A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beolvadás számvitele
KöszönömSmile
Válasz idézéssel
Szia!
Ez is átalakulás, ezért a tervezetet is és a véglegest is auditáltatni kell könyvvizsgálóval. :|
Válasz idézéssel
Sziasztok,
beolvadáskor kötelező könyvvizsgálat van?
Előre is köszönöm a válaszokat Big Grin
Válasz idézéssel
Az ST-ben csak jegyzett tőke és eredménytartalék van.

Pl: A cég:
ET: 27 650 MSZE: 3 536
B cég, ET: 8 198 MSZE: -168
Én beolvadáskor lekönyveltem 8 030-at, ezáltal az ET 35 680. A különbség a fki kivonatban pont annyi, amennyi lenne az MSZE akkor, amit a folyamatosság miatt nem könyvelünk most.

Igy jó e? Vagy külön kell vegyem az MSZE-t és mint nyitáskor ugy könyvelni? Kicsit zavarosan irtam. Bocsi.
Válasz idézéssel
Mi van a beolvadás utáni cég ST-ben?
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Na az éjjel megálmodtam, csak nem tudom jól e.... B cég eredménytartalékát lekönyvelem, majd úgy kezelem mint év nyitáskor, az MSZE-t átvezetem az eredménytartalékba.... Jó lesz ez így?
Válasz idézéssel
Ismét egy kérdés: Beolvadáskor a pénztárban kell kiállitani az átvett pénzeszközről bevételi bizonylatot? És a két főkönyvi kivonat alapján jön ki a végleges, de az eredménytartalék ugye nem MSZE-vel csökkentett vagy növelt átkönyveléskor?

Köszönettel :Erika
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm a válaszod Klári!
Sikeresen túl vagyok a beolvadáson, sosem gondoltam volna, hogy képes vagyok erre. Big Grin Már csak le kell könyvelni az átvevő cégnél.
Nem tudom mit szeretne a könyvvizsgáló Big Grin Cégbirósághoz benyújtva az utolsó beszámolók is, számla kiállitva Big Grin Az igazat megvallva, hálás lehetek az égnek, hogy kifogtam egy együttmüködő könyvvizsgálót. Csak ritkán ér rá Big Grin
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Gondolom nem rossz a Te általad képzelt megoldás sem, hisz a beolvadó vagyonmérleg egyensúlyban van. Én leugutóbb a 36-ban nyitottottam egy a beolvadó cég nevélel egy elszámolási számlát.
Mit szeretne az átalakulást aláíró könyvvizsgáló? Gondolom a rengeteg lóvé fejében csak ad egy infót erre. Gondolom a beolvasztó Kft-nek nincs hisz ha lenne az Ő szava a döntő.

Válasz idézéssel
Még egy kérdés Klári Smile
Én ugy gondoltam, hogy a követelésben és kötelezettségben is az eszköz oldaltól függően van egy átvezetési.... de olvastam már olyan megoldást, és mintha a soraidból is azt olvasnám ki, hogy bármelyik oldalon nyitok, de CSAK EGYET mindnek, és onnan dobom szét.
Válasz idézéssel
Bocs! (Kicsi a képernyőm)
Átvezetés. Akár a követelésben, akár a kötelezettségben nyitod jó. Ha belegondolsz a Nyitómérleg számla nem lehet, hisz az átvevő folyamatosan működik, ott "nem történt semmi".

Válasz idézéssel
Senki nem tud válaszolni, hogy átvezetési számla, vagy nyitó számla?
Válasz idézéssel
Nem találom volt e már róla szó.... Beolvadás. Számvitele.
Bt beolvad a Kft-be. Konkrétan az érdekelne, hogy kontirozásilag átvezetési számlát használjak, vagy nyitó számlát, vagy mást?

Másik kérdésem, mi a bevett gyakorlat a tárgyi eszköz átvételnél? Tudom a nettó lesz a Kft-ben a bruttó. De itt is csak annyi, hogy mondjuk T 1-2-3- K 491, vagy 38 átvez szla... ?

Válaszotokat előre is köszönöm.
Válasz idézéssel
Jaj de jó Sad
Köszi Klári.
Válasz idézéssel
Szia Erika!
Szerintem kell a leltár, mert a könyvvizsgáló nem fogja elfogadni a könyv-szerinti készletet. mint az átalakulási vagyonmérleg leltárát.

Válasz idézéssel
Érdeklődni szeretnék, ha beolvadó Kft-nek készitek jelenlegi álláspont szerinti mérleget, akkor ez a "fki kivonat szerinti"? Tehát nem kell a készletet úgy kezelnem, mintha zárnék?
Válasz idézéssel
frivi Írta:Kata!
A 12T041 -et be kell adni, a főlapon a 8.pontban kell jelölni a jogutódlás miatti beadást! A kitöltési útmutatós szépen elmondja, hogy mit kell tenni!
A jogutódással megszűnt foglalkoztatónál megszűnnek a munkaviszonyok és újak kezdődnek a jogutódnál!

A 1208-ban is megtalálod, hogy hogyan kell beadni, 1 bevallás kell a jogelődről és a sajátról.

Frivi, köszönöm a válaszod! A könyvvizsgáló azt mondta, hogy 1041-esen nem kell kiléptetni a dolgozókat. A kitöltésiben is az szerepel, hogy ha a jogutód tovább foglalkoztatja a jogelőd munkavállalóit, akkor nem kell a munkaviszony végét jelentenie, kizárólag a jogutódnak kell bejelenteni a munkavállalókat. Mondjuk, rájöhettem volna, hogy, ha elolvasom a 1041-es kitöltési útmutatóját, akkor megkapom a választ a 08-assal kapcsolatos kérdésemre isSmile))
Kata
Válasz idézéssel
gugu7 Írta:Szia Kata!
Saját magad válaszoltál Big Grin . Mivel a munkaviszony nem szűnik meg csak jövedelmszerzés van nem kell kiléptetni. üres megszűnés időpontja.

Köszönöm, Klári!Smile
Lassan már abban sem vagyok biztos, hogy fiú vagyok-e vagy lány...
Válasz idézéssel
Kata!
A 12T041 -et be kell adni, a főlapon a 8.pontban kell jelölni a jogutódlás miatti beadást! A kitöltési útmutatós szépen elmondja, hogy mit kell tenni!
A jogutódással megszűnt foglalkoztatónál megszűnnek a munkaviszonyok és újak kezdődnek a jogutódnál!

A 1208-ban is megtalálod, hogy hogyan kell beadni, 1 bevallás kell a jogelődről és a sajátról.
Válasz idézéssel
Szia Kata!
Saját magad válaszoltál Big Grin . Mivel a munkaviszony nem szűnik meg csak jövedelmszerzés van nem kell kiléptetni. üres megszűnés időpontja.

Válasz idézéssel
Valaki esetleg?
Köszönöm!Smile
Kata
Válasz idézéssel
Sziasztok! Megkaptam a továbbképzésen használt tankönyvet, amiben a beolvadásról volt szó. Vannak benne jó dolgok.Smile
Viszont, még mindig merülnek fel kérdéseim. Ha valaki tud segíteni, megköszönöm!. Pl. hogy a 1208-as bevallás M lapjának 06 és 08-as oldalán jelölnöm kell-e a munkaviszony megszűnésének dátumát, mint a kilépőknél? Tulajdonképpen beolvadásnál nem szűnik meg a munkaviszony...
Köszönöm a segítséget!
Kata
Válasz idézéssel
Klárival egyetértek. Sokat beszéltünk már a kollégákkal a továbbképzésekről. Sajnos, van olyan előadó, aki készít egy bemutatót a törvények szövegéből és minden magyarázat nélkül felolvassa. Sajnos, nekem ezek nem sokat segítenek. A törvényeket én is el tudom olvasni, értelmezni már egyre nehezebben. Sajnos, most a beolvadásnál is nagyon szorít az idő - bármily hihetetlen - önhibámon kívül, így nincs időm, se pénzem könyveket beszerezni, stb. Ezért kértem segítséget, amit nagyon szépen köszönök!
Kata
Válasz idézéssel
gajda Írta:Kata, látom, "homlokon csókolt a múzsa", máris sikerült belelendülni. Csupán az érdekelne, hogy a pár évvel ezelőtti mérlegképes továbbképzés - amelyen kifejezetten részletesen tárgyalták az átalakulás teendőit , láttam a könyvet is - nem volt elég érthető, nem volt elég alapos ?
Ez most kifejezetten abból a szempontból érdekes, hogy a továbbképzések nem hasznosulnak valamilyen okból. Jó lenne tudni, hogy miért nem ?

Kedves Gajda!
Lehet, hogy azon a pár évvel ezelőtti továbbképzésen még nem vettem részt, mivel nem volt regisztrációm...
Szép napot!
Kata
Válasz idézéssel
Jaj-jaj Gajda!
Teljesen attól függ, hogy hol és kinek a szájából és tollából kerül elénk egy téma. Én minden évben azon szurkoltam eddig, hogy csak egy bionyos hölgyet ne kapjak ki előadóként.
Egyébként az anygok és előadások hasznosulásábal kapcsolatban lenyünk őszinték: alig vártuk, hogy a túl legyünk a kötelező 2 napon. Minden évben csak "letudtuk". Kiváncsi lennék, a szakma 2-5%-án kívül ki hasynosította az idei számviteli részt? Bizzunk benne jövőre olyan lesz a rendszer, hogy mi választhatjuk meg egy részét miről akarunk hallani.

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég