A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nyugdíj
Amit az egészben felháborítónak tartok -és bármilyen hihetetlen, most a mnypt tagok mellett állok - az az, hogy miért nem lehetett már decemberben vagy még korábban több, akárhány oldalas részletes tájékoztatást adni arról, hogy mégis mi vár rájuk, ha mnyp tagok maradnak és nem csöpögtetve ilyen index-es és sok más hasonló cikkel az utolsó pillanatokban bombázni őket.
Amiért én azt írtam, hogy négykézláb.... az a következő miatt volt. Amikor bevezették a mnypt, akkor azt mondtam, hogy már minek (erre a kis időre, szoktam mondani dolgokra). Lehet, hogy akkor hoztam rossz döntést? Ez is egy kérdés lehet. Most igazán nem tudom a választ. De: azok, akiknek x évük van a nyugdíjazásukig és nem tudtak -mert nem volt megfelelő jövedelmük, hogy jelentős összeget takaríthassanak meg, azok valószínűleg a visszalépés mellett döntenek. Ez sem kampány részemről. Én véletlenül sem mernék ebben véleményt mondani senkinek, hogy maradjon, vagy menjen. Mert nem tudnám felelősséggel fölvállalni, hogy én befolyásoljam őket a döntésükben. Főleg mostanában, amikor minden kiszámíthatatlan, ki tudja megmondani, hogy mit hoz a jövő. Akár közeli, akár távolabbi.
Azért is hangoztatom azt, hogy szerintem iszonyú nehéz helyzetben vannak, hisz a tényleges döntés az ő kezükben van. Természetes, hogy kérdeznek, olvasnak, válaszokat várnak.
Az, hogy itt ebben a topicban valóban sok ember mondta el a véleményét, vagy segít a döntésükben, vagy nem.
Aki még gondolkodik és biztos, hogy még sokan vannak így, részemről csak azt tudom mondani, hogy gondolják át a lehetőségeiket és próbáljanak okosan ? dönteni.
Szép napot!
Válasz idézéssel
Köszi!
Erre,ügyes vagy!..mit össze kínlódtam!!! :oops: :mrgreen:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Olvastam egy felháborító cikket az Index-en, a linket sajnos nem tudom ide tenni.
Pedig a döntésnél még lényeges lehet.

A maradók eü-ellátás nélkül maradhatnak......

Erre gondoltál?- nem semmi ez sem.

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/01/28/a_penztarban_maradok_nem_kapnak_eu-ellatast/">http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/01 ... -ellatast/</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Olvastam egy felháborító cikket az Index-en, a linket sajnos nem tudom ide tenni.
Pedig a döntésnél még lényeges lehet.

A maradók eü-ellátás nélkül maradhatnak......
Válasz idézéssel
Azért az olyan bitang dolog, hogy ha tag maradsz, akkor a 24% nyugdíjj nyugdíjadóvá válik, nem?
Mindegy, ne válaszoljatok erre, ez csak költői kérdés volt.
Most hívott egy ismerős tanácsért. Amit tudtam, elmondtam neki. Úgy látszik sokan gondokodnak még, mert nem könnyű döntés...
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én köszönöm mindenki véleményét, és tudom, hogy a döntés felelőssége az enyém.
Én szívem szerint maradnék tag. Mert két helyről talán csurran-cseppene valami.
Még mindig gondolkodom....
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ahogy mások is megfogalmazták ebben nagyon nehéz jó döntést hozni, jó választ adni- szépek lehetünk, de okosak nem- én a gyerekeimnek sem tudok megnyugtató érveket felhozni, mert jós nem vagyok, bár lehet jobb lenne, ha ezzel foglalkoznék, kifizetődőbb lenne. Smile Az egyiknek ha sokan maradnának, mert ez is egy feltétel- megérné, a másiknak mivel kevés a jövedelme-nem A harmadiknak meg munkája sincs évek óta , bár tag, akkor mit is lehetne itt ész-szerüen dönteni, javasolni.

A jól bevált struccpolitika?- lehet.

Annyi- de annyi változás lehet még az életükben, miért maradna ez a jelenlegi állandó- és épp itt a bökkenő: ez a perpétum mobile állapot.( ha jól írtam helyesen).

Mindenkinek további szép napot, legalább ez legyen: catking
Válasz idézéssel
Irén köszönöm. Tehát jól gondoltam.
Szerencsére ebből a rákfajtából, még ha rosszindulatú is, nagyon magas a gyógyultak aránya.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Szia Eragka !

Én biztos vagyok abban, hogy nem vagy egyedül, mert ha már 2 ember van akkor az már több ( és van ). De tudod, nagyon nehéz ez a döntés, akár értelmileg akár érzelmileg nézzük és attól, hogy nem írjuk le a gondolatainkat, még nagyon nagy gondot okoz, hogy mit is döntsön az ember? Én tudatosan nem folytam bele ebbe az együtt gondolkodásba ( lehet hogy helytelenül ), mert akármi is lesz a végső döntés a következményeit mindenkinek magának kell viselnie. És ez akár egyedülállóról, akár családosról, akár fiatalról, akár középkorúról van szó nagy felelősség. Nem tudjuk, hogy hogyan fog alakulni elég szomorú, hogy ilyen helyzetben kell meghozni egy ilyen döntést. Erzsó írta szeintem találóan, golyó vagy kötél ?

Majd meglátjuk, hogy mit hoz a jövő, kénytelenek leszünk valahogy ebből is kimászni és ki is fogunk, mert az ember ilyen.

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Sziasztok!
PMarcsi, Juhasziren: teljesen tisztában vagyok (a döntésemnél is voltam) azzal, hogy az mnyp mikor is örökölhető.
Azaz igazság, hogy akárhogy is nézem, mivel tudom, hogy a következő 30 évben milyen bejelentett jövedelmem lesz, ki tudom számítani, hogy sem az államiból, sem a mnyp-os nyugdíjamból nem élnék meg. Itt most havi 30 és 50e ftnyi összegről van szó!
Ezért öngondoskodom, mert van nem nyugdíjjárulék köteles bevételem (fehér! Smile, ez a pénz pedig mint írtam, vagy talált zsebpénz lesz nyugdíjas koromra, de ha nem érném meg, akkor a gyerekemé lehet egyben. Persze ezt is el lehet venni egy tollvonással, mint minden mást is.
Én nem akarok ettől függetlenül maradás mellett kampányolni, ahogy nézem egyedül vagyok ezzel itt, kb. ez lesz az országos átlag is 1-2%
Csak mivel Judit feldobta a labdát, hogy ki milyen okból döntött maradás/visszalépés mellett, leírtam a saját döntésemet.
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Ki jogosult árvaellátásra?
Árvaellátásra az a gyermek jogosult – ide értve a házasságban vagy az élettársi közösségben együtt élõk egy háztartásban közösen nevelt, korábbi házasságból, élettársi együttélésbõl származó gyermeket is -, akinek szülõje a haláláig az öregségi, illetve rokkantsági nyugdíjhoz szükséges szolgálati idõt megszerezte, vagy öregségi, illetve rokkantsági nyugdíjasként halt meg.

Árvaellátás jár a testvérnek és az unokának is, ha õt az elhunyt saját háztartásában eltartotta és a gyermeknek tartásra köteles és képes hozzátartozója nincs.
Szép napot!
Válasz idézéssel
Most folytattam egy telefonbeszélgetést.
Illető társas vállalkozó (viszonylag becsületes) dupla minimálbér után járulékozott eddig. Ez indokolhatja, jobban jár az államival.
Fél éve műtötték rosszindulatú daganattal (bízunk benne meggyógyul), valószínúleg 5 év rokkantsági nyugdíjra lesz jogosult. Ez is az állami mellett szól.
Van 3 gyereke, a legnagyobb sincs még tíz éves, de nincsenek összeházasodva, az élettárs egyedülállóként van bejelentve az eü-nél. Ha véletlenül valami rossz történne, akkor ettől függetlenül utána jár az árvaellátás az anyukának? Én azt mondtam igen, összevontan az államit javasoltam.

Ebben az eseteben hogyan működik az árvaellátás?
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Sziasztok

ÖRÖKÖLHETŐSÉG: Én azt látom hatalmas problémának, hogy mint általában, nem homályosítják föl az embereket pontosan, hogy mit is kell tudniuk vagy érteniük. Gondolom sokan gondolkodnak úgy, hogy maradnak, mert örökölhető. Csak éppen azt felejtik el azok akiknek meg kellene mondani, hogy milyen esetekben. Nem láttam és nem is találok egyetlen mnyp. honlapon sem szerződést, amit az ember aláírás előtt is áttanulmányozhatna. (Bár más pénzintézetnél és biztosítónál sem)
Az biztos, hogy ez most nagy kihívás a mnyp. tagok számára eldönteni, hogy mi a jó lépés. Sztem is lutri maradni, átlépni egyáltalán.
Nem vagy mnyp.tag, de ha az lennék, koromnál fogva négykézláb mennék az államiba, mint gondolom sokan mások, ezért.
Az alábbiakat ollóztam ki gy.i.k-ból , ami teljesen egybecseng Marcsi korábbi bejegyzésével.
Szép napot!
Válasz idézéssel
Azt olvastam a neten, azoknak érdemes maradni, akik az az átlagkereset többszörösét keresik, illetve akik közel állnak már a nyugdíjhoz, és annak idején beléptek a pénztárba. A többieknek nem érdemes maradni.
Ma láttam az egyik tv-ben, hogy az örökölhetőség az államiban is jelen van, özvegyi nyugdíjnak hívják, csak nem egyösszegű, mint egy magántagság esetén, hanem járadék.
A véleményem az, hogy ez egy lutri, és a jövőbe senki sem lát, nem lehet tudni mit hoz a jövő, azt sem, hogy a következő kormány mindent így hagy, vagy visszacsinál.

Előadáson nyugdíj szakértő azt mondta, a legjobb visszalépni. Már most óriási problémák vannak a most nyugdíjbamenő manyu tagokkal, mert olyan kupleráj van a manyuknál, hogy nem tudják a nyugdíjat legigazolni az államihoz. A nyugdíjintézetnél dolgozik és azt mondja 30m hosszú a panaszosok névsora A4 lapokból kirakva, a nevek sorról sorra.
A nyugdíj megállapítását nem a manyu csinálja, hanem az állam, a manyu csak kezelgeti a zsét, egyéb szolgáltatást nem csinál.

98-tól vagyok manyu tag, amibe beléptem, az kb. 3-szor alakult át, és az alakulási költségek elvitték a pénzem nagy részét. Kb. 5 éve kapcsoltam (unk) kollégáimmal és váltottunk, azóta meg jött a válság.

Ez az én történetem, én nem maradok, mert mint írtam, nem meggyőződésből, mert egy lottó5-öst könnyebb begyűjteni. És öngyűjtésbe kezdek (kezdtem már évek óta).
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Lányok!

Itt most két lehetőség közül tudtatok választani!.../sajnos/
Kötél vagy golyó!...egyik gyorsabb.....JÓ NINCS!!!
Válasz idézéssel
Judit, én is hasonlóan gondolkozom, mint te. Paramétereim is nagyjából hasonlóak, csak nincs gyerekem, aki örökölhetne. Én visszalépek államibba, de nem mondom hogy feltétlenül ez a jó döntés.
Üdv.: Anita
"Örökké nem eshet"
Válasz idézéssel
Juditkám,drága!

1.,Döntéshozatalnál Jánoshoz csatlakozom teljes egészében.
2., Ha megrokkannál,nem a nyugdíjbiztosító fizeti a "rokkantnyugdíjad",hanem az Egészségbiztosítási Pénztár -jelenleg.
3., Rád sosem volt jellemző a pesszimizmus,a gyermekeidre nem is gondolsz? Hátha mire ők keresni fognak,tudnak majd titeket támogatni anyagilag,nem úgy mint most,hogy a nyugdíjból támogatják az állástalan diplomás gyerekeiket a szülők.
Majd' 30 év nagy idő,talán csak változik valami addig!Gondolom a régi szellemben nevelitek őket,akkor viszont jó szülők vagytok!
De megígérem,mivel én addigra már bőven a mannát eszem odafenn,ha nagyon éhes leszel,küldök le belőle,jó? :wink: Sőt,ha nem lesz világításod,kapsz egy kis csillagot is. A szeretet pedig melegít!
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Nekem egy szemernyi kételyem sincs, hogy se az állami, se a magánnyugdíjpénztárral nem járok jól. Pláne azért, mert valószínűleg nekem már nem 62 év lesz a nyugdíjkorhatár, hanem 70 év. És affelől sincs szemernyi kételyem sem, hogy ebben a tempóban egy nyugdíj kiutalását sem érem meg. De mi van, ha történik velem valami, rokkant nyugdíjat kapok? Vagy akkor már végképp nyugodtan felakaszthatom magam? Sajnos abban sem hiszek, hogy az elkövetkező 30 éveben itt nagyságrendű változás lesz, mert agyban európától még fényévekre vagyunk. És egyébként sem hiszek az állami, meg semmilyen gondoskodásban. Én egyedül magamra számíthatok, meg talán még 3 emberben.
Nyilván a magán + államival sem kapnék fényűző nyugdíjat, de most szar és szar közül kényszerítenek választásra, mondják meg helyettem, hogy nekem mi a jó. Teljesen kiszámíthatatlan a jövő. Ha a magánnyugdíj mellett teszem le a voksom, és történik valami, akkor azért átkozom magam, ha az állami mellett, és közbe elpatkolok, akkor meg azért. Illetve akkor max. a pokolból. Tehát itt nem arról kell döntenünk, hogy a rózsaszín, vagy a kék nyakkendőnket vegyük-e fel. Nyilván teljesen jól alszik az, akinek ez kipattant az agyából, hiszen neki nincsennek és 30 év múlva sem lesznek ilyen filléres gondjai. És számomra ez alól nem kivétel az elmúlt 20 év politikai elitje sem jobbról, sem balról, aki kicsit közel került a tűzhöz, az kiaknázta. És ki járt jól megint: a minimálbéres, svájcban bankszámlát nyitó, önmagáról gondoskodó. Igaz, csak dühönghetek és vacilálhatok most, hogy ha megérem a nyugdíjat, akkor csak száraz kenyérre jut majd, vagy esetleg egy kis zsírra is.
Válasz idézéssel
Nem tudom van-e valakinek biztosítós vállalkozója, a nyugdíjpénztártól megkapott 100 címet hogy keresse fel a tagokat, magas jutalékot kap ha maradásra bírja őket. Ezt vajon miből finanszírozza a pénztár?
Válasz idézéssel
Szia Eregka!

"örökölhetőség miatt maradtam pénztár tag" Sajnos az örökölhetőségről engem így világosítottak fel , szintén egy jó indulatú magánnyugdíjas ismerős.

Reméld ,hogy nem éred meg a nyugdíj kort! akkor örökölhető a befizetésed.
Ha már volt nyugdíjas korod után is kiutalásod akár egy hónap is és utána teázol a Jóistennel akkor már nincs mit örökölni .

Marcsi
Légy türelemmel, s majd könnyül a nagy teher is.
Válasz idézéssel
Olvassátok el még egyszer a János által leírtakat!
Én koromnál fogva is vele értek egyet!Semmi garancia nincs a magánnyugdíjakra sem!
Lehet ígérgetni,de láttuk az önkéntest,meg a biztosítókat..../szívás/
Államcsőd+talán nem lesz.
Válasz idézéssel
Egy kis kedélyjavító a linken található írás, lesz nyugdíj - hogyan? jó kérdés:

<!-- m --><a class="postlink" href="http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/01/27/napi_900_forintert_vehet_allami_nyugdijat/?rnd=170&rnd=254">http://index.hu/gazdasag/magyar/2011/01 ... 70&rnd=254</a><!-- m --> :oops:
Válasz idézéssel
Szia Judit!
Közel hasonló paraméterekkel, mint amit leírtál, én maradtam mnyp tag.
Nekem is jó bérem volt a 12 év alatt, de a következő 30 évben csak garantált bérminimum lesz.
Tehát a következő 30 év alatt fogok annyi pénzt befizetni, mint amennyi most a számlámon figyel a 12 év után.
Én nem hiszek abban, hogy az állam valamit is tud garantálni 30 év múlvára. Persze nagy a valószínűsége, hogy a mostani mnyp-s pénzemet sem látom viszont pénz formájában soha. Egyedül az örökölhetőség miatt maradtam pénztár tag. Erre a pénzre úgy tekintek, ha megmarad, talált pénz öreg napjaimra, ha nem, akkor sem jártam volna jobban, hiszen a minimálbér 30-60%-a sem lesz elegendő semmire sem (tehát most mai értéken nézve havi 20-30e különbségről beszélünk). De van még 30 évem, és inkább öngondoskodok. Ráadásul a demográfia alakulását nézve, amennyi befizetés lesz, annyit osztanak szét nyugdíjra, mi vagyunk a 2. Ratkó korszak, eléggé úgy áll a dolog, hogy 3. már nem lesz Sad Tehát ki fogja a mi nyugdíjunkat befizetni?
Üdv. eragka
Válasz idézéssel
Kedves János!
Köszönöm!
Hát 33 éves vagyok, kb. 15 év szolgálati idővel, és mivel eddig elég jól be voltam jelentve, 2700 ezer forint van a számlámon, a hozamot nem tudom belőle.
Na de, májustól valszeg nem lesz állásom, a következőnél arra számolok, hogy inkább a garantált bérminimummal leszek bejelentve. A nyugdíjig még biztos kell 30 évet dolgoznom. Eddig úgy gondoltam, hogyha maradok és esetleg x év múlva jön egy új rendszer, lehet, hogy eltörlik, hogy a 24% nem számít bele a szolgálati időbe, és akkor nem veszettem semmit. Amiért még a maradás mellett akartam dönteni, hogy a gyerekeim is örökölhetik.
De ma beszéltem a férjem egy barátjával, aki biztosítós és felvettek a kontaktot magánnyugdíjpénztáras kollégájával és azt mondtak, hogy menjek vissza az államiba és tegyem meg a jogfenntartó nyilatkozatot.
Viszont megnézem, az adataimat, hátha meg tudom nézni a neten. De a tavalyit is elő tudom venni, már abból is látok valamit.
Szóval elbizonytalanodtam. Mindegy hétfőig meg kell szülnöm a döntésemet.
Azért ha valakinek van még valami gondolata pro és kontra és közzé teszi, nagyon megköszönöm!
Válasz idézéssel
Kedves Judit!

Ami az SOS döntésedhez kell: amikor bevezették a magánpénztárat, akkor a már nem pályakezdő dolgozóknak volt egy rövid tájékoztatás, hogy érdemes-e nekik is belépni...

Ott az hangzott el, hogy érdemes belépni a még fiatalnak, a magas keresettel rendelkezőnek és annak, aki a kötelező járulékon felül is akar/tud befizetni...
Vedd sorba, hogy a három feltétel közül melyiknek felelsz meg... Ha mindháromnak, akkor nyilatkozz, hogy maradni akarsz, ha csak kettőnek, akkor aludj egyet rá, ha csak fiatal vagy, akkor sipirc vissza az államiba...

Az én megítélésem szerint (annak alapján, amit eddig tudok Rólad) ne tégy nyilatkozatot a maradásról. Várd meg, míg a pénztárad közli a jelenlegi egyenlegedet és abból a hozamodat. Az esetlegesen felvehető részről majd nekik nyilatkozzál, hogy hová kéred az összeg utalását. A Veled hasonló korú fiammal ezt már végigzongoráztuk...

A már nem döntési SOS-hez tartozó további kérdésre vonatkozóan: a gyermekneveléssel töltött idő mind a jogosultsági időbe, mind a szolgálati időbe beszámít (természetesen a most ismerhető jogi környezet figyelembevételével), a képzési idő -bizonyos esetekben- a jogosultsági időbe nem, de a nyugdíjszámításkor a szolgálati időbe beszámít.

Jelenlegi helyzetedben a két legényke után max. 6 év vehető figyelembe a járulékfizetéssel szerzett idő mellé. Egy újabb "projekt" tervezése esetén ez min. 2 évvel hosszabbítható (esetleg többel is, ha jól bejön a projekt Big Grin ), ami a korhatár előtti 40 éves jogosultsági időbe beszámít...

Javasolom egyébként, hogy az eddigi folyószámla állapotodat elemezd ki egy kicsit, ezt az interneten megtalálhatod, a jobb pénztáraknál hozzáférhetsz az adataidhoz. Abból azért láthatod, hogy az eddigi befizetéseid mennyit fialtak.
Ami az örökölhetőségét illeti, a befizetett összegnek a tőkerészétől a pénztár nem akar ám megválni, még járadékra is csak a kamatokat -esetleg- hozamokat fizetnék ki, a garantált szolgáltatás lehet korlátozott idejű is...
A megjelent hírek szerint a pénztárak biztosított tartalékösszege töredéke a kötelezettségnek...

Volt egy kiegészítő biztosításom a majdani nyugdíjamhoz (egy barátságos biztosítós ügyintéző kábított vele), egy kellően hosszú futamidejű elfogadható havidíjas szerződésre ajánlottak a távoli jövőre nézve havi 26 ezres kiegészítést a kötésnél. A végelszámolásnál csak 6 ezer lett belőle... Sad megszívtam Idea

A másik kísérletem az Önkéntes pt. volt, a cégünk anno egy kis bújtatott fizetésemelésnek szánta, vettük a lapot és emeltünk is hozzá, hogy alakuljon a dolog. Alakult, elég jó hozamú csapatba sikerült bekerülni... A lejáratkor a tájékoztató összeget visszaszámolva kiderült, hogy a járadék csak a kamatok alapján kerül kiszámításra, emiatt az azonnali teljes kifizetést választottam, s most én forgathatom tovább a "tőzsdén"... Big Grin

Ami az egészben tanúlság lehet: a mai magyar valóságban az öngondoskodás helyett a mindennapi megélhetés van az előtérben és a távolabbi kilátások szerint egy darabig így is lesz. Nem árt ezért időben végiggondolni a saját lehetőségeket...
Üdv.: János
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég