A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
vezető tisztségviselő személyes közreműködése
Sziasztok!

Idecsatolom - picit megszerkesztve - Zsabonap igen jó összefoglalóját a társasvállalkozók jogviszonyáról, annak érdekében, hogy a gondolatok ne vesszenek el a hozzászólások tömegében.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Ezt találtam a leginkább megfelelő témának, ezért ide tettem a kft. 50%-os tulajdonrésszel rendelkező tagjának munkaviszonyáról az elmélkedésemet.
Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Szia Kriszta!
Most már sikerült letölteni,köszi.
Válasz idézéssel
No mégegy nekifutás
Válasz idézéssel
No most már csatolni sem tudok... akinek kell legyen szives priviben vagy az emailomban megkeresni, elküldöm úgy Kriszta
Válasz idézéssel
Nekem nem megy Kriszta! Nem tudom más hogyan van vele?
Válasz idézéssel
Igy már használható? Kriszta
Válasz idézéssel
én nem tudom de nekem tökéletesen lejön.... Mit ronthattam el?
na akkor most megpróbálom rar-ral... Az egész a körlevelezés elvén működik, ezt az elején elfelejtettem leirni. Aki ezt a részt nem ismeri töltse le a segédletet is, amit a belépéskori nyomik (munkaszerződés, nyilatkozat, tájékoztatás stb.) csoportos kitöltéséhez írtam, de a megbízási is hasonló elven működik.... Kriszta
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nekem is azt irja ki, hogy érvénytelen mappa.
Válasz idézéssel
gizi Írta:Sziasztok!

Mi a véleményetek a következőkről? Az APEH honlapjáról töltöttem le a társas vállalkozás és a társas vállalkozó járulékfizetésének alapvető szabályai 2007. közleményt. Ezen belül a tagok járulék fizetési kötelezettségeinél kitér a vezető tisztségviselőre, vagyis az üzletvezetőre. Azt írja mint már tavaly július 1 óta tudjuk, hogy munkaviszony keretében nem látható el a vezető tisztségviselői feladat és mivel a vezető tisztségviselői munka nem minősül személyes közreműködésnek (szintén a Gt. módosított rendelkezése alapján) , társas vállalkozói jogviszonyban sem, csak választott tisztségviselőként.

Az üzletvezetés nem minősül személyes közreműködésnek??? Azzal, hogy aláír nem működik személyesen közre, mivel ez az üzletvezetői tisztséggel járó feladat?
Szia Kriszta!

Továbbra is hibaüzenetet ír ki.
Válasz idézéssel
no akkor megpróbálom mégegyszer..... ha valakinek nem sikerülne valamiért letölteni, priviben küldjön email címet
Válasz idézéssel
Szia, Kriszta!
Nekem, amikor le akarom tölteni, azt írja ki, hogy "érvénytelen vagy sérült tömörített mappa".
Nektek is?
Válasz idézéssel
Nos akkor megpróbálom ide feltenni....
Válasz idézéssel
gizi Írta:Sziasztok!

Mi a véleményetek a következőkről? Az APEH honlapjáról töltöttem le a társas vállalkozás és a társas vállalkozó járulékfizetésének alapvető szabályai 2007. közleményt. Ezen belül a tagok járulék fizetési kötelezettségeinél kitér a vezető tisztségviselőre, vagyis az üzletvezetőre. Azt írja mint már tavaly július 1 óta tudjuk, hogy munkaviszony keretében nem látható el a vezető tisztségviselői feladat és mivel a vezető tisztségviselői munka nem minősül személyes közreműködésnek (szintén a Gt. módosított rendelkezése alapján) , társas vállalkozói jogviszonyban sem, csak választott tisztségviselőként.

Az üzletvezetés nem minősül személyes közreműködésnek??? Azzal, hogy aláír nem működik személyesen közre, mivel ez az üzletvezetői tisztséggel járó feladat?
Szia fied!

Engem érdekel, úgyhogy légyszíves tedd fel a nyomtatványt. Egyébként beszéltem az Apeh-nál egy nagyobb vezetővel és megerősített ebben, hogy az Apeh teljesen elkülöníti a személyes közreműködést és az üzletvezetést. Az üzletvezetés az nem személyes közreműködés és nem jár adatszolgáltatási kötelezettséggel, ha nincs díjazása és 36 órás munkaviszonyos az üzletvezető. Egyébként viszont van adatszolgáltatási kötelezettség. A nyomtatványt előre is köszönöm!

Szia: gizi
Válasz idézéssel
Nem, azzal hogy csak aláír nem történik semmi. Én a problémára a következőt eszeltem ki: egyszer tagi jogviszonyos mint eladó, vagy akármicsoda ami a profilja, és egyszer 0 ft-os megbizási díja van, mint ügyvezető vagy üzletvezető. Ezt ugye mivel nullás nem is jelentem. Csináltam erre megbizási nyomit a hozzá tartozó taggyulési határozattal, olyat amihez adatforrás van rendelve, tehát elvileg egyszerűen tömegesen kitölthető. Ha érdekel valakit ez a nyomi, akkor szivesen felteszem ide. Kriszta
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég