A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Változásbejelentés társaság
Köszönöm
Válasz idézéssel
Zsóka!
itt tárgyaltuk ki:
<!-- l --><a class="postlink-local" href="http://aktaforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=4748">viewtopic.php?f=2&t=4748</a><!-- l -->
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Ti tudtatok arról, hogy "Minden cég számára kötelező adatbejelentési kötelezettség a Cégbíróság felé"
Határidő 2013.02.01.
2006.évi V. törvény( cégnyilvántartás) /2012.03.01-én lépett hatályba a módosítás/
Egyik ügyfelemnek szólt az ügyvéd, mert gondolom neki kell elkészíteni de részleteket nem mondott.
Üdv.: Zsóka
Válasz idézéssel
Drága Polika!

Az ügyvéd le van maradva pár évvel, bár az "egyablakhoz" nekik ugyanúgy ha nem jobban kellene érteni mint nekünk!
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Egy cég leszállította a törzstőkét. Az ügyvéd kísérőlevéllel megküldte a leszállításról az értesítést, benne, hogy 15 napon belül be kell jelenteni az APEH felé a változást.
Szerintem nem kell jelenteni, a tagok maradtak, sőt ez a törzstőke leszállítás adózoott pénzből betett törzstőkéből történt.
Ha a puszik esõcseppek, egy tengert küldök, Ha az ölelés falevél, egy erdõt küldök Nektek.
Válasz idézéssel
Várd meg a CB-t. Csak azt módosítsd 201T-n amit a közmonti rendszeren keresztül nem módosítottak.
Üdv: Klári

Ha javulni látod a dolgokat, akkor valami fölött elsiklottál.
Válasz idézéssel
Igen a 201T-re gondoltam.Ebben az esetben változásként adjam be vagy cégbíróság utáni?
Válasz idézéssel
Szia! A 201T-re gondolsz? Be kell jelenti, ki a tulajdonos és ki a törvényes képviselő.
A régi képviselőt javaslom, hogy töröltesd, ha másként nem tudod, akkor egy sima levélben kérd a nyilvántartási adatok rendbetételét.
(A régi képviselőt töröltetni kellett volna egy változásbejelentőn.)
Hogy hová kell még?
Én minden olyan bejelentőre módosítást szoktam beadni, ahol kérik a tulaj adatait, mint az iparűzési adó, vagy vpop, nem utolsósorban számlavezető bank, több most nem jut eszembe.
Üdvözlettel! A l b a
Válasz idézéssel
Ha a Bt-ben változik a kültag és beltag kell adni változásbejelentőt?A törzsadatokban látom őket de a régi képviselő is ott van.Valamint hová kell még és mit kell még beadni?
Válasz idézéssel
Köszi Klári!
Ha majd papíron lesz a dolog lehet, hogy még kell segítség.
Üdvi
Katla
Válasz idézéssel
Szia Katla!
Jól gondolod, nem úszod meg! A maradó nem vállalhatja az összes régi balhét egyedül. Ha meg most még van barátság nem tudni mit hoz a jövő. A maradó és az új védelmében is javaslom csináld meg. Baromi fontos a leltár. Nem is annyira a készlet (az is fontos) de inkább a követelés kötelezettség. Ilyenkor szükséges és ajánlott (általában nem teszik) egy részletes átadás-atvételi jkv. amiben le van írva, hogy a Kft és a menő elszámoltak és semmi de semmi követelés egymással szemben nincs amit a mérlegre és a leltárra alapoznak. Pár éve egy ügyvéd nem csinált ilyet én sem no aztán később (3 év muúva) még a megyei bíróság is idézett tanúnak.

A kvitt tőke adózott pénből származott valaha így az nem adóköteles.

Klári
Válasz idézéssel
Szia Klári !
A JT nem változik, a Kft mind két tagja vezető tisztségviselő önálló aláírási joggal. Az egyik kilép és más jön a helyére ugyan ilyen feltételekkel. A kilépőnek 1500e a törzstőke része azt viszi magával és az új hoz ugyanennyit.A társasági szerződést természetesen módosítani kell, de a közbenső mérlegről szívesen lemondanék / félő, hogy nem úszom meg / Mii a könyvelési teendőm ?
Jól gondolom, hogy a kilépő tagnak a kivitt törzstőke után nincs fizetni valója? / adó stb../
Katla
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Ha a JT nem változik, csak annak a tulajdonosai akkor a közbenső mérleg csupán az üzletrész árának meghatározásához tájékoztató adat.

Más helyzet, ha a vezető tisztségviselő is változik. akkor nem hagyható el a közbenső mérleg, mivel a felelőssége addig tart. A közbenső mérleget megalapozó leltár szerint adja át a vagyont!

Klári
Válasz idézéssel
Katla, itt üzletrészt adtak - vettek. Kicserélödött a teljes tulajdonosi kör. Tehát ez nem az az eset, amikor az egyik tag távozik a cégtől, és a többi marad. De ha ez utóbbira gondolsz, akkor tul.képpen egy közbenső mérleg kellene, s megállapítani, hogy a kilépő tagra jutó saját tőke mekkora.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
és a tulajdonos váltásnál mi lesz a kilépő tag tőkéjével ??
Katla
Válasz idézéssel
Kedves Gajda !

És ugye az önkormányzatoknál is lerendezed a változásokat, erről előszeretettel elfejtkezünk :oops: , de Te ugye nem

Üdv.
Azért ne feljetsd el, hogy az Életben vannak csodálatos dolgok is !

Kicsi
Válasz idézéssel
Mint új tag, először is üdvözlök mindenkit.
Hasonló helyzetben vagyunk mi is (új tulaj, új székhely), az APEH felé a tulajokat kell jelenteni, a székhelyet nem.
Üdv:
Kriszta
A mazochisztikus jellemvonás nem alapfeltétele annak, hogy könyvelő legyél. Ugyanakkor hihetetlenül sokat segít.

Kriszta
Válasz idézéssel
Feltétlenül várd meg a végzést.
Az Apeh-hoz valószinű az új tulajok adatait kell jelentened a végzés napjával, és ki kell cserélni az iratőrzés helyét.

Klári
Válasz idézéssel
A tulajdonosváltozást biztos, hogy jelenteni kell a 07202T-n, mégpedig azzal a dátummal, amit a cégbíróság közöl hatálybalépés dátumaként. Legállábbis én így tettem tavaly is és idén is. A telephelyet és székhelyet nem kell jelenteni, mert azt a cégbíróság közli az Apeh felé.
Erika
Válasz idézéssel
Egy kft-ből kiléptek a régi tulajdonosok, beléptek helyettük újak, és még a székhely is változott, a régi telephely előlépett székhellyé /régi székhely törölve/ . Ja, és más lett az ügyvezető is. Erről a cégbiróság értesíti az apehot, s nincs teendő, vagy mégis ? Nem találtam egyértelmű útmutatást. Sajnos még a cégbirósági végzést sem kaptam meg, még keresgéli a cégvezető. Mit kell bejelenteni a fentiekből és milyen dátummal /ha egyáltalán .../ ?
Válasz idézéssel
Köszönöm mindenkinek!
üdv: Eldi
Válasz idézéssel
Igen, megerősítve, ezért nincs a 202T-n helye.

Klári
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Nem kell a telephely változás miatt APeh bejelentő, csak iparüzési adatmódosító.
Válasz idézéssel
Eldi, én megerősítelek.
Remélem hamarosan más is, mert ha mégsincs így, akkor van pár cégem akiknél ezeket mielőbb pótolnom kell!
Tünde
Válasz idézéssel
Illetve még találtam az Art. 17.§. (2) bekezdésében, hogy a cégbíróság és a körzetközponti jegyző számítógépes rendszer útján értesíti az adóhatóságot a 16§.(3) bekezdésében felsorolt adatokat - ezek között szerepel a telephely is. Remélem jól értelmezem, erősítsetek meg!!!!
üdv: Eldi
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég