A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
EV pénzkezelési szabályzata?
...és még egy.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Még adalék a témához!

A következő számv. levél.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Összeraktam, mivel az első levelet módosítja ez a 3029-es.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
3029 kérdés
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
kati1012 Írta:Újra élesztem ezt a témát. Ha nem számitógépes programmal , hanem nyomdai úton előállított pénztárkönyvet vezetünk, abban nincs lehetőség a záró pénz nyilvántartására. Ez azt jelenti, hogy nem is kell nyilvántartani.
Egyéni vállalkozónak nem.
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Újra élesztem ezt a témát. Ha nem számitógépes programmal , hanem nyomdai úton előállított pénztárkönyvet vezetünk, abban nincs lehetőség a záró pénz nyilvántartására. Ez azt jelenti, hogy nem is kell nyilvántartani.
Válasz idézéssel
Na akkor leírom érthetően, ahogy először gondoltam.

Attól, hogy valaki hü**e leír valamit, marhára hivatalos hangon, attól az még nem biztos, hogy úgy van. Írom ezt anélkül, hogy tudnám, ki az a "nagy agy" aki ezt a kérdést, és ezt a választ összehozta.
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
sziasztok!
Már tényleg nem tudják mit találjanak ki a mi és az ügyfeleink bosszantására a "nagy agyak".
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Én eddig úgy tudtam, hogy a ev. nem tartozik a számviteli törvény hatálya alá. Vagy mégis? 8O
Válasz idézéssel
Sziasztok!Bár nekem nem jár az említett kiadvány, de annyit azért hallottam vele kapcsolatban,hogy nem kevés alkalommal már előfordult, hogy a válasz rossz volt. 8O
Úgy gondolom, hogy a hasonló kiadványok szerkesztői és még sorolhatnék más területeket is, nagyon meg tudják lovagolni, hogy az adótörvényeket egyre nehezebb olvasni és értelmezni.

Személy szerint én a legtöbbet a fórumok böngészése közben profitáltam, ráfáztam pár előfizetésre, kiadványra. Aztán lemondom, majd újra előfizetek :roll:

Viszont ezzel az egész pénztárszabályzattal kapcsolatban vártam volna az "illetékes elvtársak" tájékoztatóit. Sehol semmi. Ugyanakkor hallom,hogy már megindult az APEH ellenőrizni, rovancsolnak is, kérik a helyszínen a szabályzatot, és az sem zavarja őket, ha éppen nincsen ott a szabályzat. Tongue
"Ne foglalkozz a kihívások elkerülésével. Idővel a kihívások úgyis kitérnek előled" (J.Adams)Blo
Válasz idézéssel
Jó estét Mindenkinek !

Én is ma kaptam kézhez, de eddig nem engedtem magam nyilatkozni az üggyel kapcsolatban, mert óriási csalódást okoztam volna mindenkinek. Hát azóta lehiggadtam, nem egyszerűen nem kell komolyan venni, ilyen nincs. Ha ezt elkezdjük, akkor bármilyen kacifántos, a törvények csűrés csavarása sajátos módón történő értelmezése után eljuthatunk oda, hogy semmi sem jó amit csinálunk, vagy csinálnak a vállalkozók, őstermelők stb. Én elhatároztam magamban, hogy nem is bosszantom magam tovább, jöjjön aminek jönnie kell és majd az adott helyzetben megpróbálom megoldani a problémát, és az ügyfeleket sem riogatom ezzel a hülyeséggel, van épp elég bajuk, azzal, hogy ebben a nehéz világban egyáltalán tapon maradjanak. Legalábbis a becsületes része, amilyek meg sumákol az úgy sem törödik az ilyesmivel. Minden esetre felháborítónak tartom, hogy egy eddig általam komolyan vett szaklapban ilyen válasz megjelenhessen. Ez nem lehet és kész. De már abba hagyom, mert megint érzem, hogy felhergelem magam.

Megyek inkább értelmesebb dolgokkal foglalkozni.

Jó éjt
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Eredetileg elkezdtem ide egy hosszabb hozzászólást írni, de inkább kitöröltem mert még felszólították volna az adminokat a törlésre :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Szóval legyen elég annyi, hogy ez úgy ahogy van baromság, teljesen mindegy, hogy ezeket a leveleket ki szerkeszti, vagy a választ kiirja.
Üdv rwinke

The book of love is long and boring
And written very long ago
It's full of flowers and heart-shaped boxes
And things we're all too young to know
Válasz idézéssel
Kész röhej!!!!
"A rohanó élet hasra esik...."
Válasz idézéssel
Szia Klári!

Elolvastam........ Hosszas számolás kellett, hogy ne folyon belőlem a csúnya!!!!
Eddig én úgy tudtam, hogy a bevallás elkészítéséhez ha havi ÁFÁ-s: havonta, ha né-s: negyedévente (ill. az adó vagy előleg megállapítása miatt) elegendő a könyvelést elkészíteni. Ezt írja az SZJA tv. 5.melléklet 1.6.pontja is.
A legjobban az utolsó két szakasz tetszik: hogy a pénzmozgással egyidejűleg kell könyvelni, ill. ennek akkor tud eleget tenni az E.V., ha saját maga könyvel. Natúr értelmezés ez, de nekem ez jön le belőle.
Szerintem igen kevés E.V. van, aki merné vállalni a saját könyvelését, és utána meg is nézném, hogy az hogy néz ki.
Lassan ránk már nem is lesz szükség..... :?: :!: :roll:
"Nekem a sorsom az, hogy megélhetem, amire vágyom és amire nem,
S ha választhatok, a holnap szebb legyen..."
Válasz idézéssel
Ma kaptam kézhez a Számviteli leveleket. Ezt találtam.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég