A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KIVA törvény
Hello!
Ha új volt a lizingelt tgk akkor igen az beruházás annyival lehet csökkenteni az elhatárolt veszteség mértékéig.
https://www.kompkonzult.hu/sites/default...ikk_20.pdf
Válasz idézéssel
Egy KIVÁ-s vállalkozás 2018-ban zárt végű lízinggel tehergépkocsit vásárolt. Előző évekről van vesztesége. A lízingbe vett tárgyi eszköz értékével csökkentheti a KIVA alapját, akkor is, ha csak a lízing végén lesz átíratva? A tehergépkocsi értékénél nagyobb a veszteség!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Köszönöm a cikket is. Nagyon hasznos.
Üdv,
Csilla
Jobbat remélve, gyakran jót veszítünk.
Válasz idézéssel
Placebo!

De csak akkor, ha nincs 36 órás munkaviszonya a tagnak. Jelen esetben van, így a KIVA alapja a tényleges tagi kivét, ami most nulla!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Hello!
Igazad van kösz a javítást,törlöm is a hozzászólást!

http://konyvelobudapesten.hu/hirek-aktua...ri-nyelven
Válasz idézéssel
Kedves Tamás!

Köszönöm szépen a gyors választ! Megnyugodtam. Smile

Üdv,
Csilla
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Szucsi!

Én ilyenről nem hallottam! Nem is olvastam ilyet a KIVA törvényben! Szerintem az ügyvezető jól kalkulált!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Most alakul egy Kiva-s cég. A cégvezetést az egyik tulajdonos fogja ellátni, de van 36 órát meghaladó munkaviszonya máshol, így a kiva-s cégből nem vesz fel jövedelmet. Be szeretne jelenteni egy embert 4 órában, szakképzettséget nem igénylő munkakörben, mert kezdetben így gyakorlatilag 0 lenne a kiva előleg. (Szakképzetlenre igénybe vehető a minimálbér összegéig kedvezmény.) Jól kalkulál?
Nem találom sehol, de mintha valamikor azt olvastam, vagy hallottam volna, hogy a minimálbér után mindenképp meg kell fizetni a kiva-t, akár van alkalmazott, akár nincs, vagy esetleg nem teljes munkaidőben van bejelentve. Tehát ez valami kötelező minimumadóként funkcionál.

Tudnátok ebben segíteni nekem?

Előre is köszönöm szépen!
Üdv,
Csilla
Válasz idézéssel
Igen, kellett volna....
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
utolsó negyedévre kell negyedéves KIVA előleg bevallást küldeni? Vagy majd már csak az éveset májusban? Asszem lemaradtam vele, van egy olyan érzésem, hogy igen...
Üdv: Mariszan
Válasz idézéssel
Mónika!

A KIVÁ-t én átmeneti megoldásnak tartom. A mérleg szerinti eredmény gyűlik, ha kilép a KIVÁ-ból, akkor le kell adózni az addig felhalmozott eredményt. Tehát érdemes "gyűjteni" a költségeket. A KIVA a cégautóadót nem váltja ki, tehát kell fizetni!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Húú ez nagyon kimerítő válasz volt, köszönöm. Biztosan lesz még kérdésem ha ténylegesen megalakul a cég de addig is "jövök neked eggyel"!!!! Smile
Még egy kérdés: mi a helyzet ha személygépjárművet vásárol a cégbe? Cégautóadó? /mivel ingatlan közvetítő nagyon korlátozott a ténylegesen felmerülő költsége, legnagyobb a személygépjármű használat és nagyon erőlködik hogy a személygépjárművel kapcsolatos költségeket szeretné elszámolni./
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika!

1. Az ügyvéd intézi, neked nincs gondod vele. Ügyfél szóljon az ügyvédnek. Amikor az ÁFA státusz bejelentik, akkor nyilatkoznak a KIVÁ-ról is! 
2. Igen. A bérszámfejtő programnál csak be kell jelölni, hogy KIVÁ-s a cég, a többi a program készíti. RLB-nél így van! 
3-4. Negyedévente a 18KIVA (tavaly ezen, idén 19KIVA) bevalláson kell az előlegeket, majd ugyanezen 05.31-ig a véglegeset. Előleg alapja normál esetben csak a tagi kivét. Én minden ügyfelemnek havonta előírom a KIVÁ-t! Mindenkinek szóltam, hogy negyedévente kell fizetni, de jobb havonta. Úgy kevesebb, könnyebben be lehet fizetni! 
5. Igen, év végén ne legyen több pénze, mint a bevétel 5%-a, vagy ha ez kisebb, mint 1 millió Ft, akkor 1 millió Ft! 

Nálam a cégek csak munkabér után fizetnek KIVÁ-t, vigyázunk a pénzkészletre, osztalék meg még nem volt. Az iparűzési adónál lehet azt "kérni", hogy a KIVA alapja után fizessen a cég iparűzési adót. Ki kell számolni, melyik a jobb. 2017-től tényleg egyszerű a KIVA. Ahol beruházás van, ott én nagyon ajánlom ezt az adózási formát. Nekünk könyvelőknek is jó, nem kell év végén azon agyalnunk, mennyi legyen az adóalap! Most nem számít a mérleg szerinti eredmény. De kilépéskor igen!!! Ezért minden hónapban tájékoztatóm az ügyfeleket, mekkora a mérleg szerinti eredményük. Akkor is, ha nem érdekli. Ja, a KIVA bevallás sokkal egyszerűbb, mint TAO-é!!!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok! Eddig még nem volt KIVA-s cégem, most viszont van egy vállalkozó aki céget szeretne és beleástam magam a kiva-ba ez tűnik a legjobbnak viszont teljesen alap kérdéseim vannak ezzel kapcsolatban. Ha valakinek van ideje  és tudna segíteni szívesen venném:

Az árbevétele ingatlan közvetítésből származik, nagyon kevés a költség számlája ezért lenne talán a kiva a legjobb választás. Átolvastam sok-sok anyagot a kérdéseim a következők:

1. Alakulásnál a cégalapításkor kell jelezni hogy kiva-s lesz, milyen bejelentkezési kötelezettségei lesznek, milyen nyomin?
2. Csak az ügyvezető, mint tagnak lenne jövedelme ez alapján minden hónapban a 08-as bevalláson a szokásos módon vallanám a levont 15% szja, 195.000.- x 150% 7+4+1,5% EBA és 10% nyuba mást nem
3. Mikor és hogy vallom neki a /szocho, szakképzési helyett/ a kiva-t?
4. Előleget hogy állapítom meg neki és milyen bevalláson /ha kell/ vallom neki.
5. Mivel induló cég ezért a pénzkészlet mentesített keret összege csak év végén állapítható meg ugye? Árbevétel 5% de legalább 1 millió. Ez a mentesített keret összeg csak év végén "játszik" amikor adóalap módosító tételként kell figyelembe vennem, valamint a jóváhagyott osztalékot is.
6. összefoglalva: A kivás cégnél teljesen mindegy mennyi a bevétel és a költség a lényeg hogy minden pénzügyileg rendezett tétel alapján a pénzkészlet a mérvadó, mert ez az adóalapot befolyásolja, és nem a bevétel és a költségek közötti különbség, jól értelmezem ezt az egész kivát?
+1. Ja és hát az iparűzési adó..... eddig még nem jutottam hogy ez után is utána olvassak...….
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Most fogok először évet záró kivát kitölteni nincs véletlenül valami jó kis segéd excel táblája valakinek ?

Köszi,
Pmarcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szeretném, ha meggyőznétek arról, hogy nem kell fizetni nyugdíjas munkavállaló után kivát.
http://bnovum.hu/hu/hirek/nyugdijasok-fo...019-tol-ii

"Rendezetlen kérdés továbbra is (reméljük hamarosan megjelenik a hatósági értelmezés), hogy az így foglalkoztatott nyugdíjas jövedelme KIVA alapot képez-e.
 A kisvállalati adó alapja a személyi jellegű kifizetésekkel növelt összeg [Katv. 20. § (1) b)]. Személyi jellegű kifizetésnek minősül a Tbj. szerint járulékalapot képező jövedelem [Katv 20. § (2) a)].
 Járulékalapot képező jövedelem a személyi jövedelemadóról szóló  törvény  szerint összevont adóalapba tartozó önálló és nem önálló tevékenységből származó bevételből az adóelőleg-alap számításnál figyelembe vett jövedelem [Tbj 4. § k)]. A két törvényt olvasva azt a következtetést tudjuk csak levonni, hogy a nyugdíjas jövedelme is KIVA alap. Tény, jelent meg ettől eltérő szakmai vélemény is."
Köszönettel: Csocsó
Válasz idézéssel
Hello!
Nem képez kiva alapot mivel nincs  járulék alap.
Válasz idézéssel
A 2019. január 1-jétől a nyugdíjas munkavállaló részére kifizetett bér kivaalapot képez-e?
Sajnos fogalmam sincs erről. A NAV-os ügyintéző a két ünnep között azt mondta, hogy nem, ma meg azt, hogy igen.
Ki tudja, ha ők sem? Segítsetek.
Előre is köszönettel: Csocsó
Válasz idézéssel
A 2019-es évre vonatkozna.
https://adozona.hu/kata_kiva/Ket_kerdes_...rol_I077AV
"álláspontom szerint, és ezt az adóhatóság is osztja".
Sajnos az adóhatóság álláspontját nem látom ebben a témában. Az ügyintéző sem tudott rá válaszolni.
Válasz idézéssel
Hello!
Ha még a decemberi kifizetésről van szó az még az alapja lesz amit írtam a 19-es évre vonatkozik

https://adozona.hu/kata_kiva/Ket_kerdes_...rol_I077AV
Válasz idézéssel
Szia!
Ezt én nem biztos, hogy így értem:
A Tbj. 4. § k) pontja értelmében járulékalapot képző jövedelem

az Szja tv. szerint összevont adóalapba tartozó önálló és nem önálló tevékenységből származó bevételből az adóelőleg-alap számításnál figyelembe vett jövedelem.
Válasz idézéssel
Hello!
2019-től a saját jogú nyugdijas munkaviszonyos alkalmazott után nem kell kivát fizetni mivel nem fizet járulékokat.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Rég nem írtam már, de szeretném megkérdezni, hogy nyugdíjas munkavállaló után kell-e fizetni 2019-ben kivát?
Válasz idézéssel
Köszönöm, akkor bejelentem. Bevallást is beadok, nullás lesz!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia! A bevallási kötelezettség összeszedetten: https://ssl.budapest.hu/web_hair/info5.do

Van olyan önkormányzat - a budapesti is az -, ahol be kell jelenteni a KIVA tevékenység kezdetét, viszont van olyan önkormányzat, ahol nincs rá "rublika".
Most csináltam végig egy cég bejelentését két telephellyel, az egyiken be kellett jelentkezni, a másikon nem. Függetlenül attól, hogy az ipát majd hogyan fogod megállapítani; nem ahhoz kapcsolódik a bejelentés.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég