A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T1041 helyesbítés, vagy változás
monik Írta:Nem önellenőrzés, helyesbítés, tehát nincs önellenőrzési pótlék,
csak a sok munka a büntetésed! Smile

Az a legkevesebb Smile Ma pótoltam az összes hiányzó 08-at, köszi a segítséget!
Robi
Válasz idézéssel
Lányok!
Nem tudom,már semmit nem tudok biztosan.Azt tudom én a Bt beltagja a kft ügyvezetője miatt is beadom
M-el nullásan,így nem érhet hiány.
Biztosan igazatok van.Mivel ott is be kell adni,már mindegy a pótlap. :oops:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Tündi !

Én is úgy tudom, ahogy Te !

Móni
Válasz idézéssel
Erzsó Írta:Sziasztok!

Nyomjátok be pótlólag,nem önellenőrzésként.Pótoltam vagy fél évet én is,a kutya nem szólt érte.
De az M lap legyen mellette.Smile..azon van,hol fizetik utána a járulékot.

Hogy hol fizetik utána a járulékot azt a részt nem csak azoknak kell kitölteni akik több cégbe tagok, ügyvezetők és hogy melyikbe fizeti meg a teljes járulékot ?
Szerintem a heti 36 órát meghaladóan munkaviszonyosnak annak nem kell... nem jól tudom ? :oops:
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
padlikR Írta:A kérdésem, hogy mennyi lesz az önellenőrzési pótlék? Adófizetési kötelezettség nem keletkezett, havi bevallásos, azaz két évre visszamenőleg havi 5000???
Róbert
Nem önellenőrzés, helyesbítés, tehát nincs önellenőrzési pótlék,
csak a sok munka a büntetésed! Smile
Nyugalom! A világmindenség azt sem tudja, hogy létezel.
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Nyomjátok be pótlólag,nem önellenőrzésként.Pótoltam vagy fél évet én is,a kutya nem szólt érte.
De az M lap legyen mellette.Smile..azon van,hol fizetik utána a járulékot.
Válasz idézéssel
Tündi Írta:Sziasztok !

Kérlek segitsetek ! Én az ügyvezetők nullás bevallásáról amit 2012-01-től találtak ki ,sajnos csak most értesültem. (: Hát szégyenlem magam de ez van.
Mit tegyek ? gondolom csak be kellene utólag jelenteni 1041- en . társasvállalkozás tagja 36 órás munkaviszony mellett. És a 08- ak? Utólag adjam be?
Csak az ügyvezetőre ? 35 -ös kód ha jóltudom.

Sziasztok!

Én is úgy jártam, hogy az ügyvezetők nullás bevallását pótolnom kell visszamenőleg. Eddig az NY ment a 08-kra (bt. beltag 36 órás munkaviszony mellett). Ezek beadásának így utólag mennyi az önellenőrzési pótléka? Havi bavallásos, így visszamenőleg két évre havi 5000??
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Én is úgy jártam, hogy az ügyvezetők nullás bevallásáról csak most szereztem tudomást...Eddig az NY ment (bt beltagja 36 órás munkaviszony mellett), de ezek szerint pótolni kellene a 1041-et és a 08-kat is. A kérdésem, hogy mennyi lesz az önellenőrzési pótlék? Adófizetési kötelezettség nem keletkezett, havi bevallásos, azaz két évre visszamenőleg havi 5000???

Köszi előre is,
Róbert
Válasz idézéssel
Szia Monik!
Megnéztem. Azok a jogviszonyok, amik 2012. 09. hóban kezdődtek, azokhoz fel van dolgozva, hogy a jogviszony vége 2013. 06. hó. És annak ellenére, hogy ezt a 1041-t még fel sem dolgozták, fel van dolgozva újként a 2013. 09. havi kezdetűek. Szóval szerintem jól van ott.

De, hogy most ezzel mit csináljak???? Lehet nem értik, mi ez a nagy kever-kavar???
Néha egyébként én sem. Ezekhez külön listám van: ki, mikor mit és meddig kap. Már olyan színes, mint a szivárvány, mert állandóan változik annak függvényében, hogy milyen infót kapnak a támogatásról. Mondjuk ilyen év még nem volt, hogy ennyire későn derült ki minden, így volt olyan ember is, aki kapta két hónapig, aztán viszlát. Most meg megkapták, számolnak, aztán bonyolódik ez még tovább attól tartok.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Megnézném azért még a telefon előtt az ebev szolgáltatásokban a bejelentett jogviszonyokat, hátha abból kiderülne, hogy a jogviszony szerintük mikor lett lezárva?
Válasz idézéssel
Igen, én is gondoltam rá, meg is néztem. Már egy párszor. Meg mindkét bevallást, hátha már nem üti ki a szememet.
De nem írtam el, mindenhova 2013. 09 hót írtam.
Nem tudom, hogy mit csináljak. Olyan jó lenne, ha lenne rajta egy telefonszám...
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Hülye kérdés lesz, de nincs elírva az évszám az új bejelentőn? mert más egyébre ennyiből nem tudok gondolni. azt hiszem, hogy jogviszony kezdet és jogviszony kód alapján azonosítják be az egyes jogviszonyokat, így csak akkor mondhatja a NAV, hogy a 2012 9. havi jogviszony már lezárult, ha az újba is azt írtad
Válasz idézéssel
Köszönöm!
Szerintem is. Viszont ilyen üzenet jött a szeptemberi új jogviszonyokra:
Az adatlapon bejelenteni kívánt jogviszonyra vonatkozóan a NAV nyilvántartása szerint
jogviszonyzárást jelentettek be, (azaz már szerepel jogviszony vége dátum).

???? Igen, hát a 2012-ben megkötött szerződés valóban lezárult 2013. júniusában. És? Utána nem lehet több megbízása? És mi lenne, ha hónapról hónapra kötnék a szerződést? Egyébként olyanom is van most. Akkor hónapról hónapra kellene elbírálni és ennek fényében jelentgetni a 1041-n. Vagy átaludtam valamit?
És most mit javítsak ezen a 1041-n???? Mert ugye 5 napon belül kellene. Nem tudok rajta mit javítani, hiszen 07, 08 hóra nem volt jogviszonya, viszont szeptembertől lett, azt viszont szeretném jelezni, míg majd egy izmos kis bírságot ki nem szabnak. Küldjem el újból?
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Szerintem teljesen jól csináltad.
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Hogy csinálom a bejelentést az alábbi adatokkal:
megbízási díj, egy szerződés 2012. 09-2013. 06 hóig, viszont havi kifizetésekkel, amik természetesen meghaladják a min. bér 30%-t. Majd júliusra, augusztusra nincs megbízási szerződése, aztán megint 2013. 09. hótól új szerződés.
Én jelentettem a jogviszony kezdetének a 2012. 09. hót, majd végének a 2013. 06 hót, mert az volt egy szerződés. És utána megint jelentettem 2013. 09. hótól, hiszen az egy új szerződés és majd ha lejár a szerződése, akkor jelentem a végét. Rosszul csináltam valamit???? :oops: :oops: :oops: Már nézegettem az okj-s tanfolyamokat....
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Monik!
Ó, hogy az a...erre nem gondoltam :oops: !
Nagyon nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
A törlést akkor kell választanod, ha korábbi bejelentésed hibás volt, vagy pl. nem jött létre a bejelentett jogviszony.
A jogviszony végét a változással kell jelenteni!
Válasz idézéssel
Hát visszaadta a vállalkozóit, én ezért gondoltam a törlést. De elolvasom a kitöltésit, mert az adatait, meg a dátumokat és a jogviszony kódot illetően már kinéztem a szemem.
Köszönöm!
Válasz idézéssel
Balázs Írta:A 1041-en választottam a törlést, a jogviszony adatoknál beírtam a 2011-i dátumot a jogviszony kezdeténél és 1342-es kódot. Meg persze beírtam a jogviszony végét is.
Nem így kellett volna?
Juditkám,
nem azzal lehet baj, hogy nem törlést kell választani, hanem változást?
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Van egy egyéni vállalkozóm, aki megszüntette magát és immár harmadjára küldöm el a 1041-t és visszaküldik azzal, hogy nem tudják azonosítani :evil:
Szóval 2009-től volt főfoglalkozású egyéni váll. ennek ugye a jogviszony kódja 1341, erről elment a 1041, rendbe fel is dolgozták.
Majd 2011. februárjától lett 36 órás munkaviszony melletti. Akkor is elment a nyomtatvány 1342-es kóddal. Ezt is feldolgozták.
Most ugye törölte magát novemberbe. A 1041-en választottam a törlést, a jogviszony adatoknál beírtam a 2011-i dátumot a jogviszony kezdeténél és 1342-es kódot. Meg persze beírtam a jogviszony végét is.
Nem így kellett volna? Mit nem tudnak beazonosítani? Mert az ebevből is letöltöttem a foglalkoztatotti adatokat és ott is ez a 2011-i dátum szerepel 1342-es kóddal? Már még a férjemmel is megnézettem kínomban, hogy lehet hogy valahova cseh számot írtam és azért nem tudják azonosítani, de akkor lehet, hogy ketten vagyunk vakok :oops:
Már 3x küldte vissza, de telefonszám nincs ám rajta.
Mit rontottam el szerintetek?
Nagyon köszönöm!
Válasz idézéssel
Köszi. Azért ez jó hír.
Válasz idézéssel
Szia !
Nem kell külön jelenteni, csak az esetleges munkaidőváltozást, ha az eredeti munkahelyére megy vissza.
Ha új jogviszony, akkor újként sima 1101-es kóddal kell .
A GYES mellettit is csak 2010.12.31.-ig kellett jelenteni.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok!

Január 1-től lehetséges GYED mellett is dolgozni. Ezt le kell jelenteni 1041-en is vagy nem szükséges? Csak GYES és GYET melletti munkavégzésre találtam jogviszonykódot.
Válasz idézéssel
Köszönöm. Erzso.
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Szia!

Szerintem is,ha beadtad nullásan,mostantól tedd mellé a M lapot és kész. :oops:
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég