A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
egészségügyi hozzájárulás
#1
Sziasztok!
Osztalék EHO-ját szeretném vallani a 08-ason, de be szeretném számítani az idén (3hónapban) már levont egbizt.járulékot (magánszemélynél vont 7%), hogy ne kelljen a teljes 450.000,-et befizetni, mert kben ütné a felső korlátot az EHO (5mill után). Tehát hova kell beírni a bevallásban a már levont összeget? mert kben alapból a 450e-t hozza a bevallás...valaki csinált már ilyet?
azon kívül lehet én értelmezem rosszul, nem a 2015.évit kell figyelembe venni, hanem a tavalyit? az igazolása alapján? hogy mennyit vontak, és azt kell kiegészíteni 450-re?
Köszi a segítséget!
Judit
Válasz idézéssel
#2
Nagyon köszönöm ! Olyan jó, hogy vagytok Smile
Válasz idézéssel
#3
Semmit nem kell tenned,egyszerűen a 8-on nem megy rá bevallás.. :oops: Anitával egyetértve.
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
#4
Szia Erika,

szerintem nem jelented sehol, a 1041-sen biztosan nincs rá lehetőség, hiszen ő nem biztosított a nyugdíjas mivolta miatt.
A havi eü járulékot a 08-s bevallások alapján írják elő.
Válasz idézéssel
#5
Sziasztok!

Egy Bt a nyugdijas beltagja után megfizette a havi 6810 Ft egészségügyi hozzájárulást. Bérezést nem kapott, igy nem fizettek utána semmi mást. Régóta fizetik, nem találtam bejelentést róla, állitólag csak elkezdték utalni.
Azt szeretném megkérdezni, amennyiben már nem beltag az illető: jelenteni kell ezt valahova valamilyen nyomin, hogy csak nem fizetnek utána többet?

Köszönöm.
Erika
Válasz idézéssel
#6
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni az alábbiakban:
Szolgalmi jogra díjat fizet egy társaság magánszemélyeknek.

A magánszemély a társaságtól a következő levelet kapta:
A szolgalmi jog az szja tv 3.§31. pontja alapján vagyoni értékű jognak minősül, és mint ilyen, külön adózó jövedelem.
A jövedelem után a magánszemélyt 27%-os eho fizetési kötelezettség terheli.

Akárhogy kutatom az EHO tv-t, aztán lehet, hogy a fától nem látom az erdőt, de melyik paragrafusban találom ezt meg?

A történet annyi, hogy ez a korábbi években ingatlan bérbeadás volt, és ott a 14%-os eho volt, ha a díj elérte az 1 millió forintot (akkor az első forinttól), ha nem érte el, akkor nem volt eho.
A díj most is ugyanannyi, nem éri el az 1 milliót, csak a jogcím változott meg. Megépített a bérlő az adott bérelt ingatlanon egy utat, amire szolgalmi jogot alapított, és most annak a díját fizetné. Valóban terheli 27%-os eho? Mert az nagy változás lenne a korábbi évekhez képest Sad

Köszönöm a segítséget!
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
#7
Sziasztok!
Másik kérdésem: A megfizetett vagy várhatóan 2011-ben megfizetésre kerülő 2+4% beleszámít a 450 eFt-os korlátba. Kérdés: Lehet-e 13 havi megfizetett egbizt. járulékkal számolni, ha az utolsó decemberit még decemberben ki fogják fizetni?
Válasz idézéssel
#8
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni a 2011-ben kifizetett osztalék EHO-ját, hogyan kell bevallani a 1108M-esen. Ha van más jövedelme is a tagnak 2+4% egyéni egészségbiztosítási járulék is beleszámít a 450 eFt-os korlátba.
468-as sorba az EHO alapját, 469-esbe a 14%-át kell szigorúan beírni, kevesebbet nem enged a program. Mi van ha kevesebbet kell levonni, mint a 14%? Csak az alapot tudom csökkenteni, de ez csalás.
Üdvözlettel: Csocsó
Válasz idézéssel
#9
Viszont megnyugodhatunk, hogy mindketten jól tudjuk Big Grin !
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#10
............bocsi, Klári, egyidőben írtunk........... Big Grin
Válasz idézéssel
#11
Szia Zoo1973!
Az osztalék szja+eho azt terheli aki a kedvezményezett, de a cégnek kell levonni, vallani, befizetni, mértéke 14%/mármint az eho/
Ha, nem kap osztalékot, járulék sincs.

Azt pedig nem értem miért függ össze a pénzkészlet és az osztalék fizetés ? Átutalással is lehet fizetni. Valamit lehet,hogy félreértek?


Üdv,Ági
Válasz idézéssel
#12
Szia!
A kivizetett osztalék utáni EHO 14% amit a le kell vonni, tehát a magánszemélyt terheli.

Az EHO- kifizetéskor kell levonni és a NAV-nak bevallani, megfizetni.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
#13
Sziasztok !

Olyan kérdésem lenne, ha egy cégben osztalékot vesznek fel akkor az EHO kit terhel ? A céget vagy a tagot ? Illetve mennyi a mértéke, 14% vagy 27% ?

Ha nem vesz fel osztalékot a nyereséges cég mert a pénztárban nincs rá elegendő pénz, akkor is kell 27% EHO-t fizetni ?

Köszi szépen előre is.
Válasz idézéssel
#14
Köszönöm válaszodat !

Még egyben erősítsél meg légyszi, ha kisvállalkozói kedvezményt vesz igénybe az egyéni vállalkozó, akkor az deminimis támogatásnak minősül? melyik oszlopot, és milyen dátummal töltöm? Egyszerű gépberuházás.
Válasz idézéssel
#15
Szia Zsuzsi! Igen fizetni kell 14% EHO-t a 177.sor összege után.
Üdv. Bodza
Válasz idézéssel
#16
Valaki világosítson fel engem !

egyéni vállalkozó, szja szerint adózik, mikor kell az osztalék utánn 14 % eho-t fizetni.
Mert az 53.-as bevallás 177 sor tájékoztatója azt írja, hogy osztalék alap után eho fizetési kötelezettsége lehet ! Sárga figyelmeztetés !
A 292 sor viszont azt, hogy a 25 %-os osztalék alap után kell fizetni.
Akkor most a 177 sor eho alap vagy nem?
Válasz idézéssel
#17
Ingatlan bérbeadás után a kifizető által levont 14% eü-ből, ha
önálló tev.jövedelmeként van beállítva az szja bevallásba és
alkalmazza a 10%-os ktg.átalányt vissza lehet igényelni?
Akkor a 90% után kell megfizetve lennie a 14% eü-nek?

köszönöm
Válasz idézéssel
#18
Szia!

Sajnos igen! Esetleg ha biztositott őst.akkor ezt csökkentheti a befizetett járulékok alapjával.
Mind három esetben ha jövedelme van mez.gazd.őstermből és átalányadót választotta fizetni kell!
Válasz idézéssel
#19
Sziasztok!

Átalányadózó őstermelőnek a jövedelem 27%-a után kell EHO-t fizetni? Nyugdíjasnak, és bejelentett állásban dolgozó, mellékfoglalkozásban őstermelőnek is?


Köszönöm:
debgay
Válasz idézéssel
#20
Abban kérnék segítséget, hogy ha az ingatlan bérbeadásból származó jövedelmet
nem különadózó jövedelemként, hanem az összevont adóalapba tartozó jövedelemként
valják be, a kifizető által levont 14% eü-t akkor sem lehet visszaigényelni?

köszönöm
Válasz idézéssel
#21
Köszönöm Klári!
Johanna
Válasz idézéssel
#22
Jól gondolod!
Válasz idézéssel
#23
Sziasztok!
Jól gondolom, hogy a mg. őstermelő a SZJA-t a bruttósított (127 %) jövedelem után fizeti, de a százalékos
EHO-t "csak" a tényleges őstermelésből származó jövedelem után?
(Tételes költségelszámolás, 18 millió bevétel, 1,8 millió őstermelésből származó jövedelem)
Johanna
Válasz idézéssel
#24
Nagyon köszi, már mindent mindennel keverek -kavarok.
Válasz idézéssel
#25
Szia Potyi !

Az étkezési jegyek és a bérlet nem EHO-os, csak szja-s, azért nem hozza a béprogid.

A többi amit felsoroltál igen.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel


Fórumra ugrás:


Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 2 Vendég