A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kérdés
Kedves Sándor!
A könyvelőd jól tudja a törvényt.
Bejelentkezhetsy, de negyedév végével kiszelektálnak.
A KATA törvény 5. §. így szól.

5. § (1) A kisadózó vállalkozások tételes adója szerinti adóalanyiság megszûnik
.....
j) a naptári negyedév utolsó napjával, ha a kisadózó vállalkozás állami adóhatóságnál nyilvántartott, végrehajtható
adótartozása a naptári negyedév utolsó napján meghaladja a 100 ezer forintot;
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Szeretném megkérdezni,hátha tudja valaki a választ. Egyéni vállalkozó vagyok 25 éve, sajnos van járulék hátralékom az APEH-nál. Most szeretném majd a KATA-t választani, de a könyvelőm szerint átléphetek, de úgyis visszafogják dobni a papiromat, mert több mint százezres a hátralékom. Erről miért nem olvasni sehol, hogy ilyen feltételek vannak? Köszönöm ha valaki válaszol.
Válasz idézéssel
Szia!
Az őstermelés "magánügy" nem zavarja a Kft tevékenységét.

Válasz idézéssel
hja és még egy kérdés.

az ugye nem probléma, hogy mellette van egy őstermelői igazolványom. nem értek hozzá, de gondolom nem üti a kettő egymást, ha a KFT. ráadásul teljesen más körben tevékenykedik
Válasz idézéssel
köszönöm a gyors választ
Válasz idézéssel
Szia Szuree!
Sajnos igen. Az úzlet működési engedélyét csak létező cégre fogod megkapni. Az átalakítás, berendezés stb. számláit is már az új cégedre kell kérned. Javaslom, hogy a helyiség ismeretében, járd körbe a hatóságokat, kapsz-e működési engedélyet oda és milyen feltételeknek kell megfelelned. Csak ha pozitív válaszokat kaptál, utánna vágj bele a céglapításba.

Válasz idézéssel
sziasztok!

segitséget szeretnék kérni.

vendéglátós vállalkozást szeretnék indítani Budapest belvárosában, ezzel kapcsolatban érdeklődnék. Először meg kell hozzá alapítanom a KFT-met és csak azután elkezdeni vásárolni a berendezéseket, anyagokat, illetve a beépítést, stb.?

Nem akarok beleesni abba, hogy mégsem jön össze és nincs is szükség a cégre.
Pontosan mennyibe kerül most egy KFT alapítása?

Előre is köszönöm a válaszokat
Válasz idézéssel
Szia Kakadu!
Elő kellene keresni az eredeti szerződést. A 10-i bérleti díj fizetés nem biztos, hogy 11-től 10-ig tartó bérleti időszakot jelent.. Lehet, hogy az csak a díjfizetés napja. Tisztázni kellene, hogy a díjfizetés előre, vagy utólag történik. Csak ezt követően lehet válaszolni kérdésedre. Tudni kellene, hogy kikötöttek-e és ha igen hány hónap kaucióst stb. Szóval a szerződés igazít el.

Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nagymamámtól örököltem egy lakást. Négy éve ugyanaz a bérlö volt benne folyamatosan.Mindig 10-én fizet.Októberben fizetett és közölte,hogy november 1-én kiköltözik. Kell -e neki fizetnie még nekem bérletet és rezsit részarányosan? Ha igen mennyit?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég