A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jogfenntartó nyilatk.mnypt
Szóval akkor van értelme annak, hogy visszalépek ugyan államiba (némiképp kényszer hatására), de azért a hozamomat kiutaltatom, mert sem az államnak, sem az önkéntesnek nem akarom adni (utóbbim nincs is).
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Mi az a jogfenntartó nyilatkozat?

A Stabilitás szerint azoknak, akik átlépnek ugyan az állami rendszerbe, de csak azért teszik ez, hogy a későbbiekben ne essenek el az állami nyugdíjjogosultságtól, úgynevezett jogfenntartó nyilatkozatot érdemes kitölteniük. "Ez a nyilatkozat jelzésértékű a magyar állam irányába, hogy a nyilatkozatot leadó magán-nyugdíjpénztári tag az állami társadalombiztosítási nyugdíjrendszerbe történő visszalépéséről csak és kizárólag a hatályba lépett jogszabályi korlátozásra figyelemmel döntött, mert ellenkező esetben hátrányt szenvedett volna" - áll a Stabilitás javaslatában.

A jogfenntartó nyilatkozatnak akkor lehet jogi jelentősége, ha az Alkotmánybíróság az alaptörvénnyel ellentétesnek találja a nyugdíjszabályokat, ebben az esetben ugyanis a visszalépett pénztártag igazolhatja, hogy megítélése szerint egyfajta kényszer alatt cselekedett az állami rendszer választásakor.

Mi legyen a reálhozammal?

Bár a pénztárválasztásról nem kell nyilatkoznia annak, aki szeretne visszatérni az állami rendszerbe, mivel a visszaléptetés ilyenkor automatikus, az esetleges reálhozamról ebben az esetben dönteni kell (a reálhozam a magánnyugdíjpénztárban elért tényleges hozam inflációval csökkentett értéke).

A törvény szerint a reálhozamot háromféleképp használhatják fel a pénztártagok: készpénzben veszik fel, átutalják egy önkéntes nyugdíjpénztárnak, vagy az állami nyugdíjrendszerbe utalják. Az első a legbiztosabb megoldás, a második lehetőség az adó-visszatérítés miatt megfontolandó, az állami kassza választásánál azonban sok a kérdőjel, azt ugyanis még most sem lehet tudni, hogy mi lesz ezzel a pénzzel, és így növelhető-e egyáltalán a későbbi nyugdíj.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Szerintetek az mennyire gáz, ha a reálhozamot visszakérem, de jogfenntartó nyilatkozatot is teszek?
(Gondolom, jól mutatja a fejemben levő kavarodást, de hát ki lát a jövőbe...)
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Na végre, a gyerekem is lenyilatkozott, hogy marad magánnyugdíjpénztártag.
Úgy gondolom kockázata nincs, tekintve, hogy jövő hónaptól Németországban lesz biztosított (kiviszi az anyacég). Emiatt a maradása valószínűleg fix bukta lett volna. Tudtommal ebbe az esetben a fenyegetés ellenére még a szolgálati évei is szaporodnak.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:<!-- m --><a class="postlink" href="http://stabilitas.hu/?p=15151">http://stabilitas.hu/?p=15151</a><!-- m -->

Ebben van a cím!Ők letétbe helyeztetik.
Válasz idézéssel
Én is hallottam valahol, talán hírekben a rádióban, hogy nem veszik át személyesen, de ha postán beküldöd, akkor ugye nem lát bele a levélbe.
Egyébként hova kell küldeni az ONYF-hez Budapestre, vagy a Regionális központokhoz?
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Bocs, a neten olvastam, hogy nem veszik át.
Beküldöm, de lehet, hogy letétbe is helyezem. Nem tudom, hogy mekkora költsége van.
Válasz idézéssel
Szia Zsemle!
Megnyugtattál.... :oops:
Válasz idézéssel
Nem semmis, mi is beküldtük, ajánlottan és tértivevényesen.

Üdv.zsemle
Az Everest fölött kinyílt a monszun....én meg itt punnyadok, mert csak egy szegény kis ZSEMLE vagyok...
Válasz idézéssel
Juditka!

A lányom beküldte postán!Akkor az semmis??

<!-- m --><a class="postlink" href="http://stabilitas.hu/?p=15151">http://stabilitas.hu/?p=15151</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem veszik át, ügyvédnél kell letétbe helyezni.
Válasz idézéssel
Ha gondolja valaki,még ezt beküldheti.
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég