A téma értékelése:
  • 0 szavazat - átlag 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
T1041 helyesbítés, vagy változás
Hello!
A sajátjogú nyugdajas tag nem biztositott de lehet be volt jelentve anno akkor ki kell.
Válasz idézéssel
Szia Mónika!
Ha bejelentetted anno,akkor ki kell,mert nyitott marad náluk. :oops:
Ha nem lett jelentve,mert nem szoktuk a nyugdíjasokat,akkor nem... :!:
"Ne veszitsétek el a fejeteket.
Az élet még szeretné megsimogatni."
Válasz idézéssel
Sziasztok! Bt. beltagja, nyugdíjas személyesen közreműködő volt, de sajnos meghalt. Ilyenkor kijelentem a 1041-esen? Nyugdíjast jelentjük?
Üdv: Mónika!
Válasz idézéssel
eniko2005 Írta:Sziasztok!
Egyik ügyfelemnél egyik dolgozója ki szeretett volna lépni 04.30-val. a kilépő papírjait megcsináltam 28-án, és egyéb okok miatt a kilépésről is beadtam a 1041-es bevallást. Most szólt ügyfelem, hogy a dolgozó mégsem megy ki Németországba, marad itthon. Ha beadom ezt a nyomtatvány T jelöléssel, akkor a 2013-as belépés is törlődik?

Köszönöm
Enikő

semmiképpen T. akkor minden előzmény törlódik. H a jó az alábbiak szerint kell eljárni:
Ha a bejelentett jogviszony mégsem zárult le, tehát a biztosított magánszemély jogviszonya folyamatos, akkor a zárás visszavonásához A4-ben adják meg a korábban jelentett vége dátumot, B4-et, A10-et és B10-et pedig hagyják üresen. Ekkor a jogviszony a jogviszony-nyilvántartásban a bejelentés feldolgozását követően újra nyitott lesz. (Jogviszony végének helyesbítésekor nem kell kitölteni a változás hatálydátuma rovatokat.)
Válasz idézéssel
Enikő!

Csak azok az adatok törlődnek, amit a nyomtatványon feltüntetsz!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Egyik ügyfelemnél egyik dolgozója ki szeretett volna lépni 04.30-val. a kilépő papírjait megcsináltam 28-án, és egyéb okok miatt a kilépésről is beadtam a 1041-es bevallást. Most szólt ügyfelem, hogy a dolgozó mégsem megy ki Németországba, marad itthon. Ha beadom ezt a nyomtatvány T jelöléssel, akkor a 2013-as belépés is törlődik?

Köszönöm
Enikő
Válasz idézéssel
Szia Éva,

köszönöm szépen a segítséged. :-)
Anita
Válasz idézéssel
Szia Anita !
Nyugodtan küld be a megbizásira is,új bejelentés,más jogviszony,nem fog gondot okozni.
Üdv:Éva
Válasz idézéssel
Sziasztok.
Adott munkavállaló napi 8 órába be van jelentve a munkáltatóhoz.
Igen ám, de megbízási díjjal is fog dolgozni ott a munkaviszony mellett) és a díjazás eléri a min.bér 30%-t.
Be kell-e küldeni új 1041-st a megbízásira is ( félek, hogy a korábban munkaviszonyra beküldött miatt duplikációt fog érzékelni a rendszer) vagy csak simán kettő M-s lap és kész?

Köszönöm
Válasz idézéssel
Köszi Erzsó
Ica
Válasz idézéssel
Szia Ica!

Mivel a 7. rublikában X-et kér,hogy felszólitásra,meg a kódot is kéri H!
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Az alábbi probléma megoldásában kérem a segitségeteket:

14T1041 papiralapon lett elküldve
Kapott levelet a dolgozó, hogy hibás.

A bárkodot fel kell tüntettni, ezt levélben közlik

-hibás a TAJ szám, és az adatok nem jó sorban vannak irva

Ebben az esetben V VAGY HELYESBITÉS, MIVEL A JAVITÁS FELSZOLITÁSRA történik. és a bárkodot fel kell tüntetni.

Elöre is köszi ha válaszoltok.

Ica
Válasz idézéssel
Nagyon szépen köszönöm a választ.
Üdv
Válasz idézéssel
Szia Vivien!

Én nem tennék semmit,ugyanis egyszer én is jártam így,nagy nehezen az OEP-pel telefonon beszéltem,azt tanácsolták semmit ne tegyek,mert a központi rendszerben az adó és Taj szám ,valamint születési hely...stb...szerint a helyes jelenik meg.
Ha be tudsz nézni a rendszerbe,/biztosítottak bejelentése/,ott meg tudod nézni.Javítani nemigen lehet a 1041-et,e miatt. :oops:
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A munkavállaló nevében elírás történt minden más adat helyesen lett elküldve a 14T1041-es adatlapon.
Azt a tanácsot kaptam, hogy helyesbítéssel kell beküldeni. A bérprogramban kijavítottam a munkavállaló nevét ÁNYK már helyesen hozza.
Mivel minden más adat helyes így nem tudom hogyan tovább. A jogviszony adatainál minden stimmel. Csak a munkavállaló keresztneve lett elírva a másiknak pedig a vezeték nevében van elírás. Adószám, taj szám, anyja neve jogviszony adatai rendben vannak. Név kijavítva viszont nem tudom elküldeni mert hibákat hoz az A és B oszlopban a jogviszonynál. Nemrég vettem át a munkát mert az előző hölgyemény rosszul csinálta a dolgokat.

Kérlek segítsetek, mert napok óta keresem a választ.

Előre is köszönöm
Válasz idézéssel
nav.gov.hu-n T1041-es kitöltésének rejtelmei - szünetelés stb. esetek - az alábbi cikkben

az egyéni vállalkozók biztosítási
jogviszonyával kapcsolatos bejelentésekről
2014.07.28. Cikk továbbküldéseCikk nyomtatása

Az ADÓVILÁG 2014/09. száma
A tartalomjegyzék és a cikk letölthető.
Letölthető dokumentumok
Tartalom 2014_09 49KB

Cikk 2014_09

<!-- m --><a class="postlink" href="http://www.nav.gov.hu/data/cms338259/cikk2014_09_2014.07.25_14_21.pdf">http://www.nav.gov.hu/data/cms338259/ci ... _14_21.pdf</a><!-- m -->
Válasz idézéssel
Köszönöm szépen Thekla. Smile
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
T1041-en a nyugdíjas tagokat nem kell bejelenteni. Csak havonta a 1408-n!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok ! A 1041-en miért nincs olyan jogviszony, hogy kiegészítő tevékenységű társas vállalkozó ??

Van egy Bt benne egy kül és beltag . Mindketten öregségi nyugdijasok és majd szeretnének is mindketten tagi jövedelmet kivenni személyesen közreműködnek a cégbe.... Most pedig egyenlőre amig nincs bevétel a beltag után a 6810 Ft egészségb.jár- fizejük. A NAV-os azt mondta, hogy ezt is kell a 08- on jelenteni. És a T 1041- en hogy kell ? :oops:
" A könyvelő a modern világ sámánja..."
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm, így gondoltam jó paraszti ésszel , csak sok az ellenfél.
Válasz idézéssel
Zsuzsa 60!

Erre nincs 8 nap. Ha aznap nem áll munkába, akkor még aznap kell törölni. Ennyi idő után már büntetés nélkül nem lehet!
Üdv.

Tamás
Válasz idézéssel
Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy a 14T1041-en ha törlést jelzek, azt az eredeti időponthoz képest mennyi időn belül lehet elvégezni ? Magyarul 2014. március 1-i jogviszony létrejöttét meddig lehet törölni? Erre is a 8 nap vonatkozik, mint a változás bejelentésre?

Köszönöm: Zsuzsa 60
Válasz idézéssel
Nagyon köszönöm a választ, Erzsó!
Válasz idézéssel
Igen elég a leggyakoribbat. Big Grin
Válasz idézéssel
Sziasztok!
Szerintetek, ha egy munkavállalónak több munkaköre van például mosó-vasalónő, takarító, konyhai kisegítő, akkor hogyan kell a T1041-en bejelenteni. Elég a leggyakoribb, legjellemzőbb munkakörének FEOR kódját beírni?
Válasz idézéssel

Fórumra ugrás:

Jelenlevő felhasználók ebben a témában: 1 Vendég