A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Árubehozatal Kínából
Klári!

Kínában nincs egyedi azonosító, mint nálunk az adószám? Pár éve volt kínai számlám, de akkor a vámpapírokkal együtt kaptam és nem figyeltem, mit tartalmaz. Most ellenben email-ben érkezett a számla. Az áru persze úton van, legalább 1 hónap mire megérkezik. Gyűjtőkonténeres, tehát a magyar VPOP fogja kiszabni az ÁFÁ-t és a vámot. Legalább nem kell 12A60-t kitöltenem!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Szia!
Ha az uniód vámhatóság valahol elfogadja, akkor Te is elfogadhatod. Én azt a számlát szoktam könyvelni, aminek alapján a vámosok veléptetik az unióba az árút.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Én is segítséget kérnék. Kínából vásárolt árut egyik ügyfelem. Számlaként egy excel táblázattal szerkesztett "számlát" (commercial Invoice) kapott! Elfogadjam ezt a számlát? Telefonszámok és cím van rajta, de adószám vagy ahhoz hasonló nincs. Lehet, hogy az áruval érkezik?!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Kedves Minó!

Köszönöm szépen a válaszod, sokat segített értelmezni a vámáru nyilatkozatot, mert igazából eddig még ez sem nem sikerült.
Nagyon kezdő vagyok ebben a témában, nem igazán tud senki segíteni...ezért is szeretnék további instrukciót kérni Tőled.
Az alábbi kontírozás szerint könyveltem le :
Előleg T353 K4542 208.150.- Ft
Előleg fizetése T4542 K353 208.150.- Ft Előleg szla alapján 968.5 USD napi MNB árfolyammal
Áru értéke T8141 K4542 185.808.- Ft Áru értéke 828.5 USD vámá.nyilatkozaton
Szállítás hat.ig T521 K4542 21.979.- Ft Korrekciós tétel a vámá. nyilatkozaton
Szállítás orsz. belü?? T521 K4542 9419.- Ft Vámá. nyilatkozaton a B00 összegben megmaradt összeg a vám levonása után, ami már nem kerül utalásra senkinek. Könyvelni kell?
A vám összegét a DHL-nek fizeti, igazolást adnak ki.

Az A00 összeg a 185.808.- és a korrekciós összeg 21.979.- össz: 207.787.-
A B00 összeg 225.517.48 amiben benne van a vám összeg ( 207.787.- 4% -a ) 8311.48 .- Ft

Remélem nem írtam nagyon nagy hülyeséget....
Segítséged előre is köszönöm, bármikor is tudsz rá válaszolni Smile

További szép napot Smile

Üdv
Bea
Válasz idézéssel
Kedves Bea!

Ne haragudj amiért csak most írok, de mostanság elvette a kisfiam (2éves) minden időmet.

Én úgy gondolom, hogy a B00 a könyvelendő, mert az tartalmazza a belföldi szállítási költséget és a vámköltség is. Az A00 csak az áru és a határig felszámított szállítási költséget(korrekció) jelenti. (Én anno erre jutottam, ahogy a vámhatározatokat nézegettem) De azt, hogy mi alapján határozzák meg a külföldi és belföldi szállítási ktg-ek arányát, azt még nem tudtam kideríteni. De talán nem is lényeges.

Bízom benne, hogy tudtam segíteni.

Mino
Válasz idézéssel
Kedves Mino!

Segítséged szeretném kérni, nálunk is ugyanúgy működik a behozatal, DHL-en keresztül.
Kicsit összezavarodtam, hogy a vám határozaton feltüntetett összegek közül melyiket könyveled az árú értékeként?
A statisztikai értéket ( A00 Kód), vagy a másik feltüntetett összeget ( B00 kód) ?

Előre is köszönöm

Bea
Válasz idézéssel
Sajnos ismét megakadtam....
Ha a proforma számla alapján átutalt összeget előlegnek kezelem, akkor meg kellene bontanom alap+áfára is???
Jól gondolom, hogy abban az esetben ha a vám eljárás során megbízzuk a szállítót (DHL) közvetett vámjogi képviselettel, akkor nem kell ?
Úgy értelmeztük idáig, hogy közvetett vámjogi képviselet esetén a Kft. nem foglalkozik az áfával. (DHL állítja a fizetendő és levonható áfába) Csak vámköltséget fizetünk. ÁFA bevallásban sem szerepel import miatt adat.
Mi a véleményetek ezekről?
Köszönöm előre is
Üdv.Móni
Válasz idézéssel
Klári köszönöm szépen a gyors választ!

Üdv.Mino
Válasz idézéssel
Szia Mino!
Mindenben megerősítelek.
1., A proforma számla alapján utalt összeg - előleg. (453)
2., Ha a Számv.pol. a vámárú nyil.- árf. írja elő, akkor ayt használd. Egyébként ez a praktikus.
3., Előleg beszámítása után árf. különb. számolsz el (876,976)

Látod nem írtál hülyeséget. Javaslom a magyar vevőt fogd rövid pórázra. A könyvelése és Áfa bevallása a patyolatnál is tisztább legyen. Ne engedj Neki semmit ami a jogszabálytól eltér. Mondom ezt azért, mert készülhetsz az állandó ellenőrzésre. Nem károgok, tapasztalatból beszélek.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én is egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek kínai árubeszerzéssel kapcsolatosan. Soha nem foglalkoztam még importtal, de úgy látszik most nem úszom meg.
Kérdésem a következő lenne.
Nem tudom máshol mi a szokás, de mi idáig mindig olyan kínai cégekkel kerültünk kapcsolatban, akik csak úgy hajlandóak bármit is "postára" adni, ha a vásárlás teljes összegét +annak járulékos költségeit is előre kifizetjük. Erről egy proforma számlát küldenek (banki- és szállítási költségekkel kiegészítve).
Jól gondolom-e, hogy mivel fizikális teljesítésről még ilyenkor nem beszélhetünk előlegként kell kezelnem az átutalt összeget??? (Forint számláról történik az utalás) Mire Mo-ra érkezik az áru, eltelik 3 hét is. Természetesen a vámolás időszakában már a USD árfolyam közel sem annyi, mint az utaláskor volt. Milyen árfolyamon vennétek nyilvántartásba az árukat? A vámáru nyilatkozaton szereplővel vagy banki középárfolyamon vagy MNB árfolyamon?? Mivel a számla teljesen megegyezik a proforma számla végösszegével, így utalás már nincs ilyenkor. Előleget beszámítom és árfolyam különbözetet számolok el?
Előre is elnézést kérek mindenkitől, ha nagyon nagy hülyeséget írtam volna ...de nekem ez valóban kínai Smile
Köszönöm a segítséget!
Üdv. Mino
Válasz idézéssel
ReméljükSmile
Válasz idézéssel
Mivel az áfa oda-vissza működik ebben az esetben, szerintem sem lőnek főbe érte. :-)
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Köszönöm, Caranita! Én épp az ellenkezőjére jutottam. Smile Tudom, hogy egyben kell bevallani az összesítő nyilatkozaton, de mivel nincs 25%-os közösségi áfa a bevalláson (de már az is lehet, hogy csak én nem látok), így bekönyveltem még tavalyra, hiszen tavalyi a számla és bevallottam a decemberi A60-ason. Egyik megoldás sem lenne tökéletes. Gondolom, akkora badarságot nem követtem el ezzel.
Válasz idézéssel
Szerintem tedd a 27%-osba!
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Elakadtam a kínai árubeszerzés bevallásával ismét. Kérlek szépen titeket, ha van ötletetek, akkor mondjátok!Smile
Azt már megtárgyaltuk, hogy abban a hónapban szerepeltetem az összesítő nyilatkozaton, amikor az összes számla (áru, vámktg, további ktg-ek) a rendelkezésemre áll.
Most érkeztek hozzám a számlák. Maga a kínai árubeszerzés 2011.decemberi, a vámktg, fuvardíj, stb. januári. Beállítottam a januári áfabevallásba, összesítő nyilatkozatra egyben. Viszont, tavaly még 25%-os volt az áfa és nincs olyan sor a 1265-ön, hogy közösségen belüli 25%-os áfa. Most mit tegyek? A decemberi számla alapjára 25%-ot kellene rászámolnom, ami a 1265-ön nincs, de decemberre nem tudom bevallani, mivel a többi számla januári.
Köszönöm az együtt gondolkodást!Smile
Kata
Válasz idézéssel
Kedves Móni és Anita!

Így fogok tenni. Köszönöm szépen a segítségeteket! Nagyon kedvesek vagytok.Smile
Kata
Válasz idézéssel
Én is a 10. haviba tenném, mivel a vámolás is 10. havi.
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Szia !

Az összesítő nyilatkozat kitöltését tökéletesen tudod, vámolási ország kódja és 1-es Smile
Mi egyösszegben vettük figyelembe árubeszerzésként az adóalap meghatározásnál felsorolt szolgáltatásokat is.
Az utolsónál nem vagyok biztos a válaszban, de szerintem a 10.haviban kellene
szerepelnie, mert az összes adóalapot adó számla akkor áll rendelkezésre.. (de ez nem bizti ..)
Hátha más is csatlakozik a véleményével.
Móni
Válasz idézéssel
Kedves Móni!

Nagyon köszönöm! Nagyon sokat segítettél!!!
Ha megengedsz mégegy kérdést:
Az összesítő nyilatkozat kitöltésében kérném a segítségedet. Jól tudom-e, hogy az országkódhoz annak az országnak a kódját kell írnom, ahol a vámoltatás történt, a közösségi adószámhoz pedig 1-est? Illetve másik kérdésem, hogy az áru értékét és a további költségeket (vám, biztosítás, fuvardíj) egyösszegben kell szerepeltetnem az árunál vagy külön-külön áru és szolgáltatásként? Én úgy gondolom, hogy a teljes összeget a termékbeszerzés oldalra kell, mivel a szolgáltatás oldalon nem fogadja el a közösségi adószám helyett az 1-est. Jól gondolom-e?
Illetve, van még egy olyan problémám, hogy az árubeszerzés számlája 09.havi, a vámkezelés és fuvardíj számlája pedig 10.havi, vagyis másik negyedév. Ilyenkor mi a teendő? Nagyon-nagyon köszönöm! (Kicsit több lett, mint egy kérdésSmile.
Kata
Válasz idézéssel
Szia Kata !

Nekem utoljára 2010-ben volt Kínából behozott árum,amit Koperben vámoltak.
1. Kínai számla könyvelése: számlavezető bank középárfolyamán (szabályzatban leírtak szerint)
2. Áfa bevallásban: közösségen belülinek minősül. Az áfa alapba
az áru értékét (eladási árfolyamon), a biztosítást,
a külföldi fuvardíjat, vámkezelést, vámot kell beszámítani,
és erre rászámolni az áfát.
Fizetendő és levonható sorban egyaránt szerepeltetni kell.
3. Fel kell tüntetni az A60-as összesítő nyilatkozatban is.(A kitöltési útmutatójában
akkor volt egy bekezdés erre az esetre)
4. Nálunk akkor még volt csomagolás környezetvédelmi termékdij,
amihez megkaptam a Packing List nevű bizonylatot, amint a
nettó és bruttó súly szerepelt...
Remélem tudtam segíteni az indulásban...
Móni
Válasz idézéssel
Kedves Fórumozók!

Olyan kollégák segítségét szeretném kérni, akik jártasak import ügyletekben! Előre is köszönöm!
Adott egy cég, aki Kínából vásárolt árut. A szállítást és vámoltatást egy magyar cég végezte, a vámoltatás Szlovéniában történt meg. A következők lennének a kérdéseim:
1. A kínai számlát hogyan kell könyvelni, illetve az áfa bevallásban hogyan kell szerepeltetni?
2. A fuvarozó cég számláján a fuvardíj USD-ban, a vámkezelési díj EUR-ban, ill. mindkettő ft-ban is meg van adva. A számlán az szerepel, hogy importhoz kapcsolódó mentes szolgáltatás. Ezzel a számlával kapcsolatban is ugyanaz a kérdésem, mint az elsővel.
Egyéb papír, dokumentum nem áll rendelkezésre.
Kérlek benneteket, hogy ha valaki tud segíteni, írja le mi a teendőm az elejétől a végéig, mert nem volt még ilyen ügyletem!
Nagyon köszönöm!
Kata
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég