.
A korábbi rendelet számos ponton módosult, a kötelezetti kör bővítésén felül új rendelkezések vonatkoznak a pénztárgépek műszaki tartalmára, az átszemélyesítésre, a műszerészekre.

A reklám részét töröltem! Moderátor
Válasz idézéssel
Kiknek lesz még kötelező az online pénztárgép:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/ado_es_koltsegvetes/2016/03/22/penztargep_ngm_ado_bevetel_varga_mihaly/">http://index.hu/gazdasag/ado_es_koltseg ... ga_mihaly/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Nincs változás én is úgy tudom.
Válasz idézéssel
A 2016.01.01-től hatályosat néztem.
Van autószerelőm, de ő még nem pánikolt.
Tudomásom szerint csak tervezték, hogy bevezetik.
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Én is újra megnéztem az NGM rendeletet, ma hatályos jelöléssel , és nem láttam az 1.sz.mellékletben semmi újat.
De ami ma hatályos az nem biztos, hogy jan.1-én is az?!
Van ilyen tev. körű vállalkozásotok? Mit csináltok?
aktilla
Válasz idézéssel
Érdekes, mert szerintem nem változik a 48/2013. (XI. 15.) NGM rendelet 1. melléklete,
vagy valami elkerülte a figyelmemet?
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok! Tényleg kötelező január 1-től a konditeremben és az autószervizekben a pénztárgép?
Egyik vállalkozó azzal jött ma, hogy azt mondta neki egy pénztárgépes, hogy január 1. után nem nyithat ki a konditerem, ha nincs benne pénztárgép. Ez igaz?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég