A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nyugdíj
Igen!
A Főállású tagi jogviszonyos 30-as kód, a kiegészítő Társas vállalkozó 53-as kód.
A bér program is úgy kezeli,hogy már csak az 5.100.-at számfejti.
A kieget már nem szoktam jelenteni,mert az nem biztositási jogviszony. /tételes eg.bizt/
De a 08-on ugyanúgy havonta valljuk és fizetjük,/5.100/
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
De ő tagi jogviszonyban volt, és maradt is, csak nyugdíj melletti (amire nincs jogviszony kód).
Akkor is jelentsem ki ?
Móni
Válasz idézéssel
Igen! A munkaviszony megszűnését jelenteni kell.
Utána a 08-on az 53-as kóddal bevallod az 5.100.-Ft-ot
Válasz idézéssel
Sziasztok !

Bt. főfoglalkozású tagja 04.01-től nyugdijas lett.
Azt látom, hogy változásként nem tudom bejelenteni a 11T1041-en, mert nincs kieg. tev. tagnak kódja.
De a korábbi jogviszony megszünését be kell jelentenem 03.31-i dátummal ?

Köszi
Móni
Válasz idézéssel
Szia Lizike!

A neten sokféle vegyes információ kering, ami félrevezetheti az embert, ezért érdemes néha a jogszabályokat is olvasni... Smile

1947-ben született hölgy már régen kérhette volna a nyugdíjazását...
A nyugdíjkorhatár betöltését követően, a minimális szolgálati idő megléte esetén már megkapja a nyugdíjat, ha ennél több ledolgozott ideje van, akkor aszerint számítják az összeget.

A 40 év jogosultsági időt ott kell figyelni, ahol nincs meg a betöltött nyugdíj korhatár, de megvan a ledolgozott szolgálati idő. A jogosultság megállapításánál a szakmunkás tanulóéveket nem veszik figyelembe, a nyugdíj összegének kiszámításakor viszont azzal is számolnak a szorzó megállapításához...
Üdv.: János
Válasz idézéssel
Szia!
Szerintem neki bele számít,mivel rendes öregségi nyugdíjba menne.Csak a kedvezményeknél vették ki./aki kortól függetlenül 40 év munkaviszonnyal menne/

. Fokozatosan 62-ről 65 évre emelkedik a társadalombiztosítási öregségi nyugdíjra jogosító öregségi nyugdíjkorhatár. A nyugdíjkorhatár az 1952. január 1-je előtt születettek esetében marad a betöltött 62. életév. A változás az 1951. december 31-ét követő időpontban születetteket érinti. Esetükben az öregségi nyugdíjkorhatár az alábbiak szerint módosul:

aki 1952-ben született, annak a 62. életév betöltését követő 183. nap,
aki 1953-ban született, annak a betöltött 63. életév,
aki 1954-ben született, annak a 63. életév betöltését követő 183. nap,
aki 1955-ben született, annak a betöltött 64. életév,
aki 1956-ban született, annak a 64. életév betöltését követő 183. nap,
aki 1957-ben vagy azt követően született, annak a betöltött 65. életév.
Öregségi teljes nyugdíjra az lesz jogosult, aki a születési évének megfelelő öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte, és legalább húsz év, öregségi résznyugdíjra pedig az, aki az öregségi nyugdíjkorhatárt betöltötte, és legalább tizenöt év szolgálati idővel rendelkezik.
Válasz idézéssel
Szia lizike!

Elvben a 47-es születésű hölgyek, már bőven mehetnek, hiszen az idén az 52-es korosztály is mehet már. Persze azért jó volna tudni, hogy van-e 40 éve elismerve-már az onyf álta- hivatalosan.

Amúgy, ha mindig is dolgozott, vagy munkanélkülin volt, vagy gyesen, ezek mind beszámítanak a szolgálati időbe, ja meg a táppénz is. A szakmunkásképző és a felsőoktatásban eltöltött idő is beleszámít az Ő korosztályának.

Nem tudom, hogy kért-e már hivatalos szolgálati idő elismerést,mert abból sok minden kiderülne, ha nem a nyugdíj kérelmet annélkül is be lehet adni, csak az másik nyomtatvány.

Remélem segítettem valamennyire,
Ági

Bocs' kicsit kapkodósra sikerült.........
Válasz idézéssel
Sziasztok

Tudna valaki segíteni?
1947es születésű hölgy, szeretne öregségi nyugdíjba menni, és nem tudom, hogy a szakmunkás évek beleszámolnak e?
Már olyan sok mindent olvastam a neten, hogy abban sem vagyok biztos, hogy 40év a minimum munkával eltöltött idő a feltétele. Sad
Válasz idézéssel
Anita! Szuper gyors voltál, közben utána néztem és 24% tényleg nincs, csak abban nem voltam biztos hogy rokkant nyugdíjas, "nyugdíjas" de mostmár Neked köszönhetően ezt is tudom! Köszi! :oops:
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
Szia Mónika!

Remélem elég gyors leszek Big Grin
Rokkant nyugdíjas is nyugdíjasnak minősül,mint minden más nyugdíjas.
Ezért a vállalkozói kivét után szja és 10% nyugdíjjárulék levonás terheli amit levonsz. 5.100.- eü.szolgáltatási járulék is van. ( ez költség lesz) Nincs 24%! És az eü.szolg.járulékot akkor is meg kell fizetni, ha nincs vállalkozói kivét.
Üdv:
Anita
Válasz idézéssel
Még mindig a rokkant nyugdíjasnál járok! Ha egyéni vállalkozó szeretne lenni, akkor a járulékai mint más nyugdíjasnak eü szolg járulék, valamint ha van jövedelem kivét akkor nyugdíj biztosítási járulék 24%+10% + szja?? Vagy hogy is van ez?? Nincs ilyenem és mostmár sürgősen kellene tudnom!
Válasz idézéssel
Mónika!
A rokkant nyugdíjasra is vonatkozik kereset korlát:
"36. /D § (1) A rokkantsági nyugdíjra jogosultság megszűnik, ha a nyugdíjas már nem rokkant, vagy rendszeresen dolgozik és hat egymást követő hónapra vonatkozó keresetének havi átlaga meghaladja
a, a rokkantsági nyugdíj összegének kétszeresét
b mindenkor kötelező legkisebb minimálbér összegét"
Üdv:
Válasz idézéssel
Igazad van! Berögződött a 12 hó....bocsi,nem néztem meg csak írtam. :oops:
Válasz idézéssel
Látom Alba válaszoltál a kérdésedre, igen csak előrehozott és 18x-sa. Én viszont azt kérdezném ezzel kapcsolatban hogy ez a rokkant nyugdíjasra is vonatkozik?? Egyáltalán a rokkant nyugdíjas az nyugdíjas, már járulék szempontjából?
Válasz idézéssel
Szia Erzsó!

Köszi a megerősítést!

Közben megtaláltam:
1997. évi LXXXI. törvény
a társadalombiztosítási nyugellátásról
83.B§
Nem kell szüneteltetni olyan személy nyugellátásának folyósítását, aki 2007. december 31-én az a)-h) pont szerinti nyugellátásban részesült.

Viszont 2011-től 18-szorosa a határ.
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
Csak az előrehozott! De nem 18! 12x-se...szerintem...
Az öregséginél nincs korlát.
Válasz idézéssel
Azt szeretném kérdezni, hogy a minimálbér×18 kereset korlát csak az előrehozott nyugdíj melletti munkavállalásnál él, vagy alkalmazni kell az öregségire is?
Üdvözlettel! A l b a

Az adócsalónak nem könnyű az élete. Sosincs nyugta.
Válasz idézéssel
neva60 Írta:Sziasztok!

Sógornőm 1953.04.02-án született, most intézi a nyugdíját, mivel meg van a 40 év munkaviszonya. 1996. májusában meghalt a férje.
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ebben az esetben az özvenyi nyugdíj "feléled"? Jogosult a férje után az özvegyi nyugdíj 30%-ára?
Olvastam olyat, hogy csak akkor jár, ha 10 éven belül nyugdíjas lesz az özvegy, de olyannal is találkoztam, hogy csak akkor jár, ha betöltötte a tényleges öregségi nyugdíjkorhatárt. Tehát fogalmam sincs, hogy az Ő esetére mi vontkozik?

Várom válaszaitokat!

Köszi: Éva
Szia Éva!
Az özvegyi nyugdíj feléledése szempontjából az elhunyt házastárs halálakor irányadó korhatárt kell figyelembe venni. Az ideiglenes özvegyi nyugdíjat egy évig folyósítják, az öregségi nyugdíjkorhatárt 10 éven belül kell betölteni ahhoz, hogy az özvegyi nyugdíj feléledjen. A nők öregségi nyugdíjkorhatára ekkor 62 év volt, (ebben nem vagyok biztos,) de ha 55 év volt, akkor sem töltötte be 10 éven belül az öregségi nyugdíjkorhatárt.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Sógornőm 1953.04.02-án született, most intézi a nyugdíját, mivel meg van a 40 év munkaviszonya. 1996. májusában meghalt a férje.
Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy ebben az esetben az özvenyi nyugdíj "feléled"? Jogosult a férje után az özvegyi nyugdíj 30%-ára?
Olvastam olyat, hogy csak akkor jár, ha 10 éven belül nyugdíjas lesz az özvegy, de olyannal is találkoztam, hogy csak akkor jár, ha betöltötte a tényleges öregségi nyugdíjkorhatárt. Tehát fogalmam sincs, hogy az Ő esetére mi vontkozik?

Várom válaszaitokat!

Köszi: Éva
Válasz idézéssel
Na,gyerekek ezt kiveséztük!

Akkor már értem,miért van olyan sok rokkantnyugdíjas a listán,hiszen aki átlépett a reá irányadó öregségi nyugdíjkorhatáron,az is ,ha előtte rokkantnyugdíjas volt,úgy szerepel a nyilvántartásban ,mint rokkantnyugdíjas.
Ez azért bocs,de hülyeség,ha a nyugdíja nem változik,de minden megilleti -emelés,65 év után ingyenes (még) közlekedés,stb.,akkor mi a különbség a valóban rokkantnyugdíjas és az öregkori nyugdíjas között? Semmi!

Így akkor az én férjem,aki rokkantnyugdíjasként élt egy évet és utána valóban öregségi nyugdíjas lett,még mindig a másik alapból kapja a nyugdíját?????? Nem is igazságos,makrogazdaságilag!
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel
Ica valóban az én esetemben az illető már 88 előtt is rokkant nyugdijas volt, 88 előtt "maszke" volt, utána egyéni vállakozó kieg. tevékenységű.Tehát szolgálatai ideje gyakorlatilag nincs illetve alószinű,hogy a kötelező 20 év nincs is meg neki.
Én is ugy tudom, hogy ő soha nem lesz öregségi nyugdijas. Minden marad a régiben.
Köszönöm a sok hozzászólást ill. megerősitést.
Zsóka
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A Kriszta által irtak , röviden , aki rokkant nyugdijasként éri el az öregségi nyugdijkorhatárt 62-65 év
az soha nem lesz öregségi nyugdijas.
Ha dolgozik mellette kaphatja évente azt a bizonyos 0.5 %ot / A kötelező inflácios emelés mellett./
Ica
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Találtam a neten egy témábavágó kérdés-választ. Gondoltam bemásolom.

1. Kérem irják meg milyen nyugdijba meneteli lehetőségem van, ha 1953.02.25 -én születtem. 2007. december 17-től rokkantnyugdijas lettem. 2011-ben kell újra bizottság elé mennem. 2007. december 16-ig 36 év 116 nap munkában töltött időm van. Kérdésem mikortól lehetek öregségi nyugdijas, ha továbbra is úgy dönt a bizottság, hogy nem tudok dolgozni. Milyen lehetőségem van, ha mégsem maradhatok rokkantnyugdijas? Meddig kellene dolgoznom?

1.) Az Ön öregségi nyugdíjkorhatára 63 év, (2016. február 25.) előrehozott öregségi nyugdíjra 59. életévének betöltésétől (2012. február 25-től) szerezhet jogosultságot, amennyiben rendelkezik legalább 37 év szolgálati idővel (csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíj) és nem áll biztosítási jogviszonyban, illetve nem részesül rokkantsági nyugdíjban. Amennyiben 2011-ben a soros vizsgálatát követően Ön továbbra is „jogosult rokkantsági nyugdíjra”, úgy az öregségi nyugdíjkorhatárának betöltésekor nem kerül öregségi nyugdíj megállapításra. Továbbra is rokkantsági nyugdíj összege kerül folyósításra az Ön részére. Ellenkező esetben – rokkantsági nyugdíjának megszüntetése esetén – amennyiben nem tud újabb biztosítási jogviszonyt létesíteni, 2012. február 25-től jogosult lehet csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra, a 2007. december 16-ig megszerzett 36 év 116 nap szolgálati idő figyelembevételével is. A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló törvény értelmében ugyanis az előrehozott öregségi nyugdíjra és a csökkentett összegű előrehozott öregségi nyugdíjra jogosultság szempontjából szolgálati időként kell figyelembe venni a rokkantsági nyugdíj folyósításának időtartamát, ezáltal rendelkezni fog az előírt legalább 37 év szolgálati idővel.
Válasz idézéssel
Én is kérnék szépen okítást!
Akkor sem kap tisztességes nyugdíjat, ha kb 10 évet dolgozott a rokkant nyugdíj mellett? Eléri az öregségi ny.korhatárt, s továbbra is csak a r.nyugdíját kapja? Fizetett és fizettek utána minden járulékot .

Köszi: Tercsi
Válasz idézéssel
Bocsi,de én úgy értelmeztem,hogy most is rokkantnyugdíjas.
Azért is írtam ,hogy az előrehozottnál más az anyagi vonzata -azaz a nyugdíj összege.

Idea Tehát én akkor ezt úgy értelmezem -és kérem,mindenféleképp okítsatok ki,hogy jogviszonynak beszámít ,így csak a státusza változik,a pénz nem.
Ne bánkódj,hogy a napfelkeltét nem láttad.Holnap lesz másik!
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég