A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Székhely - telephely bejelentés
Sziasztok!

Én is elővettem a NAV-os bejelentésem,mi ügyvédhez sem mentünk a főtevékenységgel,átírták mindenhol.Ki tudja már ezt követni? :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Köszi Mónika!
Válasz idézéssel
Mónika Írta:Szat-ing! Ha nekem tetted fel a kérdést /ha nem akkor bocsi/ a módosításban benne van az új fő tevékenység változás, a kérés a cégbírósághoz bement a székhely változással együtt. A székhely változás megtörtént a céginfo-ban és a NAV tözsadatban is látszik, de a fő tevékenységhez nem nyúltak, ezért gondolom hogy ezt a 201T-n kell változtatni, én most ezt megteszem lesz ami lesz, és beszámolok a fejleményekről.
Eragka köszi a választ, akkor átírom ez alapján a bejelentést és "szélnek eresztem".

Fejlemény van az ügyben és megígértem, hogy megírom, csupán tapasztalat szerzéd miatt Nektek:
A 201T hatására a NAV törzsadatban és a cégbíróságon is átírták a fő tevékenységet.

Tanulság: fő tevékenységi kör módosításánál az ügyvéd általi kezdeményezésre a cégbíróság nem tesz semmit, ez külön kell kérni a NAV-on keresztül
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
oks, már értem-)
Válasz idézéssel
Szat-ing! Ha nekem tetted fel a kérdést /ha nem akkor bocsi/ a módosításban benne van az új fő tevékenység változás, a kérés a cégbírósághoz bement a székhely változással együtt. A székhely változás megtörtént a céginfo-ban és a NAV tözsadatban is látszik, de a fő tevékenységhez nem nyúltak, ezért gondolom hogy ezt a 201T-n kell változtatni, én most ezt megteszem lesz ami lesz, és beszámolok a fejleményekről.
Eragka köszi a választ, akkor átírom ez alapján a bejelentést és "szélnek eresztem".
Válasz idézéssel
rosszul emlékszem, h a főtevékenység a társ szerz kötelező eleme? Akkor ezzel mi lett?
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Az új főtevékenységet U jelöléssel vedd fel.
Mivel a régi főtevékenységet melléktevékenységnek szeretnéd, szerintem ez automatikusan melléktevékenység lesz, miután van új főtevékenység.
Nálam törölni azért kellett, hogy a régi főtevékenység a melléktevékenységek között se jelenjen meg.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
eragka Írta:Sziasztok!

Én sem akartam elhinni, de tettem egy próbát.
Megváltoztattam egy cég főtevékenységét a T201-es nyomtatványon, ügyvéd közbenjárása és társasági szerződés módosítása nélkül.
És mindez látszik a cégkivonaton is.

Mégpedig úgy kellett csinálnom, hogy a főtevékenységet törölnöm is kellett egy az egyben.
Fogtam, beírtam egyik melléktevékenységet főtevékenységnek, a főtevékenységet pedig törlésre kértem a melléktevékenységek között.

Szia! Próbálkozok ezzel az átjelentéssel, de nem teljesen egyértelmű amit írtál:
A 14T201 nyomi B 01-es lapon a 2. rovatba a főtevékenységnél csak U/M tehát új és módosításra van lehetőség, ezek szerint írjam be mint U a 4332-es teaor számot /ugyanis a jelenlegi 2223-at szeretném 4332-re cserélni/
Alatta az egyéb tevékenységnél kérem ennek a 4332-nek a törlését /jelenleg ez mellék tevékenységként szerepel/
És kérjem U-val a mellék tevékenységek közé a 2223-at? Így gondoltad, te így töltötted?
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Ha a végzésben a főtevékenység módosult akkor az ügyvédnek kell eljárni, hogy a céginfoban is szerepeljen mert javítást kell kérjen.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok,
Én is úgy csináltam ahogy Eragka és stimmel a Nav törzsadat és céginfo is, bár ott csak főtevékenység került módosításra, székhely és egyebek nem.
Válasz idézéssel
Neee!!! Komolyan fontolgatom a virágkötő tanfolyamot.
Válasz idézéssel
Klári!
Ügyvéd megvolt, végzés a kezemben. Céginfo-ban látszik az új székhely, viszont a fő tevékenység módosítás nincs meg a céginfo-ban.
Eragka!
Ezek szerint a fő tevékenységet a változás bejelentőn NAV felé megváltoztatom+bejelentem az új székhely szerinti címet iratőrzési helynek és levelezési címnek és akkor minden rendben lesz?
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én sem akartam elhinni, de tettem egy próbát.
Megváltoztattam egy cég főtevékenységét a T201-es nyomtatványon, ügyvéd közbenjárása és társasági szerződés módosítása nélkül.
És mindez látszik a cégkivonaton is.

Mégpedig úgy kellett csinálnom, hogy a főtevékenységet törölnöm is kellett egy az egyben.
Fogtam, beírtam egyik melléktevékenységet főtevékenységnek, a főtevékenységet pedig törlésre kértem a melléktevékenységek között.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Jól tudod Mónika!
Székhelyet, fő tevékenységet csak cégbíróságon keresztül, + persze ügyvéd is kell.
Válasz idézéssel
Egyik cégnek változott a székhelye, az tiszta, hogy az Önkormányzatnál bejelentem /szerencsére egymás melletti településre költözött, körjegyzőség van és az iparűzési adó bevallást az első székhely szerinti illetékes Önkorm.-hoz kell továbbra is beadnom/. Viszont a NAV törzsadatban látom a székhely változást ezt nekem is jelentenem kell a 14T201T változás bejelentőn valamint az iratőrzési hely és a levelezési cím változást is, ez is tiszta. Viszont nem csak a székhely változott hanem a fő tevékenységi kör is /az egyik mellék tevékenység cserélt helyet a fő tevékenységgel és fordítva/ ezt a változást viszont nem látom a NAV törzsadatban és a céginfo-ban sem, ez miért lehet? Ezt én jelentem a NAV-nak és a cégbíróság ez alapján fogja a változás bejegyezni? :oops:
Válasz idézéssel
Kedves Miki74!

Ne felejtsd el, hogy iparűzési adónál is be kell jelenteni a változást, pláne ha nem fővárosban vagy. Fővárosban mindenki egy helyre fizet, tehát nincsenek külön kerületek szerinti adózás. De ha székhelyed egyik vidéki helyről másik vidéki helyre költözött, akkor meg pláne máshová kell fizetni az iparűzési adót.
Minden adóhatóságnál a változást be kell jelenteni, hovatovább ha pl. VPOP-s termékdíj kötelezettséged van, akkor oda is kell egy változás bejelentőlap.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Miki74!
Valóban igazad van,a Népességnyilvántartásban átírják a címed,de a NAV-nál elég sok cím szerepelhet a vállalkozásoddal kapcsolatban. Pl: székhely,telephely ,levelezési cím,postafiók,értesítési megbízott (meghatalmazott).
Tehát ha az állandó lakcímed vagy a tartózkodási (ideiglenes) címed változik,az nem tartozik a NAV hatáskörébe. Persze tudják,de azt nem,hogy hol gyakorlod -hány helyen a választott tevékenységed.
Így Neked -egyéni vállalkozásról szóló tv. -amit nem ártana egyszer elolvasnod legalább -de a könyvelődnek is tudni kellett volna,hogy MIT és MIKOR kell bejelenteni. A tv.úgy szól,hogy minden,az adózást érintő jelentős adatot be kell jelenteni!
Attól,hogy könyvelőd van,a vállalkozás a TE saját döntésed,a könyvelő szakmai tanácsokkal lát el és segít eligazodni. Nem felmenteni kívánom a könyvelőd,hiszen az adózásodat érintő jogszabályokkal nem áll naprakészen ,de neked is kérdezni kellene,hiszen csak arra tud válaszolni ,amit kérdeznek tőle.
Ha egyértelmű,hogy egyetlen cím volt a NAV-hoz bejelentve mindenre -tevékenység végzésének helye,levelezési cím és lakóhelyek akkor valóban jó lenne elbeszélgetni ,hogy mi a Te dolgod és mi az övé.
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Sziasztok,
segítségre lenne szükségem.

2008-ban megváltozott a lekcímem. Egyéni vállalkozó vagyok, úgy tudtam, automatikusan megváltozik ezzel a székhelyem is. De nem. Az APEH megbírságolt, mert nem jelentetem be (mulasztási bírság), és kiszedte a karbantartási/felújítási számlákat is emiatt. Nekem van könyvelőm, ő intéz minden bevallást, bejelentést. Kérdésem: az Ő vagy az én dolgom lett volna tudni-bejelenteni a változást? mert ugye az új címre szóló számlákat lekönyvelte szó nélkül, meg se kérdezte, milyen alapon akarom ezeket elszámolni...

köszönöm a segítséget!

Miki
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég